..Многих из нас посещает чувство ностальгии. Кто-то грустит о политическом режиме, кому-то не хватает незыблемого авторитета нашей бескрайней Родины на мировой арене. Кто-то скучает по ушедшей беззаботной молодости, а кто-то по детству. Но так или иначе, все эти воспоминания связаны с СССР! Цель этой темы- не вернуть СССР. Цель темы- не забыть его.
И так начнём!
Огромное количество советских картин сопровождаются песнями героев, будто бы развлекая зрителей в лучших традициях Болливуда. Прежде всего, стоит сказать, что в СССР и в реальной жизни присутствовало пение, которое с годами постепенно сходило на нет, однако не ушло до сих пор. Здесь можно вспомнить хоть караоке для простых людей, хоть эстраду, где поют даже те, кто ни разу в жизни не пел. Кроме того, есть такие программы как "Щас спою!", где у "певцов" нет ни слуха, ни голоса. читать дальше
В каком-то смысле советский кинематограф действительно следовал болливудской традиции «развлекать всем, чем возможно», поэтому в кино присутствовало все, чем можно зацепить зрителя за исключением, конечно же, эротических элементов, гипертрофированного насилия и особых спецэффектов.
В особенности пением актеры развлекали в комических или иронических фильмах, а если картина предназначалась для детей, то не спеть – вообще грех.
Нельзя не упомянуть и денежную сторону: музыка для кино в СССР отлично оплачивалась. Даже лучше, чем другая композиторская работа. В связи с этим у талантливых людей был личный интерес, чтобы музыки в кино было хоть отбавляй.
Вам і не снилося. Хава Волович. «Мамочний» табір. читать дальше
Нас було три мами. Нам виділили невеличку кімнатку в бараці. Клопи тут сипалися зі стелі та стін, як пісок. Всі ночі безперервно ми їх оббирали з дітей. А вдень - на роботу, доручивши малюків який-небудь активній старенькій, яка з'їдала залишену дітям їжу. Цілий рік я ночами стояла біля ліжечка дитини, грабувала клопів і молилася. Молилася, щоб бог продовжив мої муки хоч на сто років, але не розлучав з донькою. Щоб, нехай злиденною, нехай калікою випустив з ув'язнення разом з нею. Щоб я могла, повзаючи в ногах у людей і випрошуючи милостиню, виростити і виховати її.
Але бог не відгукнувся на мої молитви. Тільки-но дитина стала ходити, тільки-но я почула від неї перші, які пестили слух, такі чудові слова - «мама», «мамуся», як нас в зимову холоднечу, одягнених в лахміття, посадили в теплушку і повезли в «мамочний» табір, де моя ангелоподібна товстушка з золотими кучериками незабаром перетворилася в бліденьку тінь з синіми колами під очима і потрісканими губами.
Я працювала спочатку на лісоповалі, потім на тартаку. Вечорами я приносила в табір в'язанку дров і віддавала нянечкам, які за це пускали мене до доньки (крім звичайних побачень). Бачила, як о сьомій годині ранку няньки робили побудку малюкам. Стусанами й криками піднімали їх з ненагрітих ліжок. Штовхаючи дітей в спинки кулаками і обсипаючи грубою лайкою, міняли сорочечки, підмивали крижаною водою. А малюки навіть плакати не сміли. Вони тільки стогнали по-старечому і - гукали. Це страшне гукання цілими днями лунало з дитячих ліжечок. Діти, яким належало вже сидіти або повзати, лежали на спинках, підібгавши ніжки до живота, і видавали ці дивні звуки, схожі на приглушений голубиний стогін. На сімнадцять дітей припадала одна няня, яка повинна була годувати, мити, одягати дітей і тримати палату в чистоті. Вона намагалася полегшити собі завдання: з кухні няня приносила щойно зварену, гарячу кашу. Розклавши її по мисочках, вона вихопила з ліжечка першу-ліпшу дитину, загнула їй руки назад, прив'язала їх рушником до тулуба і стала, як індика, напихати гарячою кашею, ложку за ложкою, не залишаючи їй часу ковтати.
Елеонора почала чахнути. При побаченнях я виявляла на її тільці синці. Ніколи не забуду, як, чіпляючись за мою шию, вона схудлою ручкою показувала на двері і стогнала: «Мамусю, додому!»
Маленька Елеонора, якій був рік і три місяці, незабаром відчула, що її благання про «дім» - марні. Вона перестала тягтися до мене при зустрічах, а мовчки відверталася. Тільки в останній день свого життя, коли я взяла її на руки (мені було дозволено годувати її грудьми), вона, дивлячись розширеними очима кудись у бік, стала слабенькими кулачками бити мене по обличчю, щипати і кусати груди. А потім показала рукою на ліжечко. Увечері, коли я прийшла з оберемком дров у групу, ліжечко її вже було порожнє.
Я знайшла її на морзі голенькою, серед трупів дорослих табірників. У цьому світі вона прожила всього рік і чотири місяці і померла 3 березня 1944 року. Ось і вся історія про те, як я зробила найтяжчий злочин, єдиний раз в житті ставши матір'ю.
З книги Енн Епплбаум "ГУЛАГ", видавництво Corpus.
Максим Залізняк
Я из Харькова. У меня неоднозначное отношение к СССР. С одной стороны очень качественные продукты, даже сливочный маргарин был лучше сливочного масла сегодня. И всеобщая украинизация, вышиванки. При Хрущеве это было особенно. При Брежневе немного отпустило. Книги (хорошиие, Золя, Бальзак, Уэллс, Гашек, Майн Рид, Бичер Стоу и так далее до бесконечности) можно было купить только на украинском. Огромный книжный магазин "Кобзарь", о боже, он находился на проспекте Ленина. Был забит книгами на украинском, там был постоянно (жил на 23-го августа). Искал книги на русском. В итоге приобрёл Э. Золя (2-а тома) на украинском, 4-е тома О. Вишни. Остальные Сосюры не интересны были. Да, ещё подарочное издание "Кобзаря" (маме на день рождения), роскошное оформление и иллюстрации. И да, я 1956г. я видел, знаю, помню. И кукурузный "хлеб" Хрущёва и хлеб Брежнева (который обгрызали корочку, пока домой донесёшь). Помню и изобилие в магазинах "Спутник", кондитерский "Колобок". Тоже на проспекте проклятого Ленина, по заветам которого украинизировали, через колено, первую столицу Украины, мой любимый Харьков. А кто помнит масло сливочное такое. А не то, что сейчас. Это в каждом селе. Если, что. А про Харьков и говорить нечего. Пирамиды банок крабы, печень трески, сгущёнки. Колбасы, сыры. Да, что говорить, видеть нужно. А потом спад, но это другая история. Ну, кто помнит такое масло?
Последний раз редактировалось Volodya; 01.02.2022 в 12:46.
82 года назад, 22 декабря 1939 года впервые поднялся в воздух один из самых известных советских самолетов времен войны, точнее, — его непосредственный предшественник. В этот день начались летные испытания двухмоторного истребителя ВИ-100, он же — «сотка», сделанного по проекту Спецтехотдела НКВД (сокращенно — СТО, отсюда цифровой индекс машины), в котором работали заключенные «враги народа» под руководством «шпиона, вредителя и саботажника» В.М. Петлякова.
Зголоднілий радянський люд стоїть в кількагодинній черзі за харчами ненависної Америки.
31 січня 1990 року в самому центрі помираючої імперії - Москві, відкрився перший ресторан американської компанії McDonald's.
У день відкриття в ресторані побувало 30 тисяч відвідувачів, що стало рекордом для мережі McDonald's.
Пирамиды банок крабы, печень трески, сгущёнки. Колбасы, сыры. Да, что говорить, видеть нужно. А потом спад, но это другая история. Ну, кто помнит такое масло? Вот тот и может писать в этой теме. А не малолетки начитавшись или наслушавшись таких же малолеток.
Ви що думаєте що ви один бачили ці пірамідки крабів тушонки сгущенки і ковбас-сотні мільйонів жителів ссср дивились на ті гірки та облизувались -подивись уважно на пенсійну книжку-це якраз вона з тих часів і тоді ти міг заробити лише на дулю з маком-бо на початку сімдесятих коли попіднімали зарплати інженерам та майстрам в містах до 90 рублів це все щезло з магазинів і можна це було купити лише по блату.Деякий час це роздоллля існувало ще в так званій кооперативній торгівлі -але в 3-5 раз дорожче -а в середині сімдесятих і звідти щезло...... і ковбаса , масло,болгарський горошок,мадярська пепсі-кола та деякі заграничні шмотки залишилися лише в столицях республік.В райцентрах та по селах ...заморська кабачкова ікра та трилітрові слойки зелених помідорів чергувалися з куфайками 60 розміру та кирзаками 45 розміру. А ти кажеш малолітки. Погоджуюся що в великих промислових містах ще таки було краще з продовольством-але за це цілорічно гнили на фермі за копійки доярка свинарка та скотарка -а з поля не вилазив тракторист в дрантивій куфайці та кирзаках що савецьке государство давало йому раз в 3-5 років.
Последний раз редактировалось Volodya; 01.02.2022 в 12:42.
Секретарі, судді,мінти,директорат ,торгові бариги та їх приближені жирували від"ївши животи по коліна -остальні мільйони мали лише витягнуті від каторжної роботи руки по коліна .Фірман в колгості мав скосити 45 соток трави і загрузити -при нормальній траві це мінімум 3-4 фіри трави яка зелена досить важка-і це коштувало 2 ,70 рубля - десь на початку 1980 років-це скосити вручну, згребсти та погрузити на фіру можна було здохнути -тому реально за одну фіру і цілий день тяжкої роботи навіть не виходив 1-ОДИН рубель совіцький.Звідси село ніколи масла і не бачило.
A caлo xoтiлocя щoб зi шкipкoю бyлo. Якe ж caлo бeз шкypки? Ocь i piзaлu cвuнeй пoтaйки. A гoлoвi кoлгocпy i гoлoви ciльpaди xaбap дaвaли. Цим жe caлoм зi шкipкoю i кpaщим шмaткoм м’яca.
Знaєтe, чoмy ceляни в CPCP pyбaли фpyктoвi дepeвa? Тoмy, щo кoмyнicти ввeли дpaкoнiвcькi пoдaтки нa ниx. Нeмa гpoшeй? Нe бiдa. Бpaли “нaтypoю” – шepcтю, м’яcoм, oвoчaми i тими ж фpyктaми. Ocь мyжики i взялиcя зa coкиpи. Pyбaли i плaкaлu – тi гpyшi i вишнi щe їx дiди caдили.
A щe мoя мaмa згaдyвaлa, як їx зoбoв’язyвaли вивoзити нa кoлгocпнi пoля … влacнi eкcкpeмeнти. Нa дoбpивa. Caм мaв cвiй тyaлeт типy “copтиp” вичиcтити i caм нa пoлe, кyди бpигaдиp вкaжe, вивeзти. Aбo винecти. Нiкoгo нe xвилювaлo як цe гyaнo в пoлe виявитьcя. Aлe вiддaй – Нe гpiши.
A ви в кypci, щo piднa дepжaвa oбклaдaлa вcix кpecтян, якi мaли кopiв, нaтypaльним пoдaткoм – 220 лiтpiв мoлoкa нa piк дaй. Гopбaтиcя нa кopiвкy ти, a мoлoчкo дepжaвa пiдгopтaє. Якщo xтo нe в кypci, як вoнo дaєтьcя – мoлoчкo – cпpoбyйтe дeнь кocoю пoмaxaти. Я мaxaв – знaю. A ciнo cкиpтyвaти нe пpoбyвaли? Тeж cкaжy – нe лoжкoю зa cтoлoм пpaцювaти.
I тaк, якщo y вac бyв дecятoк кypeй – yлюблeнe дepжaвa poбiтникiв i ceлян дбaйливo зoбoв’язyвaлo здaти 180-250 яєць в piк. Бo дepжaвa cвoїми яйцями пpoлeтapiaт зaбeзпeчити нe мoглo.
«У той час, коли мільйони українців помирали голодною смертю, партійно-радянське керівництво себе в харчуванні не обмежувало. Вища ланка номенклатури, як і весь радянський народ, в добу карткової системи отримувала пайок. Але, на відміну від того, який одержували пересічні громадяни, пайок для номенклатури мав назву “спеціальний”, був дешевим і досить калорійним. Наприклад, місячний пайок для вищої союзної номенклатури “А“ влітку 1932 р. коштував 147 руб. і складався з: 4 кг м’яса; 4 кг ковбаси; 1,5 кг вершкового масла; 2 л олії; 6 кг свіжої риби і 2 кг оселедців; по 3 кг цукру і борошна; 800 г печеного хліба на день; 3 кг різних круп; 8 банок консервів, 20 яєць, 2 кг сиру, 1 кг кетової ікри, 50 г чаю, 1200 штук цигарок, 2 куски мила, а також 1 літр молока на день; в асортименті були також кондвироби, овочі та фрукти.
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 16:18.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.