Новости можно размещать в теме Украина сегодня, новости Исторические факты и события в этой теме.
Если размещали новости в этой теме в последние 3-6часов, добавляйте новую новость в свое предыдущее новостное сообщение (кнопка EDIT).
Правила раздела (с изменениями и дополнениями от 29 июля 2013г.) читать дальше
Соблюдайте правила форума!
Не читайте и не не пишите в теме, если вам она чем-то не нравится.
Не пишите в теме, если вам нечего сказать по сути.
Не пишите в теме, если вы не умеете спокойно и сдержанно отвечать, на сообщения оппонентов.
Не просите закрыть тему, если вам она не нравится.
Разрешено высказывать СВОЕ ОБОСНОВАННОЕ мнение в спокойном стиле!
Соблюдайте барьер в общении и политкорректность!
Уточнение от 29 июля 2013г:
ЗАПРЕЩЕНЫ сообщения и(или) фото-видео материалы оскорбительного характера по отношению к участникам, третьим лицам, организациям, органам, структурам, объединениям и т.д.т.п.
Не всё, что кто-то где-то говорит, нужно и можно повторять на Форуме. Оскорбления, даже в цитатах, запрещены.
Дополнение от 29 июля 2013г:
За искажение, коверкание, перекручивание и т.д.т.п. названий организаций, объединений, партий, политиков, торговых марок, фамилий, имен, терминов модераторам как мимимум рекомендуется удалять такие сообщения. Но в зависимости от ситуации возможны и более строгие меры к тем, кто не сделает никаких выводов.
Никаких ссылок здесь размещать не нужно!
Если сообщение нарушает правила - нажмите пожалуйста "!" под аватаром.
Это поможет модераторам оперативно реагировать на нарушения.
А без С имя "героя" звучит намного круче, земля ему стeкломоем...
Наверное, в теме среди "запopeбриков" есть его тезки.
Таки есть. А сколько стеклоскрепнутых вообще без имени похоронены, сожжены в крематориях и т.д.?
Их никто не вспомнит (даже родные - табу), не поставит православный крестик (я бы МПЦ тоже объявил террористической организацией без тормозов, совести, и они вообще стали, как ла-ла-ла (синоним)), памятник и т.д.
, видать, опыт большой!
В данном случае "как-то" пишется через дефис. Вы бы получили хоть какое-то образование в Африке у братьев правописанию, а потом спускались уже к людям. Просто рекомендация.
Цитата:
Сообщение от tuana
Злой ВЫ, а кое-кто уже через десять дней получит то о чем мечтал.
Из Крыма нам гордо семафорят языком Эзопа.
Я злой? Да все мои знакомые говорят, шо я "киця папина". Правда, пока никто не затронет за "здесь". А потом "хавайся". Бывает, шо сам себя боюсь. Offtop
А за Эзопа - это Вы зря. Не поймут. Ещё и обидятся. Ну и... путин с ними.
назвавшие себя империей по логике не могут быть дружелюбными к соседям
Ви не зрозуміли - Балашов пише від імені ОРДІЛО. ОРДІЛО хочуть жити в мирі з Україною!!! Це те саме, що Гадя сказала що Плотницький із Захарченком не терористи.
После вступления в силу законов о декоммунизации архивные документы, в том числе секретные архивы КГБ, связанные с политическими репрессиями, Голодомором, станут общедоступными. Все они будут собраны в отраслевом архиве, который начали создавать.
Закон про декомунізацію допоможе розкрити секретні матеріали про злочини тоталітаризму, пов’язані із Голодомором
Проте вже зараз історики оприлюднюють нові архівні дані, які стосуються наслідків Голодомору 1932-1933 років. Зокрема, дані про те, як після спустошених голодом років у східні і південні регіони України переселяли жителів Росії.
Що було після 33-го?
Виставка таких документів проходить у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
«Вже достатньо широко розкриті теми самого процесу голоду, багато матеріалів зібрано про жертви Голодомору, хоча ми ніколи не знайдемо остаточної цифри, скільки людей загинуло, але залишилося питання: а що було далі?» — розповідає завідувач науково-дослідного відділу фондів музею Ніна Лапчинська.
«Люди продовжували вмирати, бо безповоротні наслідки голоду для тих, хто вижив, не могли бути подолані якимось документом. Це були просто фізіологічні процеси. І виникло питання: як отримувати від землі те, що було заплановано партією? І тоді було вирішено переселити на вимерлі території нових людей».
Пані Лапчинська пояснює, що і для українських дослідників Голодомору питання «Що було далі?» за останні два роки теж набуло додаткового сенсу.
«Війна на Сході та ставлення до неї місцевого населення актуалізували питання, чому саме у тих регіонах відбуваються такі процеси. І ми почали шукати документи», — каже Ніна Лапчинська.
Документи, представлені на виставці, були надані Галузевим державним архівом СБУ, Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України та Державною архівною службою України. Крім того, матеріали надходили і з місцевих архівів, зокрема, й зі східних регіонів.
Згідно з архівними документами, до Донецької (тоді поширювалася і на територію нинішньої Луганської області), Дніпропетровської (до якої частково належала і нинішня Запорізька область) і Харківської областей мали бути переселені колгоспники з Росії, а до Одеської (тоді поширювалася і на територію нинішніх Миколаївської та Херсонської областей) — із Білорусі та Росії.
До кінця 1933 року із Західної області РРФСР до Дніпропетровщини було відправлено 109 ешелонів з переселенцями та їхнім крамом, з Центрально-чорноземної області Росії до Харківської області — 80 ешелонів, з Іванівської до Донецької — 44 ешелони, водночас із Білоруської РСР до Одеської області направили 61 ешелон, з Горьківської області – 35 ешелонів з людьми.
Переселенці отримали низку пільг, тоді як ті, хто пережив голод, отримали додаткові обов’язки
Як кажуть дослідники, переселенцям, які прибували у вимерлі від голоду села на Сході та Півдні країни, надавали значні пільги.
З них знімали всі недоїмки зі сплати податків, їх звільняли від сплати сільгоспподатку на три роки, рік вони могли не постачати державі молоко та м’ясо, кожна родина безкоштовно отримувала будинок і садибу, ремонт яких до їх переселення мали забезпечити місцеві колгоспи. Тим, у кого не було корови, її надавали безкоштовно, а на кожні дві-три родини — давали коня.
Ці умови були відмінні від тих, в яких опинилися ті, хто вижив після Голодомору в Україні, твердить Ніна Лапчинська:
«Переселенці були поставлені у значно кращі умови, ніж те місцеве населення, що залишилося після Голодомору. Люди два роки страждали від недоїдання, останні 9 місяців просто вмирали від голоду. Але їм не тільки не надавали допомоги, їх зобов’язували відремонтувати хати померлих для приїжджих. Крім того, вони мали виділити із вирощеного врожаю стільки зерна, скільки переселенці залишили у себе в коморах вдома. Навіть, згідно з документами, забезпечити столами і табуретками».
Крім того, документи свідчать, що будинки, у яких вже оселилися переселенці, не могли повернути їхнім власникам, яким вдалося втекти від голоду у 1932 році, і які поверталися додому у 1933-му.
Все це не могло не викликати напруження та агресії, і тому вже від початку 1934 року у документах з’являються згадки про «перешкоди процесу асиміляції» та «спроби класових ворогів розвивати шовінізм».
Паралельно із цим видаються документи, присвячені облаштуванню побуту переселенців — від потреби у відкритті російських груп у школах, до звезення підручників, літератури та газет російською мовою.
«Є навіть досить одіозні документи про закупівлю патефонів для переселенців за рахунок колгоспів», — розповідає про несподівані знахідки в архівах Ніна Лапчинська.
На думку організаторів виставки, представлені на ній документи можуть бути одним із ключів для осмислення витоків нинішніх подій на Сході України.
«Якщо уважно подивитися на карти, то території переселення збігаються з тим, що вони там назвали Новоросією», — каже пані Лапчинська про висновок дослідників музею.
Дослідник також додає, що згодом до цих регіонів стали переселяти і українців із «соціально-неблагонадійних» прикордонних регіонів України, але вони потрапляли на Схід та Південь вже без тих пільг, що мали переселенці із Росії та Білорусі.
З усієї України
Доктор історичних наук, дослідник історії України 20-30-х років минулого століття Станіслав Кульчицький твердить, що робити однозначні висновки стосовно того, що у 30-ті роки мала місце штучна асиміляція у східних областях України, яка позначається на подіях в Україні зараз, не зовсім правильно.
Історик каже, що створений у 1933 році переселенський комітет перемістив у теперішні Харківську, Донецьку, Луганську області значно більше жителів інших регіонів України, які менше постраждали від Голодомору, аніж із території Росії.
«Усе ж таки цифри про переселенців з Росії і Білорусі не дуже великі. Тисячі господарств у масштабі таких великих регіонів як Донбас і Слобожанщина — не надто вражаючі. Тому я би не казав про зародження сепаратизму в ті роки», — сказав Станіслав Кульчицький у коментарі ВВС Україна.
Він також розповів, що, згідно з дослідженнями Інституту історії НАН України, більше половини з тих, хто переселився з Росії на територію України у 1933-1934 роках, повернулися назад, до Росії.
«Вони побачили, що українські селяни значно більше пригнічуються, ніж селяни в центральній Росії», — додав історик.
2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. За законом, публічне заперечення Голодомору вважається протиправним, але покарання за такі дії не уточнюється.
Однак серед істориків та політиків немає єдиної думки щодо того, чи можна вважати Голодомор геноцидом у юридичному значенні цього слова, закріпленому в Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
В документах ООН, ЮНЕСКО і ПАРЄ, присвячених Голодомору, слова «геноцид» немає.
Голодомор визнали геноцидом українців 23 держави: Австралія, Андорра, Аргентина, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Словаччина, США, Угорщина, Чехія, Чилі, а також Ватикан як окрема держава.
Більшість дослідників у Росії наполягають на тому, що голод у 30-ті роки — це трагедія усього радянського селянства, а не лише України. Причиною вони називають жорсткий стиль керівництва Йосипа Сталіна.
Про скасування візиту Гройсмана до Брюсселя на своїй сторінці у ........ написав журналіст агенції "Українські новини" Юрій Дощатов.
Як відомо, за інформацією прес-служби Кабміну, 19 грудня передбачається участь Гройсмана у Третьому засіданні Ради асоціації Україна-ЄС.
ПІд час візиту, за інформацією прес-служби КМУ, були заплановані окремі зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском та іншими керівниками інститутів ЄС.
Також Гройсман мав взяти участь у конференції високого рівня, присвяченій реформуванню енергетичного сектору України.
За підсумками проведення засідання Ради асоціації Україна-ЄС передбачено підписання низки двосторонніх документів.
Тобто питання Приватбанку важливіше ніж питання співпраці з ЄС? І воно не може бути перенесене на два-три дні??? Вам не здається що тут щось не так? Прим'єр-міністр через чиюсь забаганку відмінює міжнародну зустріч? Пахне(більше- воняє) якоюсь гібридною оборудкою.
Оказывается Коноплянко уже в Германии.
Болельщикам которые не в курсе.
Цитата:
КОНОПЛЯНКА ЗАБИЛ СВОЙ ПЕРВЫЙ ГОЛ В БУНДЕСЛИГЕ
матче немецкой Бундеслиги между "Шальке" и "Фрайбургом" украинский футболист "Шальке" Евгений Коноплянка отличился забитым голом.
На 74-й минуте матча Коноплянка, замкнув головой верховой навес, сравнял счет и установил, как оказалось, окончательный итог - ничья 1:1.
Коноплянка, забивавший уже ранее за "Шальке" в Лиге Европы, отличился своим первым голом в Бундеслиге.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 05:47.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.