Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 13:53.
Українське радіо під час війни #65: відступ від умов ліцензій, Радіоіспит та ребрендинг Радіо Шансон
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – шістдесят четверта частина. читать дальше
На своєму засіданні 7-го березня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців конкурсу на радіочастоти для розвитку місцевих та регіональних мереж. За умовами конкурсу, переможці мають забезпечити 24 години мовлення на добу, 100% програм мають вестися державною мовою, рекомендовано розміщення програм з регіональною тематикою. Загалом заяви на участь у конкурсі подало десять радіокомпаній, які змагалися за 6 радіочастот у чотирьох областях України. Найбільше претендентів було на частоті 90.6 МГц в місті Івано-Франківськ. За це частотне присвоєння змагалися ПП «Телекомпанія «РАІ», м. Бурштин Івано-Франківської області (позивні «РАІ»); ПП «Радіостудія «Сяйво», м. Коломия Івано-Франківської області (позивні – «Сяйво»); ТОВ «Мюзікрадіо», м. Київ («Радіо Relax»); ТОВ «Телерадіомовна компанія «Радіо Хвиля», м. Київ («Шлягер») та дві львівські компанії ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина» (позивні – «FM Галичина») та ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» (позивні – «Львівська хвиля»). Переможцем стала ПП «Телекомпанія «РАІ», яка, розпочавши свій розвиток з міста Бурштин, за останні роки встигла розбудувати повноцінну регіональну мережу в Івано-Франківській області – для повноти охоплення регіону не вистачало хіба що частоти у самому Івано-Франківську.
Кілька років тому станція вже брала участь у конкурсі на частотне присвоєння в обласному центрі, але тоді довелося «пропустити вперед» один з радіоканалів Суспільного радіо, яке, як відомо, має пріоритет при отриманні нових частот. Тепер же ПП «Телекомпанія «РАІ» нарешті пощастило, і вона матиме можливість мовити на Івано-Франківськ. Члени Нацради підтримали мовника майже одностайно – лише Валентин Коваль віддав свій голос за ТОВ «Мюзікрадіо». Під час засідання керівник ПП «Телекомпанія «РАІ» Андрій Русиняк відзначив, що вона планує освоїти нову частоту протягом найближчих двох місяців – фактично, необхідно лише придбати та встановити передавальне обладнання, владнати бюрократичні формальності – і можна буде вмикатися. Окрім частоти в Івано-Франківську ПП «Телекомпанія «РАІ» також отримала частоті в м. Надвірна Івано-Франківської області. Це частота 90.3 МГц, на якій компанія розпочала мовлення ще наприкінці лютого минулого року – тоді на підставі тимчасового дозволу, виданого на період дії в Україні воєнного стану. Тепер же компанія мовитиме в місті на підставі ліцензії. Суперником ПП «Телекомпанія «РАІ» у цьому випадку виступало ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля». Тим часом ТОВ Телерадіоорганізація студія «Дзвони», м. Івано-Франківськ (позивні «Радіо дзвони 105,8 FM» (комбіноване)) стало переможцем конкурсу на частоту 98.9 МГц в м.
Калуш Івано-Франківської області, яку вона так само вже використовувала від кінця лютого минулого року на підставі тимчасового дозволу. А цього разу на конкурсі компанії довелося позмагатися із ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля». Переможцем конкурсу на частоту 97.8 МГц в м. Червоноград Львівської області стала ТОВ «Смарт медіа ессетс» м. Червоноград Львівської області (позивні «Смарт радіо»), яка вже має у Червонограді телевізійний канал «Бужнет» та інтернет-портал. Ця компанія також вже не вперше бере участь у конкурсі на радіочастоти – зокрема, у 2019 році вона поступилася радіостанції «Українське Радіо». Цього ж разу ТОВ «Смарт медіа ессетс» пощастило, а її конкурентом цього разу було ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля». На частоту 95.4 МГц у с-щі Опішні Полтавської області претендувала Редакція селищного радіомовлення «Голос Опішні», смт Опішня Полтавської області (позивні «Опішня FM»). Компанія була єдиним кандидатом і перемогла у конкурсі. На частоту 97.1 МГц у м. Харкові також претендувала лише одна компанія – ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+» (NovaLine), яка її й отримала. Зазначена компанія вже веде мовлення на цій частоті на підставі тимчасового дозволу з кінця грудня 2022 року. Умовами конкурсу передбачається, що мовлення на частоті 97.1 МГц має здійснюватися із потужністю 1.0 кВт. Однак, один з двох тимчасових дозволів, виданих компанії, передбачає можливість мовлення із потужністю 2.0 кВт. Як нам повідомили у ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+», радіостанція наразі планує продовжувати мовлення на цій частоті із потужністю 2.0 кВт – до завершення терміну дії дозволу на мовлення зі збільшеною потужністю.
На своєму засіданні 7-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до Реєстру суб’єктів у сфері медіа щодо ліцензіата та умов ліцензії на мовлення трьох радіоканалів АТ НСТУ. Зазначеними змінами з ліцензій компанії вилучено частоти в нижньому піддіапазоні УКХ ЧМ, що тривалий час не використовуються. Зокрема, з ліцензії радіостанції «Українське Радіо» вилучено частоти 68.99 МГц у с. Петровірівці Одеської області, потужність – 4.0 кВт, обсяг мовлення становить по 19 годин 33 хвилини на добу в будні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 00:00-01:00; 05:27-24:00, та по 19 годин 03 хвилини на добу у вихідні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 00:00-01:00, 05:57-24:00. З ліцензії «Радіо Промінь» вилучено частоти 67.10 МГц у м. Вільногірську Дніпропетровської області, потужність – 0.1 кВт; 68.15 МГц у с. Кам’янському Одеської області, потужність – 4.0 кВт; 67.07 МГц у с. Петровірівці Одеської області, потужність – 4.0 кВт; 69.35 МГц у м. Гребінці Полтавської області, потужність – 0.1 кВт; 68.06 МГц у м. Білопіллі Сумської обл., потужність – 4.0 кВт; 69.92 МГц у м.
Тростянці Сумської області, потужність – 1.0 кВт; 66.92 МГц у м. Волочиську Хмельницької області, потужність – 4.0 кВт; 69.41 МГц у м. Полонному Хмельницької області, потужність – 0.1 кВт; 72.44 МГц у смт. Чемерівцях Хмельницької області, потужність – 0.1 кВт; 68.39 МГц у м. Новодністровську Чернівецької області, потужність – 4.0 кВт, обсяг мовлення – по 24 години на добу; 69.92 МГц у м. Первомайську Миколаївської області, потужність – 4.0 кВт, обсяг мовлення становить 19 годин 33 хвилини на добу в будні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 00:00-01:00; 05:57-24:00, та 19 годин 03 хвилини на добу у вихідні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 00:00-01:00; 05:57-24:00. З ліцензії «Радіо Культура» вилучено частоти 70.19 МГц у м. Рахові Закарпатської області, потужність – 1.0 кВт; 66.59 МГц у с. Кам’янському Одеської області, потужність – 4.0 кВт; 66.08 МГц у с. Красногорівці Полтавської області, потужність – 4.0 кВт; 69.47 МГц у с. Лелюхівці Полтавської області, потужність – 0.075 кВт, обсяг мовлення – по 19 годин 33 хвилини на добу у будні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 05:27-24:00; 00:00-01:00, та по 19 годин 03 хвилини на добу у вихідні дні, мовлення здійснюється у відрізках часу мовлення: 05:57-24:00;00:00-01:00; 70.46 МГц у м. Ізюмі Харківської області, потужність – 4.0 кВт, обсяг мовлення – 24 години на добу.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернеться до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» стосовно визначення можливості зміни технічних характеристик радіообладнання. Таке рішення медіарегулятор ухвалив на засіданні 7-го березня, розглянувши звернення ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОСТУДІЇ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ, м. Київ про можливість збільшення потужності передавачів у трьох населених пунктах. Зокрема, йдеться про частоту 100.6 МГц у Черкасах, де мовник бажає збільшити потужність передавача з 0.25 кВт до 1.0 кВт, частоту 107.6 МГц, де компанія бажає збільшити потужність передавача з 0.25 кВт до 1.0 кВт, та про частоту 99.3 МГц у Кропивницькому, де компанія хотіла б збільшити потужність передавача з 0.5 кВт до 1.0 кВт.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 7-го березня погодила тимчасовий відступ від умов їхніх ліцензій в частині оновлень програмної концепції чотирьом суб’єктам, що здійснюють лінійне радіомовлення: ТОВ «Парбат» (позивні «Гуцульське радіо»), м. Київ; ТОВ «Рекламно-інформаційне агентство «Бліц» (позивні «БЛІЦ-FM»), м. Біла Церква Київської області; ТОВ «АБ-Радіо» (позивні «АБ-радіо»), м. Кропивницький; ТОВ «Комунікаційне агентство «Сума технологій» (позивні «ПЕРЕЦЬ FM»), м. Харків. Необхідність змін вони пояснюють фінансовими складнощами, виїздом частини фахівців, постійним падінням рекламного ринку через повномасштабне вторгнення РФ, погіршенням матеріального стану, проходженням працівниками служби в ЗСУ, неможливістю залучати необхідну кількість персоналу для забезпечення виробництва певної кількості програм.
Дві київські радіокомпанії отримали дозволи на тимчасове мовлення на один рік. Зокрема, радіо «Best FM» (ТОВ «ТРВК «Комра») працюватиме на частоті 88.1 МГц у селищі Димері Вишгородського району Київської області (потужність передавача – 0.03 кВт, територія розповсюдження програм – селище Димер та територія Димерської селищної територіальної громади Вишгородського району Київської області). А «Світле радіо Еммануїл» (ТОВ «ТРК «Еммануїл») далі працюватиме у Сумах на частоті 69.02 МГц зі збільшеною потужністю передавача (1.0 кВт замість ліцензійних 0.1 кВт). Відповідні рішення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила на своєму засіданні 7-го березня.
На своєму засіданні 7-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зареєструвала як суб’єкт у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа), Приватне підприємство – Телерадіоінформаційна агенція «Регіон-інформ Україна», м. Львів (позивні «РІДНЕ»), який обрав аналогову проводову (УР-1) технологію. Працює 1 годину на добу – із 00.00 до 01.00. Програми поширюватимуться на м. Львів.
Ще на 10 років медіарегулятор продовжив строк дії ліцензії ПП Радіокомпанії «Карітас-Едегем» (позивні «НЕОрадіо»), яке здійснює мовлення у м. Червонограді Львівської області на частоті 100.5 МГц. Таке рішення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила на своєму засіданні 7-го березня.
Радіостанції АТ НСТУ продовжують розширювати покриття у регіонах нашої країни. Зокрема, вже розпочалося мовлення радіостанції «Українське Радіо» у с. Високе Тягинської сільської територіальної громади Бериславського району Херсонської області на частоті 95.4 МГц та радіостанції «Радіо Промінь» в м. Лозова Харківської області на частоті 99.7 МГц. Мовлення в обох населених здійснюється на підставі тимчасових дозволів, виданих Нацрадою з ТРМ на період дії в Україні воєнного стану.
8-го березня відбувся ребрендинг київської радіостанції «Радіо Шансон» – відтепер радіостанція працює з новим позивним – «Шлягер FM». Змінилися джинґли, перебивки, лайнери, входи та виходи з реклами та інші елементи ефірного одягу станції. Також змінилися назви деяких програм – зокрема, вітальна рубрика, що лунає наприкінці години, відтепер має назву «Тільки для вас» (попередня назва – «СільВуПле»). Крім того, в ефір повернувся чарт «Файна 20-ка»: щоп’ятниці з 17:00 до 18:00 із повтором у суботу з 12:00 до 13:00 – кращі 20 українських композицій у форматі радіостанції, які обирають слухачі шляхом голосування. При цьому під час програми відбувається конкурс – слухач, який вгадає композицію, яка цього тижня посідає 1-ше місце у чарті, і надішле правильну відповідь на студійний вайбер, одержує грошову винагороду. Щодо музичного наповнення ефіру станції, то воно лишається незмінним: на її хвилях лунають пісні-шлягери від українських виконавців (композиції західних виконавців з ефіру станції зникли вже остаточно). Нагадаємо: кілька тижнів тому Нацрада з ТРМ внесла зміни в ліцензії ТОВ «ТРК «Шансон», затвердивши новий позивний радіостанції. Таким чином, програми радіостанції «Шлягер FM» можна буде почути у Києві на частоті 101.9 МГц, а також на інших частотах в низці регіонів України (Ужгород-87.9 МГц, Шостка-88.0 МГц, Умань-88.5 МГц, Львів-90.4 МГц, Тернопіль-90.8 МГц, Миколаїв-90.8 МГц, Стрий-90.9 МГц, Одеса-91.8 МГц, Яремче-101.5 МГц, Павлоград-102.2 МГц, Луцьк-103.4 МГц, Харків-103.5 МГц, Кременчук-104.9 МГц, Полтава-105.0 МГц, Дніпро-105.3 МГц, Кропивницький-106.7 МГц, Кривий Ріг-101.0 МГц, Запоріжжя-104.5 МГц, Хмельницький-104.0 МГц, Вінниця-107.0 МГц, Суми-106.4 МГц, Чернігів-106.8 МГц, Черкаси-107.5МГц; мовлення на окремих частотах може бути призупинене через проблеми, пов’язані із повномасштабною російсько-українською війною та воєнним станом).
6-го березня в місті Дніпро на частоті 105.8 МГц відновилися трансляції програм радіостанції «Просто Раді.О» з Києва. Нагадуємо: мовлення на цій частоті було призупинене 24-го квітня 2022 року, відтоді передавач не працював. Наприкінці лютого поточного року протягом кількох діб на частоті велося технічне мовлення – транслювався музичний плейлист у форматі станції.
Бренд «Мегаполіс» продовжує завойовувати ефірний простір Дніпропетровщини. 2 березня програми радіо «Мегаполіс» з’явилися на хвилі нікопольської радіостанції «Інді Радіо» (88.0 МГц), яка досі представляла у своєму ефірі проєкт «Город FM 88».
Польський мовник RMF RM незабаром передасть українським колегам з радіостанції «Армія FM – Військове радіо» необхідне обладнання для розширення студії. Про це повідомляє україномовний портал Ukrayina...., створений за підтримки Gazeta..... «Це буде все необхідне для роботи радіостудії. Обладнання для передачі та запису, консоль для запису, мікрофони, навушники, мікшери, все, звичайно, з кабелями, щоб це все з’єднати. Сподіваємося, це стане у пригоді нашим колегам, які, як ми чули, розширюють свою студію і хочуть говорити до ще більшої кількості людей», – розповів Ukrayina.... Матеуш Хлистун, журналіст радіо RMF. За його словами, українці самі звернулися за допомогою, написавши електронного листа. Армію FM та RMF FM об’єднує те, що колись польське радіо транслювалося в Україні на хвилі Армії FM. Хлистун додав, що є вражений тим, як українські радіостанції працюють в умовах війни. «Я усвідомлюю, що таке робота на радіо з новинами, тому що ми робимо це щодня, новини транслюються щогодини. Те ж саме стосується Армії FM, і це дуже важко, коли раптом доводиться припиняти таку роботу, тому я дуже захоплююся своїми колегами з FM армії, що їм це вдається», – сказав польський журналіст.
3 березня в ефірі Українського Радіо стартував проєкт «Разом», в якому щобудня о 23:03 журналісти й кореспонденти Українського Радіо з різних областей України розповідають про життя своїх громад, потреби людей, історії успіху та подолання викликів сьогодення. «Ми маємо робити все, аби люди знали, що те, що турбує їх – часто непокоїть і їхніх сусідів, щоб могли почути й проаналізувати досвід інших і знайти успішні подолання викликів для їхнього регіону. Є запит на багато, на перший погляд, звичайних речей: чи/чому здорожчав проїзд у транспорті не лише у нас, а й в іншій області, як зробити ефективним релоковане підприємство, як залучити кошти на певні проєкти у громадах тощо. Журналісти наших регіональних редакцій аналізують шлях подолання викликів і варіанти рішень, – розповідає виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько. – Ще одна з ідей цієї програми – єднання країни. Нині багато говорять про те, що суспільство розділене (на тих, хто воює, на тих, хто в Україні, у прифронтових і в тилових регіонах, на біженців, які за кордоном), тож у програмі ми хочемо показати, що у всіх є спільні проблеми й легше розв’язувати їх разом». Прем’єрний випуск готувала команда Українського Радіо Харкова – про можливості розмінування територій. 4-го березня колеги з Чернігова розповідали про те, як у регіоні долають проблему неконтрольованого розмноження безпритульних тварин. 5-го березня вийшла програма з Херсона про тимчасово окуповані території, прифронтову лінію й проблеми, які гостро стоять там зараз. А у середу, 6-го березня, журналісти львівської редакції Українського Радіо підготували матеріали про електронні квитки у Львові.
Вони пояснюють, чому важлива безготівкова оплата. «Наразі багато подій та історій так чи інакше пов’язані з війною. Хтось бореться з наслідками війни у своєму регіоні, хтось відкрив новий бізнес, хтось намагається покращити соціальне, економічне, суспільно-політичне життя своєї громади, свого міста чи села. Все це про намагання вистояти, подолати проблеми, покращити життя своє і своїх співгромадян. І нині як ніколи важливо долати проблеми разом», – упевнена виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько. Нагадуємо: Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Веде мовлення на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах країни, а також через супутник, на мережі дротового радіо, в застосунках та в мережі Інтернет.
Також на Українському радіо почала виходити програма «Кібероборона» про безпеку в цифровому просторі, про можливі ризики та загрози, а ще – про різноманітні шахрайські пастки та злочинні схеми. Проєкт реалізується у межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», яку втілює благодійна організація Smart Angel у співпраці з експертними установами. У перших випусках «Кібероборони» її автори розповіли про особливості кіберпростору; дали поради, як не стати жертвою в цифровому просторі, про систему паролів, соціальну інженерію та аспекти безпечного користування соціальними платформами. Слухачі отримують практичні поради, що допомагають підвищити рівень цифрової грамотності та убезпечити себе від шахрайства чи будь-яких інших зловмисних дій.
14-те березня – день прем’єри кінофільму «Я, «Побєда» і Берлін!» за мотивами однойменної книги Андрія Кузьменка. І в цей день ведучі Національної мережі ХІТ FM збираються у студії радіостанції, аби слухати саундтреки до фільму та згадувати одного з найкращих людей, якого нам бракує – такого рідного Кузьму. Вмикайте хвилі Національної мережі ХІТ FM 14-го березня об 11:00 і слухайте наживо: СКРЯБІН, WELLBOY, Антитіла, Адам, ТНМК, Тіна Кароль та MONATIK. Це – ХІТ FM LIVE. Саундтреки до фільму «Я, «Побєда» і Берлін»! 14-го березня, 11:00. Слухайте в прямому ефірі та дивіться на ютуб-каналі ХІТ FM. Нагадуємо: Національна мережа ХІТ FM працює у Києві на частоті 96.4 МГц, а також на інших частотах в низці міст України (Нововолинськ-89.0 МГц, Білгород-Дністровський-90.8 МГц, Шостка-91.2 МГц, Миколаїв-91.5 МГц, Прилуки-97.0 МГц, Олександрія-99.8 МГц, Корюківка-99.9 МГц, Ужгород-100.9 МГц, Первомайськ-100.9 МГц, Одеса-101.0 МГц, Благовіщенське-101.4 МГц, Красноград-101.6 МГц, Львів-101.7 МГц, Дніпро-102.0 МГц, Харків-102.0 МГц, Полтава-102.3 МГц, Вінниця-102.6 МГц, Івано-Франківськ-102.6 МГц, Суми-103.4 МГц, Яремче-103.6 МГц, Рівне-103.7 МГц, Павлоград-103.8 МГц, Черкаси-104.1 МГц, Кременчук-104.3 МГц, Чернігів-104.7 МГц, Ніжин-105.2 МГц, Кропивницький-105.3 МГц, Красногорівка-105.6 МГц, Тернопіль-105.6 МГц, Біла Церква-105.7 МГц, Ковель-106.0 МГц, Кам’янець-Подільський-106.2 МГц, Луцьк-106.2 МГц, Дрогобич-106.4 МГц, Запоріжжя-106.6 МГц, Хмельницький-106.7 МГц, Житомир-106.9 МГц, Кривий Ріг-106.9 МГц, Карлівка-106.9 МГц, Краматорськ-107.4 МГц, Виноградів-107.7 МГц, Ладижин-101.1 МГц, Вознесенськ-103.6 МГц). Входить до складу медіагрупи ТАВР Медіа.
Чарівністю українок захоплюється весь світ! Про них кажуть – «не жінка, а мрія». Саме тому київська радіостанція «Авторадіо Україна» хоче нагадати про те, що «Дівчата рулять». Надсилайте голосове повідомлення для коханої у ........ Авторадіо, розказуйте на всю країну, чому саме вона є жінкою вашої мрії та отримуйте у подарунок запас натхнення та легкого весняного настрою для ваших коханих від партнера проєкту – Артемівське Мрія. По буднях о 9:15. Тим часом у проєкті «Тачка у захваті», що на хвилях «Авторадіо Україна», з 11-го березня по 5-те квітня тричі на день розігруються подарунки для вашої тачки, аби двигун вашого чотириколісного друга му-р-р-р-котів від р-р-радості! Як зробити свою ластівку щасливою: 1. Зареєструватися в акції – avtoradio.ua/promotion/actual/tachka-u-zahvati-2. 2. Чекати на дзвінок ведучого. 3. Відповісти на запитання ведучого. 4. Виграти та оновити моторну оливу і ваша «Тачка у захваті». Але і це ще не все. «Авторадіо Україна» нагадує своїм слухачам про те, що весна починається з яскравого сонця та теплої зустрічі з рідними за великим столом! Та представляє акцію «В гості по-українськи». Реєструйтеся на сайті Авторадіо, чекайте на дзвінок від ведучих, відповідайте на «смачні запитання» про вареники, налисники, пироги та вигравайте подарунки, аби зустрічі з найріднішими були найтеплішими та найсмачнішими! Акція триватиме з 11-го по 15-те березня. Офіційні її правила всіх цих акцій шукайте на сайті радіостанції. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Авторадіо Україна» працює у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на частотах в низці інших міст України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу медіагрупи «Розвиток».
Весна нікого не питає і приходить за будь-яких обставин! І це прекрасно! Ведучі київської радіостанції «Радіо П’ятниця» хочуть ще більше надихнути вас радіти весні, та подарувати ігристий настрій від партнера станції – Бренду Артемівське. Легендарного Українського Ігристого. Все, що треба буде зробити: коли зателефонує ведучий, обрати для себе одну з категорій запитань: Квіти, Жінки або Пташки. І потім заслухати питання ведучого на обрану тему й вибрати один з трьох варіантів відповіді. Вгадали? Тоді Ігристі подарунки від бренду АРТЕМІВСЬКЕ ваші, АРТЕМІВСЬКЕ від компанії ARTWINERY Легендарне Українське Ігристе. Реєструйтеся за формою на сайті радіостанції, а на дзвінок чекайте по буднях о 09:15. Акція триває з 04.03.24 по 22.03.24. Також «Радіо П’ятниця» закликає шанувати справжні українські традиції та святкувати Масляну, так як її святкували наші предки – з варениками! І представляє проєкт «В гості на вареники». Реєструйтесь для участі в акції на сайті радіостанції, чекайте на дзвінок від ведучих, відповідайте на «смачні запитання» та вигравайте подарунки, щоб весняні зустрічі з найріднішими за багатим столом були ще смачнішими! Акція триватиме з 11-го по 15-те березня. Офіційні її правила шукайте обох акцій шукайте на сайті радіостанції. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Радіо П’ятниця» працює у Києві на частоті 101.1 МГц, а також на частотах в низці міст України (Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч – 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів – 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц). Входить до складу медіагрупи «Розвиток».
Перевіряйте знання української історії, літератури та мови в рубриці «Радіоіспит» на хвилях харківської радіостанції «NovaLine». Телефонуйте за номером (068)-728-28-38 (Viber, Telegram). Рубрика виходить в ефір по буднях о 10:20. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «NovaLine» працює у Харкові на частоті 97.1 МГц, а також в низці інших населених пунктів України (Золочів-88.9 МГц, Байрак-89.1 МГц, Липці-89.8 МГц, Суми-92.9 МГц, Запоріжжя-97.4 МГц, Богодухів-97.6 МГц, Новомиколаївка-98.4 МГц, Куп’янськ-107.3 МГц).
Ловіть! Ловіть! 200 гривень падають. Але не з неба, а з ефіру стрийської радіостанції «Фреш FM». Пишіть кодову фразу «Фреш 03» на студійний Viber за номером 067-104-81-11 і вигравайте дві сотні гривень на шопінґ у «ТЦ 03». Щобудня об 11:15 у грі «Шиворіт навиворіт»! Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» працює в м. Стрий Львівської області на частоті 104.8 МГц.
«Радіо Шансон» змінило позивний на «Шлягер FM» читать дальше
Одна з найстаріших і найпопулярніших радіостанцій України «Радіо Шансон», що входить до медіахолдингу Business Radio Group, офіційно змінила свій позивний.
8 березня відбувся ребрендинг однієї з київських радіостанцій. Відтепер колишнє «Радіо Шансон» працює під новим позивним «Шлягер FM» та з оновленим ефірним оформленням. Про це йдеться у 65 випуску щотижневого звіту «Українське радіо під час війни».
У публікації зазначається, що на радіостанції змінилися джингли, перебивки, ідентифікаційні лайнери, входи та виходи з реклами, а також назви деяких програм. Зокрема, вітальна рубрика наприкінці години перейменована з «СільВуПле» на «Тільки для вас».
Повернувся в ефір і чарт українських хітів «Файна 20-ка». Щоп’ятниці з 17:00 до 18:00 та вранці суботами з 12:00 до 13:00 радіослухачі можуть голосувати за свої улюблені пісні. До того ж раз на тиждень перед ефіром визначається переможна композиція, і той, хто першим вгадає її, отримує грошовий приз.
Музичне наповнення радіостанції не зазнало змін. Як і раніше, в ефірі лунають лише україномовні пісні-шлягери. Слухацьку аудиторію переконують, що західні виконавці зникли з плейлиста «Шлягер FM» остаточно.
«Це не просто зміна назви. Ми провели декілька тестів і аналітичних замірів фокус-груп, які показали, що позивному “Шансон” час піти в історію, натомість назва “Шлягер” найбільше відповідає асоціативному сприйняттю наших слухачів», – повідомив генеральний директор Business Radio Group Денис Окунєв.
Нагадаємо, кілька тижнів тому Національна рада з питань телебачення і радіомовлення затвердила нове брендування мовника, внісши відповідні зміни до його ліцензії. Радіостанція має одну з найбільших мереж покриття в Україні та веде мовлення у 465 населених пунктах. Передачі «Шлягер FM» можна слухати у Києві на частоті 101,9 МГц, а також на інших хвилях в низці регіонів України (повний перелік частот наводиться у звіті).
Серед найближчих планів «Шлягер FM» – створення YouTube-каналу, основний контент якого складатиметься з живих виступів вітчизняних музикантів у власній студії холдингу.
Business Radio Group є одним з лідерів радіомовлення в Україні. Окрім «Шлягер FM», до його складу входять радіостанції DJ FM, Power FM, «Бізнес радіо», «Перець FM» та Best FM. Рекламний відділ холдингу також є ексклюзивним продавцем реклами на радіо «Країна FM».
Регулятор оштрафував одеську радіостанцію через відсутність мовлення
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зафіксувала факт відсутності мовлення «Радіо Одеса» у кількох населених пунктах Одеської області. Як повідомив член Нацради Максим Онопрієнко, згідно з результатами перевірки, відсутність мовлення тривала з 2019 року. читать дальше
«Керівництво радіостанції підтвердило факт відсутності мовлення у наданих поясненнях», – зазначив Максим Онопрієнко.
Відповідно до Закону України «Про медіа», відсутність мовлення вважається значним порушенням ліцензійних умов. За це передбачено накладення штрафу у розмірі 10% від розміру ліцензійного збору. У випадку ТОВ «ТРК Радіо Одеса» штраф становить 1 529 гривень.
Раніше ми інформували про те, що одна з найстаріших і найпопулярніших радіостанцій в Україні «Радіо Шансон», яка належить медіахолдингу Business Radio Group, офіційно змінила свій позивний на «Шлягер FM».
Нацрада скасувала конкурс на цифрове радіомовлення у Києві через відсутність заявок
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (Нацрада) скасувала оголошений 28 грудня 2023 року конкурс на цифрове радіомовлення в стандарті T-DAB у Києві. Рішення було ухвалено 14 березня на засіданні регулятора. читать дальше
причиною скасування конкурсу стала відсутність поданих заявок від потенційних учасників протягом визначеного терміну – до 29 лютого. Жодної заявки на участь у конкурсі не надійшло.
Раніше, у 2017 році, Нацрада ініціювала запуск експерименту з цифрового радіомовлення в Києві в стандарті DAB+. Для цього було замовлено прорахунок частот в Українського державного центру радіочастот. У 2018 році відбувся конкурс, за результатами якого десять радіостанцій отримали право на цифрове мовлення. Проте згодом деякі з них припинили роботу, через що місця звільнилися.
Окрім скасування конкурсу T-DAB, Нацрада також оголосила новий конкурс на отримання ліцензії на телевізійне мовлення в стандарті DVB-T2 на 41 ТВК у місті Дубно Рівненської області для місцевої категорії покриття.
Раніше ми повідомляли, що Нацрада оштрафувала одеську радіостанцію за відсутність мовлення.
Українське радіо під час війни #66: без претендентів на T-DAB, відновлення онлайн-мовлення та нова станція у RadioPlayer
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – шістдесят шоста частина. читать дальше
На своєму засіданні 14-го березня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення скасувала конкурс на цифрове радіомовлення в ефірній багатоканальній електронній комунікаційній мережі стандарту T-DAB у місті Києві. Зазначений конкурс Нацрада оголосила 28-го грудня 2023 року, і до 29-го лютого всі охочі могли подавати заявки. Оскільки у визначений термін жодної заяви не надійшло, Національна рада скасувала цей конкурс.
Через виявлені порушення в діяльності ТОВ «ТРК Радіо Одеса» (позивні «Радіо Одеса») Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення застосувала до нього штраф. Таке рішення медіарегулятор ухвалив на засіданні 14-го березня. Планова перевірка регулятора встановила, що медіа не мовить упродовж 14 днів поспіль на частоті 100.7 МГц у с. Петровірівці та Ширяївському районі Одеської області. Директор ТОВ «ТРК РАДІО ОДЕСА», м. Одеса, у письмових поясненнях, наданих під час здійснення перевірки, підтвердив, що внаслідок настання форс-мажорних обставин мовлення лінійного медіа відсутнє. Отже, визнано факт порушення суб’єктом вимоги пункту 4 частини першої статті 35 Закону (невиконання у всьому обсязі умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення). Це значне порушення, за яке закон передбачає штраф у розмірі 10% суми ліцензійного збору. Для компанії він становитиме 1529.14 грн. Регулятор зобов’язав медіа усунути порушення й надалі не допускати їх у своїй діяльності.
ТОВ «Виробничо-комерційна фірма Телерадіокомпанія «ТТ» (позивні «Радіо Ностальжі 102,4 ФМ») дозволено тимчасово відступити від умов ліцензії в частині програмної концепції. Така необхідність, акцентують у компанії, пов’язана з тим, що через наближення їх до лінії фронту й постійні обстріли переважна частина працівників змушені були евакуюватися до більш безпечних регіонів, частина – проходять службу в ЗСУ. Також погіршився матеріальний стан, відбувається постійне падіння рекламного ринку тощо. На своєму засіданні 14-го березня медіарегулятор задовольнив клопотання компанії.
7-го березня об 11:05 в ефірі Українського Радіо виходить перший випуск проєкту «На відстані війни». Новий проєкт – про минуле, сьогодення та майбутнє тимчасово окупованих територій. Ведуча Олена Зелінченко спілкується з мешканцями тимчасово окупованих територій, колишніми полоненими російської федерації, правниками та громадськими діячами. Проєкт «На відстані війни» слухайте на хвилях Українського Радіо щонеділі об 11:05. Гості проєкту мають різне бачення вирішення ситуації після деокупації. Учасник першої програми – журналіст, громадський діяч, один із координаторів руху «Євромайдан-Крим», головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун. Він також експерт групи «Гуманітарна політика» Кримської платформи. Значну частину життя Андрій прожив у Криму. Після Євромайдану активіста схопили й заарештували. Андрій Щекун – перший з українців, кого обміняли як полоненого. У програмі – розповідь про життя до, під час і після окупації. А ще про людей, спротив і бачення того, що робити далі. «Ми говоримо про тимчасово окуповані території в контексті того, що в нас є великий виклик – повернення цих територій не лише фізично, а й у культурному, економічному та особливо соціальному вимірі, – розповідає ведуча Олена Зелінченко.
Війна почалась 10 років тому. І, це, наприклад, діти, які вже виросли в окупації. Тобто ми розуміємо, що, з одного боку, можна так радикально сказати – це втрачене покоління для нас. З іншого боку – це якраз виклик для всіх нас, щоб думати про те, що далі робити, коли територія буде деокупована». У проєкті – діалоги про геноцид, що чиниться російськими окупантами, про спротив українців та представників національних спільнот і корінних народів в умовах повномасштабної війни, про демографічні, культурні, економічні та інші зміни, що зазнають тимчасово окуповані території, а також про те, як після деокупації й під час реінтеграції зробити їх зворотними. Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Працює на ефірних частотах в усіх обласних центрах та низці інших населених пунктів України, а також через супутник, мережею дротового радіо, в застосунках та онлайн.
Як ми вже повідомляли, віднедавна програми Суспільного каналу українського ретро й української естради Радіоточка можна вмикати не лише онлайн, а й на комунальній радіостанції «Радіо-Лубни» на Полтавщині на хвилях 100.8 МГц. Місцеві мешканці можуть почути всі найкращі українські хіти минулих десятиліть не тільки в інтернеті, як було раніше, а й на радіо. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення видала дозвіл на ретрансляцію. Радіоточка – це онлайн-радіостанція вітчизняного ретро, що об’єднує різні покоління українців. Редактор контенту Українського Радіо Всеволод Чебодаєв активно допомагає формувати музичну базу Радіоточки, він проаналізував де і які канали Суспільного ретранслюють в Україні інші мовники. Виявилося, що в багатьох населених пунктах на різних частотах звучить по два суспільних радіо, як, наприклад, в Краснограді на Харківщині транслюються два Українських Радіо. На власній частоті Суспільного і на місцевій комунальній радіостанції. А в Лубнах донедавна лунало два Радіо Промінь. Це відбувалося тому, що Суспільне у Лубнах на Полтавщині має свою ліцензійну частоту для Радіо Промінь (102.6 МГц), а місцева комунальна станція повторно транслювала передачі Радіо Промінь на своїй частоті – 100.8 МГц.
Я зв’язався з мером Лубен і керівником місцевого «Радіо-Лубни» та запропонував їм ретранслювати не Радіо Промінь, а Радіоточку, аби не було повтору. До того ж таку ситуацію забороняє новий Закон України «Про медіа», в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення погодилися з такою мотивацією. Навіщо оплачувати ще раз трансляцію того радіоканалу, який вже і так звучить в населеному пункті», – пояснив редактор контенту Українського Радіо Всеволод Чебодаєв. Отже, якщо ваша радіостанція відповідно до ліцензії може ретранслювати один з радіоканалів Суспільного – в НСТУ пропонують зупинити свій вибір на Радіоточці. Це унікальна за своїм форматом радіостанція, що не має аналогів в Україні. «Записи багатьох пісень нашої пісенної класики є лише у фонотеці Українського Радіо, яке передає їх для створення плейлистів Радіоточки. Формат українського ретро, української естрадної пісні наразі не використовує жодна радіостанція в Україні. Ви можете почути всі ці композиції разом з Радіоточкою – подаруйте слухачам найкращу пісенну історію України», – розказав виконавчий продюсер Радіо Промінь Максим Яковенко. Як відомо, Радіоточка вже звучить у Новодністровську на Буковині на частоті місцевої комунальної радіостанції «На своїй хвилі» 102.3 МГц. Радіостанція Радіоточка доступна онлайн на сайті Українське Радіо та у застосунку Суспільне Радіо. З питань ретрансляції Суспільного каналу українського ретро та української естради Радіоточка звертайтесь за електронною адресою: Radiotochka ****
Київська радіостанція «Громадське радіо» запускає новий сезон англомовного подкасту «Ukraine Calling», у якому станція розповідає про події в Україні! Ведучим нового сезону програми «Ukraine Calling» став Браян Боннер. Гостя оновленого випуску – Марта Дичок, засновниця «Ukraine Calling» та авторка книги про цю програму. Марта розповіла, як виникла ідея створити таку програму, а також наголосила, чому так важливо підтримувати громадську активність в умовах війни. «Я думаю, що виклик зараз полягає в тому, щоб утримати цю історію в центрі уваги людей. Тому що війна – це все ті ж повідомлення про нові обстріли або напади на цивільні об’єкти. Цю історію розповідали багато разів. Але я думаю, що виклик полягає в тому, як зробити її цікавою», – додала Марта Дичок. Про військову допомогу Україні, підтримку міжнародних партнерів та чому так необхідно більше висвітлювати події в Україні на англомовну аудиторію – дивіться та слухайте у новому сезоні «Ukraine Calling» на YouTube, .......ke Radio, Soundcloud, Apple Podcasts, Spotify та Google Podcasts. Нагадуємо: інформаційно-розмовна радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Гірник-91.4 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
Журналіст, ведучий та блоґер Богдан Амосов завершив роботу на київській радіостанції «Радіо NV». Інформація про це з’явилася на його .......-сторінці. Це також підтвердив головний редактор радіостанції Олексій Тарасов у коментарі інтернет-виданню ......... медіа». Наразі Богдан Амосов ніяк не коментує свої подальші плани. Денні ефіри на «Радіо NV», за словами Олексія Тарасова, відтепер вестиме журналіст, головний редактор порталу «Україна.пл» Олег Білецький. Зазначимо, що Богдан Амосов працював у низці редакцій, зокрема «Авторадіо», «Голос столиці» та «Радіо Вісті», а також деякий час був парламентським кореспондентом. З 2018 року він працював на «Радіо NV», створював радіодокументалки та сатиричну програму про політику «Без кісток». Нині журналіст також веде власний блоґ на YouTube. Нагадуємо: інформаційно-розмовна радіостанція «» веде мовлення у Києві на частоті 96.0 МГц, а також на частотах в низці населених пунктах України (Одеса-87.9 МГц, Львів-88.6 МГц, Суми-90.9 МГц, Дніпро-91.4 МГц, Луцьк-91.5 МГц, Вестерничани-92.4 МГц, Нікополь-98.9 МГц, Лубни-99.3 МГц, Хмельницький-100.6 МГц, Конотоп-100.7 МГц, Краматорськ-101.0 МГц, Шостка-101.9 МГц, Запоріжжя-102.7 МГц, Звенигородка-102.7 МГц, Ромни-102.9 МГц, Черкаси-103.3 МГц, Полтава-103.4 МГц, Чернігів-103.5 МГц, Володарка-103.5 МГц, Маріуполь-103.6 МГц, Чернівці-103.6 МГц, Херсон-103.7 МГц, Житомир-103.9 МГц, Холмець (Ужгород) -104.1 МГц, Кам’янець-Подільський-104.3 МГц, Кропивницький-104.6 МГц, Гірник-104.7 МГц, Підбуж-105.0 МГц, Антопіль (Рівне) – 105.1 МГц, Кременчук-106.6 МГц, Харків-107.0 МГц, Тернопіль-107.4 МГц, Кривий Ріг-107.4 МГц, Вінниця-107.8 МГц, Миколаїв-107.8 МГц, Івано-Франківськ-107.8 МГц).
На київській радіостанції «Шлягер» тривають зміни. Нагадуємо – донедавна вона працювала із позивним «Радіо Шансон», а 8-го березня відбувся її ребрендинг. Відтепер на нову адресу «переїхав» і офіційний сайт радіостанції – шукайте його за посиланням
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
На сайті станції можна, зокрема, побачити її новий логотип. Зі старої адреси –
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
– працює редірект. Нові адреси мають і сторінки станції у соцмережах: .......-сторінку можна знайти за адресою
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
а сторінка станції в Insta*ram тепер має адресу
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
На хвилі чернівецької радіостанції «Буковинська хвиля» 100.0 FM з’явилася нова авторська програма Олега Сірмана «На своєму місці». 15-го березня в ефір вийшов її перший випуск. Ось як представляє новий проєкт на своїй .......-сторінці сам Олег Сірман: «Важливий день і важливий гість. Вперше за роки роботи на радіо у мене з’явилася авторська програма. Разом з командою «Буковинської Хвилі» ми розробили концепцію за якою я запрошую до студії людей, які на своєму місці добре виконують покладену на них місію. Моїм першим гостем став Єпископ Феогност Бодоряк. Трохи більше як місяць цей молодий і прогресивний архієрей Православної Церкви України виконує відповідальну місію. Він очолює об’єднану Чернівецьку-Буковинську Єпархію. Про розвиток української церкви на Буковині та початок великого посту слухайте та дивіться у записі нової програми на Буковинській Хвилі «На своєму місці». Щиро вдячний владиці за цікаву та змістовну бесіду». Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Буковинська хвиля» 100.0 FM веде мовлення у Чернівцях на частоті 100.0 МГц.
На початку березня команда харківської радіостанції «Радіо Накипіло» приєдналася до учасників Національної асоціації медіа. Керівництво Асоціації вітає Радіо Накипіло в НАМівській сім’ї та дякує за довіру. В НАМ певні, що попереду чекає багато актуальних та цікавих спільних проєктів! Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Радіо Накипіло» веде мовлення у Харкові на частоті 92.2 МГц, а також на частотах в інших населених пунктах Харківської області (Балаклія – 90.5 МГц, Вовчанськ-100.2 МГц, Близнюки-107.5 МГц).
Решетилівська радіостанція «ReLife 91.1 FM» підготувала для вас щось мега круте! Вже 18-го березня на вас чекають деякі зміни в ефірі та новесенькі рубрики! Перша з них – «Слово за Слово» – подкаст про красиву мову, найуживаніші помилки, молодіжний сленґ та багато цікавого про нашу солов’їну на RELIFE FM. У будні, о 8:20 та 14:40. Заучує – Юля Грінченко. Друга нова рубрика – «HiTechPRO» – ваш провідник у світ інновацій та передових технологій. У «HiTechPRO» ви знайдете все, що потрібно для того, щоб залишатися в курсі останніх технологічних новин, трендів та інновацій. Кожен епізод подарує вам корисні лайфхаки – від ефективного використання техніки до оптимізації робочих процесів та підвищення продуктивності. З 18-го березня, з понеділка по п’ятницю, о 10:20 та 15:20. Диджиталізує – Микола Васильович. Також вже 18-го березня в ефір «ReLife 91.1 FM» залітають «Улюблені Хвостики». Якщо гавкає пес Патрон, муркоче кіт Степан чи метушиться «черепашка-Наташка» – це час «Улюблених Хвостиків». Ця рубрика про догляд та поради для «ваших хвостів». З понеділка по п’ятницю, о 9:40 та 16:40. Теревенить турботлива Ксенія Цьомчик. Нагадуємо: комунальна розважально-інформаційна радіостанція «ReLife 91.1 FM» веде мовлення в Решетилівці Полтавської області на частоті 91.1 МГц.
Херсонська радіостанція «X.ON» розширила можливості для прослуховування своїх програм в мережі Інтернет. Відтепер онлайн-трансляція відбувається не одним, а трьома потоками – з різною швидкістю передачі даних (і, відповідно, з різною якістю): 64k. AAC+ – audio.x-on.com.ua:8443/x-on-aacp-64.aac.m3u, 256k. – audio.x-on.com.ua:8443/x-on.mp3.m3u та 320k. – audio.x-on.com.ua:8443/x-on-mp3-320.mp3.m3u. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «X.ON» веде мовлення у Херсоні на частоті 87.7 МГц.
Канівська радіостанція «Радіо Магніт» має чудову новину! Тепер слухачі можуть насолоджуватися прослуховуванням програм улюбленої радіостанцією просто у застосунку RadioPlayer. Трафік в мережах українських мобільних операторів не тарифікується! Завантажуйте застосунок radioplayer.ua. Знайдіть Радіо Магніт у RadioPlayer, відмітьте як улюблену радіостанцію натиснувши на сердечко і будьте завжди на хвилі 99.7 FM в режимі 24/7. Нагадуємо: розважально-інформаційна сімейна радіостанція «Радіо Магніт» працює у Каневі Черкаської області на частоті 99.7 МГц.
А тим часом корсунь-шевченківська радіостанція Рідне радіо «На хвилі Корсуня» відновила онлайн-мовлення в мережі Інтернет, яке було призупинене із початком повномасштабної російсько-української війни. Відтепер слухати програми станції в режимі онлайн можна за адресою complex.in.ua/Korsun.m3u. Трансляції здійснюються у форматі AAC+ зі швидкістю 64k. (32 kHz Stereo). Нагадуємо: комунальна музично-інформаційна радіостанція Рідне радіо «На хвилі Корсуня» веде мовлення в м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області на частоті 104.8 МГц.
Львівська радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» представляє акцію «Дай 5». У вас є три категорії, одне запитання, і лише одна правильна відповідь! Яка принесе вам подарунки від СТРЦ Spartak на Люкс FM! Надсилайте слово «Спартак» на люкс-вайбер 0971047007 та щобудня о 12:40 давайте п’ять на Люкс FM! І забирайте свій подарунок! Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» працює у Львові на частоті 104.7 МГц.
Українське мовлення на Харківщині й Сумщині після ракетних обстрілів майже повністю відновлено – Держспецзв’язку
Як повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), у Сумській та Харківській областях вдалося відновити розповсюдження сигналу українських радіоканалів та телебачення майже з всіх об’єктів. читать дальше
Фахівці Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення провели відновлювальні роботи й запустили мовлення в містах Суми, Тростянець, Шостка, Лозова, Кегичівка та Ізюм. Інженерам вдалося відремонтувати пошкоджене обладнання та відновити енергопостачання передавачів.
Наразі аналогічні роботи з відбудови трансляційної інфраструктури тривають і на інших ушкоджених об’єктах у Сумській області після ракетних ударів російських військ 14 березня. Разом з тим, як повідомляє Суспільне, внаслідок обстрілів загинув один працівник Сумської філії Концерну – тіло інженера було виявлено 15 березня.
У повідомленні Держспецзв’язку підкреслюється важливість якнайшвидшого забезпечення доступу громадян до українського інформаційного простору в умовах безперервної збройної агресії з боку Росії. Відновлення мовлення на деокупованих територіях сприятиме зміцненню інформаційної безпеки держави.
В Киржаче начала вещание радиостанция «Европа Плюс»
Радиостанция «Европа Плюс» начала вещание в Киржаче во вторник, 19 марта. Вещание осуществляется на частоте 94,1 МГц.
Кроме того, в городе впервые заработала станция «Русское Радио». Оно доступно на частоте 97,0 МГц.
Ранее сообщалось, что владимирцы услышат две новые радиостанции в ближайшее время. На частоте 88.4 МГц зазвучит «Музыка мирового класса» от радио Monte-Carlo. А на частоте 88.8 МГц должны зазвучать хиты и новостные блоки от «Русского рекорда».
На Харківщині та Сумщині повністю відновлено телерадіомовлення
За оперативними даними, наразі стабільне мовлення українського телебачення та радіо вже відновлено в усіх населених пунктах Харківщини та Сумщини, де було пошкоджене обладнання внаслідок ворожого ракетного удару.Після ракетної атаки росіян на телекомунікаційну інфраструктуру Харківської та Сумської областей в ніч на 14 березня фахівці Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відновили трансляцію українського телебачення та радіо в усіх постраждалих населених пунктах цих регіонів.
Українське радіо під час війни #67: відступ від умов ліцензій, факти порушення законодавства та зміни в ефірі міста Павлоград
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – шістдесят сьома частина. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення відмовила в допуску до радіоконкурсу для розвитку місцевих та регіональних мереж ТОВ ТРК «Шансон» (позивні «Шлягер»). Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 21-го березня. За словами заступника голови Олега Черниша, компанія не відповідає умовам конкурсу в частині територіальної категорії мовлення та не усунула в повному обсязі недоліки. До участі в конкурсі допустили дев’ять компаній: ТОВ «ТРК «Можливість»; ДП «ТРК «Рекорд Коростень»; ПП «Сфера ТВ»; ТОВ «Авторадіо Україна» («Авторадіо»); ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина»; ГО «Медіацентр «Третя столиця»; ТОВ «ТРК «Ритм»; ТОВ «Українська радіогрупа»; ПП Фірми «Лямін». Сам же конкурс регулятор планує провести 11-го квітня. Нагадуємо: зазначений конкурс був оголошений рішенням Нацради з ТРМ від 28-го грудня 2023 року № 1980. На цей конкурс виставлено 3 FM-частоти у трьох областях країни – Житомирській, Івано-Франківській та Рівненській. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення видала тимчасові дозволи на один рік трьом радіостанціям. Такі рішення медіарегулятор прийняв на засіданні 21-го березня. ТОВ «ТРК «Матрікс+» (позивні «NovaLine») мовитиме на частоті 92.9 МГц у Сумах. ПП «ТРК «Ефір-Р» (позивні «Накипіло») – у м. Харкові на частоті 92.2 МГц, м. Балаклії – 90.5 МГц, м. Вовчанську – 100.2 МГц і селищі Близнюках – 107.5 МГц Харківської області. А Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України (позивні «Армія FM – військове радіо») отримала дозвіл мовити на частотах: 91.1 МГц у м. Кривому Розі та 100,6 МГц у м. Нікополі Дніпропетровської області; 99.3 МГц у м. Кропивницькому; 107.9 МГц у м. Дубровиці та 105.5 МГц у с. Стариках Рівненської області. Радіостанції й раніше мовили на цих частотах, однак регулятор поновив їх дозволи згідно з законом «Про медіа». Нагадаємо, згідно з законом «Про медіа» регулятор уже не зможе видавати тимчасові дозволи на загальнонаціональне мовлення. Тепер ці дозволи прив’язані до територій з особливим режимом мовлення. Усі канали, які отримали тимчасові дозволи на мовлення в цифрі на рік, після того, як цей термін спливе, повинні будуть подаватися на конкурс. У вересні 2023 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення затвердила Перелік територій з особливим режимом мовлення. До цього переліку ввійшли переважно прикордонні та прифронтові території. Але є й винятки. А Міністерство оборони пропонувало зробити всю територію України територією з особливим режимом мовлення саме для медіа міністерства. Тим часом Центральній телерадіостудії Міністерства оборони України дозвіл на тимчасове мовлення видано компанії на строк дії розділу IX Закону України «Про медіа».
Двом радіостанціям – «Авто радіо» (ТОВ «Радіо ТТВ», м. Київ) і «M FM» (ТОВ «Радіо «Нова Хвиля», м. Харків) Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення продовжила строк дії їхніх ліцензій. Упродовж 10 років вони працюватимуть на частотах 102.6 МГц у Кропивницькому Кіровоградської області та 91.2 МГц у Харкові відповідно. Таке рішення медіарегулятор ухвалив на своєму засіданні 21-го березня.
На своєму засіданні 21-го березня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення визнала факти порушення законодавства в діяльності КП «Телестудія «Радехів» (позивні «Телестудія «Радехів») із Львівської області. Під час планової виїзної перевірки компанії з’ясувалося, що вона не дотрималася вимог частини сьомої статті 60 Закону України «Про медіа», оскільки вчасно не подала до Національної ради заяву про внесення змін до Реєстру щодо технічних характеристик мовлення, які відбулися ще 17 червня 2022 року. У зв’язку з тим, що минув строк давності притягнення до відповідальності, передбачений частиною першою статті 107 Закону України «Про медіа» (1 рік), Національна рада не застосувала до суб’єкта заходи реагування, однак вказала на неприпустимість порушень надалі.
На своєму засіданні 21-го березня Національна рада України погодила тимчасовий відступ від умов ліцензій у частині програмної концепції мовлення ПП «Радіопередавальний центр «Телерадіокомпанія «Ефір», м. Житомир (позивні «Радіо «Рекорд ФМ»). Причиною компанія вказала обставини, зумовлені війною: погіршення матеріального стану, постійне падіння рекламного ринку, проходження служби в ЗСУ частиною працівників або їх виїзд тощо. Нагадуємо: радіостанція веде мовлення в м. Бердичів Житомирської області на частоті 105.2 МГц.
Лінійним медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра, стало КП «Дрогобицьке регіональне радіомовлення «Франкова земля» із Львівської області (місцеве проводове радіо «Говорить Дрогобич. В ефірі – програма «Франкова земля»). Таке рішення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила на своєму засіданні 21-го березня. Радіостанція мовитиме по першому каналу мережі проводового мовлення (УР-1) 4 години 15 хвилин на тиждень, згідно з відрізками часу: понеділок, середа, п’ятниця: 06:30-6:45, понеділок, вівторок, четвер: 14:00-14:30, середа, п’ятниця: 14:00-15:00. Територія розповсюдження програм – м. Дрогобич (міськрада) та Дрогобицький район Львівської області. Формат – канал загальної тематики
Відбулися зміни у структурі власності Міськрайонної радіостудії РОМЕН, м. Ромни. Зокрема, Роменська районна рада вийшла зі співзасновників радіокомпанії. Тож тепер власником істотної участі є Роменська міська рада (частка статутного капіталу – 100% (пряма участь). Нагадуємо: радіостанція веде мовлення в місті Ромни Сумської області на частоті 106.6 МГц.
21-го березня сталися зміни в ефірі міста Павлоград Дніпропетровської області. Відтепер на хвилях місцевого радіо «Самара» транслюється проєкт Радіо «Мегаполіс». Тим часом офіційний позивний станції поки що не змінився – вона продовжує ідентифікувати себе як «Самара». Про зміни, що сталися в ефірі, станція інформує на своїй .......-сторінці: «Ми довго готувались до масштабної події… Тримали до сьогодні свої ідеї у секреті, в цей час продумували деталі, залучали професіоналів для допомоги та провели величезний обсяг роботи… І все для того, аби ефір на 107.9 ФМ зазвучав по-новому. З 21 березня в ефірі 107.9 ФМ представляємо радіо Мегаполіс. Майбутнє це зараз! Нова музика, актуальні оперативні новини, якісні програми – це все слухайте на 107.9 ФМ в цілодобовому режимі. Тепер для вас звучить Радіо Мегаполіс. Прямий ефір онлайн слухайте за посиланням». Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Самара» веде мовлення в місті Павлоград на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц і є однією з перших українських недержавних радіостанцій. Що ж до Радіо Мегополіс, то наразі цей проєкт можна чути вже у чотирьох містах Дніпропетровщини: у Кривому Розі (де він є офіційним позивним радіостанції) на частоті 105.2 МГц, у Дніпрі на хвилі радіостанції «Радіо 90.9 FM» на частоті 90.9 МГц, в Нікополі на хвилі «Інді Радіо» на частоті 88.0 МГц, а відтепер і у Павлограді.
Українська служба радіостанції «Радіо Свобода» повідомила, що її проєкт «Новини Приазов’я» запустив нову програму – «Деокупована історія». Журналіст і ведучий Олександр Янковський разом із запрошеними експертами, істориками та краєзнавцями розбиратиме російські міфи, що мають стосунок до історії півдня України, а також розповідатиме справжню історію міст і селищ Херсонської та Запорізької областей. Гостем першого випуску програми став історик, публіцист, ексмедіаменеджер Олексій Мустафін. У розмові з ним зокрема йдеться про найдавніші міста України, про те, хто насправді заснував Одесу та Херсон, а також про історичні пам’ятки на південних територіях країни. Випуски «Деокупованої історії» можна дивитися тричі на тиждень – у суботу, неділю та понеділок на ютуб-каналі проєкту «Новини Приазов’я», на сайті «Радіо Свобода», а також слухати на хвилях радіостанції «Громадське радіо».
«Хвилина історії України» – новий проєкт на хвилях київської мережевої радіостанції «Армія FM – Військове радіо». Олександр Алфьоров, історик та офіцер 3 окремої штурмової бригади, розповідає у програмі про маловідомі факти з історії України. Дізнавайтесь більше, щоб бути сильнішими! Слухайте щодня об 11:30, 15:30 і 19:30 на «Армія FM». Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Армія FM – Військове радіо» працює у Києві на частоті 94.6 МГц, а також на частотах в низці населених пунктів України (Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ – 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Вовчанськ-91.8 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Торецьк-98.0 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква – 102.3 МГц, Костянтинівка – 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) – 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц) та через супутник.
Київська радіостанція Україномовне радіо «Країна FM» та ГО «Теревені» представляють спільну програму для дітей – «Кльове слово», яке виходитиме щоп’ятниці о 21:00 в дитячому проєкті «Дрімайко». Кожен випуск, створений разом з командою Подкаст «Кльове слово» – це діалог з дитиною, під час якого авторка оповідає про явища, традиції, історичні події, які відбувалися на теренах сучасної України, відштовхуючись від одного єдиного слова, як от: чумаки, жорна, вечорниці тощо. Слова начебто відомі, але часом навіть дорослі, не кажучи вже про дітей, не усвідомлюють, скільки цікавих значень та подій може ховатись за ними. Випуски доповнені піснями, загадками та прислів’ями, що пов’язані з конкретним словом, то ж маленькі слухачі точно не нудьгуватимуть. Перший випуск програми вийшов в ефір у п’ятницю, 22-го березня. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція Україномовне радіо «Країна FM» працює у Києві на частоті 100.0 МГц, а також на частотах в низці населених пунктів України (Черкаси-90.6 МГц, Одеса-91.0 МГц, Полтава-98.7 МГц, Миколаїв-98.8 МГц, Краматорськ-99.0 МГц, Нікополь-99.9 МГц, Хмельницький-100.1 МГц, Кривий Ріг-100.2 МГц, Павлоград-100.2 МГц, Запоріжжя-100.3 МГц, Кропивницький-100.5 МГц, Суми-100.8 МГц, Львів-101.3 МГц, Ужгород-102.4 МГц, Вінниця-103.2 МГц, Прилуки-104.8 МГц, Умань-104.9 МГц, Жашків-105.9 МГц, Дніпро-106.4 МГц, Вознесенськ-106.9 МГц, Біла Церква-107.2 МГц, Харків-107.4 МГц, Лубни-107.6 МГц).
Василеві пироги допомагають нам смачно мандрувати Україною! В програмі «Смачнограй» на хвилях київської радіостанції «Шлягер FM» мова піде про гастрономічні цікавинки України, а тому не забувайте слухати ефір станції з понеділка по п’ятницю о 16:25 та писати правильну відповідь на номер студійного вайберу «Шлягер FM» – +380670011019! Вгадав страву – виграв смачний пиріг! Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Шлягер FM» працює у Києві на частоті 101.9 МГц, а також на частотах в низці населених пунктів України (Ужгород-87.9 МГц, Шостка-88.0 МГц, Умань-88.5 МГц, Львів-90.4 МГц, Тернопіль-90.8 МГц, Миколаїв-90.8 МГц, Стрий-90.9 МГц, Одеса-91.8 МГц, Яремче-101.5 МГц, Павлоград-102.2 МГц, Луцьк-103.4 МГц, Харків-103.5 МГц, Кременчук-104.9 МГц, Полтава-105.0 МГц, Дніпро-105.3 МГц, Кропивницький-106.7 МГц, Кривий Ріг-101.0 МГц, Запоріжжя-104.5 МГц, Хмельницький-104.0 МГц, Вінниця-107.0 МГц, Суми-106.4 МГц, Чернігів-106.8 МГц, Черкаси-107.5МГц). Входить до складу медіагрупи «Business Radio Group».
ЗВУКОТОМІЯ – музична програма від Сидора Юрського та Іларіона Іваненка на хвилях івано-франківської радіостанції «Західний полюс». Щопонеділка о 20-ій годині ведучі зазирають в самісінькі нутрощі музики від улюблених виконавців. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Західний полюс» веде мовлення в Івано-Франківську на частоті 104.3 МГц, а також в низці населених пунктів Івано-Франківської області (Яблуниця-92.4 МГц, Рогатин-97.5 МГц, Калуш-105.5 МГц).
Решетилівська радіостанція «ReLife 91.1 FM» продовжує презентувати свої нові проєкти. Вже з 18-го березня в ефірі лунає рубрика «АвтоПілот». Теревені про машини. Про бензин, мотор і шини! Новини про зміни, повідомлення про ціни. Кожного будня о 7:40 та о 17:20 у вашій машині вмикається «АвтоПілот»! На ReLife FM – Рулить – Яків Моторний! І ще одна новинка від радіостанції, представлена 18-го березня, – рубрика «ВІНІЛОХРОНІКА» – музика та історія! Хронологія найважливіших подій! «Вінілосховище» рекомендує – щодня у будні об 11:20 та 18:20! У патефона – MIX VINILOVE. Але і це ще не все! Подкаст «Мені просто запитати» – це психологічні, юридичні та соціальні радіо консультації на RELIFE FM! Не залишайтеся з проблемою сам на сам, є про що запитати – тут приймають без черги. У будні о 8:20 та о 14:40. Комунікує – Настя Луна. Також в ефір станції повертається проєкт «WEEKLY TOP». Підбірка найкращих синґлів, які вийшли за тиждень в усьому світі (окрім 1\7, що на сході від нас). Щосуботи, з 15 по 16 годину в етері RELIFE FM – топ прем’єри тижня. Слухайте та закидайте в свій плейлист! Нагадуємо: комунальна розважально-інформаційна радіостанція «ReLife 91.1 FM» веде мовлення в Решетилівці Полтавської області на частоті 91.1 МГц.
Старосамбірська радіостанція «Голос Прикарпаття» рада повідомити про те, що вона запроваджує для вас новеньку рубрику, яка присвячена нашому здоров’ю – «Здорові будьмо». Тож простими словами про важливе говоритимуть журналісти радіостанції зі спеціалістами раз на два тижні, в четвер о 16:00. Нагадуємо: комунальна інформаційно-розважальна «Голос Прикарпаття» веде мовлення в місті Старий Самбір Самбірського району Львівської області на частоті 91.4 МГц.
На «Радіо Люкс FM – Львів» добре знають, що усі люкс-водії заслуговують крутих подарунків! Тож забирайте їх у проєкті «Люкс-водій»! Щобудня о 18:40 чекайте дзвінка від вечірнього шоу «16+» на «Люкс FM» та вигравайте бельгійську моторну оливу Wolf Lubes, яку мережа супермаркетів автотоварів AutoPartner підбере саме для вашого авто! А у ФІНАЛІ отримайте шанс виграти суперподарунок – крутий iPhone 15. Для участі надсилайте кодове слово «Вольф»/«Wolf» на люкс-вайбер 097 104 7 007! Акція Люкс-водій діє з 15.03.2024 по 12.04.2024. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Люкс FM» працює у Львові на частоті 104.7 МГц.
Українське радіо під час війни #68: розширення мережі мовлення, нові позивні та нова станція в Radio Player
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – шістдесят восьма частина. читать дальше
На своєму засіданні 28-го березня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення підбила підсумки конкурсу на радіочастоти, призначені для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж. Цей конкурс регулятор оголосив рішенням № 1397 від 16-го листопада 2023 року, винісши на нього десять частот у різних областях України. Однак заяви на участь подали лише дві компанії: ТОВ «Авторадіо Україна» (позивні «Авторадіо») і ТОВ «ТРК «Шансон» (позивні «Шлягер»). Обидві компанії претендували на частоту 107.0 МГц у Запоріжжі. На початку конкурсу голова Нацради Ольга Герасим’юк зазначила, що щодо «Авторадіо» регулятор не ухвалював рішень про санкції, а щодо «Шансону» були значні порушення та штрафи, які компанія сплатила. ТОВ «Авторадіо Україна» представляв генеральний продюсер Олександр Стадніченко. Він розказав про наміри компанії надавати інформацію про життя в регіонах, близьких до зони бойових дій та на прикордонні. А юристка компанії Валерія Козлітіна розказала, що в розвиток компанії інвестує власник Денис Козлітін, якому також належить «Радіо П’ятниця»: «“Авторадіо” – це пріоритетний вектор розвитку. Всі кошти, які заробляють “П’ятниця” та “Авторадіо”, вкладаються в розвиток “Авторадіо”. Також він вкладає свої кошти у розвиток радіо». Валерія Козлітіна також додала, що для ефективного бізнесу недостатньо однієї мережі «Радіо П’ятниця»: «Щоб заробляти, потрібно два проєкти. Так з’явилась ідея “Авторадіо”. З розвитком двох мереж наш фінансовий стан став кращим». За її словами, за минулий рік «Радіо П’ятниця» заробило 10 млн гривень. «На сьогодні основна наша мета – підтримати ті регіони, які у складній ситуації через війну. Наш власник родом з Донеччини, а Запоріжжя – це дуже близько», – додала Валерія. Керівник радіостанції ТОВ «ТРК Шансон» Денис Окунєв розказав, що участь у конкурсі на Запоріжжя – це не бажання заробити гроші, а бажання розширити мережу і надати якісний контент.
Зараз на радіо “Шлягер” 100% українського продукту, це українська популярна музика. Власник Анатолій Євтухов вкладає гроші в розвиток, гроші від реклами теж є, хоче їх небагато», – сказав він. Заступник голови Нацради Олег Черниш додав, що у відкритих джерелах є інформація про те, що «Радіо П’ятниця» заробило 14 мільйонів, а ТРК «Шансон» – менше мільйона. Він цікавився, чи компанія повернула потужність передавачів, адже регулятор дозволив її знизити. «Ми цього року плануємо все відновити», – додав Денис Окунєв. Нацрада підтримала «Авторадіо» – саме цю радіостанцію було оголошено переможцем конкурсу на частоту 107.0 МГц у Запоріжжі (потужність передавача – 1.0 кВт). Але компанія отримала не лише частоту в Запоріжжі, а й частоту 99.4 МГц у м. Сумах (потужність передавача – 1.0 кВт), де вона була єдиним претендентом. А ТРК «Шансон» отримала частоту 88.8 МГц у м. Білій Церкві Київської області (потужність передавача – 0.25 кВт), де компанія так само була єдиним претендентом. Ці медіа повинні забезпечувати у загальному обсязі пісень упродовж доби і у проміжках часу між 7 і 14 годинами та між 15 і 22 годинами не менше ніж 45 відсотків пісень (музичних творів із текстом) державною мовою. Також їм рекомендовано розміщувати соціально важливі програми.
Під новими позивними працюватиме київське Підприємство «Радіокомпанія «Супер-нова». На своєму засіданні 28-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до ліцензії компанії. Відтепер у Києві та Житомирі на частотах 100.5 МГц і 104.9 МГц відповідно замість «Радіо Маямі» й «Просто раді.О» компанія цілодобово мовитиме як «Радіо Марія». Водночас медіа вирішило анулювати ліцензію на цифрове радіомовлення у стандарті T-DAB у Києві (3 програма) у частотному блоці 11D. Подаючи відповідне клопотання, у компанії вказали на недоцільність використання двох мереж для однакових програм.
Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ухваленим на засіданні 28-го березня, ще на один рік було продовжено дозвіл на тимчасове мовлення ТОВ «ТРК «Матрікс+» з міста Харків. Таким чином, у Харківській області позивні «NovaLine», як і раніше, звучатимуть у селищі Золочеві Богодухівського та с. Липцях Харківського районів на частотах 88.9 МГц і 89.8 МГц відповідно.
Ще на 10 років медіарегулятор продовжив строк дії ліцензій 6 радіостанціям. Серед них – три програми АТ «НСТУ» із загальнонаціональним покриттям – «Радіо «Культура», «Українське радіо», «Радіо «Промінь». Дві місцеві й одна регіональна компанії: ПрАТ «Радіокомпанія Люкс» (позивні «Люкс ФМ») – мовить цілодобово на частоті 103.1 МГц у м. Києві; ТОВ «Радіокомпанія «Ностальжі» (позивні – «KISS FM») – мовить у Запоріжжі на частоті 103.1 МГц; ТОВ «Телерадіокомпанія «ІФ Медіа-груп» (позивні – «Радіо Марія») – мовить цілодобово на 12 частотах у 9 регіонах нашої країни. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 28-го березня.
Завершився спільний проєкт Радіо Культура «1990-ті: сучасні класики та їхній час», створений у партнерстві з «Видавництвом Старого Лева». Упродовж трьох місяців – з 12 січня по 22 березня – щоп’ятниці о 18:00 ведучі Радіо Культура зустрічалися з українськими письменниками у книгарні-кав’ярні Старого Лева на Михайлівській, 18-А, аби поговорити про нашу літературу 1990-х років. Про історичні зміни, які відбувалися в перше десятиріччя незалежності України, про тогочасні побут і культуру українців, про літературний процес і свої тодішні дебюти розповідали живі класики – письменники, які почали свій літературний шлях наприкінці 1980-х або у 1990-ті роки. «Радіо Культура уважно стежить за темами, що цікавлять наших слухачок і слухачів. Одну з них видно неозброєним оком – це 1990-ті як досвід і час. Очевидно, що цей інтерес не є суто екзотичним пошуком атмосфери «лихих дев’яностих». Адже 1990-ті в Україні є чимось абсолютно інакшим – вирували вивільнені від гніту імперії творчі енергії, виникали нові мистецькі ініціативи, поставали нові імена. До того ж українські 1990-ті почалися щонайменше з 1986 року, коли нас незворотно змінив Чорнобиль. Це цікава вправа розмови й про деколонізаційні контексти. Саме так виникла спільна «парасолька» для серії публічних інтерв’ю за участі «Видавництва Старого Лева». Пишаюся, що ми створили такий ціннісний і популярний проєкт разом. За кожну подію відвідувачі голосували ногами, тож щоразу ми мали такі аншлаги, що треба було доставляти стільці», – розповіла виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. «Надзвичайно емоційний і дуже важливий, зокрема для мене, проєкт, який занурює водночас в минуле і значно краще розумієш сучасність. 90-ті – це час, з якого проростало дуже багато важливих для України рішень, дуже багато важливих культурних проєктів і визрівав корпус літератури, на яку зараз опирається молодь. Говорити про 90-ті – це одночасно говорити про те, якими ми стали й чому ми стали такими. Мені дуже сподобалася ця співпраця із Радіо Культура, і я сподіваюся, що таких проєктів у нас буде ще більше.
Прекрасне кураторство Олени Гусейнової, прекрасна ідея Ірини Славінської, чудова співпраця з цілим колективом, причетним до цього проєкту від Радіо Культура із «Видавництвом Старого Лева». Чекаємо нових подібних проєктів», – підкреслила головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. Кураторкою проєкту стала головна редакторка редакції літературних передач і радіотеатру Радіо Культура Олена Гусейнова, продюсерка проєкту – продюсерка творчого об’єднання Радіо Культура Юлія Загоруйко. До розмов були залучені ведучі Радіо Культура: Ірина Славінська, Олена Гусейнова, Вадим Карп’як, Ліза Цареградська, Наталка Писанка, Павло Вольвач. Всі розмови транслювалися наживо в ефірі програми «Вечір на Радіо Культура», послухати записи наразі можна на сайті Суспільного радіо.
29-го березня в місті Одеса відновила мовлення радіостанція «Народне радіо» (Телеорганізація ПП «Радіо-1»). Трансляції здійснюються на звичній частоті – 103.2 МГц. Нагадаємо, що мовлення радіостанції було відсутнє з 19-го березня 2022 року через проблеми, пов’язані із труднощами воєнного стану.
У селі Мирогоща Перша Дубенського району Рівненської області днями розпочала мовлення радіостанція «Радіо Світязь». Трансляції здійснюються на частоті 92.6 МГц. Наразі відбувається технічне мовлення (музичний плейліст, складений із композицій українських та закордонних виконавців). Присутній RDS – Radio Svityaz / Dubno /92.6 mhz. Нагадуємо: ПП «СТУДІЯ-7» з міста Ковель Волинської області виграло дане частотне присвоєння на конкурсі, який відбувся 11-го грудня 2023 року.
Тим часом вінницька радіостанція «Місто над Бугом» 101.8 FM розпочала днями мовлення в місті Козятин Хмільницького району Вінницької області. Трансляції здійснюються на частоті 92.7 МГц, яку КП «РК «Місто над Бугом» отримало на конкурсному відборі 11-го грудня 2023 року. Нагадаємо: у самій Вінниці комунальна інформаційно-розважальна станція «Місто над Бугом» 101.8 FM веде мовлення на частоті 101.8 МГц з вересня 2018 року. Перед цим станція мала досвід мовлення в обласному центрі на проводовій мережі. А тепер станція розпочала розбудову мережі в області.
Продовжує розширювати свою мережу й київська радіостанція «Стильне радіо Перець FM», яка наприкінці тижня розпочала мовлення в місті Фастів Київської області. Трансляції здійснюються на частоті 99.6 МГц, яку ТОВ «РК Клас» отримало на конкурсному відборі 18-го січня. Тим часом у понеділок, 1-го квітня, «Стильне радіо Перець FM» офіційно святкуватиме своє 20-річчя! З цієї нагоди 1-го квітня станцію прийдуть привітати: Оля Полякова, Павло Зібров, Оля Цибульська, Максим Бородін, СОЛОХА & Влад Булах, Діана Тайманова, Хас, ROXOLANA, гурт АВІАТОР, ANNA – MARIA, PositiFF, Michelle Andrade, ALEKSEEV. Долучайтеся і ви! Протягом дня беріть активну участь у святкуванні Дня Народження Стильного радіо Перець FM! Запишіть аби не забути – 1-ше квітня, початок о 8-й ранку! Радіо Перець FM – 20 років радіо номер 1 в Україні. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Стильне радіо Перець FM» веде мовлення у Києві на частоті 105.5 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Коростень-87.5 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам’янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц)
Ви готові зануритися у світ Таро, де кожна карта – це ключ до розуміння майбутнього, відкриття нових можливостей та отримання відповідей на питання, що хвилюють? Якщо так, вмикайте хвилі київської радіостанції «Радіо П’ятниця» о 8:15 у будні та дозвольте мудрості Таро зробити ваш день особливим, а чарівна майстриня ТАРО Ольга Леонідівна Стогнушенко поділиться з вами таємницями Всесвіту у проєкті «Карта дня». Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо П’ятниця» веде мовлення у Києві на частоті 101.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч – 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів – 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц). Входить до медіагрупи «Розвиток».
Радіостанція «Радіо Розділля 93 FM» з міста Миколаїв Львівської області має приємні новини! Відтепер слухачі «Розділля 93 FM» отримали можливість слухати ефір станції через онлайн-застосунок, який можна завантажити з Google Play (для Android) та з App Store (для iPhone). Завантажуєте Radio Player і в цьому застосунку обираєте Розділля 93 FM, ставите сердечко, як улюблене, і радіостанція з вами 24 години! Тепер ви зможете слухати ефір і в Антарктиді, і в Австралії, і в Канаді та у будь-якій країні світу! В будь-який момент вмикаєте плеєр – і «Розділля 93 FM» буде з вами! Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо Розділля 93 FM» веде мовлення в м. Жидачів Стрийського району Львівської області на частоті 93.0 МГц.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 01:47.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.