Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 13:53.
У цифровому радіоефірі Києва розпочали мовлення дві нові радіостанції
До київського DAB+ мультиплексу, який вже об’єднує низку популярних радіостанцій, приєдналися DJ FM та POWER FM. Як повідомляє галузева спільнота «Телеком-кружок», нові учасники долучилися до цифрового мультиплекса на каналі 11D, що знаменує черговий етап розвитку цифрового радіомовлення в Україні. читать дальше
DAB+ (Digital Audio Broadcasting) – це сучасний стандарт цифрового радіо, який забезпечує високу якість звуку, стійке приймання сигналу та можливість передачі додаткової інформації. Цей формат широко використовується у багатьох країнах Європи, Австралії та Азії.
Серед переваг DAB+ для слухачів – висока якість звуку без шумів і перешкод, широкий вибір станцій різноманітних форматів в одному мультиплексі, а також можливість отримувати додаткову текстову інформацію.
Наразі у київському DAB+ мультиплексі доступні такі радіостанції: ARMY FM, DJ FM, POWER FM, PRIYAMIY FM, Prosto Radio, PROSTO MARIA, UA:RADIO PROMIN, UA:RADIO KULTURE та UKRAINSKE RADIO.
Розширення мережі цифрового мовлення є важливим кроком у розвитку українського радіопростору, що сприяє підвищенню якості мовлення та розширенню аудиторії. Стандарт DAB+ вже успішно використовується у 55 країнах світу.
Для прийняття сигналу цифрового радіо необхідно мати відповідний приймач з підтримкою стандарту DAB+ – автомагнітолу, домашню аудіосистему або портативний радіоприймач.
Радіостанції "DJ FM" та "Power FM" розпочали мовлення в київському DAB+ мультиплексі на каналі 11D.
Перелік станцій:
ARMY FM
DJ FM
POWER FM
PRIYAMIY FM
Prosto Radio
PROSTO MARIA
UA:RADIO PROMIN
UA:RADIO KULTURE
UKRAINSKE RADIO
Українське радіо під час війни #88: передачі «Радіо Промінь» в Естонії, розширення київського DAB+ мультиплексу та «Шлягер FM» на Полтавщині
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – вісімдесят восьма частина. читать дальше
Здається, цифра 11 для Херсона сакральна – 12-го серпня, об 11-й годині 11 хвилин позивні херсонського радіо «X.ON» зазвучали у с. Високе Тягинської сільської територіальної громади Бериславського району Херсонської області на частоті 93.6 МГц! Віднині мешканці Бериславського району у Тягинській громаді отримуватимуть якісний, рідний, херсонський контент: актуальні новини, корисну та важливу інформацію та хітову музику. Запуск мовлення станції у Високому відбувся в рамках реалізації спільного проєкту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і фонду «Партнерство за сильну Україну», що спрямований на посилення українського мовлення на прикордонних і прифронтових територіях. Херсонська радіостанція – ТОВ «Іксон медіа» – до цього часу звучала лише в обласному центрі (87.7 МГц), а, беручи участь у проєкті, розширила своє мовлення. Загалом проєкт охоплює 5 радіостанцій і 16 частот. Вони забезпечують українським мовленням населення у Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях на територіях, близьких до ведення бойових дій. Крім того, робота цих медіа перешкоджає поширенню російського пропагандистського сигналу на підконтрольну Україні територію. Нагадаємо, у рамках спільного проєкту Фонд компенсує вартість трансляції сигналу для місцевих і регіональних медіа, які є учасниками цієї ініціативи.
Київські радіостанції «DJ FM» та «Power FM» відновили мовлення в DAB+ мультиплексі 11D у місті Києві. Нагадаємо – вперше програми згаданих станцій зазвучали у столичному ефірі у цифровому стандарті DAB+ ще у 2018 році. Однак, у квітні 2020 року їхнє цифрове мовлення було призупинено. Отже, станом на сьогодні у цьому мультиплексі працюють 9 радіостанцій. Нагадуємо: радіостанції «DJ FM» та «Power FM» входять до складу «Business Radio Group» та ведуть у Києві мовлення також в аналоговому режимі – на частотах 96.8 МГц та 104.0 МГц відповідно, де трансляції не припинялися.
Тим часом інша радіостанція «Business Radio Group» – київське радіо «Шлягер FM» – 16-го серпня розпочала мовлення в м. Лубни Полтавської області на частоті 104.0 МГц. Наразі триває процес налагодження передавача (йде тестове мовлення, також наявний сигнал RDS), і вже незабаром жителі Лубен зможуть слухати програми з Києва. Нагадаємо: частоту 104.0 МГц в Лубнах ТОВ «ТРК «Шансон» отримало за результатами, що відбувся 18-го січня поточного року. Потужність передавача згідно з умовами ліцензії – 0.2 кВт, територія розповсюдження програм – м. Лубни та територія Лубенської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області.
12-го серпня на хвилях київської радіостанції «Стильне радіо Перець FM» стартував новий сезон ранкового шоу «Підзарядка». Ведучі шоу Богдан Корабльов та Ірена Петрушина набрались сил та готові вас заряджати. На слухачів чекають нові ігри та цікаві рубрики. Класна музика та позитивний настрій. Вмикайте «Стильне радіо Перець FM» з 8-ї до 11-ї по буднях! Ви любите виклики та хочете перевірити свої знання української мови? Тоді рубрика «Мовка промовка», що виходитиме в ефір по буднях о 9:25, – саме для вас! Це захватна гра, в якій ведучі пропонують слухачам продемонструвати свою мовну майстерність. Реєструйтесь саме зараз! Пишіть «Хочу грати» у Viber та Telegram – 093-585-44-88. Любите музику та ігри? Тоді рубрика «Музичний пі» в ранковому шоу о 10:25 стане вашою улюбленою частиною «Підзарядки» на хвилях радіостанції «Стильне радіо Перець FM»! Це весела та захоплива гра, де ви зможете перевірити свої знання пісень і виграти поповнення рахунку на 100 грн від партнера проєкту. Реєструйся на гру, написавши «Хочу грати» у Viber та Telegram – 093-585-44-88. Тим часом «Стильне радіо Перець FM» та співачка YATSUTA запрошують вас взяти участь у голосуванні: «Яку пісню з альбому ВАЙБИ ти хочеш побачити у вигляді кліпу?». Всі, хто надішлють свій голос – автоматично стають учасниками розіграшу новеньких навушників AirPods3. 21-го серпня у ранковому шоу «Підзарядка» буде визначено ім’я переможця! Що для цього потрібно? 1. Слухайте альбом «Вайби» від YATSUTA. 2. Обирайте свій особистий хіт з переліку пісень: «Вайби», «Лови Мене», «Протягнуло Коханням» чи «Хочу Ще». 3. Надсилайте назву обраної тобою пісні на наш Viber або Telegram за номером телефону: +380 (93) 585 44 88. 4. Будьте 21-го серпня на хвилі радіо Перець FM у ранковому шоу «Підзарядка» та дочекайтеся результатів. Долучайтеся до музичного челенджа! Наразі тільки ВИ обираєте СВІЙ особистий ХІТ від YATSUTA. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Стильне радіо Перець FM» веде мовлення у Києві на частоті 105.5 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Березань-87.5 МГц, Коростень-87.5 МГц, Винарівка-89.2 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам’янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц).
Зміни в ефірі новояворівської радіостанції «Yantarne FM»! Софія Труш – ведуча ранкового шоу «Не спати» та програмний директор радіостанції йде у відпустку до вересня. Буде набиратися сил та енергії. А її напарник по шоу «Не спати» – ведучий Дмитро Батяр – працюватиме в ранковому ефірі з 9:00 до 13:00 – станція дає йому можливість трохи довше поспати. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Yantarne FM» веде мовлення в місті Новояворівськ Яворівського району Львівської області на частоті 97.6 МГц.
13-го серпня редакторська група програми «Рівні» та колектив сокальської радіостанції «Сокаль – з тобою поруч» отримали грамоту від ВПС «Нісмичі» 7 прикордонного Карпатського загону за професіоналізм, журналістську майстерність, неупереджене та всебічне висвітлення теми спростування гендерних стереотипів у прикордонній службі, сприяння добору до лав Державної прикордонної служби України. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» веде мовлення на м. Сокаль Червоноградського району Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Триває співпраця самбірського радіо «Говорить Самбір! Вас вітає радіоредакція “Поступ”» із творчими людьми. Знову на станцію завітала журналістка Христина Кацюрин та підготувала цикл передач «Актуально» на різні важливі теми. Слухайте випуски щодня до кінця серпня о 8:00 та 17:00. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Говорить Самбір! Вас вітає радіоредакція «Поступ»» веде мовлення в м. Самбір Львівської області на частоті 92.9 МГц.
Передачі «Радіо Промінь» можна буде слухати в Нарві (Естонія) на частотах 89.8 МГц в ефірі місцевої радіостанції Druzi.ee, яка 80% ефіру мовить українською мовою. «Ми раді, що перша радіостанція drUzi з українськомовним контентом в Естонії зможе транслювати передачі Радіо Промінь для українців, яким довелося покинути Україну після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зараз в Естонії залишаються понад 100 тисяч наших земляків, і ми раді, що зможемо стати ближчими до них», – зазначив виконавчий продюсер «Радіо Промінь» Максим Яковенко.
Українська пісня звучатиме вічно. На чернівецькій онлайн-радіостанції «Ванда FM Україна» зібрали всі пісні які написані під час української незалежності, а також пісні, які написані про українську незалежність. І музична редакція станції знову зробить так, щоб 23 та 24 серпня в ефірі радіо «Ванда FM» Україна без перерви на рекламу та зайві балачки звучали тільки українські хіти в радіомарафоні «Музика Української Незалежності 2024». Цілодобово. Без перерви. Тільки українською! І тільки на радіо «Ванда FM» Україна. Нагадаємо – музично-розважальна радіостанція «Ванда FM» Україна транслює свої програми виключно в Інтернеті – їх можна слухати на сайті wandafm.xtvmedia.pp.ua.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення і Національний комітет програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) звернулися до керівництва Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), та вкотре привернули увагу міжнародних інституцій – до планованого руйнування медійної інфраструктури України. Так, європейські організації поінформовано про обстріл агресором селища Великий Бурлук на Харківщині та міста Херсон, що призвели до значних руйнувань телекомунікаційної інфраструктури. Про це дипломатичними каналами також повідомлено ЮНЕСКО і Міжнародний союз електрозв’язку. Так, внаслідок удару 29 липня керованою авіабомбою по українському селищу Великий Бурлук, Харківської області, була знищена одна з будівель філії Концерну РРТ та пошкодженні лінії електропостачання та інтернету. Фахівці Концерну шукають можливість повного відновлення мовлення, але терміни наразі невідомі. А вже за два дні, в ніч на 31 липня, при обстрілі міста Херсону було пошкоджено передавальне обладнання компанії «Громадське радіо» та місцевого радіомовника «Радіо ІКС ОН» (X ON). У зв’язку зі значними пошкодженнями обладнання херсонського мовника, строки відновлення його роботи невідомі.
У Львові в приміщенні Американського дому відбулася презентація виставки світлин «Говорить Радіо Свобода», присвячена 70-річчю першого виходу в етер Української служби Радіо Свобода, яке спершу мало назву Радіо Визволення. 23 світлини показують історію Радіо Свобода і дають розуміння місії, яка була протягом цих 70 років. У повідомленні йдеться, що 16 серпня 1954 року тоді ще Радіо Визволення о 17-й годині за європейським часом вперше промовило до слухачів українською мовою. «Історія Радіо Свобода – це відображення історії України. Залежно від того, як змінювалась ситуація в Україні, такі виклики поставали перед працівниками Української служби Радіо Свобода. Тема релігії, Голодомору, дисидентства, порушення прав людини були пріоритетними темами Радіо Свобода. Незаангажованість і об’єктивність – головні засади для Радіо Свобода», – зазначає журналістка Галина Терещук. На виставці, окрім світлин, були представлені радіоприймачі, з яких слухали передачі Радіо Свобода. Вони з колекції митрополита ПЦУ Димитрія Рудюка. «Мене найбільше цікавили релігійні передачі. Я слухав божественні літургії. Слухав поруч із бабусею. Для мене світ радіо – дуже близький. У моїй колекції ті приймачі, через які ми могли слухати Радіо Свобода у 70-80-х роках. Найкраще слухалось по приймачах, які були зроблені у Балтії. Дістати їх було важко, були обмежені короткі хвилі», – наголосив митрополит ПЦУ Димитрій. У 70-х роках XX століття почався підпільний рух за відновлення статусу УГКЦ і тоді Радіо Свобода повідомляло звернення католицьких священників про право на свободу релігії. Виставка «Говорить Радіо Свобода. 70 років» триватиме протягом місяця.
Українське радіо під час війни #89: Radio Miami знову в Одесі, тестове мовлення «Радіо Чемпіон» та крамничка від «Радіо П’ятниця»
Радіостанція «Radio Miami» 20-го серпня відновила мовлення в Одесі на частоті 107.0 МГц. Її мовлення було відсутнє у місті з кінця березня 2022 року. Нагадуємо – станція транслює у своєму ефірі музику у стилях hip-hop, rap та r’n’b. читать дальше
22-го серпня на хвилях київської радіостанції «Армія FM – Військове радіо» незабаром стартував новий спільний проєкт радіостанції та «Ігор нескорених в Україні» – «Ігри нескорених. Зсередини». Слухайте в ефірі щочетверга о 17:15, а також шукайте на усіх подкаст-платформах. Ведуча – Дар’я Бура. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Армія FM – Військове радіо» веде мовлення у Києві на частоті 94.6 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ – 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква – 102.3 МГц, Костянтинівка – 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) – 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц).
«Знову школа!» – з болем у голосі кажуть батьки, згадуючи свої безтурботні шкільні роки. Столична мережева станція «Мелодія FM» пропонує і вам пригадати! До Дня знань «Мелодія FM» представляє акцію «Назад у школу чи згадати все!». Надішліть на станцію через спеціальну форму на її сайті своє улюблене шкільне фото та розкажіть ведучим про нього. І неважливо, йому 40 років чи це торішнє фото з вашим школярем. А «Мелодія FM» розіграє серед учасників акції 10 сертифікатів (по 1000 гривень кожен) на покупку книжок, які обов’язково прикрасять вашу домашню бібліотеку. Сертифікати на книги станції люб’язно надало видавництво «Лабораторія». Згадуйте школу разом на «Мелодія FM»! Акція «Назад у школу чи згадати все!» триває з 19.08.2024 по 06.09.2024. Розіграш сертифікатів відбувається в ефірі ранкового «Вівсянка-шоу» з 26.08.24 до 06.09.24. Заявки приймаються до 00:00 06.09.2024. Нагадуємо: розважально-інформаційна станція «Мелодія FM» веде мовлення у Києві на частоті 95.2 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Одеса-89.0 МГц, Дніпро-90.1 МГц, Вінниця-90.5 МГц, Ковель-91.0 МГц, Львів-91.5 МГц, Ужгород-94.1 МГц, Житомир-98.2 МГц, Кропивницький-98.9 МГц, Миколаїв-99.2 МГц, Олександрія-99.4 МГц, Охтирка-101.6 МГц, Умань-101.7 МГц, Луцьк-102.4 МГц, Первомайськ-102.9 МГц, Ніжин-104.1 МГц, Черкаси-104.5 МГц, Миргород-104.7 МГц, Нікополь-104.9 МГц, Краматорськ-105.0 МГц, Кам’янець-Подільський-105.3 МГц, Біла Церква-105.3 МГц, Карлівка-105.5 МГц, Хмельницький-106.0 МГц, Чернігів-106.3 МГц, Лубни-106.7 МГц, Вознесеньcк-107.5 МГц, Харків-107.9 МГц, Тернопіль-106.1 МГц, Запоріжжя-107.5 МГц, Кременчук-103.5 МГц, Полтава-105.8 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
До 33-річчя Незалежності України Національна мережа ХІТ FM об’єдналась з найпопулярнішими українськими виконавцями та майбутнім країни – нашими дітьми, щоб привітати усіх з найпатріотичнішим державним святом України. До привітань долучились: KOLA, PARFENIUK, MOLODI, Анна Трінчер, POSITIFF, Alena Omargalieva, MamaRika, Співачка М’ЯТА, Alyosha, Сергій Лазановський Ridnyi та TARABAROVA. Дивіться і слухайте святковий концерт на YouTube-каналі радіостанції. Нагадуємо: розважально-інформаційна станція Національна мережа ХІТ FМ веде мовлення у Києві на частоті 96.4 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Нововолинськ-89.0 МГц, Білгород-Дністровський-90.8 МГц, Шостка-91.2 МГц, Миколаїв-91.5 МГц, Прилуки-97.0 МГц, Олександрія-99.8 МГц, Корюківка-99.9 МГц, Ужгород-100.9 МГц, Первомайськ-100.9 МГц, Одеса-101.0 МГц, Благовіщенське-101.4 МГц, Красноград-101.6 МГц, Львів-101.7 МГц, Дніпро-102.0 МГц, Харків-102.0 МГц, Полтава-102.3 МГц, Вінниця-102.6 МГц, Івано-Франківськ-102.6 МГц, Суми-103.4 МГц, Яремче-103.6 МГц, Рівне-103.7 МГц, Павлоград-103.8 МГц, Черкаси-104.1 МГц, Кременчук-104.3 МГц, Чернігів-104.7 МГц, Ніжин-105.2 МГц, Кропивницький-105.3 МГц, Красногорівка-105.6 МГц, Тернопіль-105.6 МГц, Біла Церква-105.7 МГц, Ковель-106.0 МГц, Кам’янець-Подільський-106.2 МГц, Луцьк-106.2 МГц, Дрогобич-106.4 МГц, Запоріжжя-106.6 МГц, Хмельницький-106.7 МГц, Житомир-106.9 МГц, Кривий Ріг-106.9 МГц, Карлівка-106.9 МГц, Краматорськ-107.4 МГц, Виноградів-107.7 МГц, Ладижин-101.1 МГц, Вознесенськ-103.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
Композиція «Вічно танцююча людина» від MONATIK стала офіційним саундтреком нового осіннього сезону ранкового шоу на хвилях київської радіостанції «Авторадіо Україна». Ця композиція з його четвертого сольного альбому, реліз якого ми всі з нетерпінням чекаємо цієї осені, відразу захоплює своїми ритмами й бітами. Саме завдяки цій енергії, радіостанція обрала її, як лейтмотив джинґлів для шоу «Ранок на автоматі». У промо кампанії нового сезону вас також чекатиме добре знайомий і улюблений голос MONATIK, що підкорив серця мільйонів українців. Шоу стартувало напередодні Дня Незалежності, 23-го серпня. Незмінні та оптимістичні ведучі Діма Єгоров і Катя Соловйова готові заряджати ваші ранки яскравим настроєм, у будні з 8:00 до 11:00, де б ви не були за кермом, вдома, на роботі чи службі. Вмикайте і вирушайте у кожен новий день разом «Авторадіо Україна». Життя – це рух. Не зупиняємось, йдемо далі разом. Новий сезон тільки розпочинається, попереду ще безліч прем’єр. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Авторадіо Україна» веде мовлення у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Суми-99.4 МГц, Запоріжжя-107.0 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
33 і 5 років. Дві особливі події: День Незалежності України та День народження львівської радіостанції «Радіо ПЕРШЕ». З цієї нагоди «Радіо ПЕРШЕ» підготувало для вас особливий проєкт «33 роки – 33 кроки»: як творилась історія Незалежної України. Але, як сьогоднішні уродинники, працівники станції дозволили собі трохи суб’єктивності. Вибирали усі ведучі радіо, тому й опинились у цьому переліку: затвердження державних символів і Територія А, Революція Гідності й введення гривні, візит Папи Римського і перша Олімпіада, ДІЯ та український дубляж… Події різної ваги, але без яких не було б сьогоднішньої України – у рубриці «33 роки – 33 кроки». Ті, хто не почули в ефірі – заходьте сюди. Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «Радіо ПЕРШЕ» веде мовлення у Львові на частоті 88.2 МГц та в Бродах Золочівського району Львівської області на частоті 89.2 МГц.
Редакція радіостанції «Радіо Розділля 93 FM» рада вітати у команді Христину Давидчак, авторку та ведучу нової програми «Жіночі сенси». Не поверхневі розмови, а відкриття внутрішнього багатого світу українського жіноцтва, яке, в часи суцільних потрясінь та щоденних викликів, підтримує наших військових, збагачує та береже нашу культурну спадщину. Про сучасну жінку, про її долю, про її переживання, а головне про мотивацію та джерела внутрішньої сили стійкості та міцності. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо Розділля 93 FM» веде мовлення в м. Жидачів Стрийського району Львівської області на частоті 93.0 МГц.
Київська радіостанція «Радіо Чемпіон» (ТОВ «ФМ МЕДІА ГРУП»), що незабаром має розпочати ефірне мовлення на частоті 92.8 МГц у Києві, розпочала тестове мовлення в мережі Інтернет. Трансляцію можна почути на сайті радіостанції – championradio.net, натиснувши анімовану кнопку під картинкою, або ж за прямим посиланням. Швидкість потоку – 128 kbps, звук – 44 kHz Stereo. На хвилі станції наразі лунає музичний нон-стоп, а також лінійні ефіри.
Настає час сповільнитись, зробити глибокий вдих, розслабитись. В природі кожен виконує свою роль. Птаха співає, дерево росте, річка тече, природа зцілює. Кожен елемент живе своєю справжньою сутністю не намагаючись бути кимось іншим. Бути собою, відчувати свій внутрішній простір – це початок того, що я є! Київська онлайн-радіостанція «Lounge FM» разом з французьким брендом рослинної косметики Yves Rocher Ukraine представляє цикл медитацій від Inessa Kravchenko в рамках проєкту SOUNDS OF NATURE on Lounge FM. Слухайте SOUNDS OF NATURE на офіційному сайті Lounge FM – loungefm.com.ua/natural_sounds.
Українське радіо під час війни #90: збільшення потужності передавача, позапланова перевірка та «Бізнес радіо» в DAB+ читать дальше
На своєму засіданні 29-го серпня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визначила дату проведення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж) – 26 вересня 2024 року. На конкурс виставлені 7 частот у чотирьох областях – Дніпропетровській, Закарпатській, Миколаївській і Хмельницькій. До участі в конкурсі регулятор допустив такі компанії: ТОВ «Інді радіо» (позивні «Інді радіо»), м. Павлоград Дніпропетровської обл.; Міське комунальне підприємство «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» (позивні «Радіо «Місто»), м. Хмельницький; ТОВ «Телекомпанія «Проскурів» (позивні «TV7+»), м. Хмельницький; ТОВ «Авторадіо Україна» (позивні «Авто радіо»), м. Київ; Підприємство «Радіокомпанія «Супер-нова», (позивні «Радіо Марія»), м. Київ; ПП Фірма «Лямін» (позивні «Радіо РОКС – Україна»), м. Київ; ТОВ «Культурно-мистецький центр «Барви» (позивні «Радіо Закарпаття FM»), м. Мукачево Закарпатської обл.; ТОВ «Радіо-Захід ФМ+» (позивні «Радіо-Захід ФМ+»), м. Мукачево Закарпатської обл.; ТОВ «Телерадіокомпанія «Всім радіо» (позивні «О’КЕЙ»), м. Хмельницький. читать дальше
Трьом місцевим радіостанціям продовжено строк дії їхніх ліцензій. Відповідне рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня. Наступні 10 років матимуть змогу продовжувати своє мовлення: у Богуславі Київської області на частоті 97.7 МГц (цілодобово) – ТОВ «Богуславська інформаційна агенція» (позивні «Богуслав-FM»); м. Дніпрорудному Запорізької області на частоті 103.4 МГц (9 годин на добу щодня) – ТОВ «Радіостанція «Великий луг» (позивні «МАКСИМУМ»); с. Підгайці Волинської області на частоті 102.4 МГц (12 годин на добу щодня) – Редакція газети «Сім’я і дім. народна трибуна» (позивні «Сім’я і дім»).
На засіданні медіарегулятора 29-го серпня було внесено деякі зміни до Реєстру суб’єктів у сфері медіа. Зокрема, під новими позивними – «Радіо «БУГ» – виходитиме в ефір на частоті 104.4 МГц у м. Нововолинську Волинської області радіостанція «Радіо «Нова». Затверджено також зміну назви юридичної особи станції – відтепер це вже не ТОВ «Радіо «Нова», а ТОВ «Радіо «Буг». Кінцевим бенефіціарним власником компанії вказаний Шуст Леонід Васильович.
А от прилуцьку радіостанцію «ТІМ-FM», що досі працювала в структурі ТОВ «ТРК “ТІМ”», виділено в окрему юридичну особу – ТОВ «ТІМ ФМ». Реорганізацію затвердила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня, внісши відповідні зміни до ліцензій радіостанції на мовлення у с. Білещина Прилуцького району Чернігівської області на частоті 95.7 МГц та у Чернігові на частоті 102.4 МГц. Кінцевими бенефіціарними власниками реорганізованої компанії вказані Мончуляк Сергій Анатолійович, Поломарчук Олександр Анатолійович, Заєць Андрій Вікторович.
Яворівська радіостанція «Явір FM» збільшує потужність свого передавача в м. Яворів Львівської області на частоті 94.6 МГц. Відповідне рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня, задовільнивши тим самим прохання КП Яворівської міської ради «Яворівське радіомовлення». Відтепер радіостанція мовитиме на місто Яворів із потужністю 100 Вт. Досі ліцензійна потужність передавача станції в Яворові становила 30 Вт. Територія розповсюдження програм станції згідно з ліцензією при цьому не змінюється – як і раніше це м. Яворів та території Новояворівської, Яворівської міських територіальних громад Яворівського району Львівської області.
ТОВ «Редакція міської газети «Миколаївські Вісті» з м. Миколаїв Львівської області, що веде мовлення на частоті 93.0 МГц із позивним «Радіо Розділля», надано офіційний дозвіл на перенесення передавача з м. Жидачів Стрийського району Львівської області до м. Новий Розділ Львівської області. Таке рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня. При цьому також зафіксовано зменшення території розповсюдження програм – відтепер це м. Новий Розділ та території Новороздільської, Жидачівської міських, Розвадівської сільської територіальної громади Стрийського району Львівської області (до внесення змін було м. Жидачів та території Жидачівської, Новороздільської, Ходорівської міських, Гніздичівської, Журавненської селищних, Розвадівської сільської територіальних громад Стрийського району Львівської області).
Медіарегулятор призначив Житомирській міській радіокомпанії «Крок радіо» у формі ТОВ (ідентифікатор L11-00933) позапланові безвиїзні перевірки. Підстава – невчасне інформування Національної ради про зміну кінцевого бенефіціарного власника, ключових учасників чи власників істотної участі. Згідно із Законом «Про медіа» суб’єкт повинен упродовж 45 днів після настання відповідних змін звернутися до регулятора із заявою. Однак попередньо з’ясувалося, що зміни щодо власників були зафіксовані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо «Крок радіо» ще 27.04.2024. Зазначене порушення вважається значним, а тому Національна рада вивчить питання дотримання цим медіа частини четвертої статті 26, частини четвертої статті 60 Закону.
З нагоди 33-ї річниці Незалежності України, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Херсонській області Сергій Мовчан відвідав офіс ТОВ «Іксон медіа» у місті Херсон. Під час візиту представник медіарегулятора привітав колектив радіостанції «X.ON» та вручив їм високу відзнаку – Почесну грамоту Національної ради. Ця нагорода є визнанням професійних досягнень та внеску компанії у розвиток регіонального телерадіомовлення. У своєму вітальному слові Сергій Мовчан підкреслив важливість незалежних медіа для розбудови демократичного суспільства та зміцнення державності України. Він відзначив, що робота журналістів та медійників особливо важлива в умовах, коли країна протистоїть російській агресії. Нагадаємо: інформаційно-розважальна радіостанція «X.ON» веде мовлення в м. Херсон на частоті 87.7 МГц та у с. Високе Бериславського району Херсонської області на частоті 93.6 МГц.
24-го серпня свій перший день народження відзначив ретроканал групи радіостанцій Суспільне радіо – радіостанція «Радіоточка». На День Незалежності рік тому слухачі з усієї України та світу отримали чудову можливість знову слухати раритетну українську музику просто та легко – цього року Радіоточка відзначила один рік свого існування й отримала привітання від слухачів у соцмережах. Українці по всьому світу мають доступ онлайн до безлічі українських пісень минулих десятиліть, різних музичних напрямів та жанрів, і все завдяки Радіоточці. За допомогою інтернету зараз кожен поціновувач української музики, якої колись уникали і яку забороняли транслювати на радіостанціях, за часів радянської влади замовчували, може увімкнути онлайн на радіостанції Радіоточка – на сайті Українського Радіо та у додатку Суспільне Радіо будь-коли та будь-де і насолоджуватися. «За рік роботи Радіоточки ми віднайшли давно втрачений інтерес українців до історії розвитку української музики, яка має сильний вплив та зробила вагомий внесок у нашу самоідентичність і сучасну музичну культуру. Молодь дізнається, з чого все починалося та як розвивалися різні музичні напрямки й жанри в Україні, хто започатковував тренди та був першопроходцем української естради в ті роки, а також яке звучання мали музичні композиції», – розказав виконавчий продюсер Радіо Промінь та Радіоточки Максим Яковенко. Суспільне Мовлення має у своїх архівах понад тисячу пісень, які записувалися у Будинку звукозапису Українського Радіо виконавцями 60-80-х років, починаючи від «Гуцулки Ксені» до «Водограю», тож саме ці архіви допомогли віднайти та відновити українські хіти й пісні минулих років, які зараз знову дуже актуальні, а для історії української музики взагалі неоціненні. На хвилях Радіоточки ви маєте змогу слухати культові пісні, що стали частиною нашої культури та ідентичності. Кожна пісня – це вже історія, кожна нота – це щемкі спогади, а кожне слово – надія на краще майбутнє. Слухачі Радіоточки долучилися у соцмережах з привітаннями з нагоди першої річниці. Серед виконавців на Радіоточці, пісні яких можна буде слухати й відкривати заново, – Дмитро Гнатюк, ВІА «Веселі скрипки», Тетяна Русова, ВІА «Арніка», «Кобза», Володимир Івасюк, Софія Ротару, Назарій Яремчук, ВІА «Смерічка», ВІА «Червона рута», «Тріо Маренич», ВІА «Ватра», Алла Кудлай, Тарас Петриненко, Квітка Цісик, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Анатолій Гнатюк, Марія, Бурмака, В’ячеслав Хурсенко, Юрко Юрченко, Ірина Білик, Ель Кравчук, Анатолій Матвійчук, Марина Одольська та багато-багато інших. Тож долучайтеся й ви – нам є чим пишатися. Нагадуємо: програми «Радіоточки» можна слухати через супутник, а також в мережі Інтернет та у застосунках. Окрім того, вони частково транслюються в ефірі місцевої радіостанції «Радіо-Лубни» в м. Лубни Полтавської області.
До Дня Незалежності в ефірі Українського Радіо вийшов перший випуск другого сезону проєкту «Батьки-засновники» авторства Наталії Соколенко та Сергія Стуканова. Гостею цього випуску стала публіцистка, філософиня й авторка легендарної монографії «Шевченків міф України» Оксана Забужко. У програмі мова йшла про національний міф як важливу передумову формування нації та постать Тараса Шевченка як центрального міфотворця для української нації. Щоб сформуватися в націю, кожен народ має усвідомити свою приналежність до певної історичної й культурної традиції, визначити свою ідентичність. А ідентичність, за словами Оксани Забужко, людина всотує передусім з художньої літератури. Саме там формується образ і міф, який згодом стає підосновою розвитку нації в нові часи. Для британців таким міфотворцем став сер Вальтер Скотт, для поляків – Генрик Сенкевич, а для українців – Тарас Шевченко. Чому українцям пощастило з національним міфотворцем більше, ніж полякам; яку формулу заклав Шевченко у свій вірш «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» та для чого цитував французьку «Марсельєзу» – слухайте у новому випуску «Батьків-засновників». Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» запропонує слухачам історії таких велетнів думки як: Пантелеймон Куліш, Маркіян Шашкевич, Михайло Драгоманов, Іван Франко та Володимир Антонович. «У ході досліджень ми робимо нові відкриття, якими дуже хочемо ділитися з українцями, адже так багато людей доклали зусиль до створення й відродження України, вірили, що Україна повстане, і вона повстала. Цим проєктом ми хочемо допомогти дізнатися з усіх сторін про відомих українських інтелектуалів, які проєктували українську державу», – каже ведуча проєкту Наталія Соколенко. А ведучий Сергій Стуканов розповідає, що новий сезон «Батьків-засновників» буде присвячений історії появи й розвитку ідей, з яких постала українська держава: «XIX сторіччя – період українського національного відродження. Завдяки діяльності мислителів було створено українську державу, тобто Українська Народна Республіка 1917 року стала результатом кропіткої праці десятків діячів. Тому коли ми хочемо зрозуміти, як постала українська держава початку XX сторіччя, нам треба зрозуміти генезу ідей, концепцій, які були сформульовані в середині та в другій половині XIX сторіччя. Саме цьому періоду і присвячений другий сезон». Дивіться проєкт на ютуб-каналі Українського Радіо. Нагадаємо, перший сезон проєкту містив 10 випусків і був присвячений мислителям і діячам, які пробували осмислити та сформулювати ідею України від часів Русі й до початку 40-х років XIX сторіччя. Пройшовши крізь віки, крізь сторіччя сезон завершився історією про Миколу Костомарова. Другий сезон також міститиме 10 епізодів і увага буде зосереджена на постатях, які діяли в другій половині XIX сторіччя. Проєкт «Батьки-засновники» виходитиме щосереди в ефірі Українського Радіо, на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах. Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Програми Українського Радіо можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також дротовою мережею, через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках. Окрім того, програми станції можна слухати в застосунку «ДіЯ».
Проєкт Радіо Культура «Як ми їмо: кухня воєнного повсякдення» потрапив у список номінантів конкурсу «Приз Європа 2024» Про це на своїй .......-сторінці повідомила виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська. «Prix Europa 2024. Пройшли відбір і потрапили в номінацію Audio Documentary з документалкою про їжу та війну. Вітання співавторкам Юлія Чаплінська Марина Люта Ana More!!! В жовтні 2024 оберуть найсильніших!», – йдеться в повідомлені. Проєкт «Як ми їмо: кухня воєнного повсякдення» стартував на радіо «Культура» у лютому 2024 року. Він містить історії людей з драматичним воєнним досвідом, у тому числі й тих, що пережили окупацію, а через розповіді про щоденні ритуали їжі дізнаються про їхні проблеми та перемоги. Одна з авторок проєкту Юлія Чаплінська у коментарі інтернет-виданню .........у медіа» зазначила, що для них важливо, щоб історії воєнних реалій України почули у світі. «Ми хотіли показати, що їжа – це одна з умов виживання у війні. Добування й приготування їжі часто стає таким собі подвигом. Записуючи розповіді про побут українців в умовах війни, ми тим самим документували історію російсько-української війни в чисто людському аспекті. Через історії тих, хто вижив в окупації, ми також намагалися зрозуміти й пояснити, як ще й досі живуть українці на захоплених ворогом територіях. Робота над цим проєктом – це і своєрідне пропрацювання власного досвіду через значно складніший досвід своїх земляків. І для нас дуже важливо, щоби ці історії нашого воєнного повсякдення почули у світі», – говорить Юлія Чаплінська. «Приз Європа» (Prix Europa) – це найбільш впливовий фестиваль серед європейських мовників, який підтримується Європейською мовною спілкою. Його заснували Європейський парламент, Європейська комісія та Європейський культурний фонд у 1987 році. Нагадаємо, торік журналістів Суспільного мовлення нагородили відзнакою «Європейський журналіст 2023» у рамках міжнародного конкурсу «Приз Європа 2023». У різних категоріях також були номіновані документальні проєкти Суспільного «Капелани. Віра на війні», «Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій», «Музиканти і війна» та «Щоденник вцілілої». Радіо Культура – третій, культурно-мистецький канал Суспільного радіо. Програми станції можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках.
Радіостанція «Бізнес радіо» 31-го серпня відновила мовлення в DAB+ мультиплексі 11D у місті Києві. Нагадаємо, що цифрове мовлення радіостанції було відсутнє в зазначеному мультиплексі від квітня 2020 року. «Бізнес радіо» – київська розважально-музична станція, окрім цифрового, здійснює також аналогове мовлення у Києві – на частоті 93.8 МГц. Входить до складу радіогрупи «Business Radio Group».
Чесно кажучи, вони дуже скучили. А ви? Вже в понеділок, 2-го вересня, Соня Сотник, Ілля Ярема та Назар Хованський повертаються у прямий ефір київської радіостанції «Радіо РОКС – Україна». Слухайте з 8-ї до 11-ї. Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] тримає стрій! Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Радіо РОКС – Україна» веде мовлення у Києві на частоті 103.6 МГц, а також в низці населених пунктів України на інших частотах (Суми-89.1 МГц, Первомайськ-91.3 МГц, Кременчук-92.3 МГц, Ніжин-96.2 МГц, Житомир-100.7 МГц, Полтава-107.8 МГц, Львів-89.1 МГц, Харків-89.3 МГц, Охтирка-100.2 МГц, Хмельницький-107.1 МГц, Одеса-90.2 МГц, Дніпро-90.5 МГц, Вінниця-101.4 МГц, Черкаси-102.4 МГц, Запоріжжя-100.8 МГц, Кропивницький-101.9 МГц, Тернопіль-103.5 МГц, Чернігів-107.7 МГц, Івано-Франківськ-100.9 МГц, Нововолинськ – 106.8 МГц, Краматорськ-101.7 МГц, Херсон – 107.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
Поки сонячні відпустки на хвилі стрийського радіо «Фреш FM» тривають, проводжайте літо разом з Дімоном щобудня з 08:00. До звичного графіку станція повернеться пізнього літа – 9-го вересня. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 104.8 МГц.
На хвилі стрийської радіостанції «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» стартував подкаст «Спитай мене як?». У студії ведуча Ліля Квітка і психотерапевтка Ростислава Пекарюк спілкуються із військовими про інтимні взаємостосунки після поранення. Слухайте на «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» у будні о 19-й годині. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Один із найдорожчих телефонів у світі коштує майже 49 млн доларів. Він покритий золотом та інкрустований масивним діамантом. Журналісти павлоградської радіостанції Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» стежать за найсвіжішими гаджетами та геніальними винаходами. І про них щодня – в проєкті «Хайтек-експерт» в ефірі 107.9 FM. Ведучий програми розповідає про топові новинки у світі технологій та ділиться крутим лайфхаками та корисними порадами. Вмикайтеся та відкривайте для себе світ, де майбутнє вже настало! Слухайте щодня у зручний для вас час: 01:15, 08:15, 11:15, 15:15, 19:15 та 23:15. Тим часом радіостанція нагадує про свій проєкт «Радіозарядка» та нагадує, що вона заряджає не лише м’язи, а й ваші тарілки! Кожен випуск проєкту «Радіозарядка» – це не тільки ефективні силові вправи від фітнес-тренерки Тетяни Зінченко, а й смачні авторські рецепти страв для правильного харчування – з простих і доступних інгредієнтів. Приєднуйтеся до «Радіозарядки»! Тут створюють гармонію між силою і смаком. Кожні понеділок, середу й п’ятницю о 10:15 на 107.9 FM. Нагадуємо: радіостанція Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» веде мовлення в м. Павлоград Дніпропетровської області на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 03:47.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.