Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 13:53.
У цифровому радіоефірі Києва розпочали мовлення дві нові радіостанції
До київського DAB+ мультиплексу, який вже об’єднує низку популярних радіостанцій, приєдналися DJ FM та POWER FM. Як повідомляє галузева спільнота «Телеком-кружок», нові учасники долучилися до цифрового мультиплекса на каналі 11D, що знаменує черговий етап розвитку цифрового радіомовлення в Україні. читать дальше
DAB+ (Digital Audio Broadcasting) – це сучасний стандарт цифрового радіо, який забезпечує високу якість звуку, стійке приймання сигналу та можливість передачі додаткової інформації. Цей формат широко використовується у багатьох країнах Європи, Австралії та Азії.
Серед переваг DAB+ для слухачів – висока якість звуку без шумів і перешкод, широкий вибір станцій різноманітних форматів в одному мультиплексі, а також можливість отримувати додаткову текстову інформацію.
Наразі у київському DAB+ мультиплексі доступні такі радіостанції: ARMY FM, DJ FM, POWER FM, PRIYAMIY FM, Prosto Radio, PROSTO MARIA, UA:RADIO PROMIN, UA:RADIO KULTURE та UKRAINSKE RADIO.
Розширення мережі цифрового мовлення є важливим кроком у розвитку українського радіопростору, що сприяє підвищенню якості мовлення та розширенню аудиторії. Стандарт DAB+ вже успішно використовується у 55 країнах світу.
Для прийняття сигналу цифрового радіо необхідно мати відповідний приймач з підтримкою стандарту DAB+ – автомагнітолу, домашню аудіосистему або портативний радіоприймач.
Радіостанції "DJ FM" та "Power FM" розпочали мовлення в київському DAB+ мультиплексі на каналі 11D.
Перелік станцій:
ARMY FM
DJ FM
POWER FM
PRIYAMIY FM
Prosto Radio
PROSTO MARIA
UA:RADIO PROMIN
UA:RADIO KULTURE
UKRAINSKE RADIO
Українське радіо під час війни #88: передачі «Радіо Промінь» в Естонії, розширення київського DAB+ мультиплексу та «Шлягер FM» на Полтавщині
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – вісімдесят восьма частина. читать дальше
Здається, цифра 11 для Херсона сакральна – 12-го серпня, об 11-й годині 11 хвилин позивні херсонського радіо «X.ON» зазвучали у с. Високе Тягинської сільської територіальної громади Бериславського району Херсонської області на частоті 93.6 МГц! Віднині мешканці Бериславського району у Тягинській громаді отримуватимуть якісний, рідний, херсонський контент: актуальні новини, корисну та важливу інформацію та хітову музику. Запуск мовлення станції у Високому відбувся в рамках реалізації спільного проєкту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і фонду «Партнерство за сильну Україну», що спрямований на посилення українського мовлення на прикордонних і прифронтових територіях. Херсонська радіостанція – ТОВ «Іксон медіа» – до цього часу звучала лише в обласному центрі (87.7 МГц), а, беручи участь у проєкті, розширила своє мовлення. Загалом проєкт охоплює 5 радіостанцій і 16 частот. Вони забезпечують українським мовленням населення у Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях на територіях, близьких до ведення бойових дій. Крім того, робота цих медіа перешкоджає поширенню російського пропагандистського сигналу на підконтрольну Україні територію. Нагадаємо, у рамках спільного проєкту Фонд компенсує вартість трансляції сигналу для місцевих і регіональних медіа, які є учасниками цієї ініціативи.
Київські радіостанції «DJ FM» та «Power FM» відновили мовлення в DAB+ мультиплексі 11D у місті Києві. Нагадаємо – вперше програми згаданих станцій зазвучали у столичному ефірі у цифровому стандарті DAB+ ще у 2018 році. Однак, у квітні 2020 року їхнє цифрове мовлення було призупинено. Отже, станом на сьогодні у цьому мультиплексі працюють 9 радіостанцій. Нагадуємо: радіостанції «DJ FM» та «Power FM» входять до складу «Business Radio Group» та ведуть у Києві мовлення також в аналоговому режимі – на частотах 96.8 МГц та 104.0 МГц відповідно, де трансляції не припинялися.
Тим часом інша радіостанція «Business Radio Group» – київське радіо «Шлягер FM» – 16-го серпня розпочала мовлення в м. Лубни Полтавської області на частоті 104.0 МГц. Наразі триває процес налагодження передавача (йде тестове мовлення, також наявний сигнал RDS), і вже незабаром жителі Лубен зможуть слухати програми з Києва. Нагадаємо: частоту 104.0 МГц в Лубнах ТОВ «ТРК «Шансон» отримало за результатами, що відбувся 18-го січня поточного року. Потужність передавача згідно з умовами ліцензії – 0.2 кВт, територія розповсюдження програм – м. Лубни та територія Лубенської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області.
12-го серпня на хвилях київської радіостанції «Стильне радіо Перець FM» стартував новий сезон ранкового шоу «Підзарядка». Ведучі шоу Богдан Корабльов та Ірена Петрушина набрались сил та готові вас заряджати. На слухачів чекають нові ігри та цікаві рубрики. Класна музика та позитивний настрій. Вмикайте «Стильне радіо Перець FM» з 8-ї до 11-ї по буднях! Ви любите виклики та хочете перевірити свої знання української мови? Тоді рубрика «Мовка промовка», що виходитиме в ефір по буднях о 9:25, – саме для вас! Це захватна гра, в якій ведучі пропонують слухачам продемонструвати свою мовну майстерність. Реєструйтесь саме зараз! Пишіть «Хочу грати» у Viber та Telegram – 093-585-44-88. Любите музику та ігри? Тоді рубрика «Музичний пі» в ранковому шоу о 10:25 стане вашою улюбленою частиною «Підзарядки» на хвилях радіостанції «Стильне радіо Перець FM»! Це весела та захоплива гра, де ви зможете перевірити свої знання пісень і виграти поповнення рахунку на 100 грн від партнера проєкту. Реєструйся на гру, написавши «Хочу грати» у Viber та Telegram – 093-585-44-88. Тим часом «Стильне радіо Перець FM» та співачка YATSUTA запрошують вас взяти участь у голосуванні: «Яку пісню з альбому ВАЙБИ ти хочеш побачити у вигляді кліпу?». Всі, хто надішлють свій голос – автоматично стають учасниками розіграшу новеньких навушників AirPods3. 21-го серпня у ранковому шоу «Підзарядка» буде визначено ім’я переможця! Що для цього потрібно? 1. Слухайте альбом «Вайби» від YATSUTA. 2. Обирайте свій особистий хіт з переліку пісень: «Вайби», «Лови Мене», «Протягнуло Коханням» чи «Хочу Ще». 3. Надсилайте назву обраної тобою пісні на наш Viber або Telegram за номером телефону: +380 (93) 585 44 88. 4. Будьте 21-го серпня на хвилі радіо Перець FM у ранковому шоу «Підзарядка» та дочекайтеся результатів. Долучайтеся до музичного челенджа! Наразі тільки ВИ обираєте СВІЙ особистий ХІТ від YATSUTA. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Стильне радіо Перець FM» веде мовлення у Києві на частоті 105.5 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Березань-87.5 МГц, Коростень-87.5 МГц, Винарівка-89.2 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам’янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц).
Зміни в ефірі новояворівської радіостанції «Yantarne FM»! Софія Труш – ведуча ранкового шоу «Не спати» та програмний директор радіостанції йде у відпустку до вересня. Буде набиратися сил та енергії. А її напарник по шоу «Не спати» – ведучий Дмитро Батяр – працюватиме в ранковому ефірі з 9:00 до 13:00 – станція дає йому можливість трохи довше поспати. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Yantarne FM» веде мовлення в місті Новояворівськ Яворівського району Львівської області на частоті 97.6 МГц.
13-го серпня редакторська група програми «Рівні» та колектив сокальської радіостанції «Сокаль – з тобою поруч» отримали грамоту від ВПС «Нісмичі» 7 прикордонного Карпатського загону за професіоналізм, журналістську майстерність, неупереджене та всебічне висвітлення теми спростування гендерних стереотипів у прикордонній службі, сприяння добору до лав Державної прикордонної служби України. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» веде мовлення на м. Сокаль Червоноградського району Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Триває співпраця самбірського радіо «Говорить Самбір! Вас вітає радіоредакція “Поступ”» із творчими людьми. Знову на станцію завітала журналістка Христина Кацюрин та підготувала цикл передач «Актуально» на різні важливі теми. Слухайте випуски щодня до кінця серпня о 8:00 та 17:00. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Говорить Самбір! Вас вітає радіоредакція «Поступ»» веде мовлення в м. Самбір Львівської області на частоті 92.9 МГц.
Передачі «Радіо Промінь» можна буде слухати в Нарві (Естонія) на частотах 89.8 МГц в ефірі місцевої радіостанції Druzi.ee, яка 80% ефіру мовить українською мовою. «Ми раді, що перша радіостанція drUzi з українськомовним контентом в Естонії зможе транслювати передачі Радіо Промінь для українців, яким довелося покинути Україну після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зараз в Естонії залишаються понад 100 тисяч наших земляків, і ми раді, що зможемо стати ближчими до них», – зазначив виконавчий продюсер «Радіо Промінь» Максим Яковенко.
Українська пісня звучатиме вічно. На чернівецькій онлайн-радіостанції «Ванда FM Україна» зібрали всі пісні які написані під час української незалежності, а також пісні, які написані про українську незалежність. І музична редакція станції знову зробить так, щоб 23 та 24 серпня в ефірі радіо «Ванда FM» Україна без перерви на рекламу та зайві балачки звучали тільки українські хіти в радіомарафоні «Музика Української Незалежності 2024». Цілодобово. Без перерви. Тільки українською! І тільки на радіо «Ванда FM» Україна. Нагадаємо – музично-розважальна радіостанція «Ванда FM» Україна транслює свої програми виключно в Інтернеті – їх можна слухати на сайті wandafm.xtvmedia.pp.ua.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення і Національний комітет програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) звернулися до керівництва Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), та вкотре привернули увагу міжнародних інституцій – до планованого руйнування медійної інфраструктури України. Так, європейські організації поінформовано про обстріл агресором селища Великий Бурлук на Харківщині та міста Херсон, що призвели до значних руйнувань телекомунікаційної інфраструктури. Про це дипломатичними каналами також повідомлено ЮНЕСКО і Міжнародний союз електрозв’язку. Так, внаслідок удару 29 липня керованою авіабомбою по українському селищу Великий Бурлук, Харківської області, була знищена одна з будівель філії Концерну РРТ та пошкодженні лінії електропостачання та інтернету. Фахівці Концерну шукають можливість повного відновлення мовлення, але терміни наразі невідомі. А вже за два дні, в ніч на 31 липня, при обстрілі міста Херсону було пошкоджено передавальне обладнання компанії «Громадське радіо» та місцевого радіомовника «Радіо ІКС ОН» (X ON). У зв’язку зі значними пошкодженнями обладнання херсонського мовника, строки відновлення його роботи невідомі.
У Львові в приміщенні Американського дому відбулася презентація виставки світлин «Говорить Радіо Свобода», присвячена 70-річчю першого виходу в етер Української служби Радіо Свобода, яке спершу мало назву Радіо Визволення. 23 світлини показують історію Радіо Свобода і дають розуміння місії, яка була протягом цих 70 років. У повідомленні йдеться, що 16 серпня 1954 року тоді ще Радіо Визволення о 17-й годині за європейським часом вперше промовило до слухачів українською мовою. «Історія Радіо Свобода – це відображення історії України. Залежно від того, як змінювалась ситуація в Україні, такі виклики поставали перед працівниками Української служби Радіо Свобода. Тема релігії, Голодомору, дисидентства, порушення прав людини були пріоритетними темами Радіо Свобода. Незаангажованість і об’єктивність – головні засади для Радіо Свобода», – зазначає журналістка Галина Терещук. На виставці, окрім світлин, були представлені радіоприймачі, з яких слухали передачі Радіо Свобода. Вони з колекції митрополита ПЦУ Димитрія Рудюка. «Мене найбільше цікавили релігійні передачі. Я слухав божественні літургії. Слухав поруч із бабусею. Для мене світ радіо – дуже близький. У моїй колекції ті приймачі, через які ми могли слухати Радіо Свобода у 70-80-х роках. Найкраще слухалось по приймачах, які були зроблені у Балтії. Дістати їх було важко, були обмежені короткі хвилі», – наголосив митрополит ПЦУ Димитрій. У 70-х роках XX століття почався підпільний рух за відновлення статусу УГКЦ і тоді Радіо Свобода повідомляло звернення католицьких священників про право на свободу релігії. Виставка «Говорить Радіо Свобода. 70 років» триватиме протягом місяця.
Українське радіо під час війни #89: Radio Miami знову в Одесі, тестове мовлення «Радіо Чемпіон» та крамничка від «Радіо П’ятниця»
Радіостанція «Radio Miami» 20-го серпня відновила мовлення в Одесі на частоті 107.0 МГц. Її мовлення було відсутнє у місті з кінця березня 2022 року. Нагадуємо – станція транслює у своєму ефірі музику у стилях hip-hop, rap та r’n’b. читать дальше
22-го серпня на хвилях київської радіостанції «Армія FM – Військове радіо» незабаром стартував новий спільний проєкт радіостанції та «Ігор нескорених в Україні» – «Ігри нескорених. Зсередини». Слухайте в ефірі щочетверга о 17:15, а також шукайте на усіх подкаст-платформах. Ведуча – Дар’я Бура. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Армія FM – Військове радіо» веде мовлення у Києві на частоті 94.6 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Дружба-87.6 МГц, Бердичів-87.9 МГц, Краматорськ – 89.0 МГц, Ріпки-89.1 МГц, Захарівка-89.8 МГц, Полтава-90.2 МГц, Луцьк-90.2 МГц, Кривий Ріг-91.1 МГц, Запоріжжя-91.2 МГц, Тернопіль-91.7 МГц, Львів-92.4 МГц, Полісся-92.7 МГц, Семенівка-93.0 МГц, Краснопілля-94.1 МГц, Звягель-98.9 МГц, Херсон-99.0 МГц, Вінниця-99.3 МГц, Кропивницький-99.3 МГц, Черкаси-100.6 МГц, Чернігів-100.6 МГц, Нікополь-100.6 МГц, Красноград-100.8 МГц, Харків-101.1 МГц, Покровськ-101.4 МГц, Біла Церква – 102.3 МГц, Костянтинівка – 102.4 МГц, Миколаїв-103.3 МГц, Житомир-104.5 МГц, Старики-105.5 МГц, Антопіль (Рівне) – 105.7 МГц, Павлоград-106.1 МГц, Гірник-106.4 МГц, Івано-Франківськ-106.4 МГц, Хмельницький-107.6 МГц, Суми-107.9 МГц, Дубровиця-107.9 МГц).
«Знову школа!» – з болем у голосі кажуть батьки, згадуючи свої безтурботні шкільні роки. Столична мережева станція «Мелодія FM» пропонує і вам пригадати! До Дня знань «Мелодія FM» представляє акцію «Назад у школу чи згадати все!». Надішліть на станцію через спеціальну форму на її сайті своє улюблене шкільне фото та розкажіть ведучим про нього. І неважливо, йому 40 років чи це торішнє фото з вашим школярем. А «Мелодія FM» розіграє серед учасників акції 10 сертифікатів (по 1000 гривень кожен) на покупку книжок, які обов’язково прикрасять вашу домашню бібліотеку. Сертифікати на книги станції люб’язно надало видавництво «Лабораторія». Згадуйте школу разом на «Мелодія FM»! Акція «Назад у школу чи згадати все!» триває з 19.08.2024 по 06.09.2024. Розіграш сертифікатів відбувається в ефірі ранкового «Вівсянка-шоу» з 26.08.24 до 06.09.24. Заявки приймаються до 00:00 06.09.2024. Нагадуємо: розважально-інформаційна станція «Мелодія FM» веде мовлення у Києві на частоті 95.2 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Одеса-89.0 МГц, Дніпро-90.1 МГц, Вінниця-90.5 МГц, Ковель-91.0 МГц, Львів-91.5 МГц, Ужгород-94.1 МГц, Житомир-98.2 МГц, Кропивницький-98.9 МГц, Миколаїв-99.2 МГц, Олександрія-99.4 МГц, Охтирка-101.6 МГц, Умань-101.7 МГц, Луцьк-102.4 МГц, Первомайськ-102.9 МГц, Ніжин-104.1 МГц, Черкаси-104.5 МГц, Миргород-104.7 МГц, Нікополь-104.9 МГц, Краматорськ-105.0 МГц, Кам’янець-Подільський-105.3 МГц, Біла Церква-105.3 МГц, Карлівка-105.5 МГц, Хмельницький-106.0 МГц, Чернігів-106.3 МГц, Лубни-106.7 МГц, Вознесеньcк-107.5 МГц, Харків-107.9 МГц, Тернопіль-106.1 МГц, Запоріжжя-107.5 МГц, Кременчук-103.5 МГц, Полтава-105.8 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
До 33-річчя Незалежності України Національна мережа ХІТ FM об’єдналась з найпопулярнішими українськими виконавцями та майбутнім країни – нашими дітьми, щоб привітати усіх з найпатріотичнішим державним святом України. До привітань долучились: KOLA, PARFENIUK, MOLODI, Анна Трінчер, POSITIFF, Alena Omargalieva, MamaRika, Співачка М’ЯТА, Alyosha, Сергій Лазановський Ridnyi та TARABAROVA. Дивіться і слухайте святковий концерт на YouTube-каналі радіостанції. Нагадуємо: розважально-інформаційна станція Національна мережа ХІТ FМ веде мовлення у Києві на частоті 96.4 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Нововолинськ-89.0 МГц, Білгород-Дністровський-90.8 МГц, Шостка-91.2 МГц, Миколаїв-91.5 МГц, Прилуки-97.0 МГц, Олександрія-99.8 МГц, Корюківка-99.9 МГц, Ужгород-100.9 МГц, Первомайськ-100.9 МГц, Одеса-101.0 МГц, Благовіщенське-101.4 МГц, Красноград-101.6 МГц, Львів-101.7 МГц, Дніпро-102.0 МГц, Харків-102.0 МГц, Полтава-102.3 МГц, Вінниця-102.6 МГц, Івано-Франківськ-102.6 МГц, Суми-103.4 МГц, Яремче-103.6 МГц, Рівне-103.7 МГц, Павлоград-103.8 МГц, Черкаси-104.1 МГц, Кременчук-104.3 МГц, Чернігів-104.7 МГц, Ніжин-105.2 МГц, Кропивницький-105.3 МГц, Красногорівка-105.6 МГц, Тернопіль-105.6 МГц, Біла Церква-105.7 МГц, Ковель-106.0 МГц, Кам’янець-Подільський-106.2 МГц, Луцьк-106.2 МГц, Дрогобич-106.4 МГц, Запоріжжя-106.6 МГц, Хмельницький-106.7 МГц, Житомир-106.9 МГц, Кривий Ріг-106.9 МГц, Карлівка-106.9 МГц, Краматорськ-107.4 МГц, Виноградів-107.7 МГц, Ладижин-101.1 МГц, Вознесенськ-103.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
Композиція «Вічно танцююча людина» від MONATIK стала офіційним саундтреком нового осіннього сезону ранкового шоу на хвилях київської радіостанції «Авторадіо Україна». Ця композиція з його четвертого сольного альбому, реліз якого ми всі з нетерпінням чекаємо цієї осені, відразу захоплює своїми ритмами й бітами. Саме завдяки цій енергії, радіостанція обрала її, як лейтмотив джинґлів для шоу «Ранок на автоматі». У промо кампанії нового сезону вас також чекатиме добре знайомий і улюблений голос MONATIK, що підкорив серця мільйонів українців. Шоу стартувало напередодні Дня Незалежності, 23-го серпня. Незмінні та оптимістичні ведучі Діма Єгоров і Катя Соловйова готові заряджати ваші ранки яскравим настроєм, у будні з 8:00 до 11:00, де б ви не були за кермом, вдома, на роботі чи службі. Вмикайте і вирушайте у кожен новий день разом «Авторадіо Україна». Життя – це рух. Не зупиняємось, йдемо далі разом. Новий сезон тільки розпочинається, попереду ще безліч прем’єр. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Авторадіо Україна» веде мовлення у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на низці частот в інших регіонах України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Суми-99.4 МГц, Запоріжжя-107.0 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
33 і 5 років. Дві особливі події: День Незалежності України та День народження львівської радіостанції «Радіо ПЕРШЕ». З цієї нагоди «Радіо ПЕРШЕ» підготувало для вас особливий проєкт «33 роки – 33 кроки»: як творилась історія Незалежної України. Але, як сьогоднішні уродинники, працівники станції дозволили собі трохи суб’єктивності. Вибирали усі ведучі радіо, тому й опинились у цьому переліку: затвердження державних символів і Територія А, Революція Гідності й введення гривні, візит Папи Римського і перша Олімпіада, ДІЯ та український дубляж… Події різної ваги, але без яких не було б сьогоднішньої України – у рубриці «33 роки – 33 кроки». Ті, хто не почули в ефірі – заходьте сюди. Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «Радіо ПЕРШЕ» веде мовлення у Львові на частоті 88.2 МГц та в Бродах Золочівського району Львівської області на частоті 89.2 МГц.
Редакція радіостанції «Радіо Розділля 93 FM» рада вітати у команді Христину Давидчак, авторку та ведучу нової програми «Жіночі сенси». Не поверхневі розмови, а відкриття внутрішнього багатого світу українського жіноцтва, яке, в часи суцільних потрясінь та щоденних викликів, підтримує наших військових, збагачує та береже нашу культурну спадщину. Про сучасну жінку, про її долю, про її переживання, а головне про мотивацію та джерела внутрішньої сили стійкості та міцності. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо Розділля 93 FM» веде мовлення в м. Жидачів Стрийського району Львівської області на частоті 93.0 МГц.
Київська радіостанція «Радіо Чемпіон» (ТОВ «ФМ МЕДІА ГРУП»), що незабаром має розпочати ефірне мовлення на частоті 92.8 МГц у Києві, розпочала тестове мовлення в мережі Інтернет. Трансляцію можна почути на сайті радіостанції – championradio.net, натиснувши анімовану кнопку під картинкою, або ж за прямим посиланням. Швидкість потоку – 128 kbps, звук – 44 kHz Stereo. На хвилі станції наразі лунає музичний нон-стоп, а також лінійні ефіри.
Настає час сповільнитись, зробити глибокий вдих, розслабитись. В природі кожен виконує свою роль. Птаха співає, дерево росте, річка тече, природа зцілює. Кожен елемент живе своєю справжньою сутністю не намагаючись бути кимось іншим. Бути собою, відчувати свій внутрішній простір – це початок того, що я є! Київська онлайн-радіостанція «Lounge FM» разом з французьким брендом рослинної косметики Yves Rocher Ukraine представляє цикл медитацій від Inessa Kravchenko в рамках проєкту SOUNDS OF NATURE on Lounge FM. Слухайте SOUNDS OF NATURE на офіційному сайті Lounge FM – loungefm.com.ua/natural_sounds.
Українське радіо під час війни #90: збільшення потужності передавача, позапланова перевірка та «Бізнес радіо» в DAB+ читать дальше
На своєму засіданні 29-го серпня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визначила дату проведення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж) – 26 вересня 2024 року. На конкурс виставлені 7 частот у чотирьох областях – Дніпропетровській, Закарпатській, Миколаївській і Хмельницькій. До участі в конкурсі регулятор допустив такі компанії: ТОВ «Інді радіо» (позивні «Інді радіо»), м. Павлоград Дніпропетровської обл.; Міське комунальне підприємство «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» (позивні «Радіо «Місто»), м. Хмельницький; ТОВ «Телекомпанія «Проскурів» (позивні «TV7+»), м. Хмельницький; ТОВ «Авторадіо Україна» (позивні «Авто радіо»), м. Київ; Підприємство «Радіокомпанія «Супер-нова», (позивні «Радіо Марія»), м. Київ; ПП Фірма «Лямін» (позивні «Радіо РОКС – Україна»), м. Київ; ТОВ «Культурно-мистецький центр «Барви» (позивні «Радіо Закарпаття FM»), м. Мукачево Закарпатської обл.; ТОВ «Радіо-Захід ФМ+» (позивні «Радіо-Захід ФМ+»), м. Мукачево Закарпатської обл.; ТОВ «Телерадіокомпанія «Всім радіо» (позивні «О’КЕЙ»), м. Хмельницький. читать дальше
Трьом місцевим радіостанціям продовжено строк дії їхніх ліцензій. Відповідне рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня. Наступні 10 років матимуть змогу продовжувати своє мовлення: у Богуславі Київської області на частоті 97.7 МГц (цілодобово) – ТОВ «Богуславська інформаційна агенція» (позивні «Богуслав-FM»); м. Дніпрорудному Запорізької області на частоті 103.4 МГц (9 годин на добу щодня) – ТОВ «Радіостанція «Великий луг» (позивні «МАКСИМУМ»); с. Підгайці Волинської області на частоті 102.4 МГц (12 годин на добу щодня) – Редакція газети «Сім’я і дім. народна трибуна» (позивні «Сім’я і дім»).
На засіданні медіарегулятора 29-го серпня було внесено деякі зміни до Реєстру суб’єктів у сфері медіа. Зокрема, під новими позивними – «Радіо «БУГ» – виходитиме в ефір на частоті 104.4 МГц у м. Нововолинську Волинської області радіостанція «Радіо «Нова». Затверджено також зміну назви юридичної особи станції – відтепер це вже не ТОВ «Радіо «Нова», а ТОВ «Радіо «Буг». Кінцевим бенефіціарним власником компанії вказаний Шуст Леонід Васильович.
А от прилуцьку радіостанцію «ТІМ-FM», що досі працювала в структурі ТОВ «ТРК “ТІМ”», виділено в окрему юридичну особу – ТОВ «ТІМ ФМ». Реорганізацію затвердила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня, внісши відповідні зміни до ліцензій радіостанції на мовлення у с. Білещина Прилуцького району Чернігівської області на частоті 95.7 МГц та у Чернігові на частоті 102.4 МГц. Кінцевими бенефіціарними власниками реорганізованої компанії вказані Мончуляк Сергій Анатолійович, Поломарчук Олександр Анатолійович, Заєць Андрій Вікторович.
Яворівська радіостанція «Явір FM» збільшує потужність свого передавача в м. Яворів Львівської області на частоті 94.6 МГц. Відповідне рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня, задовільнивши тим самим прохання КП Яворівської міської ради «Яворівське радіомовлення». Відтепер радіостанція мовитиме на місто Яворів із потужністю 100 Вт. Досі ліцензійна потужність передавача станції в Яворові становила 30 Вт. Територія розповсюдження програм станції згідно з ліцензією при цьому не змінюється – як і раніше це м. Яворів та території Новояворівської, Яворівської міських територіальних громад Яворівського району Львівської області.
ТОВ «Редакція міської газети «Миколаївські Вісті» з м. Миколаїв Львівської області, що веде мовлення на частоті 93.0 МГц із позивним «Радіо Розділля», надано офіційний дозвіл на перенесення передавача з м. Жидачів Стрийського району Львівської області до м. Новий Розділ Львівської області. Таке рішення ухвалила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 29-го серпня. При цьому також зафіксовано зменшення території розповсюдження програм – відтепер це м. Новий Розділ та території Новороздільської, Жидачівської міських, Розвадівської сільської територіальної громади Стрийського району Львівської області (до внесення змін було м. Жидачів та території Жидачівської, Новороздільської, Ходорівської міських, Гніздичівської, Журавненської селищних, Розвадівської сільської територіальних громад Стрийського району Львівської області).
Медіарегулятор призначив Житомирській міській радіокомпанії «Крок радіо» у формі ТОВ (ідентифікатор L11-00933) позапланові безвиїзні перевірки. Підстава – невчасне інформування Національної ради про зміну кінцевого бенефіціарного власника, ключових учасників чи власників істотної участі. Згідно із Законом «Про медіа» суб’єкт повинен упродовж 45 днів після настання відповідних змін звернутися до регулятора із заявою. Однак попередньо з’ясувалося, що зміни щодо власників були зафіксовані в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо «Крок радіо» ще 27.04.2024. Зазначене порушення вважається значним, а тому Національна рада вивчить питання дотримання цим медіа частини четвертої статті 26, частини четвертої статті 60 Закону.
З нагоди 33-ї річниці Незалежності України, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Херсонській області Сергій Мовчан відвідав офіс ТОВ «Іксон медіа» у місті Херсон. Під час візиту представник медіарегулятора привітав колектив радіостанції «X.ON» та вручив їм високу відзнаку – Почесну грамоту Національної ради. Ця нагорода є визнанням професійних досягнень та внеску компанії у розвиток регіонального телерадіомовлення. У своєму вітальному слові Сергій Мовчан підкреслив важливість незалежних медіа для розбудови демократичного суспільства та зміцнення державності України. Він відзначив, що робота журналістів та медійників особливо важлива в умовах, коли країна протистоїть російській агресії. Нагадаємо: інформаційно-розважальна радіостанція «X.ON» веде мовлення в м. Херсон на частоті 87.7 МГц та у с. Високе Бериславського району Херсонської області на частоті 93.6 МГц.
24-го серпня свій перший день народження відзначив ретроканал групи радіостанцій Суспільне радіо – радіостанція «Радіоточка». На День Незалежності рік тому слухачі з усієї України та світу отримали чудову можливість знову слухати раритетну українську музику просто та легко – цього року Радіоточка відзначила один рік свого існування й отримала привітання від слухачів у соцмережах. Українці по всьому світу мають доступ онлайн до безлічі українських пісень минулих десятиліть, різних музичних напрямів та жанрів, і все завдяки Радіоточці. За допомогою інтернету зараз кожен поціновувач української музики, якої колись уникали і яку забороняли транслювати на радіостанціях, за часів радянської влади замовчували, може увімкнути онлайн на радіостанції Радіоточка – на сайті Українського Радіо та у додатку Суспільне Радіо будь-коли та будь-де і насолоджуватися. «За рік роботи Радіоточки ми віднайшли давно втрачений інтерес українців до історії розвитку української музики, яка має сильний вплив та зробила вагомий внесок у нашу самоідентичність і сучасну музичну культуру. Молодь дізнається, з чого все починалося та як розвивалися різні музичні напрямки й жанри в Україні, хто започатковував тренди та був першопроходцем української естради в ті роки, а також яке звучання мали музичні композиції», – розказав виконавчий продюсер Радіо Промінь та Радіоточки Максим Яковенко. Суспільне Мовлення має у своїх архівах понад тисячу пісень, які записувалися у Будинку звукозапису Українського Радіо виконавцями 60-80-х років, починаючи від «Гуцулки Ксені» до «Водограю», тож саме ці архіви допомогли віднайти та відновити українські хіти й пісні минулих років, які зараз знову дуже актуальні, а для історії української музики взагалі неоціненні. На хвилях Радіоточки ви маєте змогу слухати культові пісні, що стали частиною нашої культури та ідентичності. Кожна пісня – це вже історія, кожна нота – це щемкі спогади, а кожне слово – надія на краще майбутнє. Слухачі Радіоточки долучилися у соцмережах з привітаннями з нагоди першої річниці. Серед виконавців на Радіоточці, пісні яких можна буде слухати й відкривати заново, – Дмитро Гнатюк, ВІА «Веселі скрипки», Тетяна Русова, ВІА «Арніка», «Кобза», Володимир Івасюк, Софія Ротару, Назарій Яремчук, ВІА «Смерічка», ВІА «Червона рута», «Тріо Маренич», ВІА «Ватра», Алла Кудлай, Тарас Петриненко, Квітка Цісик, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Анатолій Гнатюк, Марія, Бурмака, В’ячеслав Хурсенко, Юрко Юрченко, Ірина Білик, Ель Кравчук, Анатолій Матвійчук, Марина Одольська та багато-багато інших. Тож долучайтеся й ви – нам є чим пишатися. Нагадуємо: програми «Радіоточки» можна слухати через супутник, а також в мережі Інтернет та у застосунках. Окрім того, вони частково транслюються в ефірі місцевої радіостанції «Радіо-Лубни» в м. Лубни Полтавської області.
До Дня Незалежності в ефірі Українського Радіо вийшов перший випуск другого сезону проєкту «Батьки-засновники» авторства Наталії Соколенко та Сергія Стуканова. Гостею цього випуску стала публіцистка, філософиня й авторка легендарної монографії «Шевченків міф України» Оксана Забужко. У програмі мова йшла про національний міф як важливу передумову формування нації та постать Тараса Шевченка як центрального міфотворця для української нації. Щоб сформуватися в націю, кожен народ має усвідомити свою приналежність до певної історичної й культурної традиції, визначити свою ідентичність. А ідентичність, за словами Оксани Забужко, людина всотує передусім з художньої літератури. Саме там формується образ і міф, який згодом стає підосновою розвитку нації в нові часи. Для британців таким міфотворцем став сер Вальтер Скотт, для поляків – Генрик Сенкевич, а для українців – Тарас Шевченко. Чому українцям пощастило з національним міфотворцем більше, ніж полякам; яку формулу заклав Шевченко у свій вірш «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» та для чого цитував французьку «Марсельєзу» – слухайте у новому випуску «Батьків-засновників». Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» запропонує слухачам історії таких велетнів думки як: Пантелеймон Куліш, Маркіян Шашкевич, Михайло Драгоманов, Іван Франко та Володимир Антонович. «У ході досліджень ми робимо нові відкриття, якими дуже хочемо ділитися з українцями, адже так багато людей доклали зусиль до створення й відродження України, вірили, що Україна повстане, і вона повстала. Цим проєктом ми хочемо допомогти дізнатися з усіх сторін про відомих українських інтелектуалів, які проєктували українську державу», – каже ведуча проєкту Наталія Соколенко. А ведучий Сергій Стуканов розповідає, що новий сезон «Батьків-засновників» буде присвячений історії появи й розвитку ідей, з яких постала українська держава: «XIX сторіччя – період українського національного відродження. Завдяки діяльності мислителів було створено українську державу, тобто Українська Народна Республіка 1917 року стала результатом кропіткої праці десятків діячів. Тому коли ми хочемо зрозуміти, як постала українська держава початку XX сторіччя, нам треба зрозуміти генезу ідей, концепцій, які були сформульовані в середині та в другій половині XIX сторіччя. Саме цьому періоду і присвячений другий сезон». Дивіться проєкт на ютуб-каналі Українського Радіо. Нагадаємо, перший сезон проєкту містив 10 випусків і був присвячений мислителям і діячам, які пробували осмислити та сформулювати ідею України від часів Русі й до початку 40-х років XIX сторіччя. Пройшовши крізь віки, крізь сторіччя сезон завершився історією про Миколу Костомарова. Другий сезон також міститиме 10 епізодів і увага буде зосереджена на постатях, які діяли в другій половині XIX сторіччя. Проєкт «Батьки-засновники» виходитиме щосереди в ефірі Українського Радіо, на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах. Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Програми Українського Радіо можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також дротовою мережею, через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках. Окрім того, програми станції можна слухати в застосунку «ДіЯ».
Проєкт Радіо Культура «Як ми їмо: кухня воєнного повсякдення» потрапив у список номінантів конкурсу «Приз Європа 2024» Про це на своїй .......-сторінці повідомила виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська. «Prix Europa 2024. Пройшли відбір і потрапили в номінацію Audio Documentary з документалкою про їжу та війну. Вітання співавторкам Юлія Чаплінська Марина Люта Ana More!!! В жовтні 2024 оберуть найсильніших!», – йдеться в повідомлені. Проєкт «Як ми їмо: кухня воєнного повсякдення» стартував на радіо «Культура» у лютому 2024 року. Він містить історії людей з драматичним воєнним досвідом, у тому числі й тих, що пережили окупацію, а через розповіді про щоденні ритуали їжі дізнаються про їхні проблеми та перемоги. Одна з авторок проєкту Юлія Чаплінська у коментарі інтернет-виданню .........у медіа» зазначила, що для них важливо, щоб історії воєнних реалій України почули у світі. «Ми хотіли показати, що їжа – це одна з умов виживання у війні. Добування й приготування їжі часто стає таким собі подвигом. Записуючи розповіді про побут українців в умовах війни, ми тим самим документували історію російсько-української війни в чисто людському аспекті. Через історії тих, хто вижив в окупації, ми також намагалися зрозуміти й пояснити, як ще й досі живуть українці на захоплених ворогом територіях. Робота над цим проєктом – це і своєрідне пропрацювання власного досвіду через значно складніший досвід своїх земляків. І для нас дуже важливо, щоби ці історії нашого воєнного повсякдення почули у світі», – говорить Юлія Чаплінська. «Приз Європа» (Prix Europa) – це найбільш впливовий фестиваль серед європейських мовників, який підтримується Європейською мовною спілкою. Його заснували Європейський парламент, Європейська комісія та Європейський культурний фонд у 1987 році. Нагадаємо, торік журналістів Суспільного мовлення нагородили відзнакою «Європейський журналіст 2023» у рамках міжнародного конкурсу «Приз Європа 2023». У різних категоріях також були номіновані документальні проєкти Суспільного «Капелани. Віра на війні», «Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій», «Музиканти і війна» та «Щоденник вцілілої». Радіо Культура – третій, культурно-мистецький канал Суспільного радіо. Програми станції можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках.
Радіостанція «Бізнес радіо» 31-го серпня відновила мовлення в DAB+ мультиплексі 11D у місті Києві. Нагадаємо, що цифрове мовлення радіостанції було відсутнє в зазначеному мультиплексі від квітня 2020 року. «Бізнес радіо» – київська розважально-музична станція, окрім цифрового, здійснює також аналогове мовлення у Києві – на частоті 93.8 МГц. Входить до складу радіогрупи «Business Radio Group».
Чесно кажучи, вони дуже скучили. А ви? Вже в понеділок, 2-го вересня, Соня Сотник, Ілля Ярема та Назар Хованський повертаються у прямий ефір київської радіостанції «Радіо РОКС – Україна». Слухайте з 8-ї до 11-ї. Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] тримає стрій! Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Радіо РОКС – Україна» веде мовлення у Києві на частоті 103.6 МГц, а також в низці населених пунктів України на інших частотах (Суми-89.1 МГц, Первомайськ-91.3 МГц, Кременчук-92.3 МГц, Ніжин-96.2 МГц, Житомир-100.7 МГц, Полтава-107.8 МГц, Львів-89.1 МГц, Харків-89.3 МГц, Охтирка-100.2 МГц, Хмельницький-107.1 МГц, Одеса-90.2 МГц, Дніпро-90.5 МГц, Вінниця-101.4 МГц, Черкаси-102.4 МГц, Запоріжжя-100.8 МГц, Кропивницький-101.9 МГц, Тернопіль-103.5 МГц, Чернігів-107.7 МГц, Івано-Франківськ-100.9 МГц, Нововолинськ – 106.8 МГц, Краматорськ-101.7 МГц, Херсон – 107.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
Поки сонячні відпустки на хвилі стрийського радіо «Фреш FM» тривають, проводжайте літо разом з Дімоном щобудня з 08:00. До звичного графіку станція повернеться пізнього літа – 9-го вересня. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 104.8 МГц.
На хвилі стрийської радіостанції «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» стартував подкаст «Спитай мене як?». У студії ведуча Ліля Квітка і психотерапевтка Ростислава Пекарюк спілкуються із військовими про інтимні взаємостосунки після поранення. Слухайте на «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» у будні о 19-й годині. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Один із найдорожчих телефонів у світі коштує майже 49 млн доларів. Він покритий золотом та інкрустований масивним діамантом. Журналісти павлоградської радіостанції Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» стежать за найсвіжішими гаджетами та геніальними винаходами. І про них щодня – в проєкті «Хайтек-експерт» в ефірі 107.9 FM. Ведучий програми розповідає про топові новинки у світі технологій та ділиться крутим лайфхаками та корисними порадами. Вмикайтеся та відкривайте для себе світ, де майбутнє вже настало! Слухайте щодня у зручний для вас час: 01:15, 08:15, 11:15, 15:15, 19:15 та 23:15. Тим часом радіостанція нагадує про свій проєкт «Радіозарядка» та нагадує, що вона заряджає не лише м’язи, а й ваші тарілки! Кожен випуск проєкту «Радіозарядка» – це не тільки ефективні силові вправи від фітнес-тренерки Тетяни Зінченко, а й смачні авторські рецепти страв для правильного харчування – з простих і доступних інгредієнтів. Приєднуйтеся до «Радіозарядки»! Тут створюють гармонію між силою і смаком. Кожні понеділок, середу й п’ятницю о 10:15 на 107.9 FM. Нагадуємо: радіостанція Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» веде мовлення в м. Павлоград Дніпропетровської області на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц.
Радіостанція «Бізнес радіо» змінить назву на «MAGIC»
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про зміну позивних ТОВ «Телерадіокомпанія «Бізнес радіо». 5 вересня регулятор дозволив радіостанції змінити назву на «MAGIC». Про це йдеться у 91 випуску щотижневого звіту «Українське радіо під час війни». читать дальше
«Бізнес радіо», що входить до радіогрупи BRG і належить Анатолію Євтухову, веде мовлення в Києві на частоті 93.8 МГц, а також у цифровому мультиплексі DAB+. Станція, заснована у 2003 році, відома своїм форматом, орієнтованим на ділову аудиторію та шанувальників якісної музики.
Цікаво, що назва «MAGIC» вже використовувалася в українському радіоефірі. У середині та другій половині 90-х років радіостанція з такою назвою працювала в Дніпрі на частоті 104.0 МГц. Це був перший радіопроєкт Анатолія Євтухова, який став стартовим майданчиком для багатьох відомих особистостей у сфері радіо та шоубізнесу, зокрема Єгора Прищепкіна та Антона Цеслика.
«Бізнес радіо» відоме своїми програмами, що включали інтерв’ю з відомими бізнесменами, актуальні ділові новини та аналітику, а також колекцію перевірених часом хітів. Станція позиціює себе як «саундтрек вашого бізнесу», пропонуючи контент для підтримки продуктивної робочої атмосфери.
Наразі невідомо, чи зміниться формат «Бізнес радіо» разом із новою назвою. Втім, повернення бренду «MAGIC» може означати нову главу в історії цієї київської радіостанції.
Цікаво, що це не перша зміна в радіогрупі BRG за останній час. У березні 2024 року інша станція групи – «Радіо Шансон» – провела ребрендинг та змінила свої позивні на «Шлягер FM».
Українське радіо під час війни #91: зміна позивних, відновлення мовлення та нове радіо-youtube шоу
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – дев’яносто перша частина. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення скасувала конкурс на частоти для потреб радіомовлення. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 5-го вересня. Наприкінці травня цього року Національна рада своїм рішенням № 1891 оголосила конкурс на мовлення на вільних радіоканалах для розвитку загальнонаціональних мереж. На конкурс пропонувалося 8 частот у п’яти областях України: Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Миколаївській та Одеській. У визначений для подачі заяв термін – до 8 серпня 2024 року – надійшла всього одна заява від Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційна радіостудія «Самара» (позивні «радіо «Самара») із Павлограда Дніпропетровської області. Компанія виявила бажання податися на частоту 95.9 МГц у Вільногірську Дніпропетровської області. З огляду на те, що суб’єкт не відповідає умовам конкурсу в частині територіальної категорії мовлення – загальнонаціональна, та не усунув в повному обсязі недоліки щодо надання повного пакета документів, Національна рада відповідно до статей 10, 51, 52, 53, 87, 90 Закону України «Про медіа» відмовила «радіо «Самара» в допуску до конкурсу. Також за словами заступника голови регулятора Олега Черниша, «радіо «Самара» з Павлограда подало неповну інформацію для конкурсу. Відтак через відсутність інших претендентів взяти участь у конкурсі на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних мереж) Національна рада відповідно до частини дев’ятої статті 54 Закону України «Про медіа» вирішила його скасувати. «Будемо розглядати про винесення цієї частоти в конкурс для розвитку регіональних мереж. Тоді компанія, якій ми відмовили, зможе взяти участь у конкурсі», – сказав Олег Черниш. Нагадаємо, 30 травня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила два конкурси на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах: для розвитку місцевих / регіональних та загальнонаціональних мереж.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення дозволила змінити позивні ТОВ «Телерадіокомпанія «Бізнес-радіо». Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 5-го вересня. Радіостанція тепер називатиметься «MAGIC». Нагадаємо, «Бізнес-радіо» веде мовлення у Києві на частоті 93.8 МГц, а також у цифровому мультиплексі DAB+, входить у радіогрупу BRG та належить Анатолію Євтухову. У лютому 2024 року ще одна радіостанція цієї групи – «Шансон» – змінила позивні на «Шлягер». Цікаво, що позивні «MAGIC» вже звучали в українському ефірі: таку назву мав найперший радіопроєкт Анатолія Євтухова, що мовив у середині та другій половині 90-х у Дніпрі на частоті 104.0 МГц (наразі там працює мережева станція «Power FM»). На тодішньому радіо «MAGIC» розпочалася кар’єра багатьох відомих особистостей зі сфери радіо та шоубізнесу – зокрема, там працювали Єгор Прищепкін та Антон Цеслик. В березні 1999 року радіостанція «MAGIC» з Дніпра припинила мовлення і була переформатована, а тепер, схоже, на нас чекає повернення легендарного бренду.
КУ «Оратівська редакція радіомовлення» (позивні «Говорить Оратів») далі мовитиме на частоті 69.62 МГц у селищі Оратові Вінницької області. Цій місцевій радіостанції ще на 10 років регуляторний орган продовжив строк дії ліцензії. Радіостанція «Говорить Оратів» веде своє мовлення по буднях з 6:30 до 6:44, щосуботи з 15:15 до 16:14 та щонеділі з 14:00 до 14:58 (сумарно – 3 години 8 хвилин на тиждень). Решту часу на частоті 69.62 МГц в Оратові мовлять «Українське Радіо» та обласне «Українське Радіо. Вінниця».
На ТОВ «ТІМ ФМ» із Чернігівської області чекає позапланова безвиїзна перевірка її діяльності. Підставою для призначення перевірки стало недотримання медіа вимог частини третьої статті 60 Закону України «Про медіа». 20 червня цього року відбулася реєстраційна дія – державна реєстрація створення юридичної особи ТОВ «ТІМ ФМ» в результаті виділу. Пункт 1 частини другої статті 60 Закону України «Про медіа» передбачає, що реорганізація ліцензіата є підставою для внесення змін до Реєстру. Закон вимагає, щоби товариство протягом 10 робочих днів із дати переходу до нього прав та обов’язків ліцензіата подало до Національної ради заяву про внесення змін до Реєстру. Проте до 4 липня 2024 року (включно) такої заяви від медіа не надходило. Неподання у визначені законом строки заяви про внесення змін до Реєстру є значним порушенням. Перевірка діяльності суб’єкта відбудеться у період із 26 вересня по 4 жовтня цього року включно. Нагадаємо: прилуцька розважально-інформаційна радіостанція «ТІМ-FM» веде мовлення у с. Білещина Прилуцького району Чернігівської області на частоті 95.7 МГц та у Чернігові на частоті 102.4 МГц.
Представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Волинській області Лілія Бойко провела зустріч із технічним директором «Радіо Світязь» (веде мовлення у с. Мирогоща Перша на частоті 92.6 МГц та в Нововолинську на частоті 98.1 МГц) Петром Семереєм. Під час зустрічі Лілія Бойко і Петро Семерей обговорили перспективи розвитку аудіального медіа на території Волинської області. Основна увага була приділена питанням безперебійного забезпечення радіостанції під час відключення електроживлення, впровадження нових технологій та розширення охоплення аудиторії.
Попри постійні обстріли, київська радіостанція «Громадське радіо» розпочала мовлення у Покровську Донецької області 28-го серпня на частоті 99.6 МГц. Це четверта частота, яку видала Громадському радіо Нацрада з ТРМ в рамках проєкту із забезпечення мовлення українських радіостанцій спільно з партнерським фондом «За сильну Україну». У травні Громадське радіо отримало частоти у м. Дружба Сумської області (89.9 МГц), населених пунктах Велика Михайлівка та Подільськ Одеської області (88.7 та 92.0 МГц відповідно). У коментарі інтернет-виданню ......... медіа» головна редакторка «Громадського радіо» Вікторія Єрмолаєва повідомила, що мета їхньої станції – розширення мережі мовлення по всій Україні. «Хочемо мовити у Харкові та інших обласних центрах. Харківщина – прифронтовий регіон, для якого ми можемо і вміємо створювати потрібний контент. Загалом мета «Громадського радіо» – розширення мережі мовлення по всій Україні», – розповіла Єрмолаєва. Цікаво, що в минулому «Громадське радіо» вже було присутнє в ефірі міста Покровськ, і саме на частоті 99.6 МГц: програми станції транслювалися на ній з 15-го листопада 2015 року по грудень 2018-го, так само на підставі тимчасового дозволу. Згодом станція відмовилася від використання даної частоти в регіоні. Варто відзначити, що через близькість Покровська до зони бойових дій і пов’язані з цим проблеми (зокрема, нестабільність електропостачання), мовлення «Громадського радіо» (як і інших радіостанцій) в місті може перериватися на невизначений час.
-го вересня радіостанція «Українське Радіо» розпочала мовлення на місто Першотравенськ Синельниківського району Дніпропетровської області. Трансляції здійснюються на частоті 94.8 МГц. Також на частоті присутнє мовлення обласної філії радіостанції – «Українське Радіо – Дніпро». Нагадуємо: АТ «НСТУ» отримало тимчасовий дозвіл на користування даною частотою у період дії в Україні воєнного стану 27-го червня. Відповідно до умов дозволу, мовлення має здійснюватися із с. Миколаївка Синельниківського району Дніпропетровської області через передавач потужністю 300 Вт. Територія розповсюдження програм відповідно до умов дозволу: м. Першотравенськ та території Першотравенської міської, Межівської, Петропавлівської селищних, Брагинівської, Дубовиківської, Миколаївської, Слов’янської, Української сільських територіальних громад Синельниківського району.
Київська радіостанція «Шлягер FM» 6-го вересня розпочала мовлення в м. Біла Церква Київської області. Трансляції здійснюються на частоті 88.8 МГц, яку ТОВ «ТРК «Шансон» отримало на конкурсі 28-го березня поточного року. Ліцензійна потужність передавача – 0.25 кВт, територія розповсюдження програм згідно з умовами ліцензії – м. Біла Церква та території Білоцерківської міської територіальної громади Білоцерківського району Київської області. Окрім звукового мовлення на частоті присутній сигнал RDS.
Київська радіостанція «Best FM» 4-5-го вересня розпочала мовлення у трьох населених пунктах Чернігівської області відповідно до тимчасового дозволу, виданого ТОВ «ТРВК «Комра» Нацрадою з ТРМ 8-го серпня поточного року. У селищі Ріпки Чернігівського району Чернігівської області трансляції здійснюються на частоті 93.6 МГц. Ліцензійна потужність передавача – 0.5 кВт, територія розповсюдження сигналу згідно з умовами дозволу – с-ще Ріпки та території Чернігівського району Чернігівської області. У селі Полісся Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області трансляції здійснюються на частоті 97.5 МГц. Ліцензійна потужність передавача – 0.2 кВт, територія розповсюдження сигналу згідно з умовами дозволу – с. Полісся та території Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області. В місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області трансляції здійснюються на частоті 96.5 МГц. Ліцензійна потужність передавача – 0.5 кВт, територія розповсюдження сигналу згідно з умовами дозволу – м. Семенівка та території Новгород-Сіверського району Чернігівської області.
Одеська радіостанція «Radio Miami», яка після тривалої відсутності в ефірі нещодавно відновила мовлення у самій Одесі (107.0 МГц), вже працює й у с. Петровірівка Березівського району Одеської області. Частота – 105.8 МГц. На цій частоті програми станції так само були відсутні протягом тривалого часу.
У вівторок, 3 вересня, в ефірі стартував 25-серійний проєкт «Життя в ефірі», присвячений 100-річчю Українського Радіо. У ньому автори підготували розповідь не тільки про історію радіо, а й про життя кількох поколінь українців крізь призму історії Українського Радіо. Цей проєкт може стати найповнішим комплексним дослідженням історії Українського Радіо в аудіоформаті за весь час існування. Для «Життя в ефірі» ретельно збирали інформацію від ветеранів радіо, істориків, опрацювали тисячі сторінок архівних документів, а багато подробиць звучатимуть в ефірі вперше. «Коли ми задумували цей проєкт рік тому, то сумнівались, чи назбирається інформації на 25 серій. Такої, щоб була цікава не тільки нам, радійникам, а нашим слухачам. Тепер я розумію, що ми б і 100 серій потягнули. Бо історія Українського Радіо – це, по суті, історія усього нашого народу за минулі 100 років. Працівники радіо, як і вся українська інтелігенція, ставали жертвами сталінських репресій, гинули під час Другої світової, бо останніми виходили з Києва перед наступом німців, проносили через усе століття український дух, культуру і мову. Саме з ефіру Українського Радіо українці почули Акт проголошення незалежності, і саме в нашому ефірі, ще до затвердження Верховною Радою, вперше серед усіх мовників прозвучав гімн «Ще не вмерла України». У період нинішньої російсько-української війни Українське Радіо стало єдиним джерелом перевіреної інформації для мешканців тимчасово окупованих територій, а декому навіть рятувало життя, повідомляючи про доступні можливості евакуації. Тож оскільки у багатьох родинах є одразу кілька поколінь слухачів Українського Радіо, переконаний, кожен наш слухач і слухачка, пізнає у цьому проєкті щось своє, рідне, про історію своєї країни, свого роду, свою особисту історію», – розповів виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко. Радіопроєкт детально описує історію винайдення і поширення радіо у світі, подробиці розвитку радіо як технології в Україні та підготовки технічної бази для роботи радіо в Харкові. Розкриє імена та історії маловідомих, але визначних українських вчених у галузі радіо – Пильчикова, Огієвського, Айзенштейна. Розповість, чому Українське Радіо запрацювало саме в Харкові, яка була сітка мовлення у перші роки, які формати програм були популярні, про що говорили в ефірі й кого запрошували у студію.
«Життя в ефірі» розкриє особу першого диктора Українського Радіо. Значна частина проєкту присвячена тиску на радіо радянської влади. Команда проєкту знайшла і вперше оприлюднить архівні матеріали справ розстріляних у сталінські часи працівників Українського Радіо. Ветерани радіо розповіли, як їм вдавалося обходити цензуру та говорити «між рядками». Державний гімн вперше публічно прозвучав саме на хвилях Українського Радіо, ще до його офіційного затвердження Верховною Радою. Кілька епізодів «Життя в ефірі» буде присвячено роботі Українського Радіо у воєнні роки: під час Другої світової та під час нинішньої російсько-української. Проєкт також розповідає про історію появи Радіо Промінь та Радіо Культура, творчих колективів Українського Радіо: симфонічного оркестру, оркестру народної та популярної музики, хорової капели, дитячого хору та тріо бандуристок. Окрема розповідь – про Будинок звукозапису Українського Радіо і про те, як у його стінах народжувалися хіти Івасюка, Яремчука, Зінкевича. Проєкт «Життя в ефірі» розкриває багато інтриг: хто насправді винайшов радіо (спойлер: не Марконі й не Попов), як радіо стало медіа і до чого тут «Титанік», як записували радіорепортажі до винайдення магнітної стрічки, як у 1943-му Українське Радіо мовило з потяга, та як пісня «Реве та стогне» стала позивними Українського Радіо? Слухайте «Життя в ефірі» з 3 вересня щовівторка та щочетверга о 20:30 із повтором наступного ранку після 7-ї години. Проєкт виходитиме на всіх подкаст-платформах та на ютуб-каналі Українського Радіо. Нагадаємо, у липні стартувала програма «Лист на Радіо» до 100-річчя Українського Радіо, яка розповідає історії слухачів про те, як радіо змінило життя людини чи цілої громади, історії про вплив радіомовлення. Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Програми Українського Радіо можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також дротовою мережею, через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках. Окрім того, програми станції можна слухати в застосунку «Дія».
Студентам увага! 6-го вересня на хвилі київської радіостанції «Київ FM» стартував новий проєкт – «СтудЛайф» з Дариною Чучмай. Відтепер щоп’ятниці о 20:00 на хвилі радіостанції говоритимуть про все, чим живе сучасний студент. При цьому ведуча програми сама є студенткою одного зі столичних вишів. «СтудЛайф» – це твоє життя, твій голос, твоя хвиля! Не пропустіть, будьте з «Київ FM» на одній частоті! Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «Київ FM» веде мовлення у Києві на частоті 98.0 МГц.
У п’ятницю, 6-го вересня, о 17:00 на хвилях київської радіостанції «Радіо П’ятниця» відбулася велика прем’єра нового радіо-youtube шоу «МузROOM» – Шоу музичних сенсацій. В рамках шоу на вас чекають: зіркові гості, пісні наживо, ексклюзивні історії зіркового життя. Першою зірковою гостею шоу стала Alyona Omargaliyeva. Слухайте та дивіться в ефірі «Радіо П’ятниця» та на youtube-каналі youtube.com/.samerazmik. Ведучі – Анна Свиридова і Размік Погосян. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо П’ятниця» веде мовлення у Києві на частоті 101.1 МГц, а також на інших частотах в низці регіонів України (Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч – 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів – 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
Сумували? Головні вейкапери країни знову в ефірі після літніх канікул! Не пропускайте WAKE UP SHOW на хвилях київської радіостанції DJ FM по буднях з 08:00 до 11:00. Україна прокидається з WAKE UP SHOW! Нагадуємо: розважально-музична радіостанція DJ FM веде мовлення у Києві на частоті 96.8 МГц та у цифровому мультиплексі DAB+, а також на інших частотах в низці регіонів України (Кривий Ріг-93.5 МГц, Павлоград – 93.6 МГц, Луцьк-97.9 МГц, Полтава – 99.1 МГц, Шостка-100.0 МГц, Біла Церква-100.9 МГц, Олександрія-103.1 МГц, Одеса-90.6 МГц, Вінниця-91.3 МГц, Івано-Франківськ-103.0 МГц, Кременчук-107.0 МГц, Черкаси-107.1 МГц, Чернігів-101.8 МГц, Дніпро-103.3 МГц, Харків-106.6 МГц). Входить до складу радіогрупи BRG.
В ефір київської радіостанції «Стильне радіо Перець FM» повертається після літніх канікул вечірнє ДАБЛ ЛАЙТ шоу! Круті й стильні ведучі Андрій Лахнов та Міша Соколовський чекають на вас щобудня з 16 до 19 в ефірі радіо номер один в Україні, аби зарядити вас та розділити кльовий вайб вечора. Вмикайте та слухайте! Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Стильне радіо Перець FM» веде мовлення у Києві на частоті 105.5 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Березань-87.5 МГц, Коростень-87.5 МГц, Винарівка-89.2 МГц, Дніпро-89.7 МГц, Костянтинівка-90.1 МГц, Андріївка (Олександрія) -90.7 МГц, Черкаси-92.1 МГц, Гірник-97.0 МГц, Фастів-99.6 МГц, Знам’янка-100.7 МГц, Покровськ-100.7 МГц, Запоріжжя-101.3 МГц, Полтава-101.3 МГц, Кривий Ріг-101.4 МГц, Харків-101.5 МГц, Апостолове-101.8 МГц, Херсон-101.9 МГц, Суми-102.6 МГц, Чернігів-102.9 МГц, Біла Церква-103.8 МГц, Ізмаїл-104.1 МГц, Краматорськ-105.7 МГц, Кропивницький-106.2 МГц, Шостка-107.3 МГц, Дубровиця-107.5 МГц, Чемерівці-100.3 МГц, Кременчук-102.5 МГц, Новий Буг-104.5 МГц, Вінниця-104.8 МГц, Умань-105.7 МГц, Снятин-101.8 МГц, Миколаїв-104.1 МГц, Ромни-107.3 МГц). Входить до складу І Української радіогрупи.
Осіннє перезавантаження на хвилі стрийської радіостанції «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста». Поки Христина Сонце на перезавантаженні, з вами в ефірі щодня Ліля Квітка. Вмикайтесь і перезавантажуйтеся на кращий день з 08:00 до 11:00. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 101.0 МГц.
У новому випуску подкасту «Вечір Середи» на хвилях київської радіостанції «Радіо М» обговорювали актуальні питання розвитку українського мовлення та боротьби з ворожою пропагандою. До студії завітали член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Максим Онопрієнко та проєктна менеджерка зі стратегічних комунікацій Фонду «Партнерство за сильну Україну» Катерина Цибенко. Однією з ключових тем ефіру стала реалізація спільного проєкту Національної ради та Фонду, спрямованого на розширення українського мовлення в прикордонних і прифронтових регіонах. Максим Онопрієнко повідомив, що за результатами цієї ініціативи вдалося запустити п’ять нових радіостанцій на 16 частотах. «Це не тільки великі міста, але й малі населені пункти. Наприклад, у Чернігівській області – це три села, а також кілька міст у Донецькій, Сумській та Херсонській областях. Найбільший акцент на прифронтові й прикордонні території, бо заповнити частоти українським мовленням там – значить завадити туди пролізти російській пропаганді», – зазначив він. Серед інших важливих питань, які обговорювалися під час ефіру, було підвищення рівня медіаграмотності серед населення. Онопрієнко закликав до активного впровадження навчальних програм з медіаграмотності. Він навів приклад скандинавських країн, де медіаграмотність викладають у школах, починаючи з восьмого класу. Член Національної ради також звернувся до мовників із закликом відповідально ставитися до створення контенту: «Відповідальність перед аудиторією – це те, що має бути основним принципом роботи кожного медіа. Від того, що і як ми подаємо, залежить інформаційна безпека держави». Наприкінці розмови Максим Онопрієнко висловив оптимізм щодо подальшого розвитку українського медіапростору. Він підкреслив, що створення якісного і різноманітного контенту, особливо для молоді, є ключем до успіху в інформаційній війні. Попри всі виклики, Україна має потенціал для розвитку стійкого та впливового національного медіапростору, який здатний успішно протистояти будь-яким зовнішнім загрозам. Катерина Цибенко також підкреслила важливість співпраці з Національною радою над цим проєктом: «Наша мета – збільшити присутність українського мовлення в прикордонних та прифронтових областях. Ми прагнемо, щоби місцеві жителі мали доступ до українських новин та контенту через національні та локальні радіостанції. Це особливо важливо, враховуючи намагання Росії поширювати свою пропаганду на цих територіях. Збільшення кількості українських радіостанцій дасть людям можливість чути правдиві новини замість ворожої пропаганди». Повне інтерв’ю можна переглянути на .......-сторінці Нацради з ТРМ за посиланням. Нагадуємо: культурологічно-освітньо-просвітницька радіостанція «Радіо М» веде мовлення у Києві на частоті 89.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Краматорськ-87.5 МГц, Запоріжжя-88.8 МГц, Кременчук-97.9 МГц, Миколаївка-101.7 МГц, Івано-Франківськ-102.0 МГц, Покровськ-103.7 МГц, Гірник-105.5 МГц).
Польське радіо для України» планує збільшити свою аудиторію слухачів і тепер буде цікавим не лише для українців у Польщі, але й в Україні. Про це в інтерв’ю Українському радіо розповіла польська письменниця і дипломатка, а нині директорка «Польського радіо для закордону» Наталія Брижко-Запур. «Є така ідея, щоб наша програма була відома в Україні. Щоб знайти слухача в самій Україні. Щоб це було «Польське радіо для України» згідно з назвою», – розповіла Наталія Брижко-Запур. Також вона додала, що «Польське радіо для України», яке діє вже понад 2 роки, дає переконання, що це справжня перевірена інформація і що можна їй довіряти. «А починалось все від допомоги. Спочатку ідея була така, щоб людям, які приїхали до Польщі, просто давати інформацію, давати якусь консультацію і допомагати їм у вирішення яких елементарних справ. Зараз це все також важливо, також пріоритетно, але вже немає такого потоку людей. Тому ми також стараємося розповідати про Польщу, щоб познайомити їх з країною. І зараз є така ідея, щоб наша програма була відома в Україні. Щоб знайти слухача в самій Україні. Щоб це було «Польське радіо для України» згідно з назвою», – каже польська письменниця. Нагадуємо: Польське радіо для України (ПРдУ) – це україномовний інформаційно-публіцистично-музичний медіапроєкт Польського радіо, адресований українцям, що мешкають у Польщі, а також до слухачів у самій Україні. Проєкт Польського радіо для України постав на основі Української служби Польського радіо.
В столиці України розпочала мовлення перша спортивна радіостанція
9 вересня 2024 року в столиці України, місті Києві, розпочала ефірне мовлення нова спортивна радіостанція ChampionRadio. Як повідомляє ....., трансляція здійснюється на частоті 92,8 МГц. читать дальше
ChampionRadio пропонуватиме слухачам актуальні спортивні новини, інтерв’ю зі спортсменами, прямі трансляції спортивних подій, аналітику, статистику та результати змагань. Окрім спортивного контенту, в ефірі звучатиме популярна українська та світова поп-рок-музика, включаючи як сучасні хіти, так і композиції минулих десятиліть.
Програмний директор ChampionRadio Максим Мішурський підкреслив унікальність нової радіостанції: «Наш слоган: “Перше спортивне радіо” вже є частиною відповіді на це питання. Такого ще не було. Чималу частину ефіру займатимуть різноманітні формати спортивного контенту».
Важливою особливістю ChampionRadio є повна відсутність рекламних блоків в ефірі, що, за словами Мішурського, є безпрецедентним для комерційних радіостанцій.
Щодо команди ведучих, зранку в будні дні в ефірі працюватимуть Аня Добриднєва, Дмитро Каднай, Андрій Ткачьов, Іван Якименко, Валерія Ізюмова та Євгенія Золотоверха. Вечірній ефір буде присвячено аналітичним програмам за участю Миколи Матросова, Олександра Тингаєва та Андрія Столярчука.
Запуск ChampionRadio є значною подією для українського медіапростору, особливо в контексті розвитку спортивної журналістики та радіомовлення в умовах війни.
Skala FM: данське радіо, що повертає слухача у 90-ті
У світі, де потокові сервіси та персоналізовані плейлисти стали нормою, іноді хочеться повернутися до того особливого відчуття, яке дарувало нам радіо 1990-х. І саме таку можливість надає Skala FM – радіостанція з невеликого данського міста Вайле, що знаходиться на східному узбережжі півострова Ютландія. читать дальше
Skala FM – це не просто радіостанція, а справжня машина часу, яка переносить своїх слухачів назад у 90-ті роки. Основний музичний напрямок станції – хіти 90-х, які багато хто з нас пам’ятає зі шкільних дискотек. Слухаючи Skala FM, можна легко уявити себе на танцмайданчику 1994 року, насолоджуючись улюбленими треками того часу.
Формат станції орієнтований на аудиторію, яка цінує ностальгію за 90-ми та хоче знову відчути атмосферу того десятиліття. Це робить Skala FM особливо привабливою для слухачів у віці 30-45 років, які були підлітками або молодими людьми в той період.
Логотип радіостанції Skala FM
Цікаво, що Skala FM – це не єдиний проєкт свого роду. Станція пропонує кілька додаткових потоків, кожен з яких має свою спеціалізацію. Така різноманітність каналів демонструє глибоке розуміння командою Skala FM різних музичних смаків своєї аудиторії.
Варто відзначити, що Вайле, місто, де базується Skala FM, хоч і невелике (близько 50 000 жителів), але має багату історію та культуру. Створення такої радіостанції в цьому місті є чудовим прикладом того, як локальні медіа можуть виходити на глобальний рівень завдяки інтернет-технологіям.
Підсумовуючи, Skala FM – це чудовий вибір для тих, хто хоче повернутися в атмосферу 90-х, насолодитися перевіреними часом хітами та відчути ностальгію за минулим. Незалежно від того, чи ви знаходитесь у Данії, чи в будь-якій іншій точці світу, ця радіостанція готова подарувати вам приємні спогади та гарний настрій. Рекомендую спробувати – можливо, ви знайдете свою нову улюблену радіостанцію!
Як слухати Skala FM
Для тих, хто бажає прослуховувати Skala FM та її додаткові канали, надаю посилання на стрімінгові потоки:
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
Ці посилання дозволять вам насолоджуватися різноманітною музикою від Skala FM на будь-якому пристрої з доступом до інтернету. Приємного прослуховування!
9-го вересня у Києві розпочала мовлення нова радіостанція – «Радіо Чемпіон», яка здійснює своє мовлення на частоті 92.8 МГц. Окрім звукового мовлення на частоті присутній сигнал RDS. В ефірі «Радіо Чемпіон» лунає сучасна українська та західна музика (зокрема, блоки з дев’яти суперхітів нонстоп – «Дев’ятка», година суперхітів нонстоп – «Суперспринт»). Є лінійні діджейські ефіри. Окрім музичних блоків в ефірі присутні спортивні новини «Top Sport ....., різноманітні інформаційно-пізнавальні рубрики спортивної тематики (зокрема, цикл програм про історію київського клубу «Динамо», розповіді про спортивні локації Києва, історії життя відомих діячів спорту), рубрики про здоровий спосіб життя, рубрика «Спортивний суперхіт» тощо. У будні з 7:00 до 10:00 – ранкове шоу «Ранок чемпіонів», з 17:00 до 19:00 – вечірнє «Велике спортивне шоу». Слоґан нової радіостанції – «Перше спортивне радіо». З цікавинок: у прогнозах погоди ведучі станції розповідають про погоду у Києві та в різних містах і містечках Київської області – з огляду на місцеву категорію мовлення. Також в ефірі станції повністю відсутня реклама. У команді ведучих нової радіостанції – Лєра Ізюмова, Андрій Ткачов, Дмитро Каднай, Андрій Столярчук, Аня Добриднева, Микола Середич, Іван Якименко, Марта Папіч, Ігор Бурбас, Данило Вереітін, Олександр Тингаєв, Євгенія Золотоверха, Євгеній Толочин, Микола Матросов. «Радіо Чемпіон» має свій офіційний вебсайт – його можна знайти за адресою championradio.net. На сайті є лінк на прослуховування ефіру онлайн, посилання для завантаження мобільних застосунків. Також станція має офіційну сторінку у соцмережі ........, ......... та TikTok. Нагадаємо: ТОВ «ФМ МЕДІА ГРУП» з позивним «Радіо Чемпіон» отримало частоту 92.8 МГц у Києві на конкурсі, що відбувся 13-го червня. Ліцензійна потужність передавача – 2.0 кВт, територія розповсюдження програм згідно з умовами ліцензії – м. Київ та території Бориспільського, Броварського, Бучанського, Вишгородського, Обухівського, Фастівського районів.
9-го вересня київська радіостанція «Best FM» розпочала мовлення в м. Конотоп Сумської області. Трансляції здійснюються на частоті 88.5 МГц відповідно до тимчасового дозволу, який ТОВ «ТРВК «Комра» отримало 8-го серпня поточного року. Ліцензійна потужність передавача за умовами дозволу – 0.25 кВт, територія розповсюдження сигналу – м. Конотоп та території Конотопської міської, Бочечківської, Попівської сільських територіальних громад Конотопського району Сумської області.
Київська радіостанція «Громадське радіо» вимушено демонтувала обладнання у м. Гірник Донецької області через складну безпекову ситуацію та припинила мовлення у цьому місті. «Ми мовили у Гірнику на частоті 91.4 МГц з 2018 року. Останнім часом через постійні обстріли та перебої з енергопостачанням мовлення часто зникало у місті. На жаль, наразі склалась така ситуація, в якій ми не можемо забезпечити безпеку працівників телерадіоцентру, які обслуговували наше обладнання. Довелось його демонтувати, – розповіла Тетяна Курманова, голова правління Громадського радіо. – Проте почути Громадське радіо у місті все ще можливо: на частоті 99.6 МГц, яка добиває з Покровська. Ну і завжди слухайте Громадське радіо на сайті та у мобільному застосунку». У коментарі інтернет-виданню ......... медіа» директорка ПГО ТРК Тетяна Курманова додала, що мовлення в Гірнику довелося припинити через погіршення безпекової ситуації на об’єкті мовлення. «Там дуже небезпечна ситуація, і підприємство, з яким ми співпрацювали на вежі, повідомило, що небезпечно людям і надалі там працювати. Тому вирішили демонтувати обладнання, поки є така можливість. Тимчасовий дозвіл у нас до грудня, якщо безпекова ситуація зміниться, то ми повернемось, звісно. Це залежить і від партнерів, бо головне – безпека людей. Зазвичай два-три тижні йде на монтаж і початок мовлення. Але все залежить, знову ж таки, від безпекової ситуації», – додала Тетяна Курманова. Вона також розповіла, що «Громадське радіо» планує брати участь у конкурсах, які оголосить Нацрада. «Зокрема, дуже хочемо мовити у Харкові. Звернулись до голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова із проханням про підтримку, але відповіді поки не отримали», – каже директорка ПГО ТРК. Тим часом 13-го вересня «Громадське радіо» також припинило мовлення в місті Нікополь Дніпропетровської області, де станція використовує частоту 91.5 МГц. Це сталося через знеструмлення передавального обладнання станції внаслідок аварійної ситуації в енергосистемі міста після російських обстрілів. Ліквідація наслідків аварії займе декілька днів. Також не працюють передавачі кількох інших радіостанцій. «Ми радимо нашим слухачам стежити за новинами на нашому онлайн додатку і в соцмережах», – говорить Кирило Лукеренко, виконавчий директор Громадського радіо.
Після тривалої перерви, у місті Новояворівськ Яворівського району Львівської області відновлено мовлення київської радіостанції «Армія FM – Військове радіо» на частоті 88.9 МГц.
Увага! На богуславській радіостанції «Богуслав FM» раді повідомити, що станція повертається до звичайного графіку мовлення без будь-яких обмежень! Тепер ви знову можете слухати ефір «Богуслав FM» цілодобово, в будь-який день тижня. Радіостанція дякує вам за розуміння під час тимчасових труднощів з електропостачанням. Налаштовуйтеся на хвилю 97.7, шукайте Інтернет-трансляцію ефіру станції в застосунку RadioPlayer. «Богуслав FM» працює для вас. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Богуслав FM» веде мовлення в м. Богуслав Обухівського району Київської області на частоті 97.7 МГц.
12-го вересня завершилася подача заяв на конкурс на отримання ліцензії на мовлення на вільних каналах (програмах) мовлення ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мереж стандарту T-DAB у м. Києві (радіомовлення з використанням радіочастотного спектра), який було оголошено відповідно до рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 11.07.2024. На жаль, у визначений строк для подачі заяв на цей конкурс не надійшло жодної заяви.
12-го вересня, в ефірі чернівецького радіо «Буковинська хвиля» 100.0 FM стартувало нове шоу – «Історії з кушетки». Його автор і ведучий Михайло Кушнір буде розповідати невигадані історії про своїх клієнтів та цілющу дію масажу. Партнер програми: масажний простір MK Center Premium. Слухайте у будні о 08:05, 13:05 та 16:05. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Буковинська хвиля» 100.0 FM веде мовлення у Чернівцях на частоті 100.0 МГц.
На київській радіостанції «Мелодія FM» вже визначили всіх переможців акції «Назад до школи чи згадати все!». На станції вдячні кожному, хто надсилав свої фотографії та бажають всім вдалого навчального року. Тим часом до Дня захисників і захисниць України «Мелодія FM» готує проєкт «Мелодія вдячності». І станції потрібна ваша допомога! Надішліть голосове повідомлення зі словами вдячності нашим воїнам, а радіо Мелодія FM зробить так, щоб ваші вітання пролунали на всю країну і хлопці та дівчата, які нас захищають, обов’язково їх почули. На станції чекають на ваші голосові в будь-який месенджер Мелодія FM – Viber, Telegram чи WhatsApp за номером +380(67)009-09-52. Не забудьте написати ваше ім’я прізвище та місто. Привітаємо наших героїв разом! Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Мелодія FM» веде мовлення у Києві на частоті 95.2 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Одеса-89.0 МГц, Дніпро-90.1 МГц, Вінниця-90.5 МГц, Ковель-91.0 МГц, Львів-91.5 МГц, Ужгород-94.1 МГц, Житомир-98.2 МГц, Кропивницький-98.9 МГц, Миколаїв-99.2 МГц, Олександрія-99.4 МГц, Охтирка-101.6 МГц, Умань-101.7 МГц, Луцьк-102.4 МГц, Первомайськ-102.9 МГц, Ніжин-104.1 МГц, Черкаси-104.5 МГц, Миргород-104.7 МГц, Нікополь-104.9 МГц, Краматорськ-105.0 МГц, Кам’янець-Подільський-105.3 МГц, Біла Церква-105.3 МГц, Карлівка-105.5 МГц, Хмельницький-106.0 МГц, Чернігів-106.3 МГц, Лубни-106.7 МГц, Вознесеньск-107.5 МГц, Харків-107.9 МГц, Тернопіль-106.1 МГц, Запоріжжя-107.5 МГц, Кременчук-103.5 МГц, Полтава-105.8 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
9-го вересня розпочався новий сезон на хвилях львівської радіостанції «Радіо ПЕРШЕ»! Відтепер зустрічайте оновлену ранкову порцію настрою з Каріною Дмитраш у програмі «СонцеШоу» щобудня з 8:00 до 12:00! Ще більше прем’єр, експертів та експерток і нових людей, яких можливо раніше ніколи не чули на радіо! Адже проєкт «Вільне літо» трансформувався у «Вільну п’ятницю»! Отож, нові щоп’ятничні дуети не за горами! Залишайтесь з «Радіо ПЕРШЕ». Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «Радіо ПЕРШЕ» веде мовлення у Львові на частоті 88.2 МГц та у Бродах Золочівського району Львівської області на частоті 89.2 МГц.
Зустрічайте на хвилях яворівської мережевої станції «Явір FM» нову рубрику про український кінематограф, яка знайомитиме слухачів із новими українськими серіалами. Щосуботи о 12:00 до 16:00. Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Явір FM» веде мовлення в м. Яворів Львівської області на частоті 94.6 МГц та в м. Мостиська Яворівського району Львівської області на частоті 97.4 МГц.
Ще одна перемога в скарбничці львівської радіостанції Файне радіо «FM Галичина»! Програмна директорка радіостанції Юла Бєльська одержала нагороду від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Зокрема, відзначили її внесок у розвиток медійної сфери нашої країни. «Приємно відчувати, що тебе цінують та на державному рівні вболівають за медіа, якому ти присвятив купу років…». Файне радіо «FM Галичина» пишається перемогами творчого колективу та не припиняє вдосконалюватись! Нагадуємо: розважально-музична станція Файне радіо «FM Галичина» веде мовлення в м. Львів на частоті 89.7 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Рівне – 89.5 МГц, Луцьк – 89.8 МГц, Тернопіль – 102.3 МГц, Славське – 102.6 МГц, Старий Самбір – 102.7 МГц, Борислав – 102.9 МГц, Червоноград – 103.0 МГц, Радехів – 103.6 МГц, Турка – 105.9 МГц, Шацьк – 106.7 МГц, Броди – 107.5 МГц, Новий Розділ – 107.6 МГц, Стрий – 107.9 МГц).
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення нагородила директорку КП ТРК «Сокаль» (представляє сокальське радіо «Сокаль – з тобою поруч» – Марію Корінь за сумлінну працю та особистий внесок у розвиток сфери медіа! Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» веде мовлення в м. Сокаль Червоноградського району Львівської області на частоті 101.0 МГц.
З вересня на хвилях Українського Радіо виходить нова програма «Пісні сили». Програма присвячена українським пісням, що стали символом боротьби за свободу та незалежність. Всього заплановано шістнадцять випусків про пісні, які супроводжували українців у різні періоди історичного опору – від козацьких часів до сучасної війни з російськими окупантами. Вже вийшло два випуски – про «Червону калину» та «Дике поле». Головним інформаційним партнером став проєкт Dovidka.info від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Це проєкт, який вже третій рік допомагає українцям бути в безпеці, протидіяти дезінформації та чинити спротив в інформаційному полі. У перших випусках «Пісень сили» слухачі почують історії пісень «1944» Джамали, «Не кажучи нікому» гурту «Тартак» та Нічлави, «Пісня буде поміж нас» Володимира Івасюка. Юрій Табаченко, виконавчий продюсер Українського Радіо: «Пісні сили – це короткий курс історії боротьби українського народу у музиці. Від давніх часів і до сьогодні. Впевнений, кожен наш слухач і слухачка, знайдуть для себе багато нових і цікавих фактів. Такі проєкти єднають нас і роблять сильнішими». У «Піснях сили» є композиції, які, здається, ми добре знаємо, але їхня історія точно вразить багатьох. Це все дуже відомі пісні, але автори не виключають, що деякі з них для слухачів можуть стати відкриттями. Проте об’єднує всі ці композиції одне: це пісні нашої свободи та незламності. Микола Балабан, заступник керівника Центру стратегічних комунікацій: «Важливо пам’ятати, що сьогодні ми чинимо спротив не лише на полі бою. Свідомо споживати інформацію та відрізняти фейки – це теж спротив. Бути в безпеці та дбати про близьких – це спротив. Ми в Центрі вже три роки працюємо над тим, щоб українці знали про всі форми спротиву та вміли використовувати ці знання. Для цього під брендом Dovidka.info виходить велика кількість матеріалів: від інструкцій на сайті до анімаційних роликів, які в простій формі пояснюють складні алгоритми». Не пропустіть нові випуски програми щонеділі о 19:00 в ефірі Українського Радіо. Або шукайте подкаст «Пісні сили» на музичних платформах Spotify, Soundcloud і Apple Podcasts та слухайте в записі. А для поціновувачів історії, економіки або тих, хто хоче бути обізнаним у тому, що коїться у світі фінансів – ще один новий проєкт Українського радіо «Епоха змін.
Історія економічних криз усіх часів і народів». Кожен випуск присвячено аналізу однієї конкретної економічної кризи в історії людства – від Римської імперії і до сьогодення. Завдяки чому велика фінансова катастрофа перетворюється на стрімке економічне зростання? Який досвід може запозичити Україна зараз, крізь призму століть? Провідні економісти та історики розповідають доступно про складні рішення лідерів великих держав, які витягнули свою країну з економічного піке і в стислі терміни показали дивовижне становлення та зростання економіки. Кожен випуск – результат титанічної праці з аналізу архівних документів , свідчень очевидців та міркувань науковців з різних сфер. Унікальний проєкт , де ми розповідаємо просто про складні економічні та вже історичні факти, щоб не повторювати помилок у майбутньому. І в першій серії Українське Радіо запросило своїх слухачів пірнути у захватну історію економічної кризи США – Великої депресії (1929-1939). Ви дізнаєтеся про падіння американської економіки, що призвело не тільки до значного зниження виробництва, а й змусила американців масово вистрибувати з вікон через крах фондового ринку. Гості першого випуску: кандидатка історичних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марія Кравченко, історик-американіст Антон Процюк, кандидат економічних наук, фінансовий аналітик, ексчлен ради Національного банку України Віталій Шапран. Слухайте програму «Епоха змін» щонеділі о 16:07 на хвилі Українського радіо або в будь-який зручний час за посиланням. Озвучено магічним голосом Романа Коляди, відредаговано талановитою Оленою Зелінченко. Українське Радіо – найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Програми Українського Радіо можна слухати на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через дротову мережу, через супутник, в мережі Інтернет і в застосунках. Окрім того, програми станції можна слухати в застосунку «Дія».
Радіостанція «Радіо Промінь» втретє візьме участь в Europe’s Biggest Dance Show! Станція запрошує вас приєднатися до радіослухачів зі всього світу, які зберуться разом на один вечір заради онлайн-трансляції найбільшого європейського шоу танцювальної музики – Europe’s Biggest Dance Show. Вмикайте та слухайте в прямому ефірі на Радіо Промінь 20 вересня о 20:30 за Києвом (з 18:30 за британським часом) танцювальну музику від найпопулярніших європейських діджеїв, відомих британських виконавців, а також створений спеціально для цієї щорічної великої події мікс українських пісень на BBC Radio 1 і BBC Sounds. Слухати: suspilne.radio. Нагадуємо: «Радіо Промінь» – другий, молодіжний канал Суспільного радіомовлення України. Веде мовлення на ефірних частотах в обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через супутник, в застосунках та в мережі Інтернет.
Бажаєте отримати крутий подарунок? На київській онлайн-радіостанції «Радіо Кордон» вирішили розпочати наступний тиждень з приємностей! Вже цього понеділка, 16 вересня, у вас є можливість отримати крутий мерч від співачки Yaromiya! Умови прості! У прямому ефірі співачка розповість не тільки про свій новий реліз «Заручена», але й зазначить кілька цікавих фактів про себе. Хто перший, під відеотрансляцією, правильно відповість хоча б на одне питання – отримає подарунки від співачки! Долучайтесь до ефіру о 10:20! Ефір – dpsu.gov.ua/ua/radio-kordon/ або в застосунку RadioPlayer.
Київська міська рада ухвалила рішення про присвоєння назви «Сквер Українського радіо» зеленій зоні в центрі столиці. Як повідомляється на корпоративному сайті Суспільного, нова назва стосується території між будинками 3 та 5 на вулиці Прорізній у Шевченківському районі міста. читать дальше
Вадим Міський, секретар наглядової ради Суспільного, підкреслив історичну та культурну значущість Українського радіо: «Українське Радіо — це не просто радіо, це мовник, який допоміг пронести крізь сторіччя українську ідентичність, українську мову, не стерти її з публічного вжитку». Він також наголосив на важливій ролі радіо під час повномасштабної війни, зокрема у наданні інформації про евакуаційні коридори та для людей під час блекаутів.
Варто зазначити, що ініціатива назвати сквер на честь Українського радіо, яке цього року святкує своє 100-річчя, була підтримана киянами ще у травні. Більшість опитаних через додаток «Київ цифровий» проголосувала за цю пропозицію.
Юрій Табаченко, виконавчий продюсер Українського радіо, прокоментував: «Українське Радіо ще до Другої світової працювало у кількох різних будинках на Хрещатику, і ось уже понад 70 років виходить в ефір з Хрещатика, 26. Тож ми дуже раді, що кияни підтримали нашу ініціативу і сквер поблизу цієї історичної будівлі отримав назву Українського Радіо».
Українське радіо залишається найпопулярнішим розмовним радіо в Україні з найбільшою FM-мережею. У Києві воно мовить на частоті 105 FM. Слухати Українське радіо також можна через мобільний додаток suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в додатку «Дія».
Українське радіо під час війни #93: зміна слоґану й аудіооформлення «FM Галичина», руйнування передавального обладнання у Покровську та ремонт щогли «Явір FM» читать дальше
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення інформує: ТОВ «Інді Радіо», м. Павлоград Дніпропетровської області, ТОВ «Культурно-мистецький центр «Барви», м. Мукачево Закарпатської області, Підприємство «Радіокомпанія «Супер-Нова», м. Київ, ПП Фірма «Лямін», м. Київ, ТОВ «Радіо-Захід ФМ+», м. Мукачево Закарпатської області, ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький, ТОВ «Телерадіокомпанія «Всім Радіо», м. Хмельницький, ТОВ «Авторадіо Україна», м. Київ, Комунальне некомерційне підприємство «Телерадіокомпанія «Місто», м. Хмельницький про проведення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж), на якому відбудеться розгляд поданих заяв, заслуховування представників претендентів та визначення переможця конкурсу. Засідання Національної ради відбудеться 26 вересня 2024 року об 11:00 у режимі реального часу (онлайн). Взяти участь у засіданні Національної ради можна в приміщенні Національної ради за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 2 або в приміщенні представника Національної ради у вашій області, контакти якого Ви можете отримати в управлінні представників Національної ради за телефонами: (044) 279-99-33, (044) 278-74-11.
Участь у засіданні відбувається: а) у приміщенні Національної ради з використанням її технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) зі спеціально обладнаного місця; б) на клопотання щодо участі у приміщенні секретаріату представника Національної ради з використанням технічних засобів Національної ради у режимі реального часу (онлайн); в) на клопотання щодо участі у режимі реального часу (онлайн) з використанням власних технічних засобів особи, зокрема через мережу Інтернет, з використанням технології віддаленої ідентифікації особи представника суб’єкта у сфері медіа. Клопотання про участь у засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн) надсилається не пізніше ніж за день до початку засідання на офіційну адресу Національної ради nrada.nrada.gov.ua . Воно повинно містити: 1) дату засідання Національної ради, 2) номер питання порядку денного (за наявності), 3) назву суб’єкта у сфері медіа, 4) прізвище, ім’я, по батькові представника медіа, його посаду, 5) контактний номер мобільного телефону, 6) електронну адресу для отримання посилання для участі у засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн). Клопотання повинно бути у форматі PDF і підписане за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Під час реєстрації учасники засідання Національної ради у режимі реального часу (онлайн) підтверджують свою особу на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та підтверджують свої повноваження щодо участі у засіданні. Реєстрація учасників на засідання Національної ради розпочинається за годину і завершується за 15 хвилин до початку засідання. Представництво суб’єктів у сфері медіа на засіданні Національної ради має бути забезпечено на рівні не нижче як керівників таких суб’єктів або осіб, уповноважених представляти їх інтереси. Ризики технічної неможливості участі (переривання зв’язку тощо) у засіданні з використанням власних технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) несе учасник засідання, який подав клопотання про участь у засіданні Національної ради у зазначений спосіб. Вказані обставини не є підставою для перенесення розгляду питання, крім випадку, коли технічні проблеми призвели до неможливості подальшого проведення засідання Національної ради, яке відбулось онлайн. Відсутність учасників конкурсу чи їх представників під час розгляду й ухвалення рішення щодо поданих на конкурс заяв, визначення переможця конкурсу не є перешкодою для розгляду та ухвалення відповідних рішень Національною радою.
19-го вересня львівська радіостанція «FM Галичина» розпочала новий сезон, втілюючи вагомі зміни в етері. Найважливішим нововведенням стало оновлення пріоритетів у програмній політиці: радіостанція вирішила сконцентруватися на інформаційно-аналітичному контенті, що вплинуло на загальне звучання. Таким чином «FM Галичина» прагне залишатися актуальною для своєї аудиторії відповідно до викликів часу. Вперше за 14 років свого існування «FM Галичина» змінює головний слоґан, який тепер звучить як «Добра музика, важливі новини». Це символізує новий напрям розвитку та підтверджує роль радіостанції як джерела експертної аналітики та оперативної інформації. «Ми робимо великий акцент на новинному контенті. Журналісти інформаційного відділу та ведучі ефіру розповідають, чим живе країна і західні регіони зокрема. Це розмови з компетентними людьми, це знакові гості наших студій. Це чесні й сміливі розмови. Хочемо, щоб наш слухач чув миттєву реакцію на події та отримував ширше розуміння того, що відбувається», – розповіла шеф-редакторка Ольга Крупник. Разом із цим, радіостанція повністю оновлює брендове аудіооформлення, яке підкреслюватиме зміни у стилі та змісті ефіру. Відчутні зміни й у музичному наповненні радіостанції. Це вишукана музика різних напрямів: рок-класика, сучасний інді-рок, інді-поп, альтернативний рок, фанк, джаз. Особливу увагу FM Галичина акцентує на золотих хітах та ностальгійних настроях. Поряд із The Doors, Ramones, SadSvit слухачі почують і Братів Гадюкіних, Пікардійську терцію, RHCP, Pearl Jam та Скрябіна. Ексклюзив сезону – проєкт «LIVE на FM Галичина» з живими виступами українських музикантів на малій сцені радіостанції. Варто відзначити й зміни в програмній сітці. У новому сезоні ранок розпочинатимуть Остап Вакулюк та Ірина Давосир у програмі «Кава і факти», денний ефір триватиме в компанії Назара Міліневича та Мирослава Височанського у програмі «Формула дня», а ввечері в етері звучатиме інформаційно-аналітична програма «На подумати» з Романом Чайкою та Асею Звіробій. «Наша мета – бути надійною платформою для тих, хто шукає інформацію та близькість спільноти однодумців.
Ми реагуємо на потреби аудиторії, тож розпочали серію актуальних авторських проєктів в етері FM Галичина: «Без броні» про війну «кухонною мовою» з військовим ветераном Андрієм Жолобом, психологічна програма «Я тебе чую» з Соломією Чубай, історична програма «Манускрипт» з Мирославом Височанським, політичний огляд з Олегом Манчурою «Заманчурити» та «Міжнародка з Юрієм Фізером», – зазначила програмна директорка радіостанції Юла Бєльська. Незмінно в етері лунатимуть і авторські програми Марії Бурмаки «Нове та найновіше» з прем’єрами пісень українських виконавців, а також «Книжкова драбина» Мар’яни Савки – проєкт про книги, що варті уваги. До речі, програми FM Галичина можна не лише слухати, а й переглядати на YouTube. Радіостанція запрошує підписатися на канали авторських проєктів «Я тебе чую», «Без броні», «Манускрипт», а також «FM Галичина» з інформаційно-аналітичним контентом та «FM Галичина МУЗИКА» з інтерв’ю з відомими діячами культури. Де б ви не були – онлайн чи в авто, будьте в курсі важливих подій і насолоджуйтесь якісним музичним звучанням. «Добра музика, важливі новини» – разом із вами кожного дня на FM Галичина. Для довідки: львівська розважально-музична радіостанція «FM Галичина» на сьогодні охоплює 14 частот у 4-х областях: Львів 89.7 МГц, Тернопіль 102.3 МГц, Луцьк 89.8 МГц, Рівне 89.5 МГц, Борислав 102.9 МГц, Броди 107.5 МГц, Новий Розділ 107.6 МГц, Радехів 103.6 МГц, Славське 102.6 МГц, Старий Самбір 102.7 МГц, Стрий 107.9 МГц, Турка 105.9 МГц, Шацьк 106.7 МГц, Шептицький 103.0 МГц. Прогнозована сукупна цільова аудиторія радіомережі складає приблизно 5 млн слухачів.
У Покровську Донецької області внаслідок застосування невстановленого засобу ураження російською армією 17-го вересня було зруйновано передавальне обладнання, що транслювало, зокрема, «Громадське радіо» (на частоті 99.6 МГц) та місцевий телеканал «Капрі». Про це радіостанція повідомила на своєму офіційному сайті. У коментарі інтернет-виданню .........у медіа» виконавчий директор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко повідомив, що мовлення припинилося на невизначений термін, оскільки безпекова ситуація не дозволяє проводити аварійно-відновлювальні роботи на передавальній станції. «Раніше ми змушені були припинити роботу в Гірнику з міркувань безпеки та у зв’язку з відсутністю можливості поповнення запасів пального на обладнанні генерації енергії. Перед тим в районі Гірника були зруйновані ЛЕП і пошкоджені електричні підстанції, через що припинилося постачання електричної енергії від мереж Обленерго», – повідомив виконавчий директор «Громадського радіо». Тим часом 19-го вересня «Громадське радіо» відновило мовлення в Нікополі Дніпропетровської області на частоті 91.5 МГц. Мовлення припинилось 13-го вересня 2024 року через ворожі обстріли, внаслідок якого сталося знеструмлення передавального обладнання станції. Ліквідація наслідків аварії зайняла майже тиждень. Нагадаємо, Громадське радіо мовить у Києві на частоті 99.4 МГц, у Краматорську – 90.9 МГц, у Миколаєві – 88.3 МГц, у Херсоні – 94.4 МГц, у Нікополі – 91.5 МГц, у Сумах – 88.6 МГц, у Чернігові – 105.9 МГц, у Хуторі-Михайлівському – 89.9 МГц.
Білоцерківська радіостанція «Бліц-FM» 16-го вересня через технічні причини тимчасово призупинила мовлення в місті Фастів Київської області (95.0 МГц). Про відновлення мовлення станції у Фастові буде повідомлено окремо.
Слухайте на хвилях київської радіостанції «Авторадіо Україна» нове вечірнє шоу «Вечір на Авторадіо» з Артемом Яковцем та Олександром Поповим. По буднях з 17:00. Захопливі теми та зіркові гості, корисна інформація для вас – щоб кожен вечір був цікавим та насиченим. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Авторадіо Україна» веде мовлення у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Суми-99.4 МГц, Запоріжжя-107.0 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
Слухайте щотижня на хвилі київського «Радіо Чемпіон» радіошоу «Олімпійський вогонь» з Євгенієм Толочиним! Тепер про олімпіаду згадуватимуть не раз на чотири роки, а майже щодня! «Радіо Чемпіон» запалюватиме ефір разом з олімпійськими чемпіонами! Першим гостем програми став Денис Силантьєв – Перший чемпіон світу з плавання у незалежній Україні та Володар срібної медалі на Олімпіаді в Сіднеї 2000 року. Розмова піде про шлях олімпійця, кар’єрні злети та падіння, рекорди й кумедні історії. Програма виходитиме у прямому ефірі щосуботи з 18:00 до 20:00 та у повторі у неділю з 10:00 до 12:00. Тим часом щовівторка, щосереди та щочетверга з 22:00 до півночі на хвилі станції звучить шоу «Є футбол» з Олександром Тингаєвим, в якому можна почути огляд та аналіз футбольних поєдинків, які проходять у цей час на стадіонах різних міст Європи. Нагадуємо: радіостанція «Радіо Чемпіон» веде мовлення у Києві на частоті 92.8 МГц.
Директорка КП Тростянецької міської ради «ТРК «ТРОСТЯНЕЦЬ», до складу якого входить, зокрема, радіостанція «Добре радіо» (105.4 МГц у Тростянці), Леся Шелест припинила свої повноваження та звільнилася. Про це повідомляє Представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса Якубенко. Представниця регулятора нагадає, рік тому засновник – Тростянецька міська рада – ухвалила рішення про призначення Лесі Шелест керівником комунальної компанії. За рік її каденції «ТРК «ТРОСТЯНЕЦЬ» стала членом Незалежної асоціації мовників (НАМ). Було отримано декілька грантів: 300 тис. грн (7 тис. євро) за програмою Voice of Ukraine на технічне переоснащення; резервні джерела живлення від ГО «Репортери без кордонів»; на створення нових джинґлів, аудіопрограм для радіо. Також було запущено нові проєкти – подкаст на радіо «Давайте поговоримо» та цикл телевізійних програм «Молодь на ефірі». Лариса Якубенко бажає успіхів пані Лесі на новому поприщі.
Розпакуйте новий день на решетилівському радіо «ReLife 91.1 FM». Вже з 30-го вересня, у будні з 7:00 по 11:00, зустрічайте ефір у новому форматі – розпаковуйте новий день в ранковому ком’юніті «Розпаковка» на ReLife FM! Як радіожурнал слухачам пропонуватимуть цікавий та пізнавальний контент. Ділитимуться лайфхаками, щоб день розпочався та пройшов вдало. І найцікавіше – ведучі ефіру комунікуватимуть зі слухачами за студійним номером телефону. Тож команда FM-ки запрошує цільову аудиторію до спілкування, де разом обговорюватимуть досягнення, побут, події, новинки й багато іншого, що заряджатиме позитивним вайбом на цілий день. Зберігайте студійний номер телефону 099 011 0 911 (VIBER|TELEGRAM). Ведучі з нетерпінням чекатимуть зворотного зв’язку. Нагадуємо: комунальна розважально-інформаційна радіостанція «ReLife 91.1 FM» веде мовлення в м. Решетилівка Полтавської області на частоті 91.1 МГц.
На хвилях яворівської радіостанції «Явір FM» стартувала рубрика подкастів від Іванни Демкевич та Анастасії Маюк. Перший випуск вийшов в ефір у суботу, 21-го вересня, о 17:30. Головною темою даного випуску були Паралімпійські ігри 2024. Тим часом фахівцями львівської компанії «Комплекс Медіа Тех» у Мостиськах Львівської області було проведено ремонт щогли радіо «Явір FM» після буревію та заміну антени: встановлено антену з більшим коефіцієнтом підсилення – тож очікуйте на збільшення зони впевненого покриття радіостанції «Явір FM» на частоті 97.4 МГц у цьому регіоні! Нагадуємо: комунальна міська музично-інформаційна радіостанція веде мовлення в місті Яворів Львівської області на частоті 94.6 МГц та в м. Мостиська Яворівського району Львівської області на частоті 97.4 МГц.
На хвилях херсонської радіостанції «X.ON» – проєкт «Life-Хакі»: про життя із префіксом «мілітарі», про життя із відтінком «хакі». Подкаст від радіо «X.ON» із військовими. Коли? Вівторок, о 15:30, з повторами у вихідні. Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «X.ON» веде мовлення у Херсоні на частоті 87.7 МГц та у с. Високому Бериславського району Херсонської області на частоті 93.6 МГц.
Слухачі новодністровської радіостанції Говорить Новодністровськ. Радіо «На своїй хвилі» просили – на станції зробили: відтепер Новодністровське радіо звучить у зручному застосунку! Вантажте RadioPlayer та шукайте Новодністровськ! Слухати просто, як 1,2,3! Нагадуємо: комунальна розважально-інформаційна радіостанція Говорить Новодністровськ. Радіо «На своїй хвилі» веде мовлення в м. Новодністровськ Дністровського району Чернівецької області на частоті 102.3 МГц.
Київська радіостанція «Радіо П’ятниця» представляє проєкт «Еклери від Дискомена». Почніть день солодко з акцією «Еклери від DISCOMANa»! Подарунки можна отримати в прямому ефірі Радіо П’ятниця та в .......... Як стати учасником акції в ефірі Радіо П’ятниця? Зареєструйтеся на сайті радіостанції в розділі «Еклери від DISCOMANa». З понеділка по п’ятницю о 08:45 чекайте на дзвінок ведучих шоу «Ранок на сніданок» в прямому ефірі. Візьміть слухавку, будьте в гарному настрої. Отримайте в подарунок коробку ексклюзивних Еклерів від DISCOMANa та БКК. Як стати учасником акції в .........? Підпишіться на сторінки в ......... .discoman_music, .kyivbkk, .radiopyatnica. Знаходьте акційну публікацію на сторінках Радіо П’ятниця, DISCOMAN та БКК. В коментарях напишіть своє місто та відмітьте одного/двох друзів, з ким будете смакувати еклери, коли виграєте. А серед переможців, які до 6 грудня опублікують фото з Еклерами від DISCOMANa, у себе у соціальних мережах і теґнуть у публікації .discoman_music .kyivbkk та .radiopyatnica буде розіграно 2 квітки на Новорічний концерт-зйомку «Музична Платформа». Нагадуємо: музично-розважальна станція «Радіо П’ятниця» веде мовлення у Києві на частоті 101.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч – 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів – 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц). Входить до складу медіагрупи «Розвиток».
Ну ви тільки гляньте, що на вас чекає на хвилі стрийської радіостанції «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста». У грі «Одне з Трьох» о 9:40 станція дарує 1000 гривень на оптику. Протріть очі вранці та реєструйтеся на гру – пишіть слово «Біомед» на Стрий Вайбер 098 10 11 123. Партнер гри на Стрий FM – мережа аптек та оптик «Біомед». Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Осінь – пора дощів та болота. Тож на стрийській радіостанції «Фреш FM» вирішили подбати про ваших домашніх улюбленців і дарують послуги ґрумера. А це: стрижка, купання, вичісування… все від А до Я. Вигравайте послуги ґрумера від салону «Щасливі хвостики». Для реєстрації на гру – пишіть кодову фразу «Щасливі хвостики» на Viber 0671048111. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 104.8 МГц.
Київська міська рада 19 вересня ухвалила рішення присвоїти назву «Сквер Українського радіо» зеленій зоні, розташованій між будинками 3 та 5 на вулиці Прорізній у Шевченківському районі столиці. Про це повідомив член Наглядової ради Суспільного мовлення Вадим Міський. «Це сталося! Київрада щойно ухвалила рішення назвати сквер у центрі столиці Сквером Українського радіо! Це символічний подарунок мовнику, який ось уже сто років є голосом нашої країни», – написав він у своєму .......-дописі. Це рішення підтримали 80 депутатів, ще 6 – не голосували. За словами Вадима Міського, ідея назвати топонім на честь першого українського мовника з’явилася ще понад п’ять років тому, а навесні 2022 року, коли Сили оборони звільнили Київщину, питання деколонізації топонімів стало особливо актуальними. «Початкова ідея перейменувати проспект Правди (названий на честь радянської газети, в якій було все крім правди) на проспект Українського радіо, трансформувалася у ще кращу пропозицію – назвати цим іменем сквер у самому серці столиці, поруч із легендарним Будинком радіо на Хрещатику, 26. У сквері поруч по вулиці Прорізній відпочивали кілька поколінь радійників, нині відпочиває ширша родина працівників Суспільного мовлення, і звісно ця локація приваблює самих киян та гостей столиці», – зазначив член Наглядової ради Суспільного мовлення. Зазначимо, що ініціативу назвати сквер на честь «Українського радіо», яке цього року відзначає свій 100-літній ювілей, підтримали кияни у травні цього року. Переважна більшість опитаних у застосунку «Київ цифровий» віддала голос за таку назву. «Українське радіо» – це перший мовник України, який розпочав своє мовлення 16 листопада 1924 року. За цей час радіо не припиняло роботи й разом з українцями переживає вже другу велику війну. Дату першого ефіру «Українського радіо» – 16 листопада – відзначають у нашій країні як День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського Радіо вирушає у концертний тур дев’ятьма містами України з нагоди 100-річчя Українського Радіо. Шедеври української та світової класики, а також інструментальні твори Володимира Івасюка у виконанні Симфонічного оркестру Українського Радіо під орудою художнього керівника та головного диригента, народного артиста України Володимира Шейка звучатимуть на безплатних концертах (за умови попередньої реєстрації на сайті Українського Радіо). 16 листопада 2024 року виповнюється 100 років першому українському мовнику – Українському Радіо, що має найбільшу радіомережу й забезпечує безперервне мовлення з 1924 року. 5 жовтня 2024 року виповнюється 95 років Заслуженому академічному симфонічному оркестру Українського Радіо – провідному симфонічному колективу України. З цієї нагоди відбудеться концертний тур дев’ятьма містами України Симфонічного оркестру Українського Радіо під орудою Володимира Шейка – художнього керівника та головного диригента оркестру, народного артиста України. Концертна програма складається із шедеврів української та світової класики та пісенної творчості Володимира Івасюка у симфонічному аранжуванні. Концерти ведуть: заслужений артист України Дмитро Хоркін та відомі ведучі програм Українського Радіо Галина Бабій і Роман Коляда. «Наш Симфонічний оркестр має таку ж багату історію, як і саме Українське Радіо. Заснований третім серед усіх радійних оркестрів Європи, і на рік раніше за знаменитий оркестр BBC, Симфонічний оркестр Українського Радіо записав десятки тисяч творів української та світової класики, які збережені у наших фондах. У роки незалежності Симфонічний оркестр розпочав період яскравих медійних проєктів та гастролей на найпрестижніших світових сценах, які неодмінно збирають аншлаги. Для багатьох наших слухачів нинішній тур містами України – це унікальна можливість почути й побачити наживо легендарний колектив», – зазначає виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко. Вхід на заходи вільний, за умови попередньої реєстрації на сайті Українського Радіо або за посиланням. Гастрольний тур відбудеться у таких містах: Черкаси (30.09.2024) – Черкаська обласна філармонія. Початок концерту о 18:00; Полтава (01.10.2024) – Палац дозвілля «Листопад». Початок концерту о 18:00; Житомир (05.10.2024) – Концертна зала телецентру філії АТ «НСТУ». Початок концерту о 18:00; Хмельницький (06.10.2024) – Хмельницька обласна філармонія. Початок концерту о 18:30; Чернівці (07.10.2024) – Чернівецька обласна філармонія. Початок концерту о 18:30; Тернопіль (08.10.2024) – Тернопільська обласна філармонія. Початок концерту о 18:30; Рівне (13.10.2024) – Міський Будинок культури. Початок концерту о 17:30; Луцьк (14.10.2024) – Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Початок концерту о 18:30; Львів (15.10.2024) – Львівська національна філармонія. Початок концерту о 19:00. За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами +380686114602 або поштою D.Anastasieva................. Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського Радіо посідає провідне місце серед кращих симфонічних оркестрів України. За свою багату творчу історію колектив здійснив понад 10 000 записів симфонічної музики до Фонду Українського Радіо. Створено унікальну колекцію, яка складається з творів національної класичної музики, творів сучасних українських композиторів та шедеврів світової класики. Творчий колектив співпрацює із відомими оперними співаками та виконавцями-інструменталістами, такими як: Джон Лорд (Deep Purple, фортепіано, Великобританія), Кейко Мацуї (фортепіано, Японія), Анатолій Кочерга (бас, Австрія), Людмила Монастирська (сопрано, Україна), Олег Криса (скрипка, США) та багатьма іншими. Оркестр неодноразово здійснював яскраві та успішні концертні тури головними залами 17 країн Європи, Азії та Африки: Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Нідерландів, Люксембургу, Бельгії, Швеція, Румунії, Польщі, Південної Кореї, Китаю, Гонконгу, Об’єднаних Арабських Еміратів, Алжиру і Тунісу. З 2005 року Симфонічний оркестр очолює народний артист України Володимир Шейко.
До 100-річного ювілею першого українського радіомовника на хвилях радіостанції «Українське Радіо» вийшов цикл радіопередач, який розповідає історії з різних куточків країни про вплив радіо на життя людей або цілих громад. Цикл програм складається з 25 випусків, які протягом трьох місяців виходили в ефірі «Українського радіо» щопонеділка, щосереди й щоп’ятниці. Програма містить оповіді з усіх областей України та Криму. Творці проєкту зібрали історії людей, у житті яких радіо стало поштовхом до змін, вибору професії, національної ідентифікації. Хтось за допомогою радіо вивчав українську мову, хтось знайомився з українською культурою, а комусь радіо врятувало життя. Ці історії вплітаються в загальну історію «Українського радіо», яке вже майже сотню років – поруч зі своїми слухачами, інформуючи, допомагаючи та підтримуючи їх у різні періоди життя. Програма «Лист на радіо» – це свого роду зворотний зв’язок від аудиторії. Колись слухачі писали на радіо звичайні паперові листи, пізніше – електронні, а зараз залишають коментарі під публікаціями в соцмережах. Незмінними залишаються слова вдячності радійникам за їхню роботу, за допомогу в певній ситуації, адже часто буває так, що на радіо звертаються з останньою надією бути почутими. Особливого значення радіомовлення набуло під час повномасштабного вторгнення, адже радіосигнал долинав у ті місця, які перебували на лінії вогню чи в російській окупації. Люди були там в інформаційному вакуумі, без мобільного зв’язку, електроенергії та без відомостей, що відбувається за межами їхнього укриття. Єдиним джерелом інформації був радіоприймач, знайшовши в якому хвилю «Українського радіо» люди в прямому сенсі цього слова рятували свої життя. Так сталося в захопленому Маріуполі. І цю історію розповіла переселенка Олена, яка півтора місяця разом із дітьми перебувала в оточеному росіянами місті, змінюючи місця проживання, рятуючись від обстрілів, якимось дивом здобуваючи собі та дітям по крихтах і краплях їжу та воду. В будинку, де її прихистили знайомі, Олена знайшла старенький радіоприймач. І одного разу почула там інформацію про організований «зелений коридор». Це стало їхнім шляхом до порятунку. Схожа історія трапилась і з сум’янкою Наталею, яка 24 лютого 2022 року разом із родиною намагалася виїхати з міста, а дорогою зрозуміла, що шляхи вже обрізані росіянами. Тимчасовий прихисток вони знайшли у своєму літньому будиночку в лісі, який був у зоні обстрілів Тростянця. 16 днів вони жили в страху та невідомості, коли над хатою літали російські ракети. «Телефон не працював, світла не було. Була вода в колодязі, сніг замість холодильника – і радіо. Антена була зроблена з виделки, батарейки – з дитячих іграшок. День починався з радіо, воно нас і врятувало», – пригадує Наталя. Про рятівний «зелений коридор» вони почули з радіоприймача та встигли доєднатися до колони, яка їхала на підконтрольну Україні територію. А ось херсонець Олександр Черемісін, який вісім із половиною місяців із родиною перебував у захопленому росіянами місті, про те, що Херсон деокуповано, дізнався з ефіру «Українського радіо». «В окупації «Українське радіо» було єдиним надійним джерелом інформації. Саме звідти ми дізнавалися, що Херсон не покинули, як нам говорили окупанти, що Україна від нас не відмовилася. Це надихало і давало надію», – розповідає Олександр Черемісін. «Ковтком свіжого повітря» називає журналістка Євгенія Вірлич ефіри «Українського радіо», які вдавалося зловити в окупації. Вона додає, що це на той момент це сприймалось як те, що про тебе не забули. Слухачі у програмі «Лист на радіо» діляться історіями й про те, як почуте повідомлення на радіохвилі вплинуло на їхнє подальше життя. Приміром, полтавка Віра Мелешко під впливом «Українського радіо» обрала професію. Вона захотіла стати філологинею. Нині Віра Мелешко працює завідувачкою кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету. «Ще в дитинстві по радіо я почула фразу: «Ми не малороси». По суті це зробило мене українкою. «Українське радіо» в моїй долі відіграло і продовжує відігравати велику роль, а ще я відчула та зрозуміла вагу слова і певно тому обрала цю професію», – розповідає Віра Мелешко. Хмельничанка Валентина Бородіна одного разу почула по радіо передачу про гуртожиток УТОС і про скрутне становище одного його мешканця. Вона напекла пирогів, склала їх у сумку разом з іншими продуктами та необхідними в ужитку речами й попросила свого чоловіка занести це у гуртожиток. Ця історія поклала початок її волонтерству. Далі вона почала опікуватися й іншими людьми, які потребували допомоги. Своїм прикладом Валентина надихнула й інших людей. Історія з Дніпропетровщини ілюструє, що радіо не лише інформує, а може змінювати життя людей і громад. Інформація про появу в Новопавлівській громаді рідкісних чорних лелек, яку повідомили на «Українському радіо Дніпро», змусила зацікавилися цим орнітологів. Вони організували експедицію в Новопавлівку, щоб дослідити природу регіону. Тепер ці території можуть розраховувати на міжнародний природоохоронний захист. Статус ландшафтного заказника мав бути закріплений на законодавчому рівні, але в цей процес втрутилася війна. Попри близькість до цих місць прифронтової зони, орнітологи продовжують досліджувати птахів регіону. Одеситка Діана Маркова, яка народилась у 1939 році, з радіо переживає вже другу війну. Вона колекціонерка радіотехніки та донька «радійника», одного з тих, то працював у часи Другої світової. Радіо в її житті було з дитинства, всі знання вона отримувала з приймача. Тепер у неї не просто день починається з радіо – у неї радіодоба й кілька приймачів у різних кімнатах квартири. «Радіо – це мій найкращий друг. У мене приймачі стоять у кожній кімнаті, щоб нічого не пропустити», – говорить Діана Маркова. Окрім історій від слухачів, у програмі «Лист на радіо» розповідають і цікаві факти про зародження та становлення радіомовлення. Так, про початок ери радіо на Хмельниччині розповів начальник відділу державного архіву Хмельницької області Юрій Олійник. За його словами, перші радіоновини слухали колективом через рупори репродуктора, а у всіх державних установах вони мали бути обов’язково. «Люди збирались біля репродуктора і слухали новини. Індивідуальних радіоточок було мало, тому що лампові радіоприймачі промисловість виготовляла в обмеженій кількості», – розповідає Юрій Олійник. А фраза «Говорить Одеса» вперше прозвучала в 1925 році. Тоді в залі Одеської міської ради на Думській площі були встановлені перші радіоточки та перші вуличні рупори. Регулярно мовити одеське радіо почало 18 січня 1928 року. Програма «Лист на радіо» – це можливість зазирнути в радійний світ і відчути, як радіо впливає на долі людей. Це лише маленький фрагмент у його столітній історії, можливість зрозуміти, як йому вдалося не лише не втратити з часом своєї актуальності, а й набути нових сенсів і значень.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 17:36.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.