Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 13:53.
Українське радіо під час війни #117: Радіо Культура у Сумах, прем’єра радіовистави та історичний календар
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – сто сімнадцята частина. читать дальше
Радіостанція «Радіо Культура» розпочала мовлення у Сумах: від початку березня слухайте єдину українську радіостанцію, яка ґрунтовно висвітлює культурну тематику, на частоті 88.1 МГц. Крім цього, «Українське Радіо» змінило частоту в обласному центрі й відтепер мовить на 97.5 МГц. Всі радіочастоти Суспільного на Сумщині: 1. Українське Радіо: м. Суми – 97.5 МГц, м. Білопілля – 91.6 МГц, м. Тростянець – 104.1 МГц, м. Конотоп – 104.6 МГц, м. Лебедин – 104.8 МГц, м. Шостка – 107.8 МГц. 2. Радіо Промінь: м. Суми – 91.3 МГц, м. Охтирка – 99.6 МГц, м. Шостка – 106.9 МГц. 3. Радіо Культура: м. Суми – 88.1 МГц, м. Білопілля – 91.1 МГц, м. Шостка – 105.3 МГц. У разі відсутності електроенергії чи мобільного зв’язку – налаштовуйте FM-хвилю Українського Радіо на приймачах, що живляться від батарейок. Українське Радіо може вести інформаційне мовлення і на частотах Радіо Культура та Радіо Промінь. Приєднуйтесь до спільноти Суспільне Суми: підписуйтеся на її сторінки у соцмережах, розповідайте свої історії журналістам. Верифіковані новини Суспільне Суми про події в області шукайте на Суспільне Новини та діджитал-платформах: ютуб-каналі, ........-каналі; .......-сторінці; інстаграм-сторінці; вотсап-каналі.
На «Українському Радіо» триває третій сезон проєкту «Мережа» про історію українських спецслужб та спецоперацій. Він охоплює період від початку російсько-української війни до наших днів. Багато досі невідомих подробиць військових операцій, свідками яких ми були, прозвучать вперше. Проєкт «Мережа. Війна» можна слухати щовівторка о 10:07 в ефірі Українського Радіо, а також на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах. Як у 2014 році звільняли Маріуполь, як тримали оборону Донецького аеропорту, про деокупацію Київщини, Харківщини й Херсонщини розповідають у програмі «Мережа. Війна» безпосередні учасники цих військових операцій. Командир Нацгвардії, який першим збивав російські вертольоти у Гостомелі, учасник кількох військових операцій – Герой України Євген Межевікін. За словами продюсерки проєкту Олени Бадюк, крім військових, особлива увага приділена учасникам руху опору на окупованих територіях, які, ризикували життям та одними з перших боролися з ворогами. «Ми поспілкувалися з тими, хто чинив спротив на Донеччині, Луганщині й Херсонщині. Також героями третього сезону стали учасники руху опору, які саме зараз перебувають в окупації та роблять так, щоби російські військові й колаборанти не почували себе там у безпеці, – розповідає Олена Бадюк. – Крім того, окрема серія проєкту присвячена операціям, які спецпризначенці ГУР провели у Чорному морі. Ми поспілкувалися з воїнами, які звільняли «вишки Бойка», а також робили висадки в окупований Крим і супроводжували зерновий коридор. Це ексклюзивні деталі, які вперше пролунають для широкої аудиторії». Кожен з учасників третього сезону проєкту викликає захоплення – це і партизани, які знищували окупантів у своїх регіонах, і військові, які звільняли українські території 2022 року.
Серед учасників руху спротиву є ті, хто успішно проводив диверсійні операції під носом у ворога, але потім пройшов російський полон і повернувся після нього. «Всі військовослужбовці, з якими ми спілкувалися, продовжують нести службу на різних напрямках фронту. Тому інтерв’ю з деякими з них чекали по кілька місяців. Це унікальні свідчення про те, наскільки героїчні люди нас захищають і наскільки неймовірні речі вони роблять заради перемоги, – ділиться продюсерка проєкту. – «Окупанти з ганьбою тікали з Київщини», – сказав один з героїв «Мережі». Впевнена, що прийде час, коли так станеться і з іншими регіонами України, які нині залишаються в окупації. Бо наші воїни роблять для цього все можливе і неможливе». Попередні сезони проєкту «Мережа» – про унікальні в історії України спецоперації, які проводили розвідники, військові й миротворці від початку 20 століття. Учасники й дослідники спецоперацій розповідають деталі про спецзавдання, які виконувалися мережами агентів або групами військових і дозволяли протидіяти ворогу в нерівних умовах. Слухайте нові та попередні випуски проєкту «Мережа» на сайті Українського Радіо, ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах. Українське Радіо – найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. 2024 року Українське Радіо відзначило століття з початку мовлення. Транслює свої програми на мережі ефірних частот в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через супутник, на дротовій мережі, в мережі Інтернет, в застосунку «Дія» та в інших застосунках.
У понеділок, 10-го березня, о 21:00 на хвилях «Радіо Культура» – прем’єра радіовистави «Ваш Тарас Шевченко» на основі листування Тараса Шевченка з Пантелеймоном Кулішем, Марком Вовчком та Михайлом Максимовичем. Для створення першої радіодрами на основі листування «Ваш Тарас Шевченко» творча команда Радіо Культура працювала з поезіями, прозою та щоденниками Кобзаря. Інсценівку підготувала Інна Мочарник. Ідея створення такої незвичної вистави їй спала на думку вже давно, а під час роботи на Радіо Культура Інна змогла реалізувати цей проєкт. Надихнули на це авторку проєкту мемуарна література, листи та щоденники Тараса Шевченка. Загалом на створення та реалізацію цього проєкту команда витратила понад рік. «На мою думку, в особистому листуванні зі своїми близькими людина розкривається по-особливому. Мені давно хотілося зробити щось цікаве на основі листування Шевченка з його літературними колегами і друзями. І на Радіо Культура мені випала ця щаслива нагода. Думаю, такого Шевченка наші слухачі ще не чули, бо це перша радіовистава на основі листування. Ми запрошуємо наблизитися до Тараса Шевченка, відчути, яким він був після пережитих під час заслання подій, про що думав та як викладав ці думки у листах до своїх адресатів», – ділиться авторка та продюсерка Інна Мочарник. Під час роботи над радіовиставою авторка довго вибудовувала сценарій з листів Тараса Шевченка. Врешті вона скоротила кількість дійових осіб з шести до чотирьох і зрозуміла, який лист має бути у фіналі вистави: «Я точно знала, що все має закінчитися останнім листом Марка Вовчка за 8 березня 1861 року.
З об’єктивних причин Шевченко його вже не отримав». Образ Тараса Шевченка створив народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Петро Панчук. Він не раз виконував роль Шевченка на сцені, а тепер для слухачів озвучив радіоверсію образу Кобзаря. Інші ролі в радіовиставі озвучили: Пантелеймон Куліш – актор Євген Ковирзанов; Марко Вовчок – Наталія Коломієць; Михайло Максимович – народний артист України Володимир Нечепоренко. Крім цього, у радіовиставі Пантелеймон Куліш в одному з листів цитує уривок поеми Тараса Шевченка «Єретик». Для озвучування цього фрагмента використано запис з Фонду Українського Радіо у виконанні Олександра Гая. Запис аудіовистави також буде доступний після виходу в ефір у мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio. Радіо Культура – головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі – радіодетективи, радіодраму тощо. Програми Радіо Культура транслюються на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, також їх можна слухати через супутник, в мережі Інтернет та у застосунках.
Київська радіостанція «Громадське радіо» збирає 700 000 грн на 1 000 годин мовлення вздовж лінії фронту. 700 гривень – саме стільки коштує година роботи передавачів «Громадського радіо». Радіостанція мовить на прифронтових територіях, а іноді частоти дістають і до окупованих населених пунктів. До того ж на «Громадському радіо» розробили інструкцію, як отримувати доступ до її контенту на окупованих територіях. Допоможіть «Громадському радіо» не втратити зв’язок з ними. Радіостанції важливо забезпечити 1000 годин мовлення на прифронтові території. Для цього «Громадському радіо» необхідно зібрати 700 000 гривень на виготовлення контенту, оплату передавачів та функціонування редакції. Тому станції потрібна ваша підтримка. За час повномасштабного вторгнення російські окупанти захопили або знищили 9 передавачів «Громадського радіо». Вони були розташовані на лінії фронту чи на окупованих територіях у таких містах: Зоринівка, Лисичанськ, Волноваха, Маріуполь, Білолуцьк, Гірник, Біловодськ, Старобільськ, Бахмутівка і Покровськ. Проте «Громадське радіо» продовжує мовити. Зокрема у таких містах: Краматорськ – 90.9 FM, Нікополь – 91.5 FM, Херсон – 94.4 FM, Миколаїв – 88.3 FM, Суми – 88.6 FM, Чернігів – 105.9 FM, Київ – 99.4 FM. Підтримайте «Громадське радіо»: через монобанку: https://send.monobank.ua/jar/3xdiYaF8Fu; через Patreon: https://www.patreon.com/.......ke_Radio; через PayPal: vokyluk....r.net. Свобода слова безцінна, але коштує дуже дорого. Нагадаємо, «Громадське радіо» потребує вашої допомоги. Протягом повномасштабної війни частина працівників радіостанції або їхні рідні долучилися до захисту нашої країни, стали до лав ЗСУ. Співзасновник «Громадського радіо» та правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон, він повернувся в ході обміну 18-го жовтня 2024 року. Протягом цього непростого часу «Громадське радіо» організувало багато зборів на підтримку військових та їхніх родин. І попри все «Громадське радіо» продовжувало робити свою роботу. Оперативно, сумлінно, прозоро, журналісти станції висвітлювали усе, що відбувається з нашою країною, з нами, і залишалися саме тим «Громадським радіо», що перебуває в епіцентрі подій невіддільно від суспільства. «Громадське радіо» було голосом правди та підтримки й під час окупації Київщини та інших регіонів. Зараз «Громадське радіо» просить вашої допомоги для подальшого існування. Пріоритетом станції лишається збереження мовлення на прифронтових та окупованих територіях. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
Лозівська радіостанція «Терра» розпочинає роботу над проєктом «Янголи міста»! Це будуть дивовижні історії з життя звичайних людей, що мешкають поруч. Волонтери, рятувальники, медики, комунальники, вчителі, підприємці – ті, хто, ризикуючи собою, допомагає іншим та підтримує життя міста. Колектив радіо «Терра» хоче, щоб про цих справжніх героїв дізналися всі! Щоб кожен відчув гордість і захоплення тим, якими мужніми та щирими можуть бути лозівчани, на які надзвичайні вчинки вони здатні заради інших і як під час війни підтримують нашу віру в людяність, добро і Перемогу. Знаєте таку людину? Розкажіть редакції радіостанції її історію! Напишіть у соцмережі або зателефонуйте в редакцію радіостанції 050-132-85-03. «Янголи міста» – це світло в темряві. Робімо добро разом! Янголи міста – проєкт, що надихає. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Терра» веде мовлення в м. Лозова Харківської області на частоті 104.6 МГц.
У середу, 5-го березня, о 16:00 на хвилях яворівської радіостанції «Явір.FM» стартував подкаст «Солов’їною, будь ласка»! Це зовсім новий формат для радіостанції – у подкастах ведучі будуть обговорювати книги українських авторів. Також радіостанція звертається до українських письменників! Якщо ви хочете, щоб на радіо «Явір.FM» зробили подкаст про вашу книгу, пишіть на станцію – і «Явір.FM» підтримає вашу творчість. Нагадуємо: комунальна міська музично-інформаційна радіостанція «Явір.FM» веде мовлення в м. Яворів Львівської області на частоті 94.6 МГц, а також в м. Мостиська Яворівського району Львівської області на частоті 97.4 МГц.
Пишете круту музику? Хочете, аби її почула вся країна? Київська радіостанція BEST FM оголошує новий проєкт! «Твій хіт в ефірі». BEST FM з радістю приймає на розгляд і прослуховування пісні від українських авторів і виконавців. Будь ласка, зверніть увагу на кілька нескладних вимог: 1. Надсилайте пісні тільки особистого виконання або у виконанні гурту, який ви представляєте. В темі листа обов’язково вказуйте назву гурту або ім’я виконавця. 2. У тексті листа обов’язково вказуйте назву гурту або ім’я виконавця, назви пісень, контактну інформацію (телефон, адреса електронної пошти). 3. Музичні твори повинні бути в форматі mp3 з бітрейтом не нижче 128 (якість, достатня для прослуховування) та назвою в форматі «ВИКОНАВЕЦЬ – НАЗВА ПІСНІ.mp3», мовою оригіналу, не транслітеруючи в латиницю і не перекладаючи українські чи російські назви англійською мовою. 4. Архівувати файли не потрібно. 5. Надсилайте 1-3 пісні, розмір листа – до 20 МБ. Надсилайте свої твори на адресу bestfmradio.1.g.....com. На жаль, відповісти усім немає можливості, тому BEST FM зв’язується тільки з тими виконавцями, пісні яких потрапляють в ефір радіостанції. Якщо ваша пісня пройшла відбір – BEST FM зв’яжеться для отримання додаткової інформації про неї, а також для отримання якіснішої версії файлу, що підходить для радіоефіру. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Best FM» веде мовлення у Києві на частоті 95.6 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Ірпінь-66.44 МГц, Білогородка-68.09 МГц, Краматорськ-88.1 МГц, Конотоп-88.5 МГц, Костянтинівка-91.8 МГц, Ріпки-93.6 МГц, Новомиколаївка-93.9 МГц, Семенівка-96.1 МГц, Полісся-97.5 МГц).
Накрутіть собі подарунок на хвилі радіостанції «Радіо Люкс FM – Львів»! Щобудня о 13:30 запускайте колесо бажань, та забирайте свій подарунок від СТРЦ Spartak! Реєструйтеся вже! Надсилайте слово СПАРТАК на люкс-вайбер 0971047007 і чекайте дзвінка від «Люкс FM Львів». Акція діє з 3-го по 31-ше березня. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» веде мовлення в м. Львів на частоті 104.7 МГц.
Історичний календар українського радіомовлення багатий на різні дати. І сьогодні згадуємо про одну з них. 18 років тому в український ефір вийшов перший випуск радіошоу «Овочі-фрукти», яке можна було слухати на хвилі вже неіснуючої київської радіостанції «Джем FM». Про це згадує на своїй .......-сторінці колишній ведучий програми Олександр Стасов: «18 років тому – 8 березня 2007 року вийшов в ефір Радіо Джем ФМ перший випуск шоу «Овочі-фрукти». Це була перша велика програма про сучасну українську музику на комерційних українських радіостанціях. Годинна передача виходила в ефір щодня! Тоді ми наробили великого галасу! Згодом програма стала базою для кількох арт-проєктів, серії вечірок і дала старт музичній премії «Непопса» за здобутки у рок-музиці. Зараз вже немає цієї програми, тієї радіостанції, але саме завдяки їм десятки тисяч людей відкривали для себе нову українську музику в час, коли ще не існувало соцмереж і стрімінгів».
В США повально закрываютс я радиостанции как в FM так и в AM-диапазоне. Особенно досталось новостным и спортивным радиостанциям. Всего в марте уже 20 вещателей ушло из эфира, а будет ещё больше. Возможно, кто-то и сможет вернуться в эфир. Если будут покупатели.
Українське радіо під час війни #118: конкурси на FM-мовлення, приписи та дослідження радіоаудиторії
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – сто вісімнадцята частина. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вирішила провести на відкритому засіданні 27-го березня одразу два конкурси на FM-радіомовлення, на які загалом запропоновано 22 частоти. Також визначила компанії, які ймовірно освоюватимуть ці частоти. Оголошені вони були наприкінці листопада минулого року рішеннями № 3115 і № 3116. Отже, за два тижні відбудуться конкурси: I. На мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж). Виставлено 8 частот у Волинській, Львівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях, серед яких 4 – в обласних центрах. Зокрема: 1. Волинська область: Луцьк, 96.2 МГц; 2. Львівська область: Львів, 97.0 МГц; Підбуж, 98.0 МГц; Шептицький, 93.1 МГц; 3. Хмельницька область: Хмельницький, 94.7 МГц; Чемерівці, 96.8 МГц; 4. Чернівецька область: Чернівці, 96.5 МГц; Шепіт, 100.3 МГц. До участі в конкурсі допущено 17 компаній: ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» (позивні «ТВА ФМ»), м. Чернівці. ТОВ «Чернівецький промінь» (позивні «Чернівецький промінь»), м. Чернівці; ТОВ «Радіо «Буг» (позивні «Радіо «Буг»), м. Нововолинськ Волинської області; ТОВ
Телерадіоорганізація «Радіо Україна» (позивні «Радіо Байрактар»), м. Київ; ТОВ «Наше радіо» (позивні «Наше Радіо»), м. Київ; ТОВ «Телерадіокомпанія «Класик Радіо» (позивні «Класик Радіо»), м. Київ; ПП «Студія-7» (позивні «Радіо Світязь»), м. Ковель Волинської області; ТОВ «Контент менеджмент груп» (позивні Радіо «Конкурент»), м. Луцьк Волинської області; ТОВ «Радіо «Класика і джаз» (позивні «Радіо Ностальжі»), м. Київ; ТОВ «Радіокомпанія «Клас» (позивні «Перець FM», «Стильное»), м. Київ; ТОВ «Авторадіо Україна» (позивні «Авто Радіо»), м. Київ; ТОВ «ФМ Медіа груп» (позивні «Радіо чемпіон»), м. Київ; ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» (позивні «Львівська хвиля – радіо нашого міста»), м. Львів; ТОВ «Ми-Україна ФМ» (позивні «Ми-Україна»), м. Київ; ТОВ «Місто ТБ» (позивні «URBAN-RADIO найприємніше радіо нашого міста»), м. Чернівці; ТОВ «Медіа група «Надія» (позивні «Радіо Голос надії»), м. Київ; ТОВ «Редакція газети «Молодий буковинець» (позивні «Радіо МБ»), м. Чернівці. II. На мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж). На цей конкурс запропоновано 14 частот у 10 областях: 1. Волинська: Ратне, 95.7 МГц; 2. Закарпатська: Драгово, 95.8 МГц; 3. Івано-Франківська: Гошів, 92.8 МГц; 4. Кіровоградська: В’юнки, 96.5 МГц; Долинська, 97.6 МГц; Новоархангельськ, 94.5 МГц; Озера, 93.1 МГц; Цибулеве, 97.0 МГц; 5. Львівська: Миколаїв, 95.7 МГц; 6. Одеська: Захарівка, 97.0 МГц; 7. Полтавська: Зіньків, 97.2 МГц; 8. Сумська: Путивль, 90.7 МГц; 9. Тернопільська: Тернопіль, 98.6 МГц; 10. Черкаська: Драбів, 89.7 МГц. Участь у конкурсі візьмуть 11 компаній: ТОВ Телерадіоорганізація Студія «Дзвони», м. Івано-Франківськ; КП «Редакція Долинського радіо» Долинської міської ради м. Долинська Кіровоградської області; ТОВ «Контент менеджмент груп», м. Луцьк Волинської області; ПП Телерадіоорганізації «Українська хвиля», м. Тернопіль; ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля», м. Львів; ТОВ «ФМ Медіа захід», м. Київ; ТОВ «Редакція міської газети «Миколаївські вісті», м. Миколаїв Львівської області; ТОВ «Редакція газети «Вісник Хустщини», м. Хуст Закарпатської області; ТОВ «Телерадіокомпанія «Всім Радіо», м. Хмельницький; ТОВ «Ми-Україна ФМ», м. Київ; ТОВ «Медіа група «Надія», м. Київ. Програмною концепцією мовлення конкурсу для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж передбачено трансляцію пісень державною мовою не менше ніж 45 відсотків від загального обсягу, поширених протягом доби, а також не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7 годиною та 14 годиною і між 15 годиною та 22 годиною. Вимогою конкурсу для розвитку місцевих та регіональних мереж є обов’язкове розміщення інформаційних програм місцевої та/або регіональної тематики, в загальному обсязі мовлення яких має бути не менше 5 відсотків.
13-го березня 2025 року завершилося подання заяв на конкурси на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж, а також для розвитку місцевих та регіональних мереж), які було оголошено відповідно до рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 09.01.2025 №№ 35, 36. Подали заяви на конкурси такі компанії: І. Конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж): 1. ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+» – м. Одеса, частота 95.3 МГц, позивні: «NovaLine»; 2. ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина» – м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, позивні: «FM Галичина»; 3. ТОВ «ФМ Медіа груп» – м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Одеса, частота 95.3 МГц, м. Одеса, частота 96.6 МГц, м. Тернопіль (с. Лозова), частота 93.2 МГц, м. Житомир, частота 89.7 МГц, позивні: «Радіо Чемпіон»; 4. ТОВ «Авторадіо Україна» – м. Львів, частота 95.3 МГц, позивні: «Авто Радіо»; 5. ТОВ «Телерадіоорганізація «Радіо Україна» – м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, м. Тернопіль (с. Лозова), частота 93.2 МГц, позивні: «Радіо Байрактар»; 6. ПП «Радіопередавальний центр «Телерадіокомпанія «Ефір» – м. Житомир, частота 89.7 МГц, позивні: «Рекорд ФМ»; 7. ТОВ «TV-4» – м. Тернопіль (с. Лозова), частота 93.2 МГц, позивні: «Радіо 4» з вами щодня!»; 8. Дочірнє підприємство Радіостудія «Нова Хвиля» – м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, позивні: «Нова хвиля 101.8 ФМ»; 9. ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа» – м. Житомир, частота 89.7 МГц, м. Одеса, частота 96.6 МГц, позивні: «Максимум»; 10. ТОВ «Радіо «Класика і джаз» – м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Одеса, частота 95.3 МГц, м. Тернопіль, частота 93.2 МГц, позивні: «Радіо Ностальжі»; 11. ТОВ «Глас-медіа» – м. Житомир, частота 89.7 МГц, позивні: «МИ-Україна»; 12. ТОВ «Медіа Простір ФМ» – м. Одеса, частота 96.6 МГц, м. Одеса, частота 95.3 МГц, позивні: «МИ-Україна»; 13. ТОВ «Ми-Україна ФМ» – м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Тернопіль (с. Лозова), частота 93.2 МГц, м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, позивні: «МИ-Україна»; 14. ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон» – м. Івано-Франківськ, частота 95.1 МГц, позивні: «Шлягер»; 15. ТОВ «Радіо Шарманка» – м. Житомир, частота 89.7 МГц, м. Львів, частота 95.3 МГц, м. Тернопіль (с. Лозова), частота 93.2 МГц, позивні: «DJ FM»; 16. ТОВ «ТРК «Мега-Радіо» – м. Одеса, частота 95.3 МГц, позивні: «Перець FM». ІІ. Конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку місцевих та регіональних мереж): 1. ТОВ «Радіо «Буг» – м. Луцьк, частота 94.7 МГц, позивні: «Радіо Буг»; 2. ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+» – с-ще Золочів Харківської обл., частота 88.9 МГц, позивні: «NovaLine»; 3. ПП «студія-7» – м. Луцьк, частота 94.7 МГц, позивні: «Радіо Світязь»; 4. Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області – с. Білогородка Київської обл., частота 68.09 МГц, позивні: «Best FM»; 5. ТОВ «Контент менеджмент груп» – м. Луцьк, частота 94.7 МГц, позивні: «Радіо «Конкурент»; 6. ТОВ «Радіо «Класика і джаз» – м. Луцьк, частота 94.7 МГц, позивні: «Радіо Ностальжі».
Медіарегулятор звернеться до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» для розробки розрахунків щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб мовлення, а також стосовно зміни місця розташування радіообладнання. Прорахунок частот для потреб аналогового звукового мовлення буде замовлено для 25 населених пунктів у 22 областях. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 13-го березня. Окрім того, на клопотання комунальної організації «Редакція Барського міського ефірного радіомовлення» регулятор просить УДЦР розглянути можливість перенесення передавача на частоті 105.7 МГц з с. Мальчівці Барської територіальної громади до м. Бар Вінницької області.
Дві харківські радіостанції отримали (фактично продовжено ще на рік) дозволи на тимчасове мовлення. ТОВ «ТРК «Матрікс+» (позивні «NovaLine») далі працюватиме у Сумах на частоті 92.9 МГц; ПП «ТРК «Ефір-Р» (позивні «Радіо Накипіло») продовжуватиме мовити на Харківщині у м. Балаклія, селищі Близнюки та Харкові на частотах 90.5 МГц, 107.5 МГц та 92.2 МГц відповідно. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 13-го березня.
Національна рада застосувала норму частини четвертої статті 122 Закону України «Про медіа» і тимчасово призупинила ліцензію на мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Жиса плюс» (позивні «Легкое и спокойное радио RELAX»). Радіостанція звернулася із клопотанням про неможливість здійснювати редакційний контроль (частота 107.3 МГц у Сімферополі, Автономна Республіка Крим). Медіа має право упродовж трьох місяців після відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території (деокупації) звернутися із заявою до регулятора про поновлення дії ліцензії.
За результатами перевірок і моніторингів на засіданні 13-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення своїми рішеннями застосувала до декількох компаній приписи. КП «Редакція тульчинського радіомовлення» (позивні – «фрагмент музики української народної пісні «Щедрик» в обробці М. Д. Леонтовича», місцеве лінійне радіомовлення), м. Тульчин Вінницької обл., не дотрималася програмної концепції мовлення. У її ефірі не було дитячих програм, а отже, порушено пункт 4 частини першої статті 35 Закону України «Про медіа», через що застосовано припис. Медіа також транслювало у своєму ефірі рекламні ролики, не відокремлені від інших програм за допомогою звукових, візуальних, комбінованих засобів, титрів або коментарів ведучих з використанням слова «реклама». Це є порушенням пункту 7 частини першої статті 35 Закону України «Про медіа» та частин першої й другої статті 9 Закону України «Про рекламу». У зв’язку з цим Національна рада застосувала до компанії ще один припис. Упродовж місяця медіа має усунути всі виявлені порушення. Крім того, під час перевірки з’ясовано, що підприємство вчасно не повідомило про зміни у структурі власності (настали у 2021 році), що є порушенням вимог частини четвертої статті 26 та частини четвертої статті 60 Закону України «Про медіа», і зміну керівника (05.04.2023), що є порушенням вимог частини сімнадцятої статті 60 Закону і пункту 11 Порядку подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо ліцензування суб’єктів у сфері медіа. Регулятор взяв до уваги зміст положень частини першої та другої статті 107 Закону «Про медіа» про те, що суб’єкт у сфері медіа не може бути притягнений до відповідальності за порушення законодавства та/або умов ліцензії, якщо минув строк давності притягнення до відповідальності. Він становить один рік із дня вчинення порушення. Тому заходи реагування – «штраф» і «припис» відповідно – за ці порушення не застосовані. Вчасно не повідомило про зміну свого місцеперебування ТОВ «Бойчук-студія» (позивні «Радіо Байрактар»), м. Івано-Франківськ.
Такі зміни відбулися 17 лютого, а медіа поінформувало про них 27 лютого. Таким чином, не дотримано 5-денного терміну. І за порушення вимог частини сімнадцятої статті 60 Закону України «Про медіа» та пункту 11 Порядку подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо ліцензування суб’єктів у сфері медіа до ТОВ «Бойчук-студія» застосовано захід реагування припис. 2 приписи за результатами планової виїзної перевірки отримало ТОВ «ТРК «Спектр» (позивні «Радіо спектр», лінійне радіомовлення), м. Ромни Сумської обл. Перевіркою на підставі моніторингу за 27 січня цього року встановлено, що в ефірі радіостанції не було дитячих програм (ліцензією передбачено 10 хв/добу). Водночас взято до уваги, що цього дня вшановувався День пам’яті жертв Голокосту, а тому відхилення від умов ліцензії у зв’язку з виконанням вимог статті 44 Закону і Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті не вважається порушенням. Окрім того, у проміжках часу з 00:00 до 07:09 і з 20:55 до 24:00 не зафіксовано щогодинних повідомлень позивних, а також медіа не веде журнал обліку програм. Національна рада визнала порушення компанією пункту 7 частини першої статті 35 та пункту другого частини першої статті 37 і частини першої статті 48 Закону України «Про медіа». За ці незначні порушення «ТРК «Спектр» отримало два приписи й зобов’язане упродовж місяця з дня оприлюднення рішення на офіційному вебсайті Національної ради вжити заходів щодо недопущення таких порушень в майбутньому. Під час планової виїзної перевірки ПП «Компанія «Нова хвиля» (позивні «POWER FM», регіональне радіомовлення), м. Київ, з’ясувалося, що 20.05.2022 відбулися зміни технічних характеристик мовлення в частині постачальника електронних комунікаційних послуг і місцеперебування передавача компанії. Однак ні відповідно до Закону «Про телебачення і радіомовлення», ні Закону «Про медіа» ліцензіат не повідомив про це Національну раду. Відповідно до пункту 14 частини третьої статті 110 нового медіазакону це порушення є значним, а тому має застосовуватися штраф у розмірі 10 відсотків ліцензійного збору. Регулятор взяв до уваги давність вчинення порушення і, оскільки строк давності притягнення до відповідальності за нього минув – становить один рік, захід реагування не застосовував. Компанію зобов’язано протягом трьох місяців із дня оприлюднення рішення усунути порушення і вжити заходів щодо їх недопущення надалі.
Представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Волинській області Лілія Бойко з робочим візитом відвідала редакцію радіомовника «Радіо Буг» у м. Нововолинськ. Познайомилася з молодим, енергійним колективом, який із великим ентузіазмом ставиться до своєї роботи. Радіо активно розвивається – в ефір виходять нові програми, цікаві зустрічі з гостями, які роблять контент ще більш різноманітним та корисним для слухачів. Під час зустрічі обговорили основні аспекти Закону України «Про медіа», важливість дотримання принципів медіаграмотності при створенні репортажів, протидію дезінформації, запобігання дискримінації, висвітлення чутливих тем. Лілія Бойко дякує колективу за цікаву розмову та бажає подальших успіхів у розвитку якісного контенту для слухачів!
Під час поїздки до м. Коломия Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов мав приємну нагоду відвідати ПП «Радіостудія «Сяйво» та взяти участь у цікавій і змістовній розмові в прямому ефірі з ведучим Дмитром Гуляком. Протягом пів години обговорили актуальні питання, пов’язані з діяльністю місцевих радіомовників, важливістю якісного інформаційного контенту та роллю радіостанцій в сучасному медіапросторі. Окрему увагу приділили змінам у медійному законодавстві, дотриманню ліцензійних вимог до медіа, сучасним викликам у роботі місцевих та регіональних медіа. Не оминули увагою питання медіаграмотності та важливості якісного інформування мешканців області та мовних квот в ефірі радіостанцій області, проаналізували ці показники на прикладі прикарпатських радіо. Програми ПП «Радіостудія «Сяйво» транслюються в містах Коломия, Бурштин, Косів та селах Татарів, Річка, Гарасимів Івано-Франківської області.
Правда про жіноче здоров’я» повертається на хвилі київської радіостанції «Громадське радіо»! У новому сезоні програми «Правда про жіноче здоров’я. Під час війни» Громадське радіо розповідатиме про те, як на жіноче тіло і психіку впливає війна. Як війна впливає на гормональний баланс, секс і бажання близькості? На які симптоми проблем з ментальним здоров’ям треба обов’язково звернути увагу? Про це та інше ведуча Анастасія Багаліка щотижня говоритиме із фаховими експертками. Про те, як війна впливає на жіноче лібідо, і чому хтось може кохатись під час повітряної тривоги, а хтось втрачає зв’язок із власним тілом, у першому випуску розповідає біологиня, медична журналістка та адвокатка здоров’я Дарія Озерна. В ефірі Громадського радіо нові випуски подкасту «Правда про жіноче здоров’я. Під час війни» з Анастасією Багалікою слухайте щопонеділка о 19:00 на частотах радіостанції та подкаст-платформах. А також читайте на сайті станції текст першого випуску. «Правда про жіноче здоров’я» – подбай про себе, бо ти у себе одна. Проєкт створено за підтримки ГО Жінки в медіа у межах проєкту «Голос стійкості: підтримка жінок у журналістиці під час війни», який реалізується ZMINA. Центр прав людини за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені під час подкасту погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
«Радіо Культура» продовжує серію прямих ефірів з книгарні «Сенс» у Києві на Хрещатику. Чергова зустріч відбудеться у середу 19 березня о 19:00. На інтерв’ю до ведучої Наталії Грабченко завітає генеральний директор-художній керівник театру імені Івана Франка Євген Нищук. Це буде відверта розмова про виклики керівництва театром в умовах війни, створення вистав-хітів, а також про майбутні сценічні втілення літератури Розстріляного Відродження. «Радіо Культура» чекає на вас 19-го березня о 19:00 у «Сенсі» на Хрещатику, 34. Вхід за реєстрацією, посилання – тут. Радіо Культура – головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі – радіодетективи, радіодраму тощо. Програми Радіо Культура транслюються на ефірних частотах в усіх обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, також їх можна слухати через супутник, в мережі Інтернет та у застосунках.
На столичній київській радіостанції DJ FM відібрали 5 фіналістів серед усіх реміксів на новий хіт MONATIK «Так вмієш лиш ти», які ви надіслали на станцію! Дякуємо за кожен трек, за ваш талант і час, який ви присвятили цій роботі. Тепер усе в руках слухачів! Саме ви оберете ремікс, який стане офіційним. До 23.03 включно голосуйте на .......-сторінці станції за найкращий ремікс. Послухати повні версії всіх 5 реміксів можна за посиланням на сайті DJ FM. Для того, щоб віддати свій голос, потрібно лайкнути коментар з відповідним реміксом у закріпленій публікації. А вже 24 березня буде підбито підсумки та оголошено ім’я переможця! Що ж чекає на автора найкращого реміксу? Офіційний реліз на всіх стрімінгових платформах (Spotify, Apple Music, YouTube Music). Ротація на DJ FM, щоб тисячі слухачів почули його трек! 2 запрошення на концерт MONATIK в Українському Домі. Ексклюзивне інтерв’ю та прем’єра реміксу в ефірі DJ FM. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція DJ FM веде мовлення у Києві на частоті 96.8 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Кривий Ріг-93.5 МГц, Павлоград – 93.6 МГц, Луцьк-97.9 МГц, Полтава – 99.1 МГц, Шостка-100.0 МГц, Біла Церква-100.9 МГц, Олександрія-103.1 МГц, Одеса-90.6 МГц, Вінниця-91.3 МГц, Івано-Франківськ-103.0 МГц, Кременчук-107.0 МГц, Черкаси-107.1 МГц, Чернігів-101.8 МГц, Дніпро-103.3 МГц, Харків-106.6 МГц). Входить до складу «Бізнес Радіо Груп».
Батьківство – одне з найпрекрасніших явищ у нашому житті. І на київській радіостанції «Радіо П’ятниця» хочуть, щоб щасливих батьків ставало більше, і нашу прекрасну країну наповнював життєрадісний дитячий сміх! Тому «Радіо П’ятниця» разом з партнером – клінікою репродуктивної медицини «Надія» – в рамках акції «Батьки при надії» щотижня проводять розіграш сертифікатів на безплатну консультацію репродуктолога. А всі хто зареєструвався для участі у проєкті отримають електронні сертифікати на 10-ти відсоткову знижку на програму «Відповідальне батьківство». А щоб отримати ці подарунки майбутнім батькам не треба робити майже нічого: просто заповніть форму на сайті радіостанції та чекайте на дзвінок від ведучих. Розіграші проводитимуться щоп’ятниці о 08:45. Щасливого батьківства вам! Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Радіо П’ятниця» веде мовлення у Києві на частоті 101.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Суми-89.8 МГц, Рівне-90.4 МГц, Луцьк-90.6 МГц, Житомир-91.1 МГц, Тернопіль-91.2 МГц, Умань-91.5 МГц, Ужгород-91.6 МГц, Львів-91.9 МГц, Вінниця-92.0 МГц, Ізмаїл-92.2 МГц, Запоріжжя-94.1 МГц, Кривий Ріг-99.1 МГц, Кропивницький-100.0 МГц, Черкаси-100.2 МГц, Бережани-100.6 МГц, Трускавець-100.6 МГц, Гадяч-100.9 МГц, Чернівці-101.2 МГц, Одеса-101.4 МГц, Дніпро-101.5 МГц, Путила-102.0 МГц, Овруч – 102.1 МГц, Полонне-102.3 МГц, Краматорськ-102.8 МГц, Харків-103.0 МГц, Благовіщенське-103.1 МГц, Покровськ-103.3 МГц, Івано-Франківськ-103.4 МГц, Холми-103.6 МГц, Чернігів – 103.9 МГц, Новий Розділ-104.1 МГц, Херсон-104.4 МГц, Буки-104.4 МГц, Первомайськ-104.5 МГц, Хмельницький-105.0 МГц, Миколаїв-105.1 МГц, Лохвиця-106.9 МГц, Полтава-107.2 МГц, Кременчук-107.7 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
З приходом весни час подбати про свій автомобіль. Сонечко та тепло нагадують – зміни шини на літні! На хвилях київської радіостанції «Авторадіо Україна» у проєкті «Міняй шини» бренд Lassa розігрує 4 комплекти літньої ґуми для вашого комфорту та безпеки на дорозі. Хочете новий комплект літніх шин Lassa? Не марнуйте часу – мерщій заповнюйте анкету на сайті радіостанції! Розіграш – щоп’ятниці о 8:45: 14, 21, 28 березня та 4 квітня. 1) Заповнюйте форму реєстрації. 2) Вказуйте ПІБ, номер телефону, місто, марку авто та розмір шин. 3) Щоп’ятниці о 8:45 чекайте на дзвінок! Вигравайте комплект літніх шин від партнера проєкту LASSA. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Авторадіо Україна» веде мовлення у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Суми-99.4 МГц, Запоріжжя-107.0 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «Розвиток».
Отримайте сертифікат на доставку від De Luxe Restaurant у грі «Битва звуків» на «Радіо Люкс FM – Львів»! Щодня двоє суперників змагаються у прямому ефірі, відтворюючи хитрі звуки. Переможця одразу ж обирають люкс-слухачі! «Битва звуків» щодня на Люкс FM о 17:30! Реєструйтеся, надсилайте слово «16+» на люкс-вайбер 0971047007. Гороскоп, який підходить всім – такий існує! Слухайте на хвилі «Радіо Люкс FM – Львів» «Актуальний гороскоп» і ловіть найбільшу дозу потужної мотивації спеціально для вас! Дізнавайтеся свій прогноз щобудня о 7:50 та 15:30 і будьте в курсі всього, що приготували вам зірки. Партнер проєкту – виробник сухих будівельних сумішей ACTU. І нарешті вже за хорошою традицією у березні ведучі «Радіо Люкс FM – Львів» з вами бачаться у ТРЦ King Cross Leopolis. 30-го березня на вас чекають ведучі Люкс FM, люкс-мобіль, ексклюзивний прямий ефір, люксові подарунки та зіркові гості! Тож зустрічайте працівників радіостанції 30-го березня у ТРЦ King Cross Leopolis о 15:00. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» веде мовлення в м. Львів на частоті 104.7 МГц.
Подяка, яка надихає! Колектив сокальської радіостанції «Сокаль – з тобою поруч» отримав почесну відзнаку від бійців та командування 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ. На радіо «Сокаль – з тобою поруч» вдячні нашим Захисникам за їхню мужність, відданість і боротьбу за Україну. Саме завдяки вам журналісти станції мають можливість працювати, інформувати та нести правду! Разом до перемоги! Слава Україні! Нагадуємо: муніципальна музична радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» веде мовлення на м. Сокаль Шептицького району Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Компанія Info Sapiens дослідила особливості медіаспоживання в Україні з фокусом на аналіз аудиторії радіо. Ініціювали дослідження 11 українських радіостанцій. Цей аналіз покликаний врахувати сьогоднішні виклики та звички слухачів. Медіаспоживання в Україні наразі дуже диверсифіковане. Тож вивчаючи аудиторію певного медіаканалу, дослідники зважали також на загальну картину медіаспоживання цією аудиторією. Крім того, задачею проєкту був пошук інших способів збору та аналізу кількісних показників слухання радіо, які б найменшою мірою залежали від сили бренду окремо взятої станції. Найкраще із цим справляються технометричні вимірювання, які позбавлені впливу людської пам’яті та думок слухачів. Проте радіоіндустрія не може собі дозволити цей проєкт без додаткової фінансової допомоги, а отже, ключове значення мав пошук нових рішень. Проєкт передбачав два етапи: 1. Кількісне онлайн-опитування про медіаспоживання українцями із розумінням місця радіо серед інших платформ та його тижневого охоплення. 2. Щоденникове опитування протягом визначеного періоду для побудови рейтингів радіостанцій з метою максимально можливого нівелювання впливу пам’яті на відповіді респондентів. У грудні 2024 року реалізували перший етап проєкту. Обсяг вибірки склав 4 293 інтерв’ю, респондентів набрали відповідно до визначених квот двома способами: 1. SMS CAWI. 2. CAWI на онлайн-панелі дослідника. Опитували населення у віці 18-70 років, яке проживає на всій території України. Тобто вперше реалізували проєкт із поглибленим споживанням радіо для всіх типів населених пунктів, а не тільки для міст 50 тис.+. Другий етап дослідження триває. Генеральна сукупність (доросле населення 18-70 років, міське та сільське населення) складає 22 201 838. Найбільший перетин між усіма п’ятьма платформами складає 29,5% (6 558 692 користувачів). На другому місці перетин між ТБ, сайтами, ютубом і ........ом – 3 586 098. До переліку радіостанцій включили всі національні та великі локальні радіостанції й надали можливість відповіді «не пам’ятаю» та «інша станція» з пропозицією її вказати. Трійка лідерів за рівнем знання радіостанцій: «ХІТ FM», «Люкс FM» та «Наше Радіо». «Авторадіо» посідає 4-те місце за знанням та прослуховуванням за останній тиждень. Радіо Промінь має досить близькі показники до «Радіо П’ятниця» та Українського Радіо. Українське Радіо має один з найвищих рівнів довіри, на рівні з лідером ринку – «ХІТ FM».
Шановні слухачі онлайн-радіостанції Old Periscope Radio! Починаючи з цього уїк-енду цю невеличку аматорську музичну станцію можна слухати на створеному цього року в Україні радіо-хабі AllRadioUA. Це – радіопортал (сайт – allradio.com.ua), що також має й мобільний Аndroid-застосунок. На радіостанції щиро раді бути представленими у меню AllRadioUA – для «екіпажу» Old Periscope Radio це є черговим професійним визнанням якості створеного три роки тому некомерційного (гуманітарного) продукту. А ще для Old Periscope Radio це особливо важливо на тлі – і на станції говорять про це чесно – відносно низького інтересу українських слухачів до англомовного софт-року «старої школи», що його пропагує «Старий перископ». Проте, як бачимо, саме професіонали радіогалузі віддають належне радіоекіпажу Old Periscope Radio, який, як кажуть, душу вклав у цей аматорський проєкт, що функціонує виключно на пенсійні заощадження його творчого керівника. Також додамо, що на Old Periscope Radio завжди прагнули розширити свою присутність в Інтернеті шляхом кооперації із радіохабами, що спеціалізуються на ресурсній концентрації онлайн-мовників зі всього світу. Ця трирічна копітка робота нарешті дала результат! Минулого року Old Periscope Radio було залучено до баз даних та мовного меню одразу десяти радіопорталів та застосунків, які наразі або ретранслюють радіостанцію, або пишуть/згадують про неї. Колектив Old Periscope Radio щиро дякує керівникам та професійним командам українських та іноземних радіохабів за підтримку маленької аматорської платформи радіостанції та передусім за надану можливість бути представленими ширшій онлайн-аудиторії. Нагадуємо: радіостанція «Old Periscope Radio» веде мовлення з м. Вишневого Київської області та працює виключно в Інтернеті.
Уряд України ухвалив положення про систему блокування ворожих телерадіосигналів
Кабінет Міністрів України затвердив положення про систему спеціального телерадіомовлення. Документ окреслює засади роботи технічного комплексу, що протидіятиме поширенню ворожого контенту через наземне телебачення й FM-радіо з території РФ, Білорусі та Придністровського регіону Республіки Молдова. Відповідне рішення ухвалили на п’ятничному засіданні уряду. читать дальше
Затверджене положення визначає головні завдання спеціальної системи, окреслює механізми її роботи й встановлює правила використання. Основне призначення технічного комплексу – блокувати сигнали наземного телевізійного мовлення та радіосигнали в FM-діапазоні, які передають з території держав-агресорів.
Система також запобігатиме поширенню сигналів із тимчасово окупованих українських територій і районів, де тривають або відбувалися бойові дії. Це дасть змогу захистити інформаційний простір України від руйнівного впливу ворожої пропаганди.
Запровадження такої системи є важливим кроком у забезпеченні інформаційної безпеки держави в умовах повномасштабної війни. Технічний комплекс допоможе зменшити вплив дезінформації й ворожої пропаганди на мешканців прикордоння та районів, наближених до зони бойових дій.
Варто зазначити, що проблема трансляції сигналів із території країн-агресорів залишається нагальною для прикордонних регіонів України. У деяких населених пунктах потужність сигналу російських і білоруських мовників може перевищувати українські телерадіосигнали, що створює загрозу для інформаційної безпеки.
Коротковолновая «радиостанция Судного дня», которая также известна, как УВБ-76 и The Buzzer, снова активизировалась в последние дни. В эфире прозвучали шесть не связанных между собой по смыслу слов, а затем послышался женский смех, читать дальше
Напомним, что военная станция вещает круглосуточно, но 99,99% эфира составляет классическое радиолокационное «жужжание», за которое она и получила прозвание The Buzzer («Жужжалка»).
По данным газеты, голос произнес «актоплот, апашохлыщ, заимодавец, томомозг, шнапс, тендер». Вслед за этими словами раздался женский смех.
Радиостанция передает загадочные послания достаточно часто, отметили журналисты. Так, она включалась 6 марта, транслируя на волнах два слова — «рунический» и «йотоласт». 10 марта голос в эфире УВБ-76 произнес имена Николай, Татьяна, Женя, Иван и серию цифр.
В декабре 2024 года радиостанция за два дня передала порядка 30 сообщений, затем снова «затихла», перешла на трансляцию стандартного сигнала.
По данным из открытых источников, УВБ-76 активизировалась во время стыковки «Союз-Аполлон», ЧП на ЧАЭС, дала приказ «zаходим».
Українське радіо під час війни #119-120: конкурси на радіочастоти, зміни в ефірі Дніпра та екскурсії на радіостанції для школярів і студентів
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – сто дев’ятнадцята та сто двадцята частини. читать дальше
27-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсів на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних радіоканалів для розвитку загальнонаціональних, регіональних та місцевих мереж. Конкурси були оголошені 28 листопада 2024 року рішеннями №№3115, 3116, за якими загалом надійшло 45 заяв від 28 телерадіоорганізацій. I. Результати конкурсу для загальнонаціональних та регіональних мереж. За результатами рейтингового голосування Національної ради визначено переможців у кожному з населених пунктів: 1. Волинська область: м. Луцьк (96.2 МГц) – переможцем визначено ТОВ «Контент Менеджмент груп» (позивні «Радіо «Конкурент»); 2. Львівська область: м. Львів (97.0 МГц) – ТОВ «Радіо «Класика і джаз» (позивні «Радіо Ностальжі»); с-ще Підбуж (98.0 МГц) – ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська Хвиля» (позивні «Львівська хвиля – радіо нашого міста»); м. Шептицький (93.1 МГц) – ТОВ «Медіа група «Надія» (позивні «Радіо Голос надії»); 3. Хмельницька область: м. Хмельницький (94.7 МГц) – ТОВ «ФМ Медіа груп» (позивні «Радіо Чемпіон»); с-ще Чемерівці (96.8 МГц) – ТОВ «Медіа група «Надія» (позивні «Радіо Голос надії»); 4. Чернівецька область: м. Чернівці (96.5 МГц) – ТОВ «Наше радіо» (позивні «Наше радіо»). 5. На частоту 100.3 МГц у с. Шепіт Чернівецької області не надійшло жодної заяви. Переможці конкурсу мовитимуть цілодобово. Вони повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше як 45% загального обсягу пісень упродовж доби, а також у проміжках часу 7:00 – 14:00 і 15:00 – 22:00. II. Результати конкурсу для місцевих та регіональних мереж. З 14 оголошених на конкурс частот заяви від медіа надійшли лише на шість. Не надійшло жодної заяви на частоти: Кіровоградська область: 96.5 МГц с. В’юнки, 94.5 МГц с-ще Новоархангельськ, 93.1 МГц с. Озера, 97.0 МГц с. Цибулеве; Одеська область: 97.0 МГц с-ще Захарівка; Полтавська область: 97.2 МГц м. Зіньків; Сумська область: 90.7 МГц м. Путивль; Черкаська область: 89.7 МГц с-ще Драбів. За результатами голосування переможцями конкурсу на інших частотах стали: 1. Волинська область: с-ще Ратне (95.7 МГц) – ТОВ «Контент Менеджмент Груп» (позивні «Радіо «Конкурент»); 2. Закарпатська область: с. Драгово (95.8 МГц) – ТОВ «Редакція газети «Вісник Хустщини» (позивні «Радіо Вісник»); 3. Івано-Франківська область: с. Гошів (92.8 МГц) – ТОВ Телерадіоорганізація студія «Дзвони» (позивні «Радіо дзвони 105.8 FM»); 4. Кіровоградська область: м. Долинська (97.6 МГц) – КП «Редакція Долинського радіо» Долинської міської ради (позивні: музичний фрагмент пісні «У Долинській весна»); 5. Львівська область: м. Миколаїв (95.7 МГц) – ТОВ «Редакція міської газети «Миколаївські вісті» (позивні «Радіо Миколаїв»); 6. Тернопільська область: м. Тернопіль (98.6 МГц) – ТОВ «Ми – Україна ФМ» (позивні «Ми – Україна»). Переможці конкурсу отримали ліцензії на мовлення з такими основними умовами: загальний обсяг мовлення – 24 години на добу; у загальному обсязі мовлення не менше як 5% мають становити інформаційні програми місцевої та/або регіональної тематики.
За результатом конкурсу, проведеного медіарегулятором 27-го березня, київська радіостанція «Ми – Україна» розширить своє покриття та буде мовити у Тернополі. На конкурсі інтереси радіостанції представляли керівник медіагрупи «Ми – Україна» Ігор Петренко та програмний директор Тетяна Фролова. Вони презентували формат радіо, підкресливши важливість розвитку мережі «Ми – Україна» у формуванні розвитку радійного простору України. Ігор Петренко відзначив, що щиро вдячний членам Нацради, особливо Олегу Чернишу та Ользі Герасим’юк за підтримку та додав: «Наша команда невпинно працює, аби створювати якісну й сучасну мережеву радіостанцію. Відтепер музика, новини та професійна аналітика звучатимуть ще й у Тернополі. Рухаємося далі!» Нагадаємо, у червні радіостанція «Ми – Україна» отримала ліцензію на мовлення у Києві на частоті 106.0 FM та у лютому – у Запоріжжі на частоті 105.1 FM. Радіо «Ми – Україна». Музика вільних людей! Частоти радіо «Ми – Україна»: 106.0 у Києві, 105.1 у Запоріжжі, 98.6 у Тернополі.
Конкурс на вільну радіочастоту – непересічна подія для медіапростору Чернівецької області. Заяви на участь у конкурсі на частоту 96.5 МГц у Чернівцях, що проходив в Нацраді з питань телерадіомовлення 27-го березня, подали загалом 9 компаній – загальнонаціональних, регіональних та місцевих мовників. Три місцеві компанії-претенденти – ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА», ТОВ «Місто ТБ», ТОВ «Чернівецький промінь», – взяли участь у засіданні Національної ради з офісу представництва Національної ради у Чернівецькій області. Представник іще одного місцевого суб’єкта у сфері медіа – ТОВ «Редакція газети «Молодий буковинець», – взяв участь у конкурсі у приміщенні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у місті Київ. Проведення цього конкурсу надважливе для місцевої громади, адже із запуском мовлення на ще одній FM-радіочастоті поліпшиться доступ мешканців до інформації, з’явиться більше медіаконтенту, збільшиться різноманіття програм. Кожна радіостанція, що подала заяви на участь у конкурсі, під час засідання медіарегулятора представила презентацію власного бачення мовлення на вільній радіочастоті у Чернівцях: від інформаційно-аналітичних програм до музичних, освітніх і просвітницьких проєктів. Директор Телерадіокомпанія ТВА / TVA Вадим Пелех зробив акцент на мультинаціональності регіону, та підкреслив, що «tva» – єдина приватна телерадіокомпанія, де програми мовами національних спільнот виходять на регулярній основі. Відтак, радіостанція «ТВА ФМ» планує виробляти, серед іншого, програми румунською мовою. Директор Чернівецький промінь Святослав Вишинський висловив переконання, що у Чернівцях бракує «розмовного радіо» – і саме цю нішу пропонував заповнити «Чернівецький промінь». «Для нас важлива культура. Партнери телеканалу – Чернівецький національний університет, обласна філармонія, театри й музеї, з якими ми спільно творимо телевізійний лекторій, документальні фільми та освітні програми. Ще один наш пріоритет – діти. В ефірі телеканалу 4 дитячі передачі власного виробництва, проєкти де можуть проявитися школярі та діти з особливими потребами», – йшлося в презентації ТОВ «Чернівецький промінь» під час нинішнього засідання медіарегулятора. ТОВ «Місто ТБ», із можливим запуском радіостанції, планують представити увазі радіослухачів актуальні новини, живі ефіри, експертні думки, історії людей, програми для психологічної стійкості, інтерактивне спілкування. Як зазначила представниця компанії Анастасія Сімак, представляючи бачення роботи нової радіостанції, сьогодні важливо підтримати військовослужбовців, їхні родини, виробляючи ті програми, які стали б психологічною підтримкою для цієї категорії громадян. Микола Кобилюк, представник Молодий Буковинець, висловив готовність компанії до запуску та забезпечення роботи нової радіостанції із позивними «Радіо МБ»: ««Молодий буковинець» – це голос незалежної журналістики. Ми завжди мали непохитну проукраїнську позицію, дотримуємося високих стандартів у роботі, а це означає, що «МБ» подає лише перевірені, об’єктивні новини та розслідує гучні справи в регіоні. Ми відгукуємося на запити мешканців, допомагаємо їм розв’язувати проблеми в громадах, тому маємо імідж авторитетного медіа. «Радіо МБ» може забезпечувати регіональну аудиторію якісними місцевими новинами, висвітлювати події та проблеми громад. «Радіо МБ» може стати ще одним майданчиком цікавої журналістики та відкритих дискусій». Участь у конкурсі на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах на частоті 96.5 МГц у Чернівцях взяли: ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ТВА», м. Чернівці (позивні: «ТВА ФМ»); ТОВ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОМІНЬ», м. Чернівці (позивні: «Чернівецький промінь»); ТОВ «НАШЕ РАДІО», м. Київ (позивні: «Наше Радіо»); ТОВ «РАДІО «КЛАСИКА І ДЖАЗ», м. Київ (позивні: «Радіо Ностальжі»); ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЛЬВІВСЬКА ХВИЛЯ», м. Львів (позивні: «Львівська хвиля – радіо нашого міста»); ТОВ «МИ-УКРАЇНА ФМ», м. Київ (позивні: «МИ-Україна»); ТОВ «МІСТО ТБ», м. Чернівці (позивні: «URBAN-RADIO найприємніше радіо нашого міста»); ТОВ «МЕДІА ГРУПА «НАДІЯ», м. Київ (позивні: «Радіо Голос надії»); ТОВ «РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ «МОЛОДИЙ БУКОВИНЕЦЬ», м. Чернівці (позивні: «Радіо МБ»). Рішенням Національної ради переможцем конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж) визнано радіостанцію «Наше Радіо» (ТОВ «Наше Радіо», м. Київ, позивні «Наше Радіо»). Радіостанція української популярної музики «Наше Радіо» має загальнонаціональну мережу мовлення. Формат радіостанції – 100% національного контенту. Поряд з українським музичним контентом радіостанція пропонує слухачам інформаційні та мистецькі програми.
Долинське радіо – переможець конкурсу на мовлення у Кіровоградській області. 27-го березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців двох конкурсів на мовлення для загальнонаціональних, регіональних та місцевих радіомереж. За їхніми підсумками було розподілено 14 частот у різних регіонах країни. Одним із переможців стало КП «Редакція Долинського радіо» Долинської міської ради, яке отримало право мовлення на частоті 97.6 МГц у місті Долинська Кіровоградської області. На конкурсі мовника представила головна редакторка Ірина Бондаренко, яка розповіла про успіхи радіостанції, її важливу роль у житті громади та поділилася планами розвитку. «Долинське радіо» вже добре знане серед мешканців громади завдяки своєму інформативному контенту, оперативному висвітленню місцевих подій та цікавим програмам. Отримання ліцензії на нову частоту відкриває нові можливості для розширення аудиторії та зміцнення позицій місцевого мовника. Згідно з чинним законодавством, станція має розпочати мовлення за новою ліцензією впродовж року. Відтак, невдовзі на хвилях 97,6 МГц на всю Долинщину знову лунатимуть знайомі позивні – музичний фрагмент пісні «У Долинській весна». І цього разу – без перерв, у режимі 24/7. Місцеве радіо є важливою частиною інформаційного простору громади, адже надає жителям оперативну, вірогідну та актуальну інформацію. Попереду – активна робота над розширенням програмного наповнення, впровадженням нових форматів мовлення та залученням ще більшої кількості слухачів. Тож зовсім скоро на частоті 97,6 МГц долинчани зможуть чути улюблені новини, цікаві ефіри та знайомі голоси.
28 березня 2025 року Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов провів брифінг для прикарпатських медіа в Івано-Франківській ОВА. Тема брифінгу: активна робота Національної ради над розбудовою інформаційного простору Івано-Франківської області, зокрема – збільшення території покриття області ефірним радіосигналом. 27 березня відбувся конкурс на мовлення на частоті 92.8 МГц в селі Гошів Калуського району. Переможець: ТОВ Телерадіоорганізація студія «Дзвони», м. Івано-Франківськ. Територія розповсюдження програм: с. Гошів та території Долинської міської, Болехівської сільської територіальних громад Калуського району Івано-Франківської області та Моршинської міської територіальної громади Стрийського району Львівської області. Початок мовлення очікуємо у другій половині 2025 року. Рішенням Національної ради #509 від 13.03.2025 в Державному підприємстві «Український державний центр радіочастот» замовлено прорахунок частоти для ефірного радіомовлення в м. Івано-Франківськ в діапазоні 87.5 – 108.0 МГц із потужністю передавача 2 кВт. 13 березня 2025 року завершений прийом документів на конкурс на мовлення в обласному центрі: частота 95.1 МГц, потужність 500 Вт. Подано заяви від 7-ми медіа: 1. ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина» (позивні: «FM Галичина»); 2. ТОВ «ФМ Медіа груп» (позивні: «Радіо Чемпіон»); 3. ТОВ «Телерадіоорганізація «Радіо Україна» (позивні: «Радіо Байрактар»); 4. Дочірнє підприємство Радіостудія «Нова Хвиля» («Нова хвиля 101.8 ФМ»); 5. ТОВ «Радіо «Класика і джаз» (позивні: «Радіо Ностальжі»); 6. ТОВ «Ми-Україна ФМ» (позивні: «МИ-Україна»); 7. ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон» (позивні: «Шлягер»). До 01.05.2025 року триває прийом документів на конкурс на мовлення на трьох вільних частотах на території Івано-Франківської області: – село Гарасимів: частота 99.0 МГц; – село Раковець: частота 88.2 МГц; – село Шевченкове, частота 94.6 МГц. Потужності передавачів: по 50 Вт у кожній точці мовлення.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 27-го березня ухвалила рішення про скасування реєстрацій і анулювання ліцензії суб’єктів у сфері медіа на їхнє звернення. Зокрема, була анульована ліцензія на мовлення КУ «Редакція Вовчанського радіомовлення» (позивні «Говорить Вовчанськ», місцеве мовлення на частоті 90.2 МГц), м. Вовчанськ Харківської обл. (ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа L11-01385). Компанія звернулася з проханням про анулювання своєї ліцензії через активні бойові дії у місті.
В ефірі м. Дніпро сталися зміни. На частоті 105.8 МГц (ТРК «Авторадіо-Дніпро» у формі ТОВ), де досі транслювалися програми київської радіостанції «Просто Раді.О Київ» (від початку повномасштабної російсько-української війни – нерегулярно), від 22-го березня транслюються програми іншої київської радіостанції – «Радіо Чемпіон».
Тим часом в ефірі самого «Радіо Чемпіон» з’явився новий проєкт. Радіостанція представляє – сезон дартсу серед хітів! Хіт-парад «В Яблучко» – це музика, яка влучає точно в ціль! 20 секторів на мішені, 20 найкращих треків в ефірі – і лише один з них потрапить у саме яблучко! Пульс пришвидшується, напруга зростає, а музичне суперництво стає ще гарячішим! У першому спортивному хіт-параді «В Яблучко». Пряму трансляцію хітових змагань ведуть Іван Якименко та Андрій Ткачов. Хто влучить у топ, а хто пролетить повз мішень? Дізнавайтеся щосуботи о 10 ранку, з повтором у неділю о 18:00. Прем’єра програми відбулася 22-го березня. Нагадуємо: музично-спортивна радіостанція «Радіо Чемпіон» веде мовлення у Києві на частоті 92.8 МГц та в Дніпрі на частоті 105.8 МГц.
В місті Кам’янське Дніпропетровської області розпочала мовлення радіостанція «Радіо Мегаполіс». Трансляції здійснюються на частоті 97.7 МГц згідно з ліцензією ТОВ «Комерційна Радіостудія «Самара» (позивний – «Самара»), яка була визнана переможцем конкурсу на використання даного частотного присвоєння 1-го лютого 2024 року. Ліцензійна потужність передавача – 0.5 кВт; територія розповсюдження програм згідно з умовами ліцензії – м. Кам’янське та території Верхівцівської, Кам’янської міських, Криничанської селищної територіальних громад Кам’янського району, Підгородненської міської, Обухівської, Петриківської, Слобожанської селищних, Миколаївської, Могилівської, Чумаківської сільських територіальних громад Дніпровського району Дніпропетровської області. Таким чином, програми регіональної мережі радіостанцій «Радіо Мегаполіс» наразі присутні в ефірі вже п’яти міст Дніпропетровської області: Нікополь (88.0 МГц), Дніпро (90.9 МГц), Кам’янське (97.7 МГц), Кривий Ріг (105.2 МГц) та Павлоград (107.9 МГц і 73.88 МГц).
8 та 10 травня у столичному Палаці спорту БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ збирають прихильників, щоб співати свої кращі хіти та зібрати кошти задля допомоги Силам Оборони. Національна мережа ХІТ FM розігрує 100 квитків на ці концерти! Щобудня вигравайте квитки на концерт БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. Заповнюйте анкету на сайті радіостанції та чекайте на дзвінок від ведучих по буднях об 11:00. Важливо! Якщо ви вказали e.... неправильно і квитки могли потрапити до іншої людини – радіостанція за це відповідальності не несе та не надає додаткові квитки. Акція «100 квитків на Без Обмежень на Хіт FM!» триває з 25.03.2025 по 10.05.2025. Заявки приймаються до 00:00 10.05.2025. Окрім цього, Національна мережа ХІТ FM запрошує вас брати участь в акції «Гра в слова». Щоранку Ігор Шклярук, Юля Карпова та Рома Мельник загадують слова та пояснюють їх за принципом гри Alias. А ви можете допомогти улюбленим ведучим та точно будете у виграші, адже «ХІТ FM» вам подарує набір для котика. Реєструйтесь за формою на сайті радіостанції, напишіть історію свого улюбленця, історію про те як і коли ваш котик чи киця потрапили до вас, як обирали ім’я та як пухнастик випрошує смаколики або будь-яку смішну чи улюблену історію про вашого котика, а ведучі розкажуть її в прямому ефірі. Чекайте дзвінка від ведучих щобудня о 8:20, щоб виграти раціон для пухнастиків. Акція триває з 28.03.2025 по 25.04.2025. Заявки приймаються до 08:15 25.04.2025. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція Національна мережа ХІТ FM веде мовлення у Києві на частоті 96.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Нововолинськ-89.0 МГц, Білгород-Дністровський-90.8 МГц, Шостка-91.2 МГц, Миколаїв-91.5 МГц, Прилуки-97.0 МГц, Олександрія-99.8 МГц, Корюківка-99.9 МГц, Ужгород-100.9 МГц, Первомайськ-100.9 МГц, Одеса-101.0 МГц, Благовіщенське-101.4 МГц, Красноград-101.6 МГц, Львів-101.7 МГц, Дніпро-102.0 МГц, Харків-102.0 МГц, Полтава-102.3 МГц, Вінниця-102.6 МГц, Івано-Франківськ-102.6 МГц, Суми-103.4 МГц, Яремче-103.6 МГц, Рівне-103.7 МГц, Павлоград-103.8 МГц, Черкаси-104.1 МГц, Кременчук-104.3 МГц, Чернігів-104.7 МГц, Ніжин-105.2 МГц, Кропивницький-105.3 МГц, Красногорівка-105.6 МГц, Тернопіль-105.6 МГц, Біла Церква-105.7 МГц, Ковель-106.0 МГц, Кам’янець-Подільський-106.2 МГц, Луцьк-106.2 МГц, Дрогобич-106.4 МГц, Запоріжжя-106.6 МГц, Хмельницький-106.7 МГц, Житомир-106.9 МГц, Кривий Ріг-106.9 МГц, Карлівка-106.9 МГц, Краматорськ-107.4 МГц, Виноградів-107.7 МГц, Ладижин-101.1 МГц, Вознесенськ-103.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
На київській радіостанції «Люкс FM» для вас і ваших улюбленців стартує нова активність з крутезними та смачними подарунками. Муркотіння, нявчання, вусаті загадки… Цікаво? Люкс FM та партнер проєкту – Club 4 Paws запускає гру «Вусате питання», де себе можна відчути справжнім котознавцем. Так-так, похизуватись своїми знаннями про пухнастиків та отримати за це справжній, смачний подарунок – вологий корм та м’ясну паличку для котусика. Щобудня, з 29-го березня, під час ранкового шоу «Зарядка» ви відповідаєте на «вусате» запитання від ведучих «Люкс FM» та за це отримуєте винагороду. Все що вам потрібно – це зареєструватись в мобільному застосунку у грі «Вусате питання» та дочекатись дзвіночка від «Люкс FM». Деталі: 1. Акція проходить з 29.03.2025 по 25.04.2025 на території України, окрім тимчасово окупованих територій. 2. Розіграш відбуватиметься у студії Люкс FM у прямому ефірі. «Вусате питання» на Люкс FM. Доведіть, що все знаєте про котів! І все буде Мрр…. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Люкс FM» веде мовлення у Києві на частоті 103.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Київ-103.1 МГц, Антопіль (Рівне) – 90.9 МГц, Кривий Ріг-91.6 МГц, Покровськ-92.5 МГц, Полтава-99.5 МГц, Вінниця-99.8 МГц, Дніпро-100.5 МГц, Хмельницький-101.2 МГц, Чернівці-102.4 МГц, Івано-Франківськ-103.8 МГц, Лозова (Тернопіль)-104.5 МГц, Холмець (Ужгород)-105.2 МГц, Черкаси-106.1 МГц, Луцьк-106.9 МГц, Миколаїв-107.1 МГц, Кропивницький-107.2 МГц, Житомир-107.7 МГц, Херсон-99.4 МГц, Кременчук-101.7 МГц, Прилуки-102.0 МГц, Запоріжжя-102.2 МГц, Одеса-104.3 МГц, Біла Церква-104.3 МГц, Андріївка (Олександрія) – 105.1 МГц, Харків-105.2 МГц, Чернігів-105.4 МГц).
Львівська радіостанція «FM Галичина» дарує 15 подарунків до Великодня! Серед них головний приз – холодильник від салону Електролюкс у Львові. Слухайте ефір станції, запам’ятовуйте номер та пишіть на студійний Viber: +380(99) 214 60 40. Щобудня о 17:00 станція обирає переможця та визначає, який приз отримаєте саме ви! Усі зареєстровані учасники автоматично претендують на головний дарунок – холодильник. Детальніше про умови – на сайті galychyna.fm. Акція «Слухай FM Галичина – вигравай холодильник» діє з 4 до 25 квітня 2025 року. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «FM Галичина» веде мовлення у Львові на частоті 89.7 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів західних регіонів України (Рівне-89.5 МГц, Луцьк – 89.8 МГц, Тернопіль – 102.3 МГц, Славське – 102.6 МГц, Старий Самбір – 102.7 МГц, Борислав – 102.9 МГц, Шептицький – 103.0 МГц, Радехів – 103.6 МГц, Турка – 105.9 МГц, Шацьк – 106.7 МГц, Броди – 107.5 МГц, Новий Розділ – 107.6 МГц, Стрий – 107.9 МГц).
Як працює радіо? Як ми можемо чути ведучих через радіо? Звідки береться музика? – ці та інші питання цікавлять усіх дітей. Тож стрийська радіостанція «Фреш FM» запрошує дітей на екскурсію до себе! Ви побачите, як створюється ефір, спробуєте себе у ролі ведучого та відчуєте магію радіо. Коли? Щочетверга об 11:45. Хто може прийти? Школярі, ліцеїсти, студенти. Для участі потрібно зареєструватися – пиши повідомлення у директ на .......-сторінці радіостанції! Або на Viber 067 104 8 111. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Фреш FM» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 104.8 МГц.
Відкрийте для себе магію радіо! Так само щочетверга, об 11:45, інша стрийська радіостанція – «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» – запрошує школярів, ліцеїстів і студентів коледжів до себе на екскурсію! Ви побачите, як створюється радіо, як формується плейлист і що відбувається за лаштунками справжньої студії. А ще – матимете шанс записати своє перше радіоінтерв’ю! Записуйтесь групами – нехай ваш клас чи курс почує себе в ефірі! Пишіть в директ на .......-сторінці радіостанції! Радіо ближче, ніж ви думаєте. Приходьте! Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Стрий FM – радіо Твого міста» веде мовлення в м. Стрий Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Чеське радіо передало Суспільному понад 560 кілограмів обладнання вартістю майже 250 тисяч чеських крон для Малої концертної студії Будинку звукозапису Українського Радіо. Це дозволить урізноманітнити контент Суспільного і записувати малі художні колективи, подкасти та інші проєкти для Радіо Культура, цифрових платформ тощо. Микола Чернотицький, голова правління «Суспільного», зазначив: «Я вдячний Чеському радіо, нашому надійному партнерові, за системну підтримку, яку воно надавало від початку повномасштабного вторгнення. Тоді воно було одним із перших суспільних мовників, які забезпечили безперервну трансляцію Українського Радіо. Сьогодні Чеське радіо допомагає переобладнати малу концертну студію культового Будинку звукозапису Суспільного. Ми вдячні за допомогу і пишаємося нашою співпрацею у сфері радіомовлення як членів Європейської мовної спілки». Чеське радіо системно підтримує Суспільне Мовлення з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Рене Заворал, генеральний директор Чеського радіо, сказав: «Чеське радіо голосно засудило російську агресію в Україні та висловило свою підтримку українському суспільному мовнику ще в лютому 2022 року. Незабаром після цього ми надали першу допомогу. Однак у час релятивізації певних фактів і геополітичних зрушень важливо продовжувати називати речі своїми іменами й не відступати від українських партнерів. Тому Чеське радіо надсилає додаткову матеріальну допомогу, яка – я вірю – максимально сприятиме доступності незалежної та актуальної інформації в Україні». У 2022 році Чеське радіо одне з перших суспільних мовників, яке забезпечило безперервну трансляцію Українського Радіо через аудіопортал mujRozhlas та класичні мережі DAB+ і DVB-T2 для щоденного доступу українців у Чехії до інформації про актуальні події в рідній країні. «Радіо Прага Інтернешнл», яке забезпечує закордонне мовлення Чеського радіо, має україномовний вебсайт ukraina.radio.cz. Раз на тиждень на ньому виходить подкаст «Свої – головний український подкаст Чехії», який пропонує актуальну інформацію, рекомендації та практичні поради. Подкаст можна слухати на сайті радіостанції, на аудіопорталі та в мобільному додатку mujRozhlas.cz, а також у всіх подкаст-додатках. У 2023 році Суспільне Мовлення та Чеське радіо уклали угоду про взаємну співпрацю. У 2023 році Чеське радіо організувало для колег із Суспільного робочі зустрічі з представниками різних підрозділів Чеського радіо – від новин, маркетингу, цифрових і аналітичних служб до технічних відділів. Метою було перейняти досвід, який можна буде застосувати на практиці в Україні.
Радіо Культура продовжує серію прямих ефірів з книгарні «Сенс» на Хрещатику. На розмову з ведучоюї Тетяною Трощинською завітає українська письменниця, співачка і культурна дипломатка Ірена Карпа. Це буде розмова про французьке лідерство, про підтримку України й стереотипи у ставленні французів до нас, про російську пропаганду і чи бояться європейці війни. На вас чекатимуть 2-го квітня о 19:00 у «Сенсі» на Хрещатику, 34. Вхід – за реєстрацією, форму шукайте за цим посиланням. Радіо Культура – головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі – радіодетективи, радіодраму тощо. Програми Радіо Культура можна слухати на ефірних частотах в обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, через супутник, в мережі Інтернет та в застосунках.
Виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська увійшла до сотні українок-лідерок премії «УП 100. Сила жінок». Вона отримала нагороду у категорії «Культура». «Для мене важливими є способи увиразнення жіночих голосів. Попри стереотип, що культура – галузь дуже «жіноча», чимало потужних лідерок залишаються невидимими на сторінках медій. Ми на Радіо Культура наполегливо працюємо з цим контекстом, посилюючи присутність лідерок галузі. Я сприймаю це і як сестринську підтримку. Також сестринською підтримкою для мене є ця відзнака. «УП 100. Сила жінок» – проєкт, за яким я уважно стежила з минулого року. Тому була дуже здивована і розчулена, коли опинилася у цьогорічному рейтингу лідерок. Я дуже дорожу цим щемким жестом підтримки, бо УП – моя перша редакція. Без досвіду роботи в ньюзрумі 2006-2007 року я б ніколи не стала журналісткою. Тож дякую та вітаю всіх потужних колег, які цього року потрапили в рейтинг», – прокоментувала Ірина Славінська. Переглянути весь цьогорічний рейтинг «УП 100. Сила жінок» можна за посиланням. Як відомо, премія «УП 100. Сила жінок» існує з 2024 року. Її заснували, щоб віддати належне жінкам, які в умовах повномасштабної війни захищають Україну на фронті, перетворюють складні обставини на можливості для бізнесу і громадського сектору, розвивають українську культуру, спорт, науку й креативні індустрії та приносять в Україну важливі зміни. У 2025 році проєкт присвячений пам’яті Ірини Цибух, парамедикині добровольчого батальйону «Госпітальєри», медіаменеджерці Суспільного та організаторці освітніх проєктів у віддалених селах Донеччини й Луганщини: «Захисниця, яка забезпечувала евакуацію поранених бійців із найгарячіших точок, надавала домедичну допомогу бійцям, постійно ризикувала власним життям під час евакуацій і намагалася впровадити культуру пам’яті в українському суспільстві, стала натхненницею цьогорічної премії «УП 100. Сила жінок»», – зазначають організатори премії на сайті.
Онлайн-радіостанція Old Periscope Radio знову має для вас хороші новини. Днями цю невеличку аматорську музичну станцію до своєї бази та, відповідно, до слухацького меню додав мовний раді-хаб LiveOnlineRadio. Відтепер Old Periscope Radio можна швидко там знайти та …слухати! LiveOnlineRadio – це онлайн-каталог музичних потокових станцій. Там – великий вибір мовників, жанрове різноманіття та зручна навігація… Також нагадаємо, що десь декаду тому радіостанцію Old Periscope Radio взяв у роботу новостворений радіохаб AllRadioUA, що для «екіпажу» станції стало черговим професійним визнанням якості створеного три роки тому некомерційного (гуманітарного) продукту. Ще раніше, восени минулого року Old Periscope Radio було залучено до баз даних та мовного меню одразу десяти радіопорталів та застосунків, які наразі або ретранслюють цю станцію, або пишуть/згадують про неї. Колектив Old Periscope Radio дуже радіє наданим від партнерів новим мовним можливостям, бо на станції завжди прагнули розширити свою присутність в Інтернеті за рахунок кооперації із радіохабами, що спеціалізуються на ресурсній концентрації онлайн-мовників зі всього світу. Також принагідно Old Periscope Radio хоче висловити слова подяки керівникам та професійним командам українських та іноземних радіохабів за підтримку своєї маленької аматорської платформи та передусім за надану можливість бути представленими ширшій онлайн-аудиторії. Нагадуємо: радіостанція «Old Periscope Radio» веде мовлення з м. Вишневого Київської області та працює виключно в Інтернеті.
Власники телефонів марки «Xiaomi» мають можливість віднедавна слухати програм чернівецької онлайн-радіостанції «Ванда FM Україна» в мобільному застосунку для прослуховування FM-радіо, де додали можливість слухати улюблені радіостанції онлайн. Завантажувати застосунок не потрібно, він вже встановлений в системі за замовчуванням. Для цього відкрийте застосунок «FM-радіо», та перейдіть в режим прослуховування радіо онлайн, знайдіть радіостанцію «Ванда FM» Україна в списку, або через пошук, та додайте її в обране, щоб не загубити серед всіх радіостанцій, які там присутні, та будьте на хвилі чарівного настрою абсолютно всюди, де є Інтернет.
До уваги слухачів онлайн-радіостанції «Mad FM»! Радіостанція має чудові новини! Після перерви, спричиненої технічними несправностями, на станції раді повідомити: трансляції повертаються в Telegram. Сьогодні, 19-го березня 2025 року, Mad FM офіційно відновлює роботу у своєму пабліку. Поки що нових сюрпризів не готували, але на вас чекає усе те, за що ви любите Mad FM: улюблена музика та наш особливий вайб. Mad FM дякує, що залишалися з ним. Mad FM повертає звук у ваші навушники! Посилання –
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
NRJ расторгнет контракт с «Газпром-...... из-за вещания в новых регионах
Французская радиостанция NRJ (Energy) заявила о намерении расторгнуть контракт с «Газпром-...... читать дальше
после того, как узнала, что ее бренд используется в Донецке. Об этом руководство NRJ сообщило газете Libération.
По условиям соглашения, подписанного до начала спецоперации, вещание на этой территории не предусматривалось. Кроме того, контракт содержит запрет на размещение политической рекламы. NRJ подчеркнула, что уже начала процесс расторжения договора. В руководстве компании также отметили, что с 24 февраля 2022 г. якобы не получали от «Газпром-...... никаких выплат.
3 сентября 2024 г. ........... писали, что субхолдинг «ГПМ-радио» (входит в холдинг «Газпром-......) за два года заключил рекордное количество сделок по покупке эфирных частот за последние шесть лет. Всего в 2023–2024 гг. субхолдинг приобрел восемь частот под запуск шести своих федеральных радийных форматов в разных городах России – Нижнем Новгороде (Relax FM), Миассе и Златоусте («Авторадио»), Магнитогорске и Орле (Like FM), Архангельске (Energy), Пензе (Comedy Radio) и Ельце («Юмор FM»). В 2021–2022 гг. субхолдинг купил три эфирные частоты (в Санкт-Петербурге, Выборге и Красной Поляне), а в 2019–2020 гг. – только одну (в Валдае), уточнил гендиректор Вадим Терещук.
«Радіо Швеції» припинило випуск новин українською мовою читать дальше
«Радіо Швеції» (Sveriges Radio) завершило діяльність української редакції новин, яка працювала майже три роки. Тимчасову ініціативу, запроваджену для підтримки українських біженців у 2022 році, згорнули через зменшення потреби в україномовному контенті. Про це йдеться на сайті мовника.
Керівництво «Радіо Швеції» пояснює своє рішення щодо закриття української редакції тим, що кількість українців, які прибувають до королівства, виявилася меншою за прогнозовану. Водночас усі раніше підготовлені матеріали українською мовою й надалі залишаться доступними на цифрових платформах мовника.
Українська редакція «Радіо Швеції» розпочала свою роботу наприкінці квітня 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Журналісти Карл Волкогон і Юлія Кизик готували матеріали, спрямовані на інформування українських біженців про шведське суспільство, діяльність державних установ та інші аспекти життя у Швеції.
Продюсер української редакції Карл Волкогон вважає, що потреба в українському контенті залишається, особливо щодо правового статусу українців після завершення дії директиви про тимчасовий захист.
«Найближчим часом буде актуальне питання майбутнього, тому що зараз діє правова невизначеність щодо директиви про тимчасовий захист і того статусу, який зможуть отримати українці після директиви. Я думаю, що це буде найважливіша тема упродовж цього року. І мені дуже прикро, що ми не зможемо продовжувати її висвітлювати на нашому радіо», — зазначив він.
У коментарі для .........а медіа» Карл Волкогон розповів, що команда від початку усвідомлювала тимчасовий характер проєкту. Про рішення закрити редакцію журналістам повідомили ще в листопаді 2024 року.
За словами Волкогона, торік через масштабну програму заощаджень «Радіо Швеції» припинило мовлення мовами тигрінья, курдською, а також російською. Російська редакція також була тимчасовим проєктом, створеним для протидії дезінформації.
Нині Карл Волкогон шукає роботу в галузі журналістики чи споріднених сферах, де зможе бути корисним для України й українців.
Журналістка Юлія Кизик повідомила .........у медіа», що також шукає роботу у шведських медіа, зосереджуючи увагу на можливості розповідати шведській аудиторії про Україну.
«Оскільки ми мали рішення про закриття української редакції ще шість місяців тому, то зараз я вже активно цим займаюся. Моя головна мета й бачення — це робота, в якій я можу шведською мовою розповідати про те, що відбувається в Україні, більше інформувати про Україну. Зараз я зосереджуюся на цьому», — сказала вона.
«Радіо Швеції» працює з 1925 року. З 2010 року ефіри іноземних служб мовлення транслюються винятково через інтернет. Радіостанцію фінансують коштом спеціального податку на приймачі й телевізори.
Ofcom опубликовала предварительные выводы своей оценки планов BBC по запуску четырех новых станций DAB + и увеличению часов вещания Radio 5 Sports Extra.
В ноябре 2024 года Би-би-си опубликовала предложения по запуску четырёх новых станций DAB+: Radio 1 Dance, Radio 1 Anthems, расширение Radio 2 и Radio 3 Unwind. Корпорация также опубликовала предложения по продлению времени вещания Radio 5 Sports Extra до ежедневного вещания с 9:00 до 19:00.
В соответствии с процедурой, описанной в Уставе и Соглашении Би-би-си, Би-би-си, а затем и Ofcom должны рассмотреть влияние «существенных» изменений в своих телевизионных, радио- и онлайн-сервисах на конкуренцию.
Ofcom согласился с BBC в том, что её предложения были «существенными», и решил провести полную оценку конкуренции. В ходе этих оценок в конечном счёте рассматривается, оправдывают ли общественную ценность предложений вероятное влияние на честную и эффективную конкуренцию.
Что касается запланированных Би-би-си радиостанций Radio 1 Dance, Radio 1 Anthems и Radio 3 Unwind, Ofcom пришёл к выводу, что эти радиостанции окажут ограниченное влияние на честную и эффективную конкуренцию, что будет оправдано общественной значимостью этих предложений. Таким образом, регулятор СМИ предварительно пришёл к выводу, что Би-би-си может продолжать реализацию своих планов в отношении этих радиостанций.
Корпорация также предложила расширить вещание BBC Radio 2, сосредоточившись на музыке и архивном контенте 50-х, 60-х и 70-х годов. Ofcom пришёл к выводу, что эта радиостанция будет полезна для общества, но, скорее всего, повлияет на коммерческих операторов, особенно на независимое Boom Radio.
По словам Ofcom, новое расширение Radio 2 также может препятствовать выходу на рынок и снижать инвестиционные стимулы для коммерческих радиооператоров в целом, особенно для независимых радиостанций и тех, которые намерены обслуживать аудиторию, от которой отошла BBC. Это окажет значительное негативное влияние на честную и эффективную конкуренцию, которое не будет оправдано общественной значимостью предложения, и Ofcom предварительно пришёл к выводу, что BBC не может вносить изменения.
Отдельно BBC планирует продлить часы вещания Radio 5 Sports Extra. Ofcom обнаружила, что может быть определенная общественная ценность в показе спортивного контента BBC более широкой аудитории, но BBC не представила достаточных доказательств того, что изменения особенно понравятся ее целевой аудитории - молодежи и рабочему классу, а также не взяла на себя обязательство широко освещать виды спорта, которые в настоящее время получают меньшее освещение по радио.
Расширение станции также может оказать значительное влияние на коммерческое спортивное радио, в частности на сеть talkSPORT. Таким образом, Ofcom предварительно пришёл к выводу, что это окажет значительное негативное влияние на честную и эффективную конкуренцию, которое не будет оправдано общественной значимостью предложения, и что BBC не может продолжать реализацию своих планов в этой области.
Ofcom принимает отзывы о своих предварительных выводах до 14 мая и опубликует окончательные решения к 4 июля.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 07:18.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.