Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 14:53.
Краковская радиостанция уволила всех живых ведущих и заменила их ИИ
Краковская интернет-радиостанция Off Radio представила новшество, которого опасались многие журналисты. Канал этой общественной радиостанции теперь практически полностью создаётся искусственным интеллектом. Живых ведущих заменили три персонажа, созданные ИИ. Сообщается, что в результате такой замены потеряли работу более десятка человек. читать дальше
Канал Off Radio Kraków, который транслировался в интернете, с 22 октября ведут персонажи, созданные искусственным интеллектом: 20-летняя Эми (сокращение имени Эмилия), 22-летний Куба (Якуб) и 23-летний Алекс, у каждого из которых своя история и свой характер. Эми учится на факультете журналистики, Куба изучает звукотехнику, а Алекс — дипломированный психолог. Это не новые журналисты, а персонажи, созданные искусственным интеллектом. Они будут вести программы, которые ранее создавались командой примерно из дюжины сотрудников.
...... версия канала OFF Radio Kraków — это исследовательский и медиа-эксперимент, пытающийся диагностировать и ответить на вопрос, какое влияние развитие искусственного интеллекта может оказать на культуру, СМИ, журналистику и общество», — говорится на сайте радиостанции.
Нововведение вызвало бурную реакцию в медиа-среде. В опубликованном открытом письме сообщается, что «благодаря новой формуле радиостанции в начале сентября около десятка человек — ценных и опытных журналистов, творцов и музыкантов краковской культуры — потеряли работу. Некоторые из них работали над созданием, развитием и сотворчеством редакции OFF Radio Kraków». К 23 октября письмо подписали уже более 15 тыс. человек, которые не хотят быть «объектом эксперимента».
Нынешний главный редактор Off Radio Марцин Пулит (Marcin Pulit) утверждает, что «никого не уволили с Радио Краков из-за внедрения инструментов искусственного интеллекта». По его словам, «это были приглашённые сотрудники, которые делали для нас программы раз в неделю. Контракты истекли не потому, что был внедрён искусственный интеллект, а потому, что эта формула не работает, потому что она по существу пересекается с двумя другими программами и не имеет масштаба, а аудитория радиостанции была близка к нулю».
Пулит подчеркнул, что ИИ-ведущие — просто инструменты, которые используются реальными журналистами. Он сообщил, часть авторских музыкальных программ была передана на «Радио Краков Культура», а одна — на основной канал радиостанции. «У нас по-прежнему работают два штатных сотрудника — на основном канале и на “Радио Краков Культура”», — пояснил Пулит.
На проблему обратил внимание вице-премьер и министр по информатизации Кшиштоф Гавковски (Krzysztof Gawkowski), указавший на назревшую необходимость регулирования сферы ИИ: «Хоть я и фанат развития ИИ, но считаю, что мы все чаще выходим за конкретные границы. Использование ИИ должно быть для людей, а не против них!»
Українське радіо під час війни #98: конкурс на радіомовлення, штрафні санкції та айдентика до 100-річного ювілею Українського Радіо читать дальше
7-го листопада Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на відкритому засіданні проведе конкурс на мовлення на частоті 106.4 МГц у Кам’янці Черкаської області. Він оголошений рішенням регулятора від 25-го липня 2024 року №2396 для розвитку місцевих мереж. До участі в конкурсі допущено дві компанії з Черкащини: КО «Голос Городищини» Городищенської міської ради, м. Городище; ТОВ «Телерадіокомпанія «Магніт», м. Канів. Водночас регулятор скасував конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра у вільних відрізках часу на частоті 68.12 МГц у с. Яришівці Вінницької області. У визначений для подачі заяв термін – до 10-го жовтня 2024 року до 18:00 – не надійшло жодної заяви на участь. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 24-го жовтня оголосила конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах для розвитку загальнонаціональних і регіональних мереж. Пропонуються частоти 105.1 МГц у м. Запоріжжі та 92.1 МГц – м. Шептицькому Львівської області. Програмна концепція мовлення ставить вимогою забезпечувати частку пісень (музичних творів із текстом) державною мовою не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених упродовж доби, а також не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7 годиною та 14 годиною і між 15 годиною та 22 годиною. Конкурс передбачає цілодобове мовлення. Заяви та документи на участь у конкурсі можна подавати до 18-ї години 26-го грудня 2024 року. Розглянуті вони будуть до 26-го березня 2025 року. Заяви та документи до них необхідно подавати в паперовій формі на юридичну адресу Національної ради: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601. Або в електронній формі на електронну пошту Національної ради: nrada.nrada.gov.ua. Докладно з умовами конкурсу і вимогами щодо заповнення документів можна ознайомитися на сайті регулятора.
Двом радіомовникам на засіданні Нацради з питань телерадіомовлення 24-го жовтня було видано дозволи на тимчасове мовлення. Зокрема, ще на рік продовжено дозвіл на тимчасове мовлення харківській компанії ТОВ «ТРК «Матрікс+» (позивні «NovaLine»), яка й надалі працюватиме на частотах 98.4 МГц у с-щі Новомиколаївці Запорізької області та 89.1 МГц у с. Байраку Харківської області. Тим часом програми «Радіо «Акцент» (КП «ТРК «Акцент») транслюватимуться зі збільшеною потужністю передавача у м. Шостці Сумської області на частоті 104.1 МГц. Згідно з дозволом, потужність передавача радіостанції буде збільшено з 30 до 100 Вт.
П’ятьом місцевим радіостанціям Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 24-го жовтня продовжила строк дії їхніх ліцензій. Наступні 10 років вони й далі працюватимуть цілодобово: «Радіо Магніт» (ТОВ «ТРК «Магніт») – на частоті 99.7 МГц у м. Канів Черкаській області; «Шлягер» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Контакт») – у Запорізькій області на частотах 104.5 МГц в Запоріжжі, 101.0 МГц у Бердянську і 104.7 МГц в Мелітополі; «Говорить Самбір! Вас вітає радіоредакція «Поступ»» (Редакція Самбірського РМ «Поступ» – на частоті 92.9 МГц у Самборі Львівської області; «Дуже радіо» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Говерла») – на частоті 104.3 МГц у Львові; «Говорить Ізюм» (Ізюмська радіокомпанія «Радіо-Ізюм») – на частоті 100.8 МГц в м. Ізюм Харківської області.
До двох радіостанцій Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення застосувала штрафні санкції через невиконання вимог медійного законодавства. Житомирська міська радіокомпанія «Крок радіо» у формі ТОВ (позивні «NewDayFM – настрій нового дня») отримали санкції через порушення частини четвертої статті 26, частини четвертої статті 60 Закону України «Про медіа». Компанія вчасно не поінформувала регулятора про зміни, що сталися в її структурі власності та 27-го квітня 2024 року. Щодо оновлень структури власності, вона мала подати до Національної ради відповідну заяву упродовж 45 робочих днів із дня, коли вони відбулися, – тобто до 28-го червня 2024 року. Порушення класифікується як значне і передбачає штраф 10 відсотків розміру ліцензійного збору. Для «NewDayFM – настрій нового дня» він становитиме 15 897,00 гривень. Також визнано порушення частини третьої статті 60 Закону України «Про медіа» в діяльності ТОВ «ТІМ ФМ» (позивні «ТІМ»), яке мовить на частотах 102.4 МГц і 95.7 МГц на Чернігівщині. Внаслідок реорганізації ТОВ «ТРК «ТІМ», м. Прилуки Чернігівської області, шляхом виділу, 20 червня цього року було створено нову юридичну особу – ТОВ «ТІМ ФМ». Радіостанція мала упродовж 10 робочих днів із дати переходу до неї прав та обов’язків ліцензіата – тобто до 4-го липня 2024 року – звернутися до Національної ради щодо внесення змін до Реєстру, які підтверджують її правонаступництво. Однак, медіарегулятора про це вчасно не було поінформовано. Це порушення є значним і передбачає штраф 10% розміру ліцензійного збору. А за двома ліцензіями він для «ТІМ» становитиме 15897,00 і 7797,10 гривень.
Суспільне Мовлення представило айдентику та мерч до 100-річного ювілею Українського Радіо. Їх розробкою займалась команда департаменту промо і дизайну Суспільного Мовлення. Айдентика до нового сторіччя Українського Радіо складається з візуальної частини та слоґану «Нове сторіччя Українського Радіо». Шрифтова частина логотипа має яскравий лаконічний та монолітний характер. «Команда дизайнерів поєднала в айдентиці сторічного ювілею теперішню айдентику Українського Радіо з екосистемою Суспільного Мовлення. Задумана візуальна естетика – це конструктивізм, що характеризується лаконічністю та геометризмом. Це естетика епохи створення Українського Радіо, – зазначив директор департаменту промо і дизайну Суспільного Максим Лесняк. – Команда, яка працювала над візуальним рішенням, прагнула передати монолітність та емоційну активність в айдентиці до 100-річного ювілею Українського Радіо». Створена до ювілею айдентика була реалізована у брендованій продукції за фінансової підтримки Європейського Союзу. «Нам хотілось, аби цей мерч був стильним, яскравим, привертав увагу і спонукав ставити питання. «Неймовірно крута річ, а з якої нагоди? О, я і не знав, що Українському Радіо аж сто років», – ось таку реакцію ми хочемо чути й розповідати у відповідь знову і знову про сто років нашого радіо – як візуальним вираженням через мерч, так і словами, заходами, історіями, передачами, проєктами. Здається, нам вдалось, і наша брендована продукція привертає погляд, викликає захоплені емоції, спонукає до розмов про наш цьогорічний ювілей і сприяє поширенню інформації про 100 років Українського Радіо», – каже координаторка заходів до 100-річчя Українського Радіо Світлана Чернецька. Зазначимо, 16-го листопада 1924 року в ефірі Українського Радіо прозвучав концерт, який став першою радіотрансляцією. Симфонічна музика відкрила сторінку існування Українського Радіо як п’ятого радіомовника світу. Українське Радіо – найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. У 2024 році відзначає століття з початку мовлення. Програми радіостанції можна слухати на ефірних частотах в обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, у проводовій мережі, через супутник, в мережі Інтернет та в застосунках. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку «Дія».
Суспільне Мовлення та Українське Радіо у партнерстві з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативою першої леді Олени Зеленської, закликали українців 25 жовтня, відразу після написання Радіодиктанту національної єдності, долучитись до проєкту «Щоденники стійкості». Проєкт заохочує людей писати про пережите. Адже ментальна практика записування переживань і думок на папері має терапевтичний ефект і допомагає вивільнити емоційне навантаження, проаналізувати ситуації та знайти конструктивні рішення. Кожен, хто хоче долучитися до проєкту «Щоденники стійкості», матиме нагоду написати власну історію, згадати той самий день, коли точно зрозумів/ла, що? йому / їй дає сили й допомагає знаходити світло посеред темряви. «Уже 25 років Радіодиктант об’єднує людей довкола мови, для багатьох він став традицією. Саме звичні ритуали, традиції допомагають триматися у буремні часи. Крім того, останні роки тексти диктантів стали максимально близькі слухачам/кам, бо вони – про пережите. Тож цей флешмоб – не просто перевірка грамотності, а своєрідний інструмент стійкості для багатьох українців у всьому світі й тих, хто вчить любить українську мову та вже понад два десятки років разом з Українським Радіо пише Радіодиктант. І водночас – це можливість для тих, хто тільки перейшов на українську, відчути себе в колі своїх. Ми запрошуємо після Радіодиктанту написати кілька речень про себе, про те, що нашим слухачам/кам і глядачам/кам допомагає триматися.
ословлення надає наснаги, допомагає переосмислити себе, свої потреби та бажання, допомагає бути стійкими у складні моменти», – розповіла координаторка Радіодиктанту і виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько. «Щоденники стійкості» звучатимуть в ефірі Українського Радіо, а матеріалами для них стануть історії слухачів і глядачів. Відразу після Радіодиктанту до радіостудії завітала поетеса Дар’я Лісіч, а на Першому каналі Суспільного у програмі «Суспільне Студія» взяли участь учитель-методист, вчитель вищої категорії Микола Шевцов і піхотинка, штурмовичка, бойова медикиня Олена Риж. Разом з ведучими, у прямому ефірі, вони поділилися своїми історіями, як ментальна практика написання пережитого допомагає їм триматися, а також розповіли про те, які техніки використовують особисто та запросили слухачів і глядачів долучитися до наповнення загальнонаціональної платформи-архіву «Ти як? Щоденники стійкості». Керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва розповіла, як написання власних історій стійкості може допомогти й тому, хто її пише, і тим, хто це прочитає: «Що роблять українці після вкотре безсонної ночі? Ведуть дітей в школу та садочок. Їдуть на роботу. У когось важлива контрольна в університеті. Хтось збирає сьогодні компанію, щоб плести маскувальні сітки на фронт. Історії стійкості українців – серед нас, вони навіть у звичному буденному. І все, що б з нами не відбувалося (хороше чи погане), – важливо осмислювати, виписувати: в прямому сенсі – ручкою на папері. Це ефективна ментальна практика. А ще, якщо своєю історією стійкості поділитися, вона може стати опорою для когось. Відтепер це можна зробити у «Щоденниках стійкості» на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською». З історій слухачів і глядачів команди проєкту оберуть 10 найщемливіших, адаптують їх у формат коротких аудіорозповідей і вони прозвучать в ефірі Українського Радіо у програмі «Щоденники стійкості» в листопаді. Важливо, що ініціатива реалізується у 100-річчя Українського Радіо, яке є своєрідним символом стійкості. Як і радіо, що зберігає голос нації вже століття, кожна людина має власну внутрішню силу та можливість бути стійкою перед викликами. Виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко каже, що Українське Радіо не раз ставало у пригоді українцям у складні часи, і тепер озвучить їхні історії стійкості.
Українське Радіо пережило всі складні моменти нашої історії разом зі слухачами. При цьому завжди залишалося надійним джерелом інформації. Після початку повномасштабного вторгнення багато слухачів писали нам, що саме радіо дозволяло їм зберегти силу духу і віру у нашу перемогу у найскрутніші часи: під час окупації, під обстрілами, за відсутності електрики та зв’язку. Сподіваюсь, слухачі підхоплять наш новий проєкт, і поділяться своїми історіями стійкості», – розповів Юрій Табаченко. Суспільне Мовлення – незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка.
Відтепер в ефірі івано-франківської радіостанції «Західний полюс» – нова передача – English with Helen Doron school, яка допомагатиме слухачам поглиблювати свої знання англійської мови. Слухайте щодня о 15:30 та 18:30! Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Західний полюс» веде мовлення в м. Івано-Франківськ на частоті 104.3 МГц, а також у кількох населених пунктах Івано-Франківської області (Яблуниця-92.4 МГц, Рогатин-97.5 МГц, Калуш-105.5 МГц).
Ви готові перевірити, наскільки добре ви знаєте вулиці Львова? Для цього доведеться перемогти люкс-робота у грі «Вулиця» в ефірі «Радіо Люкс FM – Львів»! Щобудня відгадуйте приховану вулицю у вечірньому шоу «16+» на Люкс FM Львів та вигравайте 40-сантиметрову (!) піцу від партнера гри – ресторану Budzzini. Нагадуємо: розважально-музична станція «Радіо Люкс FM – Львів» веде мовлення на частоті 104.7 МГц.
Решетилівське радіо «ReLife 91.1 FM» розігруватиме квитки на кіно: «MULTIPLEX» став новим партнером ранкового ком’юніті «Розпаковка», що лунає в ефірі станції. Затяті кіномани матимуть змогу вигравати квитки у кіно від «MULTIPLEX» (Полтава). Для цього слухайте ранкове ком’юніті «Розпаковка» на «ReLife 91.1 FM», беріть участь у вікторині «Кінопрокат» щовівторка і щочетверга та відправляйтеся на перегляд улюбленої стрічки. Саме для вас – найкращі новинки зі світу кіно в шести просторих і комфортних кінозалах з великими екранами та потужним звучанням! Нагадуємо: комунальна розважально-інформаційна радіостанція «ReLife 91.1 FM» веде мовлення в м. Решетилівка Полтавської області на частоті 91.1 МГц.
Київська онлайн-радіостанція «X Radio» представляє Радіошоу «Pulsar» від DJ, і саундпродюсера Quasar-89 (Олександр Галушко). Слухайте щоп’ятниці о 21:00! А у п’ятницю, 25-го жовтня, в ефірі радіостанції відбулася ексклюзивна прем’єра нового танцювального радіошоу BassLight від резидента радіостанції – DJ Olena Shevchenko. Година найкращого #DNB. Слухайте в ефірі о 22-ій за київським часом. Нагадуємо: онлайн-радіостанція «X Radio» лунає виключно в мережі Інтернет – її програми можна слухати на сайті
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
Польське радіо достроково припинило мовлення з використанням ШІ-ведучих читать дальше
Керівництво польського OFF Radio Krakow достроково завершило експериментальне мовлення з використанням інструментів штучного інтелекту (ШІ). Автори ініціативи поспішили заявити, що досягли цілей проєкту, але в ЗМІ та інтернеті причиною закриття вважають численні скарги.
Спочатку редактори назвали свою ідею дослідженням можливостей і загроз, які несе розвиток ШІ. В ефірі радіо з’явилися три віртуальні персонажі, образи, думки й голоси яких були розроблені справжніми співробітниками із застосуванням ШІ-технологій.
Вигадані ведучі щодня вели програми та випускали авторські передачі. Під час однієї з них було представлено інтерв’ю з нобелівською лауреаткою з літератури Віславою Шимборською, яка померла 12 років тому. Це викликало неоднозначну реакцію громадськості.
Керівництво радіостанції закрило проєкт через тиждень, хоча передбачалося, що він триватиме три місяці. Перехід на звичайне музичне мовлення головний редактор радіо супроводив заявою про те, що весь контент із використанням ШІ мав відповідне маркування. Він також визнав, що на адресу радіо надійшло багато різких суджень, однак пояснив це емоційним ставленням людей до розвитку технологій.
Українське радіо під час війни #99: музичні прем’єри, X Radio на німецькому майданчику та розширення регіональної мережі NewDay FM читать дальше
Приємна новина для всіх слухачів київської радіостанції «Радіо РОКС – Україна», а особливо для мешканців міста Кам’янець-Подільський Хмельницької області. Відтепер станція мовить і у вашому місті! Трансляції здійснюються на частоті 92.9 МГц. Налаштовуйте ефірну частоту «Радіо РОКС – Україна» вдома, на роботі та в авто. Нагадуємо: ПП ФІРМА «ЛЯМІН» із позивним «Радіо РОКС – Україна» отримало дане частотне присвоєння на конкурсі, що відбувся 26-го вересня поточного року. Ліцензійна потужність передавача – 250 Вт. Територія розповсюдження програм – м. Кам’янець-Подільський та території Кам’янець-Подільської міської, Гуменецької, Слобідсько-Кульчієвецької сільських територіальних громад Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. читать дальше
Рівненська радіостанція «Радіо RESPECT» розпочала мовлення в м. Радивилів Дубенського району Рівненської області. Трансляції здійснюються на частоті 89.6 МГц. Про це йдеться у повідомленні на .......-сторінці радіостанції: «Шукайте Радіо Respect відтепер ще й на 89.6 FM у Радивилові та Крупці!!! Дякуємо тим, хто вірить та допомагає! Дякуємо Силам оборони України! Слава Україні!». Тим часом представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Рівненській області Лілія Гринюк на своїй .......-сторінці вже привітала радіостанцію «Радіо RESPECT» із початком мовлення в м. Радивилів: «У місті Радивилів Рівненської області на частоті 89.6 МГц розпочало мовлення Радіо Respect. Попри усі труднощі команді мовника вдалося запустити свою хвилю і вийти в ефір для місцевого слухача. ГО «Медіа-Центр «Третя столиця» стало переможцем у конкурсі на цю частоту ще у 2021 році. Тепер мовник успішно стартував і працюватиме 24 години добу. Вітаємо команду «Радіо «RESPECT» із запуском мовлення і бажає відваги й натхнення у щоденній роботі задля розвитку українського медіапростору і цілковитої перемоги нашої країни й на інформаційному фронті». Нагадуємо: ГО «Медіа-Центр «Третя столиця» із позивним «Радіо RESPECT» отримало частоту 89.6 МГц в Радивилові на конкурсі, що відбувся 25-го листопада 2021 року. Ліцензійна потужність передавача – 100 Вт. Територія розповсюдження програм – м. Радивилів та території Радивилівської міської, Крупецької сільської територіальних громад Дубенського району Рівненської області. Досі програми радіостанції «Радіо RESPECT» були доступні в м. Острог Рівненського району Рівненської області на частоті 92.3 МГц.
Житомирська радіостанція «NewDay FM» розширила свою регіональну радіомережу. З 1-го листопада станція мовить в Житомирі на частоті 102.2 МГц. Незабаром на станції планують запустити ефір ще у Звягелі Житомирської області на частоті 91.7 МГц. Досі радіо «NewDay FM» мовило у трьох населених пунктах Житомирської області: у Коростені на частоті 100.6 МГц, в Малині на частоті 90.2 МГц та у Бердичеві на частоті 102.0 МГц. Радіо «NewDay FM» – настрій нового дня! В ефірі радіостанції лунають українські та закордонні хіти останніх років – від початку 2000-х до сьогодні. Велика увага приділяється інформаційним програмам регіональної тематики. Зокрема, випуски новин виходять в режимі 24/7. Мовлення здійснюється зі студії у Житомирі, однак, досі станція не мала власної частоти обласному центрі. Нагадаємо – донедавна на частоті 102.2 МГц в Житомирі працювала місцева радіостанція «КРОК Радіо». 27-го вересня поточного року рішенням Нацради з ТРМ було внесено зміни до Реєстру суб’єктів у сфері медіа щодо ліцензіата та умов ліцензії на мовлення відповідно до заяви «Житомирської міської радіокомпанії «КРОК радіо» у формі ТОВ у зв’язку зі зміною структури власності ліцензіата, внаслідок якої відбулися зміни кінцевого бенефіціарного власника, ключових учасників чи власників істотної участі, позивних, програмної концепції мовлення, технічних характеристик в частині постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг та впорядкування території розповсюдження програм. Відповідно до цих змін було затверджено новий позивний і нову програмну концепцію станції.
Київську радіостанцію «Громадське радіо» знову включено до Білого списку найякісніших українських онлайн-медіа. Про це повідомляє на своїй .......-сторінці головна редакторка радіостанції Вікторія Єрмолаєва: «Громадське радіо вчергове ввійшло до Білого списку найякісніших українських онлайн-медіа. Це свідчить про прозорість та дотримання професійних стандартів. Також нещодавно ми отримали сертифікацію Ініціативи журналістської довіри (JTI), що базується на стандартах «Репортерів без кордонів». Обидві відзнаки – це результат складної щоденної роботи як над контентом, так і над собою. Ми змінюємось, медіа змінюються, змінюється ринок. А перед незалежними мовниками постає все більше задач і проблем. Така реальність. Тому я дякую всій команді Громадське радіо за гнучкість, терпіння, сміливість та чесність. Без цих якостей та вашого бажання робити щось справжнє не було б медіа, яким ми пишаємось». Нагадуємо: громадська інформаційно-музична радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також – на інших частотах в низці регіонів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
25 жовтня відбулася трансляція Радіодиктанту національної єдності – 2024 до Дня української писемності та мови. Найбільший україномовний флешмоб об’єднав усі континенти спільним написанням Радіодиктанту. Суспільне транслювало його наживо на всіх платформах: на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура; дивитися в ефірі телеканалу Суспільне Культура; на ютуб-каналі Українського Радіо; на .......-сторінках Суспільного. Станом на понеділок, 28 жовтня, на ютуб-каналі Українського Радіо Радіодиктант переглянули понад 466 тис. користувачів, а в день трансляції він посідав перше місце у трендах у вкладці «Популярне» на ютубі та у Google-запитах. Станом на 28 жовтня Радіодиктант продовжує перебувати #2 на вкладці «Набуває популярності». На телеканалі Суспільне Культура працювала ведуча Українського Радіо Олена Зелінченко. Під час прямих включень вона спілкувалася з учасниками написання Радіодиктанту з різних міст України та світу, які зібралися, щоб написати його разом. Прямий ефір подивилися 90 тисяч глядачів (віком 4+ років у містах з населенням 50 тис.+ жителів). Частка аудиторії становила 2,27% (аудиторія 18+ років у містах з населенням 50 тис.+ жителів), що втричі вище за середню частку аудиторії телеканалу Суспільне Культура у жовтні. Пікова частка аудиторії Радіодиктанту в моменті становила 3,12%. У застосунку та на сайті Українського Радіо Радіодиктант слухали 205 тисяч слухачів. До 6 млн переглядів сумарно контенту про Радіодиктант отримав тікток Суспільного «До речі». Зазначимо, цьогоріч текст Радіодиктанту «Магія голосу» написала письменниця Оксана Забужко. У прямому ефірі зі студії його зачитав поет, нині військовий, Павло Вишебаба. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Минулого року до Радіодиктанту національної єдності – 2023 долучилися понад пів мільйона людей на платформах Суспільного. Авторкою тексту Радіодиктанту була поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав Радіодиктант актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. Близько 20 тисяч листів надійшло на перевірку, а переможцями стали сім осіб. Суспільне Мовлення – незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка.
До 100-річчя Українського Радіо на сайті Суспільне Культура презентували спеціальний проєкт, що розповідає історію радіомовлення в Україні. Згадати ключові події з життя Українського Радіо, відкрити для себе основні віхи історії радіо через фотографії, аудіозаписи та відеоматеріали пропонує спецпроєкт «100 років Українського Радіо» (Сторінку «100 років Українського Радіо» створено в рамках спільного проєкту Суспільного Мовлення та ГО «Фундація Суспільність».). У найважчі часи Українське Радіо було символом стійкості й джерелом надійної інформації. В 1991 році радіослухачі стали свідками проголошення державної незалежності в прямому ефірі. 16-го листопада цього року Українське Радіо починає відлік нового сторіччя. У неспокійні 1920-ті українські голоси одними з перших з’являються в ефірі. У 1930-ті працівники радіо зазнають репресій, невдовзі опиняються на фронтах Другої світової – хто з мікрофоном, хто зі зброєю. У 1970-ті на радіо лунають мелодії музичного відродження – хіти «Червона рута» і «Водограй». У прямому ефірі звучить Акт проголошення незалежності України. Три революції, війна 2014-го, пандемія COVID-19, повномасштабне вторгнення 2022-го – хай що відбувається, Українське Радіо виходить в ефір, щоб інформувати й підтримувати своїх слухачів. З першої передачі й до сьогодні Українське Радіо говорить українською мовою. Радіодиктант національної єдності, започаткований у 2000 році, став наймасштабнішим флешмобом, що популяризує українську мову. 25-й раз поспіль по всьому світу писали цьогоріч диктант. 24-го лютого 2022 року о 6-ій ранку новини Українського Радіо почалися з повідомлення про те, що «російські війська перетнули кордон у районі Харкова». Пізніше, коли російські ракети атакували енергетичну інфраструктуру,
Суспільне поширило детальну інструкцію, як слухати радіо без електрики та зв’язку. 25-го лютого Суспільне відкриває свій радіосигнал для ретрансляції як всередині країни, так і за кордоном. Документальний фільм «Голос спротиву» зберіг свідчення працівників Суспільного про роботу в перші тижні повномасштабного вторгнення. Витримувати психологічне напруження допомогли відгуки людей, котрі врятувалися завдяки тому, що слухали радіо – як, наприклад, ефір про шляхи евакуації з Маріуполя. Дізнавайтеся про цікаві та важливі події з історії Українського Радіо, дивіться унікальні фото, слухайте унікальні записи у спецпроєкті «100 років Українського Радіо». Українське Радіо – найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. У 2024 році відзначає століття з початку мовлення. Програми радіостанції можна слухати на ефірних частотах в обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, у проводовій мережі, через супутник, в мережі Інтернет та в застосунках. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку «Дія».
На хвилях Радіо Культура вийде низка спеціальних проєктів, присвячених 100-річному ювілею Українського Радіо. Слухачі матимуть унікальну можливість поринути в історію національної культури, літератури та мистецтва через історичні факти, музичні твори й унікальні архівні записи. «Радіо Культура є літописцями української культури. Наші команди створюють аудіоверсії музичних, літературних, театральних творів, які стали знаковими явищами – й таким чином документують життя культурного поля. В часи війни от уже понад десять років ця робота є особливо важливою, адже ворог прагне знищити культуру – те, що робить нас нами. Також ця робота засобами культурної дипломатії й нашої праці в складі Європейської мовної спілки сприяє поширенню української культури у світі. Тож у рік сторіччя Українського Радіо наша команда занурилася в архів, аби зібрати найбільш цінні записи. Ця подорож історичними записами дала унікальну нагоду на власні вуха почути, як протягом цієї сотні років змінювалася Україна та її культура», – говорить виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська. З 28 жовтня на хвилях Радіо Культура стартував проєкт «100 років в ефірі: голоси українських письменників».
Щодня звучатиме радіоподорож історичними епохами, що дозволить почути голоси знакових письменників 20-го та 21-го століть. Серед голосів, які звучатимуть, є ексклюзивні записи українських письменників від 1950-х років і до сьогодення: Іван Багряний, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Сергій Жадан, Оксана Забужко та багато інших. «Голоси як невидимий портал – зв’язок між поколіннями. Вони оприявнюють приховані сенси, які особливо важливі, бо наш ефір можна почути навіть на тимчасово окупованих територіях. Радіо створює художній засіб спілкування навіть тоді, коли це здається неможливим. Це було і під час Другої світової війни, і залишається незмінним дотепер», – розповідає авторка проєкту Лілія Славінська. З 3 листопада о 9:00 в ефірі Радіо Культура розпочинається спецпроєкт, що складається з 14 випусків, присвячених знаковим музичним записам «Художнього фонду Українського Радіо». У програмі звучатимуть унікальні записи музичної спадщини України. «По записах з нашого Художнього фонду можна було б реконструювати історію української культури. Адже одна з наших важливих суспільних функцій – фіксація історичних моментів, зокрема мистецьких. Для прикладу, лише за останні два роки команда Радіо Культура записала й оприлюднила в ефірі кілька важливих музичних прем’єр: це і «Чоколівська симфонія» Олександра Саратського, написана у перші місяці повномасштабної війни, і «Симфонія Перемоги» Золтана Алмаші, і «Симфонія Незламності» Олега Безбородька, які прозвучали у Львівському органному залі. З іншого боку, маємо багато знакових архівних записів, зроблених ще у 1940-ві роки та пізніше. Дещо з цих записів представимо у проєкті до сторіччя», – розповідає одна з авторок проєкту, завідувачка музичної редакції Світлана Галась. З 4-го листопада о 9:00 щодня в ефірі Радіо Культура слухачі й слухачки почують літературний проєкт «100 років в ефірі: радіо в українській літературі». Проєкт розповідає про історію країни, через улюблені книжки, на сторінках яких завжди звучить радіо. Кожна серія міститиме уривки з творів українських письменників від 1920-х до сучасності, проводячи слухачів через десятиліття важливих історичних змін. «Кожна серія – це унікальна подорож крізь епохи, що охоплює період від 1920-х до сьогодення.
Цей проєкт досліджує відомі художні тексти, де радіо стає провідником, що проводить слухачів українською літературою», – розповідає продюсерка проєкту Марина Люта. 16-го листопада о 21:00 в ефірі Радіо Культура прозвучать фрагменти найстаріших записів, які збереглися у фонді Українського Радіо від 1947 року. Спогадами про ці записи поділяться знакові актори Богдан Бенюк, Наталія Сумська, Олексій Богданович та інші. Зазначимо, що 16-го листопада 1924 року в найпершому в історії ефірі Українського Радіо прозвучав концерт, який став першою радіотрансляцією в Україні. Симфонічна музика, що того дня лунала з приймачів, відкрила нову сторінку в існуванні Українського Радіо, п’ятого радіомовника у світі. Радіо Культура – головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі – радіодетективи, радіодраму тощо. Програми Радіо Культура транслюються на ефірних частотах в обласних центрах та багатьох інших населених пунктах України, а також через супутник, в мережі Інтернет та у застосунках.
Тим часом з 5-го листопада на хвилях Радіо Культура звучатимуть музичні прем’єри. Щотижня у програмі «Це класика» слухачі й слухачки почують нові твори українських та закордонних композиторів, записані цього року на сценах українських концертних залів. Ось що підготувала команда Радіо Культура на листопад: 5-го листопада о 22:00 у програмі «Це класика» з ведучою Наталією Попудрібко відбудеться прем’єра концерту Хорової капели Українського Радіо на фестивалі «Київмузикфест». 16-го листопада о 17:00 у програмі «Це класика» з ведучою Наталією Попудрібко прозвучить святковий концерт, присвячений сторіччю Українського Радіо. Запис урочистої події відбудеться у Національній опері України. 26-го листопада о 17:05 у програмі «Це класика» з ведучою Світланою Галась прозвучить концерт «Імпровізація» Олександра Саратського, записаний у Національній філармонії України. Звучатимуть джазові обробки українських народних пісень у виконанні композитора і піаніста Олександра Саратського.
Нове шоу на хвилі київської радіостанції «Радіо Чемпіон» – «Великий спортивний вік-енд». Пориньте у вир найгарячіших спортивних подій вихідних разом із «Радіо Чемпіон»! В режимі реального часу радіостанція допоможе вам оглянути найцікавіші моменти українського та європейського футболу, баскетболу, хокею, тенісу, Формули-1, боксу та індивідуальних видів спорту. А також не дасть вам пропустити найяскравіші новини тижня, що минає. Ведучий проєкту – Вадим Плачинда. Вмикайте Радіо Чемпіон щосуботи та щонеділі з 13:00 до 18:00. Будьте в епіцентрі спортивних емоцій разом із Чемпіон радіо! Нагадуємо: музично-спортивна радіостанція «Радіо Чемпіон» веде мовлення у Києві на частоті 92.8 МГц.
Слухайте на хвилі тернопільської радіостанції «УХ Радіо – Справді Українська хвиля» проєкт «Історії інших з психотерапевткою Вікторією Глушок». Це історії людей, яких ви щодня зустрічаєте на вулиці – у транспорті, у кав’ярнях, які працюють із вами в офісі, або купують продукти у тій же маленькій крамничці на розі. Це історії, які розповідають випадковим попутникам і психотерапевту. Це історії незнайомців, та іноді вони такі знайомі, що здаються вашими власними. Слухайте у понеділок і п’ятницю о 15:15 та о 18:15. Нагадуємо: інформаційно-розважально-просвітницька радіостанція «УХ Радіо – Справді Українська хвиля» веде мовлення у Тернополі на частоті 101.1 МГц.
Сокальська радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» розпочинає новий проєкт «Радіотерапія», де розбиратимуть життєві ситуації, говоритимуть про емоційне та психологічне здоров’я, ділитимуться порадами від психолога і шукатимуть способи впоратися зі стресами та викликами сучасного життя. Ця програма – можливість для слухачів знайти відповіді на питання, які їх турбують, відчути підтримку та зрозуміти, що вони не самотні у своїх переживаннях. Нагадуємо: сокальська музична радіостанція «Сокаль – з тобою поруч» веде мовлення на м. Сокаль Шептицького району Львівської області на частоті 101.0 МГц.
Новим директором павлоградської радіостанції Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» призначено Дмитра Ольхового. Він має понад 15 років досвіду роботи в медіа. Свою кар’єру розпочав у 2008 році на радіо «Самара», де працював ведучим прямого ефіру. Згодом обіймав посади журналіста Служби новин та редактора креативного відділу. У компанії впевнені, що досвід Дмитра стане важливим кроком для подальшого розвитку радіостанції, що сприятиме новим досягненням та покращенню контенту для слухачів. Нагадаємо: розважально-інформаційна радіостанція веде мовлення в м. Павлоград Дніпропетровської області на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц.
До уваги слухачів лозівської радіостанції Радіо «Терра»! З технічних причин станція тимчасово не в ефірі. Слухайте програми станції онлайн: адреса мовлення – http://176.107.91.151:8000/terra. Або на сайті: onlineradiobox.com/ua/radioterra/?cs=ua.radioterra. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція веде мовлення в м. Лозова Харківської області на частоті 104.6 МГц.
Новий акумулятор! Новий акумулятор! Люкс-водії, кому новий акумулятор? Беріть участь у проєкті «Люкс-водій» від радіостанції «Радіо Люкс FM – Львів» та забирайте крутий подарунок для свого авто! Надсилайте кодове слово «Topla» / «Топла» на люкс-вайбер 097 104 7 007. Щобудня о 18:40 ви можете виграти сертифікат на 500 гривень від мережі супермаркетів автотоварів AutoPartner, а у фіналі проєкту – потужний акумулятор Topla! Партнери проєкту – мережа автотоварів AutoPartner та акумулятори Topla! Твій потужний рух уперед! Акція триває з 1-го по 30-те листопада. Також радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» запрошує вас у кіно! Тільки уявіть: великий кінозал, класні смаколики, такі рідні люкс-ведучі й улюблений фільм! Квитки можна виграти ЛИШЕ в ефірі 104.7! Реєструйтеся – відправляйте слово «Люкс-друзі» на Люкс-вайбер 0971047007 та двічі на день вигравайте квитки на ексклюзивний люксовий кінопоказ та подарунки від улюбленого партнера Kaserei Champignon Ukraine. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» веде мовлення у Львові на частоті 104.7 МГц.
31-го листопада київська онлайн-радіостанція «X Radio» розпочала співпрацю з європейським провайдером інтернет-мовлення і долучилася до німецького майданчика phonostar з найкращими радіостанціями! Українці які перебувають у Німеччині тепер можуть легко і без зайвих витрат на трафік насолоджуватись музикою 24/7! Лінк на прямий ефір – www.phonostar.de/radio/xradio. Тим часом у п’ятницю, 1-го листопада, в ефірі станції відбулася довгоочікувана прем’єра. О 23-ій в ефір X Radio вийшов перший епізод радіо шоу Rhytm And Roots від німецького саундпродюсера та DJ Tom Brook. Нагадуємо: онлайн-радіостанція «X Radio» лунає виключно в мережі Інтернет – її програми можна слухати на сайті xradio.in.ua.
Влітку команда Національної асоціації медіа (НАМ) обрала переможців на участь у програмі для гіперлокальних радіостанцій для зміцнення їхньої сталості, створення суспільно значущого контенту та розширення аудиторії. Серед 53 заявок в НАМ обрали 5 радіостанцій з деокупованих територій або близьких до лінії фронту, та ще 5 – із західних та центральних регіонів України. Гіперлокальні радіостанції отримали можливість проаналізувати свою аудиторію за допомогою досліджень, створити новий якісний контент та попрацювати з експертами, щоб покращити роботу. Однією з них стала Ірина Когут, експертка з HR у проєкті підтримки гіперлокальних медіа. Сьогодні одними з найактуальніших проблем у медіаіндустрії є кадровий голод та залучення молодих фахівців. Як зазначає Ірина, серед учасників найбільше запитів саме «кадрових». Однак, ці питання не вирішуються миттєво, але є конкретні кроки, які допомагають рухатися у правильно заданому напрямку. Учасники працюють над розвитком свого HR-бренду та підвищенням престижу професії журналіста. Спільно з Іриною вони розробили стратегії й активно втілюють їх у життя. Одним із важливих напрямків є співпраця з навчальними закладами. «Один із наших учасників уже підписав угоду про співпрацю з вишем і презентував своє радіо студентам. Це чудова можливість для майбутніх фахівців у сфері журналістики та медіакомунікацій познайомитися з керівництвом, стажуватися та розвивати спільні проєкти», – зазначила Ірина Когут.
Тим часом переможці на участь у програмі для гіперлокальних радіостанцій від НАМ продовжують активну роботу над зміцненням своєї сталості, створенням суспільно значущого контенту та розширенням аудиторії! Співробітники НАМ тішаться результатами, яких вже досягнули команди. І не менше радіють тому, що ця програма має змогу працювати з радійниками із різних куточків України. Нагадуємо, переможцями серед гіперлокальних радіостанцій деокупованих територій або близьких до лінії фронту стали: Радіо Самара (м. Павлоград, Дніпропетровська обл.), Радіо «Терра» (м. Лозова, Харківська обл.), ТРК «Тростянець» (м. Тростянець, Сумська обл.), RADIO NA DOTYK (м. Запоріжжя), Телеком-Сервіс (м. Шостка, Сумська обл.). Переможці серед гіперлокальних радіостанцій із західних та центральних регіонів України: yantarne.fm (м. Новояворівськ, Львівська обл.), Міська телестудія «Миргород» (м. Миргород, Полтавська обл.), Радіо Сяйво (м. Коломия, Івано-Франківська обл.), Городоцький районний телерадіопресцентр (м. Городок, Хмельницька обл.), TIM-FM (м. Прилуки, Чернігівська обл.). Зараз ці радіостанції створюють новий якісний контент та отримують індивідуальні консультації від експертів школи UMES. Окрім цього, учасники програми для гіперлокальних радіостанцій отримують підтримку з діджиталу, радіопрограмування, HR та продажів, маркетингу, залежно від потреб медіа. Більше про програму дізнавайтеся тут. В НАМ бажають колегам продуктивного продовження роботи!
Радиостанция «Studio 21» закрывается.
Со вчерашнего вечера посты в соцсетях радио резко окрасились в чёрно-белые тона, читать дальше
появлялись видео с демонтажем логотипа в студии и посты о «терзаниях, когда мы размышляли о закрытии этого формата». Были размещены фотографии, где один из ведущих ушёл на «Новое радио».
О конкретной дате конца вещания пока не говорят.
Напомним, хип-хоп-радио «Studio 21» было основано в 2018 году на месте единственной федеральной спортивной радиостанции России — «Спорт FM». Несмотря на обещание оставить 20% эфира для спортивных передач, рейтинг новой станции резко упал. В течение шести лет отделения «Studio 21» закрывались в пользу других станций ЕМГ — «Новое радио» и «Калина красная».
Конкуренты в лице «Krutoy Media» воспользовались этим и в 2021 году создали «Первое Спортивное радио», куда перешло множество бывших сотрудников «Спорт FM». Однако новая станция не смогла найти инвесторов и закрылась менее чем через год. С тех пор в России так и не появилось единого спортивного радио.
Українське радіо під час війни #100: продовження ліценцій, нові станції й потоки та оновлена айдентика «Авторадіо»
Всупереч труднощам, українське радіо продовжує нести свою місію – інформувати, розважати та забезпечувати доступ до культурного життя країни. У грудні 2022 року Mediasat запустив рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, що останнім часом відбулися в українському радіопросторі. До уваги читачів – дев’яносто дев‘ята частина. читать дальше
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визначила переможця в регіональному конкурсі на частоту 106.4 МГц у м. Кам’янці Черкаської області. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 7-го листопада. Конкурс оголошувався 26-го липня. За його умовами, 24-годинне мовлення, обов’язкове розміщення програм місцевої та регіональної тематики. На частоту претендували дві компанії: комунальна організація Городищинської міської ради «Голос Городищини» (позивні фрагмент пісні «Про Городище», музика М. М. Русакова) і ТРК «Магніт» з Кам’янки. Перемогла комунальна організація. Представники «Голосу Городищини» розказали, що беруть участь у проєкті реформування в публічне медіа Національної асоціації медіа. Представниця Нацради з питань телерадіомовлення у Черкаській області Надія Горбаченко привітала компанію-переможницю та розповіла на своїй .......-сторінці її коротку історію: «Сьогодні на засіданні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оголосила переможця конкурсу на мовлення у м. Кам’янці Черкаської області – частота 106.4 МГц. Право на мовлення отримала комунальна організація «Голос Городищини» Городищенської міської ради Улюблене Радіо. Радіостанція використовуватиме позивні – фрагмент пісні «Про Городище» (музика М. М. Русакова). Умовами конкурсу передбачене цілодобове мовлення з обов’язковим розміщенням інформаційних програм із місцевою та/або регіональною тематикою. Радіовузол у Городищі з’явився в далекому 1936 році завдяки вказівці «всеукраїнського старости» Григорія Петровського. Він приїздив у Городище, виступав перед людьми з балкона «будівлі біля каштанів» у центрі міста. Тоді розгортався п’ятисотенний рух, тому радіомовлення було необхідним як засіб масової пропаганди.
24-го грудня 1956 року в ефір вперше вийшло районне радіомовлення. Історія власної редакції радіомовлення розпочалася в грудні 1966 року, коли остаточно було створено Городищенський район. Першим редактором був професійний журналіст Іван Пилипович Біленко. З 1967 по 1975 роки цією справою займався Микола Григорович Хоменко. В ефір виходили тричі на тиждень о 6:30, випуски тривали по 15 хвилин. Редакція радіомовлення готувала матеріали, які в прямому ефірі зачитувала перед мікрофоном Берта Яківна Летічевська. З технічного оснащення спочатку придбали побутовий магнітофон, потім – магнітофон «Комета». Випуски записували заздалегідь, додавали музику, що значно покращувало якість програм. У 1969 році в радійників з’явився угорський портативний магнітофон «Репортер-5». Таких було лише чотири на всю область! Щоб отримати диво-техніку, з району телефонували в столицю до начальника технічного забезпечення всесоюзного радіо, узгоджували питання з партійним керівництвом. Тепер можна було записати живий репортаж у полі, на фермі, підприємстві… Відтоді репортажі Городищенського радіо постійно звучали також і по обласному радіо, і на радіостанції «Колос». Це працювало на авторитет району, керівництво всебічно сприяло роботі радіо. Потім отримали великий студійний магнітофон, на якому монтували програми. Згодом виникло питання про власні особливі позивні. На той час Микола Русаков і Володимир Озірний написали чудову пісню про Городище. Музичний фрагмент, де слова «Про тебе співаємо ми, Городище» вирішили взяти за позивні. Це було наприкінці 1968 року. Пізніше редакцію очолив Ігор Вікентійович Бенедіко. В цей період радіо стало відділом редакції районної газети «Колгоспні лани». В серпні 1996 року посада редактора радіомовлення була введена в штат Городищенського вузла електрозв’язку Укртелекому. Виконком Городищенської районної ради призначив на посаду редактора Галину Володимирівну Діхтяр.
У грудні 1996 року було зареєстроване підприємство «Редакція Городищенського районного радіо «Голос Городищини», а в 1997 році вперше отримали ліцензію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Обсяги мовлення були 8 годин 35 хвилин на тиждень (в інших районах це було 45 хвилин або 1 година 35 хвилин). Нове професійне студійне обладнання було взагалі поза конкуренцією. На початку 2000 років радіомовлення мало великий авторитет і попит на послуги десь до 2012 року. Далі розпочалися проблеми в Укртелекомі, поступово припиняли підключення нових радіоточок, а ремонт наявних не проводили. Це був початок завершення ери проводового радіомовлення, хоча заклики про його відновлення продовжували звучати на державному рівні. З листопада 2020 року розпочалася новітня історія КО «Голос Городищини». Сьогодні Улюблене Радіо слухають на частоті 98.0 FM та 87.9 FM у Городищенській, Вільшанській, Звенигородській, Катеринопільській, Водяницькій, Шевченківській, Єрківській, Мліївській, Шполянській, Корсунь-Шевченківській, Мокрокалигірській, Тальнівській територіальних громадах, а також у містах Сміла, Ватутіне, Шпола, селі Балаклея. Щоб радіостанція була максимально цікава слухачеві, в ефірі звучать новини, освітні, культурно-мистецькі, розважальні та пізнавальні передачі, інформаційні вікторини, радіошоу, рекламна радіопродукція. Створює медійний контент творчий, оптимістично налаштований, колектив: директорка – Галина Діхтяр, головний редактор програм – Лариса Компанієць, головний редактор – Женя Лопатін. Відтепер Улюблене Радіо можна почути не лише на хвилях 98.0 МГц та 87.9 МГц, а й на частоті 106.4 МГц у місті Кам’янка. Слухайте українське! Дивіться українське! Поширюйте українське!».
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення продовжила ліцензії 7 радіокомпаніям. Такі рішення регулятор прийняв на засіданні 7-го листопада. Ліцензії на 10 років продовжені: 1. ТОВ «Телерадіокомпанія «Ваше радіо» (позивні «Радіо РОКС – Україна»), м. Херсон, – місцева категорія мовлення, частота 107.6 МГц у місті; 2. ПП «Телерадіоорганізація «Булава» (позивні «DJ FM»), м. Херсон, – місцева категорія, частота 103.1 МГц у цьому обласному центрі; 3. ТОВ «Телерадіокомпанія «Сіверські підприємства» (позивні «Шлягер»), м. Київ, – місцева категорія мовлення на частоті 106.8 МГц у м. Чернігові; 4. ПП ТРО «Українська хвиля» (позивні «Українська хвиля»), м. Тернопіль, – місцева категорія мовлення, частота 101.1 МГц. Мовлення здійснюється 12 годин на добу у відрізках часу 00:00-08:00 та 20:00-24:00; 5. ТОВ Телерадіокомпанія «Радіо-артіль» (позивні «Легке та спокійне радіо Релакс»), м. Харків, – місцеве мовлення на частоті 90.0 МГц у Харкові; 6. Телерадіокомпанії Красноградщини «Центр» (позивні «Говорить Красноград»), м. Берестин Харківської області – місцева категорія, мовлення на частоті 103.2 МГц у цьому населеному пункті; 7. Дочірньому підприємству «Телерадіокомпанія «Класик» ТОВ «Радіостанція «Великий луг» (позивні «Люкс ФМ»), м. Запоріжжя, – місцеве мовлення на частоті 102.2 МГц в обласному центрі.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 7-го листопада призначила позапланову перевірку ТОВ «ТРК «Львівська хвиля». Це компанія, за інформацією Нацради, не внесла змін до реєстру щодо збільшення потужності передавачів на частоті 98.8 МГц у с-щі Олиці Волинської області з 3.04.2024 та на частоті 88.9 МГц у м. Олевську Житомирської області з 16.05.2024. Відповідно до норм чинного законодавства, компанія мала подати до медіарегулятора заяву про внесення змін до Реєстру протягом 30 днів після зміни технічних характеристик, однак, відповідну заяву було подано лише 8-го жовтня.
На засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 7-го листопада було ухвалено кілька рішень про видачу дозволів на тимчасове мовлення на період дії в Україні воєнного стану. Зокрема, ТОВ «ТРК «Можливість» (позивні «радіо М»), м. Слов’янськ Донецької області, видано на новий період дозвіл на тимчасове мовлення в Запоріжжі на частоті 88.8 МГц зі збільшеною потужністю передавача. Ще на рік продовжено дозвіл на тимчасове мовлення ТОВ «Ч К» (позивні «Radio JAZZ»), м. Київ, зі збільшеною потужністю передавача на частоті 89.9 МГц в Запоріжжі. Також внесені зміни до дозволу на тимчасове мовлення АТ «НСТУ» у Чернігові на частоті 88.7 МГц. Якщо раніше тут транслювалися програми «Радіо «Культура», то тепер це будуть програми «Українського радіо».
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 7-го листопада ухвалила рішення «Про звернення до ДП «УДЦР» стосовно визначення можливості зміни технічних характеристик радіообладнання». Зокрема регулятор звернувся до державного підприємства «Український державний центр радіочастот» із клопотанням щодо можливості перенесення передавача на частоті 89.2 МГц (потужність – 0.1 кВт) з с. Винарівка Білоцерківського району до с. Ставище Білоцерківського району Київської області. На цій частоті веде мовлення «Стильне радіо Перець FM».
Слухайте популярний подкаст Суспільного «UNZIP» в ефірі радіостанції «Радіоточка» щосуботи та щонеділі о 22:00 починаючи з 9 листопада. Першим слухачі «Радіоточки» почують найкоротший епізод (35 хвилин) – «Унікальність чи провінційність української музики минулого?» з гостем Євгеном Філатовим, лідером гурту Maneken, співавтором музичного проєкту Onuka. Наступні випуски мають більшу тривалість за хронометражем і в другому сезоні вони звучать вже годину. «У подкасті ми говоримо про середовище: як у ньому працювалося творчим людям, які вони були, які творчі амбіції, надії мали, що їм заважало, бо це такі самі люди, як ми, просто в радикально інших умовах. Саме взаємодія творчих людей з державним апаратом, режимом, як все це відбувалося в тих умовах – оце мене найбільше цікавить. Тож я підбираю під обрану тему гостя і, відповідно, треки», – розказав у великому інтерв’ю для Суспільне Культура ведучий подкасту Альберт Цукренко. У випусках «UNZIP» ведучий Альберт Цукренко розмовляє з різними гостями, разом вони шукають відповіді на питання української музичної ідентичності. Епізоди «не музикознавчої програми» також містять музику 60-80-х років, знайдену в архівах Українського Радіо. Наразі подкаст має 16 епізодів і всі вони зібрані у підбірку для вашої зручності. Альберт Цукренко: «Я далеко не першовідкривач української ретромузики для широкого загалу. Почалося це ще з роботи одеського диджея CJ Plus, роботи автора фільму «Вусатий фанк» Віталія Бардецького (гість другого випуску подкасту, який буде в ефірі Радіоточки 10 листопада о 22:00), які дали поштовх до популяризації українського ретро. А в моєму випадку велику роль зіграв Антін Мухарський, який запросив мене на телешоу «Люта українізація»: я писав для нього сценарії рубрик, і він запропонував мені зробити музичну рубрику «Бальзам на душу» про ретро-пісні. Тоді я став занурюватися в тему глибше. Мене почали запрошувати у різні проєкти, присвячені українському ретро. Тож тепер я сам перетворююсь на ретро-чувака, і від такого чого б не послухати про ретро?».
На початку жовтня «UNZIP» був високо оцінений спільнотою та здобув професійну українську аудіопремію «Слушно» від ...... Audio відразу у двох категоріях – «Подкаст про культуру й мистецтво» та «Історичний подкаст». «Нещодавно закінчився другий сезон «UNZIP», хоча ми його не розбивали на сезони, і вже планується його продовження. Спершу ми випустили вісім епізодів, потім була пауза у місяць, після чого вийшли ще вісім. Наступні нові випуски плануються вже з грудня», – прокоментував менеджер подкастів дирекції цифрових платформ Дмитро Афанасьєв. Нагадаємо, Суспільне Мовлення випустило у кінці лютого цього року «UNZIP» – подкаст-занурення в музичні архіви Українського Радіо, який показує забуті композиції української музики – від класики, джазу та фолку до естрадної епохи в їхньому стосунку до сучасного культурного контексту. На платформах Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts, ...... Audio та YouTube Суспільне Культура він доступний для безплатного прослуховування. Тож слухати всі випуски можна саме там, де вам зручно у будь-який час, а не тільки онлайн на Радіоточці. Ще більше культової музики, що сформувала українську націю, шукайте на «Радіоточці» – четвертому каналі Суспільного радіо, який можна слухати через супутник, а також онлайн у застосунку Суспільне Радіо та на сайті ukr.radio.
«Побачити невидиме». Київська радіостанція «Громадське радіо» і Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» запустили спільний проєкт – серію подкастів про проблеми, які часто замовчуються. Сексуальне насильство і його форми. Як велика війна вплинула на кількість випадків в Україні. Наскільки судова система готова до роботи з такими злочинами. Як часто потерпілими є діти. «Ми бачимо, що величезна кількість проблем існує через необізнаність, через те, що люди просто не ідентифікують якусь поведінку, як сексуальне насильство… До прикладу, часто люди не розрізняють флірт та сексуальні домагання», – каже керівниця відділу комунікацій ЮрФем Ярина Волошин. «Побачити невидиме» – це п’ять ґрунтовних подкастів з експертками різних галузей, де станція розповідає про проблему з різних сторін. Відправною точкою стало масштабне соціологічне дослідження «Сексуальне насильство в Україні побачити невидиме». Перші 3 серії вже в ефірі радіостанції, на сайті та подкаст-платформах. 1. Як сексуальне насильство проникає у всі аспекти життя: від особистих стосунків до цифрового простору. Розмова зі старшою аналітикинею агенції Fama Олексндрою Онистюк; 2. В Україні штраф за домашнє насильство часто може сплачувати сама потерпіла. Про судову систему говоримо з суддею Дніпровського районного суду Києва, членкинею асоціації жінок-юристок України ЮрФем Вірою Левко. 3. Про сексуальне насильство в медіа або не говорять, або говорять дуже сенсаційно. Роль журналістики у сприйнятті українцями та українками своєї захищеності – розмова з Лізою Кузьменко, членкинею Комісії з журналістської етики, головою правління Жінки в медіа. Тим часом «Громадське радіо» опинилося серед 205 медіа з усіх регіонів України, які потрапили на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа за результатами третьої хвилі моніторингу. Проєкт громадських організацій «Інститут масової інформації» (ІМІ) та ......... медіа» (ДМ) за підтримки міжнародної організації Internews Network створено для виявлення та підтримки медіа, які дотримуються високих стандартів журналістики. Наразі мапа охоплює 151 онлайн-медіа та п’ять центрів журналістських розслідувань, 21 радіо та 28 телеканалів з усіх областей України. «Медіа оцінювалися за спільною матрицею, розробленою ІМІ та ДМ на початку 2024 року, яка містить 14 індикаторів оцінювання незалежності та репутації видань. Основні блоки критеріїв охоплюють прозорість, дотримання професійних стандартів та журналістської етики», – ідеться у повідомленні на сайті ІМІ. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
Київська радіостанція «Радіо М» представляє нову програму «ОБІЙМИ». Це програма для тих, хто чекає повернення своїх рідних з фронту. Щосереди о 16:00 разом ведуча Емма Середа разом із гостями студії об’єднуватимуться в ефірі, щоб допомогти одне одному знайти силу та підтримку в найважчі моменти очікування. На «Радіо М» створили цю програму, як простір, де кожен може відчути себе частиною спільноти, знайти натхнення у схожих історіях і отримати необхідні знання для підтримки себе та рідних. У цих ефірах ви зможете почути теми про тривогу, виклики, підтримку, допомогу та силу рухатися вперед. Нагадуємо: культурологічно-освітньо-просвітницька радіостанція «Радіо М» веде мовлення у Києві на частоті 89.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Краматорськ-87.5 МГц, Запоріжжя-88.8 МГц, Кременчук-97.9 МГц, Миколаївка-101.7 МГц, Івано-Франківськ-102.0 МГц, Покровськ-103.7 МГц).
Київські телеканал «КИЇВ24» та радіостанція «Радіо Київ – 98 FM» запускають новий благодійний проєкт «Екскурсії за донат на ЗСУ». Учні молодших, середніх та старших класів зможуть побачити, як створюється світ телебачення, познайомитися з ведучими та дізнатися про медіапрофесії. Екскурсії телеканалом проводитиме головна редакторка «Радіо Київ – 98 FM» Ірина Главацька. Їх будуть організовувати два рази на місяць у п’ятницю. Щоб потрапити на таку екскурсію, необхідно буде задонатити на Збройні Сили. Важливо, щоб у групі було не більше, ніж 15 людей, включно з супроводжуючими. Перша група школярів уже завітала на «КИЇВ24» на таку екскурсію. Якщо ви теж хочете потрапити на екскурсію телеканалом «КИЇВ24» і «Радіо Київ – 98 FM» за донат на ЗСУ – пишіть на пошту: pr.kyivtv.com. Нагадуємо: інформаційно-розважальна радіостанція «Радіо Київ – 98 FM» веде мовлення у Києві на частоті 98.0 МГц.
Чарт TENDANCE на хвилях радіостанції Dance radio KISS FM повертається! Головні тенденції української електронної сцени – щопонеділка о 16:00. Двадцять треків лідерів вітчизняної Dance індустрії! Формуйте танцювальну культуру! Голосуйте за своїх фаворитів – www.kissfm.ua/chart. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція Dance radio KISS FM веде мовлення у Києві на частоті 106.5 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Тернопіль-89.0 МГц, Вінниця-90.9 МГц, Ужгород-97.9 МГц, Кременчук-98.8 МГц, Одеса-101.8 МГц, Миколаїв-102.1 МГц, Харків-102.4 МГц, Кропивницький-103.4 МГц, Черкаси-105.0 МГц, Біла Церква-107.6 МГц, Полтава-100.6 МГц, Суми-101.4 МГц, Хмельницький-103.6 МГц, Краматорськ-107.0 МГц, Дніпро-106.8 МГц, Запоріжжя-103.1 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
На київській радіостанції «Авторадіо Україна» натхненні ідеєю руху. Бо життя – це рух. Якою б складною не була дорога, колектив станції її подолає. На станції завжди знаходять сили робити наступний крок і рухатися вперед! І на цій дорозі, на кожному її повороті «Авторадіо» буде поруч. На «Авторадіо Україна» ніколи не зупиняються, адже знають: перемагає той, хто не втомлюється дотримуватися свого шляху. Зустрічайте оновлений логотип та слоґан «Авторадіо», що стали для станції новими символами філософії руху! Авторадіо – твій рух вперед! Новий логотип радіостанції вже можна побачити на її офіційному вебсайті avtoradio.ua, а також на сторінках в усіх соцмережах. Також радіостанція презентувала новий логотип та слоґан «Твій рух вперед» на II Всеукраїнській конференції зі спортивного маркетингу SBC Summit Ukraine2024. Оновлена айдентика відображає основну ідею радіостанції – рух, енергію і прагнення до прогресу. Окрім того, на конференції анонсували створення фан-сектору для бою Усик-Ф’юрі, який планується на 21 грудня, тож ставте нагадування і не пропускайте! Але і це не всі новини, адже на станції презентували й новий проєкт разом із Сергієм Прескорником, присвячений бігу. Життя не стоїть на місці, тож і «Авторадіо Україна» рухається вперед! Станція каже: «Побігли разом». Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Авторадіо Україна» веде мовлення у Києві на частоті 107.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Житомир-107.3 МГц, Харків-90.4 МГц, Дніпро-92.9 МГц, Суми-99.4 МГц, Запоріжжя-107.0 МГц, Одеса-102.2 МГц, Черкаси-101.6 МГц, Кривий Ріг-103.2 МГц, Миколаїв – 106.4 МГц, Кременчук-102.1 МГц, Кропивницький-102.6 МГц). Входить до складу медіагрупи «Розвиток».
Кожного понеділка на хвилях харківської радіостанції «NovaLine» година з 19 до 20 повністю заповнена музичними новинками від українських та закордонних виконавців. Тест-драйв музичних новинок в рамках шоу «Тому Що вечір», і лише майбутні хіти та композиції, які вартують місця у вашому плей-листі. Вмикайте гучніше і будьте в тренді музичного світу з NovaLine FM! Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «NovaLine» веде мовлення у Харкові на частоті 97.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Краснопілля-88.8 МГц, Золочів-88.9 МГц, Байрак-89.1 МГц, Липці-89.8 МГц, Суми-92.9 МГц, Запоріжжя-97.4 МГц, Богодухів-97.6 МГц, Новомиколаївка-98.4 МГц, Великий Бурлук-99.6 МГц, Куп’янськ-107.3 МГц).
Івано-франківська радіостанція «Західний полюс» спільно зі своїми партнерами PRET · СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН створила новий проєкт «Енергія змін»! «Енергія змін» – це цікаві розмови з топлідерами бізнесу! Слухайте щосереди о 15:20. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Західний полюс» веде мовлення в Івано-Франківську на частоті 104.3 МГц, а також в низці населених пунктів Івано-Франківської області (Яблуниця-92.4 МГц, Рогатин-97.5 МГц, Калуш-105.5 МГц).
Рівненська радіостанція «Сфера-FM» і стоматологія Рівне MAX SHINE розігрують процедуру професійної гігієни зубів! Умови: надішліть слово «Усмішка» на Вайбер «Сфера-FM»: (050) 172-102-2. Переможця буде визначено рандомно 15-го листопада в ранковому ефірі «Сфера-FM». Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Сфера-FM» веде мовлення на м. Рівне на частоті 102.2 МГц.
Технічні фахівці павлоградської радіостанції Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» знову на висоті – у прямому та переносному значенні! Вони працювали на висоті 115 метрів над землею, де розташоване передавальне обладнання радіокомпанії. Завдяки проведеним роботам сигнал на частоті 107.9 МГц став якіснішим та охоплює більшу територію. Радіостанція значно покращила якість сигналу в містах Павлоград, Тернівка та Шахтарське, а також у Павлоградському та Синельниківському районах Дніпропетровської області. Слухайте ефір радіо «Самара» на 107.9 FM – тепер ще якісніше та ще ближче до вас! Також ви можете слухати програми станції онлайн, де звук буде бездоганним у будь-якій точці планети. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» веде мовлення в м. Павлоград Дніпропетровської області на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц.
Ладижинська радіостанція «Подільське радіо» представляє новий сезон радіопроєкту у прямому ефірі «Давайте поговоримо». Актуальні теми сьогодення, влада та люди, питання та відповіді. Кожного вівторка о 17:00 годині у прямому ефірі на Подільському радіо – програма «Давайте поговоримо». Тим часом до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку «Подільське радіо» розігрує серед своїх слухачів 5 000 гривень – щодня по 1 000 гривень. Телефонуйте. Відповідайте. Вигравайте. Акція триватиме з 11-го по 16-те листопада. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Подільське радіо» веде мовлення в м. Ладижин Гайсинського району Вінницької області на частоті 103.9 МГц та в м. Іллінці Вінницького району Вінницької області на частоті 96.6 МГц.
Цікавий факт про Баян Бійчука №628637392: чим більше слухаєш, як Бійчук грає на баяні, тим гладкішою стає твоя шкіра. Щобудня о 10:40 відгадуйте хіти у «Баяні Бійчука» на хвилі радіостанції «Радіо Люкс FM – Львів» та вигравайте сертифікат на лазерну епіляцію від партнера проєкту Neolaser. Не проґавте таку можливість. Акція діє до 29-го листопада. Нагадуємо: розважально-музична радіостанція «Радіо Люкс FM – Львів» веде мовлення в м. Львів на частоті 104.7 МГц.
Борзнянська радіостанція «Борзна Радіо» висловлює щиру подяку Медіабазі Чернігів за надану у користування сучасну зарядну станцію EcoFlow DELTA 2. Цей внесок значно підвищить можливості «Борзна Радіо» в забезпеченні енергонезалежності та продуктивності в роботі. На «Борзна Радіо» цінують підтримку з боку Медіабази Чернігів та надане обладнання, яке сприятиме розвитку радіостанції й допоможе долати виклики війни. «Борзна Радіо» ще раз дякує за довіру та партнерство! Нагадуємо: музично-інформаційна радіостанція «Борзна Радіо» веде мовлення в м. Борзна Ніжинського району Чернігівської області на частоті 99.2 МГц.
Хвиля, що надихає: команда Інтернет-видання «БУГ» презентувала нововолинське Радіо «БУГ». БУГ розширює формат, і до 10-річчя команда видання організувала та провела презентацію, на якій підбили підсумки досягнень видання та поділилися планами на майбутнє. Під час заходу було презентовано новий медіапроєкт – Радіо БУГ. Відтепер його можна слухати в м. Нововолинськ Володимирського району Волинської області на частоті 104.4 МГц, а також онлайн (слухайте Радіо БУГ за посиланням bug.fm). Команда Інтернет-видання «БУГ» дякує вам за те, що ви читаєте, дивитеся, а відтепер і слухаєте БУГ!
4-го листопада білоцерківська радіостанція «Бліц-FM» відновила мовлення в м. Фастів Київської області (частота – 95.0 МГц). Нагадуємо: радіо «Бліц-FM» призупинило мовлення у Фастові з технічних причин 16-го вересня.
Київська онлайн-радіостанція «X Радіо» представляє два нові інтернет-потоки. Інтернет-потік «X Radio – Club Show» присвячений виключно клубним танцювальним шоу від найкращих DJ’s. Тут ви знайдете лише енергійні сети, актуальні ритми та справжній вайб нічних клубів, що телепортує вас у світ музики та вечірок. Безперервні мікси, без реклами та зайвих розмов – тільки чиста музика для вашого задоволення. Доєднуйтеся, щоб відчути атмосферу танцювальної ночі у будь-який час, де б ви не були! Слухайте за посиланням. Другий інтернет-потік – це «X Radio – Onelove Hits», де ви почуєте лише свої улюблені хіти без розмов і реклами. На «X Radio» зібрали їх усі в один список відтворення, тож вам не потрібно шукати на Spotify чи Apple Music – просто насолоджуйтеся музикою! Якщо вашого улюбленого треку немає в ефірі, зв’яжіться зі станцією, і її музична редакція негайно додасть його до списку відтворення! Слухайте потік за цим посиланням. Нагадуємо: онлайн-радіостанція «X Radio» лунає виключно в мережі Інтернет – її програми можна слухати на сайті xradio.in.ua.
... купил ООО «Радио Рокс», которому принадлежит радиочастота в Санкт-Петербурге — 102,0 FM. Собственная частота в крупном городе может положить начало формированию федеральной сети вещания, сообщают ............
Заместитель гендиректора ... Тимофей Щербаков назвал приобретение частоты закономерным «вложением на понятном для холдинга медиарынке». Однако, условия сделки раскрыть отказался.
Ранее ООО «Радио Рокс» на паритетных началах принадлежало бывшим сооснователям «Радио Шансон» Владимиру Маслову и Игорю Яркову.
День працівників радіо, телебачення та зв’язку: 30 років професійному святу в Україні
16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Цьогоріч виповнюється 30 років від дня офіційного заснування професійного свята фахівців медіагалузі та зв’язку. читать дальше
Символічна дата 16 листопада була обрана не випадково. Саме цього дня 1924 року у Харкові відбулася перша в історії України трансляція радіопередачі, що стало початком регулярного радіомовлення в Україні.
Офіційний статус святу надав Указ Президента України Леоніда Кучми у 1994 році, започаткувавши традицію вшанування працівників інформаційної галузі та зв’язку.
Сьогодні працівники сфери телерадіомовлення та зв’язку відіграють ключову роль у забезпеченні інформаційного простору держави. Завдяки їхній щоденній праці мільйони українців мають доступ до оперативних новин, розважального контенту та можливість підтримувати комунікацію.
Особливого значення робота медіамовників набула в сучасних умовах, коли радіо та телебачення є важливими інструментами інформування населення про надзвичайні події та актуальну ситуацію в країні.
У сфері телекомунікацій України працюють тисячі фахівців, які забезпечують безперебійну роботу засобів зв’язку, що є критично важливими для функціонування бізнесу, освіти та повсякденного спілкування громадян.
Українське радіо відзначає 100-річний ювілей
Сьогодні, 16 листопада, виповнюється 100 років від початку радіомовлення в Україні. Як свідчать історичні документи, перша радіопередача прозвучала 1924 року в тодішній столиці України – Харкові. читать дальше
Протягом століття Українське радіо стало невіддільною частиною національного інформаційного простору, пройшовши шлях від перших експериментальних трансляцій до сучасного мультимедійного мовника.
У 1930-ті роки радіо перетворилося на головне джерело новин та культурно-просвітницьких програм для українців. Особливого розквіту радіомовлення досягло в 1970-ті роки, коли в ефірі звучали музичні композиції, що стали символами національного відродження та здобули прихильність мільйонів слухачів.
Знаковою подією в історії Українського радіо стала трансляція Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.
За 100 років своєї діяльності Українське радіо не лише зберегло статус важливого джерела інформації, але й продовжує виконувати важливу суспільну місію – підтримувати зв’язок між поколіннями та інформувати суспільство про найважливіші події в країні та світі.
Українське радіо під час війни #101: 100-річний ювілей, Magic Radio в київському етері та новий логотип павлоградської радіостанції читать дальше
16-го листопада «Українському Радіо» виповнилося 100 років. Про злети й падіння цього століття, які перша українська радіостанція пережила разом з усією країною, Суспільне повідало у документальному проєкті «100 років Українського Радіо». Стрічка розповідає, якими словами починався перший ефір, коли вперше прозвучали радіоконцерт і радіовистава, чиї голоси вдалося знайти й відтворити авторам стрічки. А ще у фільмі використані справжні архівні знахідки й розказані особисті історії людей, які працювали й продовжують працювати на Українському радіо. Прем’єра фільму відбулася 16-го листопада о 14:00 на телеканалі Перший (із повтором о 22:50), о 18:00 фільм вийшов на телеканалі «Суспільне Культура», а з 16:00 того ж дня доступний на ютуб-каналі Першого. читать дальше
15-го листопада у філіях і на сайті «Укрпошти» відкрили продаж поштових наборів «Нове сторіччя Українського Радіо». У переддень столітнього ювілею радіостанції марки презентували й погасили у Харкові – на знак поваги до міста, з якого почалося українське радіомовлення. «Українське радіо почало мовити з Харкова, тому це дуже символічно. Там де починало мовити, там і погашаємо. У Києві відбулося спецпогашення – в ієрархії погашень це на сходинку нижче. Там інший штемпель: якщо на нашому написано «100 років Українському Радіо», то в Києві – «Україна Є. Говорить Київ». Це друга сторінка радіо, коли перейшли мовити до Києва», – розповіла представниця Укрпошта у регіоні Тетяна Фоменко. Марки випустили накладом 280 тисяч, зазначила Фоменко. Дизайн розробив Володимир Таран, у ньому використана автентика Суспільного Мовлення до сторіччя Українського Радіо. Тираж – 280 000 поштових марок. 16-го листопада 1924 року в Харкові Українське Радіо зазвучало вперше. Це стало початком ери українського радіомовлення, і відтоді Українське Радіо – не лише важливе джерело інформації, а й підтримка української мови, пісні та культури. З початком повномасштабного вторгнення Росії Українське Радіо стало надійним засобом зв’язку, зокрема в години блекаутів та на тимчасово окупованих територіях, де інші канали мовлення недоступні. Саме це відобразив на новій поштовій марці дизайнер Володимир Таран. На марці зображено стилізовану лінію зіткнення, від якої радіохвилі розповсюджуються над тимчасово окупованими територіями, доносячи до громадян правдиву інформацію та символізуючи незламність і силу українського слова. Сьогодні Українське Радіо – це найбільша FM-мережа в країні, яка розпочинає нове сторіччя і набуває особливого статусу для кожного українця, який живе на рідній землі, й тих, хто нині перебуває за кордоном. Марковий аркуш «Нове сторіччя Українського Радіо» має номінал «М» і включає чотири марки. Загальний тираж випуску становить 280 000 марок.
У Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка 15-го листопада 2024 року відбулася урочиста презентація нової пам’ятної монети «100 років із часу заснування «Українського Радіо»», присвяченої сторіччю Українського Радіо. Презентував нову монету заступник Голови України Олексій Шабан спільно з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигелем, Міністром культури та стратегічних комунікацій України Миколою Точицьким, головою правління Суспільного Мовлення Миколою Чернотицьким та генеральним директором Укрпошти Ігорем Смілянським. Після презентації монети учасники заходу здійснили погашення поштової марки «Нове сторіччя Українського Радіо», яку Укрпошта випустила з нагоди столітнього ювілею радіостанції. «Протягом своєї історії Українське Радіо переживало різні періоди, зокрема часи репресій, Другу світову війну та проголошення незалежності України у 1991 році. Але за будь-яких обставин радіопередачі продовжували виходити українською мовою. Сьогодні, в умовах російської агресії, Українське Радіо є важливою частиною інформування суспільства, досягаючи кожного куточка нашої країни, допомагаючи відстоювати національну самобутність та протидіяти ворожій пропаганді. Саме тому ми вирішили присвятити нову пам’ятну монету «100 років із часу заснування “Українського Радіо”» найстаршому українському мовнику, який здобув довіру поколінь слухачів і став справжнім стратегічним мовником, надійним джерелом інформації та платформою для єднання українців, яка інформує, розважає, навчає та консолідує громадян як всередині країни, так і за її межами», – сказав Олексій Шабан. На аверсі пам’ятної монети «100 років із часу заснування “Українського Радіо”» в центрі композиції розташований малий Державний Герб України, навколо якого багаторазово повторюється фраза ГОВОРИТЬ КИЇВ, що наголошує на історичній та сучасній ролі Києва як центру комунікації. Цей елемент також відображає стилізований фрагмент лінії зіткнення й поширення радіохвиль над окупованими територіями, що символізує важливість Українського Радіо у відстоюванні національної самобутності та протидії ворожій пропаганді. Угорі зазначено напис УКРАЇНА, ліворуч – номінал 5 з графічним символом гривні ₴ (горизонтально), рік карбування – 2024 (вертикально), нижче – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. На реверсі монети стилізовано зображено поширення радіохвиль, джерелом яких є крапка над літерою «і» у слові «радіо».
Ця літера зображена у вигляді своєрідної щогли, що символізує ідентифікацію саме Українського Радіо. Під композицією розміщено напис УКРАЇНСЬКЕ / РАДІО 1924, що означає рік заснування найбільшої радіомережі України. Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Анатолій Демяненко. Пам’ятна монета «100 років із часу заснування “Українського Радіо”» введена в обіг 15-го листопада 2024 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед». Тираж – 50 000 штук у сувенірному пакованні. Придбати пам’ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 26-го листопада 2024 року, а також у банків-дистриб’юторів (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку). Детальніша інформація про початок реалізації буде опублікована на офіційних сайтах інтернет-магазину НБУ та банків-дистриб’юторів.
У Києві пройшов урочистий концерт, присвячений 100-річчю Українського Радіо. Подія зібрала митців, які віддали шану багаторічній історії радіомовлення України. В урочистостях взяв участь і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який виступив із промовою, наголосивши на важливості ролі Українського радіо в історії країни. Про це прем’єр-міністр повідомив у ........-каналі. «Сто років безперервного мовлення. Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське радіо залишалося», – зазначив Шмигаль. Він підкреслив, що у переломні моменти історії Українське радіо відігравало ключову роль: під час Другої світової війни закликало боротися з окупантами, у найтяжчі часи підбадьорювало людей українськими класиками, а після війни допомагало українцям знаходити одне одного. Прем’єр також нагадав про вирішальну роль радіо у 1991 році, коли слухачі стали свідками проголошення незалежності України. З початком повномасштабної війни Українське радіо оперативно перейшло на воєнний формат мовлення, і зараз його голос чують навіть на тимчасово окупованих територіях. «Для людей в окупації – це голос надії. Надії на звільнення, надії на свободу та єдність зі своїми. Це значна моральна допомога в очікуванні визволення та перемоги», – сказав Шмигаль. Він також подякував усім працівникам Українського радіо за їх внесок у великий інформаційний спротив російським фейкам та пропаганді. «Ця місія ще не завершена, але знаю, що кожен та кожна на Українському радіо виконує її гідно, щиро та професійно», – підсумував Прем’єр. Програма концерту включала виступи Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керівництвом Володимира Шейка, Академічної хорової капели Українського радіо, очолюваної Юлією Ткач, та Хору хлопчиків і юнаків Національної музичної академії України під диригуванням Анни Шейко. Солістами вечора були Людмила Монастирська, Сергій Магера, Богдана Півненко, Сусанна Чахоян та юний талант Макар Ганапольський, учасник проєкту «Я – Віртуоз». Прозвучали твори видатних композиторів.
До свого 100-річчя «Українське Радіо» дарує унікальну платівку із записами Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо. Від музики Моцарта – до аранжування творів Івасюка. Найдавнішому із записів платівки – понад 70 років. Щоб виграти платівку, у коментарях під постом на .......-сторінці радіостанції напишіть свої історії, пов’язані з Українським Радіо. Доповніть речення: «Українське Радіо для мене – це…». Автор найоригінальнішого, на думку редакції «Українського Радіо», коментаря отримає платівку. Переможця буде оголошено протягом тижня.
16-го листопада у київському ефірі сталися зміни: на частоті 93.8 МГц, де досі працювало «Бізнес Радіо», відтепер працює нова радіостанція – «Magic Radio». Змінився також сигнал RDS – відтепер на RDS-дисплеї відображається слово MAGIC, радіотекст – Magic – Reklama 097 2369 000 – brg.ua. Формат станції істотно не змінився – в ефірі лунають хіти рок- та поп-музики категорії «Gold» від західних та українських виконавців. Ребрендинг станції відбувся відповідно до змін, внесених Нацрадою з ТРМ в ліцензію ТОВ «ТРК «Бізнес-Радіо», 5-го вересня поточного року.
«Кримські татари – вороги та зрадники», «готують переворот», «через них Крим хоче забрати Туреччина». Це лише частина міфів про кримських татар, які продовжують існувати в українському суспільстві під впливом багаторічної російської пропаганди. Як ці міфи формувалися та підтримувалися? Чи можлива амністія для бізнесів, які працювали в Криму під час окупації? Чи знають українці, що таке Меджліс і для чого він потрібен? Відтепер ці важливі питання обговорюватимуться у ток-шоу «Ініціатива» в ефірі київської радіостанції «Громадське радіо», що готуватиметься спільно з СЕМААТ Media. Ведучий програми – Андрій Куликов. Вмикайте щопонеділка та щосереди о 15:00 та 16:00 на хвилі «Громадського радіо», і щотижня слухайте чесний та відвертий діалог кримських татар і українців. Нам важливо віднайти спільні цінності, проговорити важливі питання та відчути єдність, попри всі виклики часу. Також радіостанція запускає ютуб-проєкт «На лінії вогню» з Іриною Сампан, в якому покаже реальність війни без прикрас. Справжня воєнна аналітика, що відкриває фронт таким, який він є. Готові почути справжні голоси з передової, що змінюють долю фронту, країни й світу? Старт вже наступної середи, 20-го листопада, о 18:00 на YouTube-каналі радіостанції та о 19:00 на ефірних частотах. Щосереди шеф-редакторка та воєнна кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Сампан виходитиме в ефір зі справжніми голосами з передової, що змінюють долю фронту. Журналістка разом з військовослужбовцями та бойовими командирами розповідатиме, що відбувається насправді. Ви дізнаєтеся, які настрої панують серед військових на передовій, та зможете зануритися в дискусії про суперечливі закони та військові реформи. Також у програмі ви почуєте виважені думки аналітиків. Ірина Сампан розпитає в журналістів і воєнних експертів про вплив війни на міжнародну арену. Ба більше, вони поділяться власними прогнозами. У коментарі інтернет-виданню ......... медіа» ведуча програми Ірина Сампан розповіла, що ідея програми не покидала журналістку з того часу, коли зупинився її проєкт «Східний фланг», що виходив на Youtube-каналі «...........».
«Я дуже любила цю програму, але у лютому 2024 року росіяни звільнили мене від неї, я тоді повністю перемикнулася на фронтову журналістику. Проте час від часу поверталася до того, що варто робити щось своє авторське, транслювати думки військових, які ти чуєш на передовій, шукати не істеричну, але і чесну аналітику про ситуацію в районі бойових дій. Як на мене, зараз важливо зрозуміти, чому, зважаючи на критичну обстановку на ЛБЗ, швидку втрату населених пунктів, суспільство не може чи не хоче об’єднатися так, як у 2022-му. Адже зараз ситуація набагато гірша, ніж на початку повномасштабного вторгнення», – розповідає Ірина Сампан. Вона також додала, що у програмі «На лінії вогню» говоритимуть з воєнними експертами, бойовими командирами, які мають авторитет як серед військових, так і серед цивільних. «Сподіваюсь, до нас долучаться командувачі, які зацікавленні у тому, щоб влада почула про їхні проблеми. Тому закликаю слухати нашу програму щосереди в етері «Громадського радіо» о 19:00 або дивитися випуски на Youtube-каналі», – наголосила ведуча. Підписуйтесь на Ютуб-канал Громадського радіо, щоб не пропустити жоден випуск. Нагадуємо: інформаційно-музична радіостанція «Громадське радіо» веде мовлення у Києві на частоті 99.4 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Миколаїв-88.3 МГц, Суми-88.6 МГц, Хутір-Михайлівський-89.9 МГц, Краматорськ-90.9 МГц, Нікополь-91.5 МГц, Херсон-94.4 МГц, Покровськ-99.6 МГц, Чернігів-105.9 МГц).
Городок звучатиме по-новому! ПП «Городоцький РТРПЦ» запускає оновлене цілодобове радіо в м. Городок Хмельницького району Хмельницької області. 14-го листопада радіохвиля 106.9 змінилася. Мешканці Городоцької громади тепер зможуть насолоджуватися улюбленою музикою, новинами та цікавими програмами у цілодобовому форматі. Новий формат мовлення обіцяє ще більше різноманітності, цікавих рубрик та інтерактивних програм. Під час першого ефіру оновленого радіо відбулася також презентація нової радіостудії станції. А у спеціальному радіомарафоні, що розпочався о 9:00, взяли участь знакові гості. Нагадуємо: розважально-інформаційна станція «Городок» веде мовлення в м. Городок Хмельницького району Хмельницької області на частоті 106.9 МГц.
Ніхто не повинен долати складні виклики наодинці – саме цього принципу дотримуються експерти Національної асоціації медіа (НАМ) з проєкту підтримки гіперлокальних медіа. Історія радіостанції «Городок» (Городок.City) – чудовий приклад того, як партнерство та професійна підтримка можуть допомогти досягти нових висот. Радіо «Городок» звернулося до експертки з промо, Оксани Шавель, із цікавим запитом: команда хотіла розробити ефективну піар-стратегію для переходу з 3-годинного мовлення на цілодобове. Оксана, маркетинг-директорка радіохолдингу ТАВР Медіа – TAVR Media, надала необхідні консультації, і в результаті була створена стратегія, яка не лише підготувала команду до масштабного розширення, але й допомогла залучити нову аудиторію та привернути увагу рекламодавців. «Ця консультація змінила нашу початкову стратегію. Команда погодилася з тим, що ми повинні зосередитися не на тому, що ми молодці й переходимо на цілодобове мовлення, а на тому, що саме громада отримає в результаті такого переходу», – зазначила Наталія Попович з радіо «Городок». Сьогодні – перший день запуску цілодобового мовлення на радіостанції «Городок», і це велика подія для всієї команди! НАМ щиро вітає колег і бажає їм цікавих ефірів, захопливих інтерв’ю, нових можливостей для співпраці та натхнення на шляху до успіху.
15 років вони кажуть вам «Доброго ранку, ви в Камтугезі», яким би ранок не був. Київська радіостанція «Радіо РОКС – Україна» запрошує вас на великий рок-вікенд з ранковим шоу [КАМТУГЕЗА]! Святкування – на часі! «Радіо РОКС – Україна» підготувало для вас великий рок-вікенд, щоб розповісти про крутих музикантів, які 15 років разом з Камтугезою. Наступну файну дату станція точно відзначить з вами разом. Великим концертом чи навіть туром. А цьогоріч 30-го листопада та 1-го грудня вмикайте великий рок-вікенд з ранковим шоу [КАМТУГЕЗА] на хвилях станції! Соня Сотник, Сергій Кузін, Сергій Зенін, Ілля Ярема Назар Хованський! Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція «Радіо РОКС – Україна» веде мовлення у Києві на частоті 103.6 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Суми-89.1 МГц, Первомайськ-91.3 МГц, Кременчук-92.3 МГц, Кам’янець-Подільський-92.9 МГц, Ніжин-96.2 МГц, Житомир-100.7 МГц, Полтава-107.8 МГц, Львів-89.1 МГц, Харків-89.3 МГц, Охтирка-100.2 МГц, Хмельницький-107.1 МГц, Одеса-90.2 МГц, Дніпро-90.5 МГц, Вінниця-101.4 МГц, Черкаси-102.4 МГц, Запоріжжя-100.8 МГц, Кропивницький-101.9 МГц, Тернопіль-103.5 МГц, Чернігів-107.7 МГц, Івано-Франківськ-100.9 МГц, Нововолинськ – 106.8 МГц, Краматорськ-101.7 МГц, Херсон – 107.6 МГц). Входить до складу радіогрупи «ТАВР Медіа».
Кожен день – привід для святкування… принаймні в різних країнах світу. Що за день сьогодні? Про усі інші свята та події кожен будній день розповідає харківська радіостанція «NovaLine» в рамках рубрики «Історія одного дня» о 08:20 та 17:20. Вмикайте хвилю NovaLine FM на частоті свого міста, і насолоджуйтесь ідеальною добіркою історій про кожен день нашого життя! Нагадуємо: розважально-інформаційна станція «NovaLine» веде мовлення у Харкові на частоті 97.1 МГц, а також на інших частотах в низці населених пунктів України (Краснопілля-88.8 МГц, Золочів-88.9 МГц, Байрак-89.1 МГц, Липці-89.8 МГц, Суми-92.9 МГц, Запоріжжя-97.4 МГц, Богодухів-97.6 МГц, Новомиколаївка-98.4 МГц, Великий Бурлук-99.6 МГц, Куп’янськ-107.3 МГц).
На хвилі новояворівського радіо «Yantarne FM» – духовно-психологічна порадня «Простір твого розвитку». Програма сприяє розвитку безпечного та підтримувального простору для дітей з інклюзивністю, військових та усіх, кому потрібна підтримка і порада. Слухайте цикл програм «Простір твого розвитку» із психологинею Діаною Чаплею, яка допомагає знайти відповіді на складні питання про дітей з інклюзивністю. Проєкт «Простір твого розвитку» в ефірі щовівторка о 18:15. Нагадуємо: музично-розважальна радіостанція «Yantarne FM» веде мовлення в м. Новояворівськ Яворівського району Львівської області на частоті 97.6 МГц.
Павлоградська радіостанція «Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс»» презентує свій новий образ. Зустрічайте новий логотип радіостанції! Це оновлення символізує прагнення до розвитку та руху в ногу з часом. Основа нового логотипа – графічна фігура «хвиля», яка одночасно утворює літеру «М» (МЕГА ХВИЛЯ). Попри зміни, любов колективу станції до музики та до вас залишилася незмінною! Нагадаємо, що з березня 2024 року радіо «Самара» представляє на частоті 107.9 FM новий бренд – Радіо Мегаполіс. Слухайте прямий ефір онлайн за посиланням. Нагадуємо: розважально-інформаційна радіостанція Радіо «Самара» представляє Радіо «Мегаполіс» веде мовлення в м. Павлоград Дніпропетровської області на частотах 107.9 МГц та 73.88 МГц.
16-го листопада 2024 року Івано-Франківському міському комунальному підприємству Телерадіокомпанія «Вежа» (до складу якого входить, зокрема, і радіостанція «Вежа FM») виповнилось 25 років! Щороку працівники медіа оригінально організовують святкування, цього разу радіо та телевізійний ефір відбувався з так званого «Вежабусу» в центрі міста. Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігор Маслов мав нагоду у прямому ефірі привітати колектив і слухачів/глядачів ТРК «Вежа» та вручити Грамоту Національної ради за значний внесок у розвиток медіапростору Прикарпаття. ТРК «Вежа» здійснює ефірне радіомовлення у містах Івано-Франківськ (107.0 МГц), Долина (88.3 МГц) та Бурштин (99.2 МГц); телевізійне мовлення – у багатоканальних телемережах Івано-Франківська (30 ТВК) та Коломиї (44 ТВК).
Українське радіо під час війни #102: нагороди, розбудова мережі та скорочення обсягу мовлення читать дальше
Українське радіо під час війни #102: нагороди, розбудова мережі та скорочення обсягу мовлення
Також можна слухати музичні радіостанції. За словами виконавчого продюсера Радіо Промінь Максима Яковенка, музична радіостанція має нові плейлисти, як, наприклад, підбірка найкращих сучасних українських пісень за жовтень. «Промінь рекомендує» збирає всі актуальні треки, що на 100% складаються з пісень нашої Незалежності з 1991 по 2024 рік, які можна легко та зручно послухати у Spotify і Soundcloud. «Радіо Промінь мовить цілодобово. Команда радіо допомагає слухачам зняти напругу, підняти моральний дух та настрій», – зазначив Максим Яковенко. Всі програми Радіо Промінь, серед яких «РанокПРО», «Селекція», «Промінь Рекомендує», «Година меломана з Олексієм Коганом», «Спорт на Радіо Промінь», «Віра в кіно» та інші, можна слухати на сайті радіо та мобільному застосунку в архівах, а також варто долучитися до ютуб-каналу Променя, щоб не пропустити новинки. Радіо Культура пропонує цілодобовий доступ не тільки до знакової української класичної музики, але й до матеріалів, які допоможуть у навчанні українському школярству та студентству, а також зберігати контакт з українською мовою та культурою тим, хто вимушено опинився за кордоном. Усі популярні програми Радіо Культура, серед яких «Час інтерв’ю», «Це класика», «Радіотеатр», «Радіодетектив» і особлива дитяча передача, що стала теплою вечірньою традицією для багатьох родин – «Вечірня колисанка», доступні для прослуховування в архіві на сайті радіо та мобільному додатку. Нагадаємо, оперативні новини від команди Суспільного Мовлення можна знайти: на сайті Суспільне Новини, в ........-каналах Суспільне Новини та регіональній мережі (за назвою Суспільне + місто-обласний центр: Суспільне Харків, Суспільне Чернігів, Суспільне Львів, Суспільне Миколаїв тощо) та інших соцмережах Суспільного.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 23:15.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.