Реклама в меню «Пуск» Windows 11 появилась у всех (после обновления ОС)
В начале этого месяца Microsoft начала тестировать функцию демонстрации рекламы продуктов сторонних разработчиков в меню «Пуск» в Windows 11. На этой неделе софтверный гигант начал распространять обновление KB5036980, которое, помимо прочего, активирует функцию показа рекламы в разделе рекомендаций меню «Пуск» в стабильных сборках операционной системы. читать дальше
«В разделе «Рекомендуемые» меню «Пуск» будут демонстрироваться некоторые приложения из Microsoft Store. Эти приложения созданы небольшой группой избранных разработчиков», — говорится в примечании к упомянутому ранее пакету обновлений.
Предполагается, что реклама в меню «Пуск» призвана помочь пользователям Windows 11 найти больше приложений. Она также будет полезна разработчикам, которых Microsoft пытается побудить создавать больше программных решений для Windows. Любопытно, что софтверному гиганту потребовалось всего две недели, чтобы перенести функцию показа рекламы в меню «Пуск» из бета-версий Windows 11 в стабильные сборки ОС. Скорее всего, за столь незначительный период компания получила не так много негативных пользовательских отзывов о нововведении, которые могли бы заставить Microsoft отказаться от показа рекламы в меню «Пуск».
На данном этапе пользователи могут отключить рекламу или «рекомендации», как называют нововведение в Microsoft. После установки пакета KB5036980 нужно перейти в настройки персонализации и отключить опцию «Показывать рекомендации». Хотя в настоящее время обновление не является обязательным, в ближайшие несколько недель это изменится, и Microsoft распространит его на все совместимые устройства.
SSE4.2-инструкции стали обязательны для Windows 11 24H2 — в LGA775- и AM2/AM3-системах ОС не загружается
В феврале этого года Microsoft выпустила тестовую сборку Windows 11 под номером 26063 в рамках программы Windows Insider, для установки которой требовалось наличие процессора с поддержкой инструкций SSE4.2. Теперь же стало известно, что аналогичное требование предъявляется для установки Windows 11 24H2 (начиная со сборки 26080). Если на ПК используется процессор, не поддерживающий SSE4.2, то ОС попросту не загрузится. читать дальше
«Начиная с Windows 11 Build 26080, для загрузки Windows 11 версии 24H2 требуется процессор с поддержкой инструкций SSE4.2. Попытка загрузить Build 26080+ на системах без поддержки инструкций SSE4.2 приведёт к автоматической перезагрузке устройства после достижения фазы загрузочного экрана», — говорится в сообщении разработчика Боба Пони (Bob Pony), который одним из первых обратил внимание на то, что Microsoft изменила требования к аппаратному обеспечению для установки Windows 11 24H2.
Напомним, инструкции SSE4 представляют собой расширенный набор инструкций Single Instruction, Multiple Data (SIMD), поддержку которых Intel реализовала в процессорах Penryn (Core 2) в 2006 году. Поддержка более расширенной версии SSE4.2 появилась в процессорах Nehalem в 2008 году. В процессорах AMD поддержка SSE4.2 появилась с запуском чипов на базе архитектуры Bulldozer. SSE4.2 предназначены для выполнения поиска и сравнения символов на двух операндах по 16 байт за раз для ускорения работы XML-документов, а также вычисления CRC32 для протоколов передачи данных.
Любой процессор на базе архитектуры x86, выпущенный после 2008 года, должен поддерживать SSE4.2. При этом процессоры, выпущенные до первого поколения чипов Intel Core i5 и i7, такой поддержки не имеют. Старые процессоры, такие как чипы AMD Barcelona, поддерживающие SSE4a, не подойдут для установки Windows 11 24H2. Очевидно, что нововведение Microsoft не затронет подавляющее большинство пользователей, поскольку поддержка инструкций SSE4.2 реализована во всех современных процессорах.
Скільки оперативної пам’яті потрібно ПК з Windows 11 читать дальше
Оперативна пам’ять, зазвичай звана “ОЗП”, є життєво важливою для вашої комп’ютерної системи для відкриття, запуску програм, додатків і служб та управління ними.
Оперативна пам’ять може створювати чи ламати комп’ютер. Чим більше у вас оперативної пам’яті, тим більше програм ви можете запускати паралельно.
Але якщо у вас її недостатньо, робота комп’ютера може бути зведена до обходу і стати практично нестерпною.
Але встановлення в ПК більшого обсягу оперативної пам’яті, ніж вам потрібно, може виявитися марною витратою грошей.
Чи може Windows 11 працювати з 2 ГБ оперативної пам’яті?
Ви не можете встановити Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті, оскільки перед спробою встановлення виконується перевірка сумісності системи, і якщо вона не побачить 4 ГБ оперативної пам’яті, установку буде перервано.
І це добре.
Це не означає, що ви не можете запускати Windows 11 у системі з 2 ГБ оперативної пам’яті. Найпростіший спосіб обійти обмеження – встановити 4 ГБ оперативної пам’яті під час інсталяції Windows 11, а потім встановити 2 ГБ після її завершення. Але це призведе до зависання, млявості та болючості роботи.
Ще за часів Windows 10 можна було встановити 32-розрядну версію Windows на ПК з обсягом оперативної пам’яті лише 1 ГБ. 64-розрядна версія подвоїла цей мінімум до 2 ГБ. І це справді був абсолютний мінімум. Ви могли б працювати з таким обсягом, але часом це бувало дуже мляво та повільно.
У Windows 11 ситуація змінилася і Microsoft збільшила мінімальний обсяг до 4 ГБ. Це значне збільшення, але, як не дивно, воно швидко стає мінімальним. Я бачив системи, в яких після завантаження всього обладнання у системі залишається близько одного гігабайта вільного місця.
Скільки оперативної пам’яті потрібна Windows 11 для безперебійної роботи?
Що ж, вам може зійти з рук щонайменше 4 ГБ. Все стає трохи млявим, як тільки ви запускаєте Google Chrome або ...... з декількома відкритими вкладками або намагаєтеся зробити щось на зразок серйозного редагування фотографій.
Забудьте про такі речі, як редагування відео чи серйозні ігри.
Це просто закінчиться розчаруванням.
Чим більше ви очікуєте від свого комп’ютера, тим більше оперативної пам’яті вам знадобиться.
Якщо ви звичайний користувач, який переглядає веб-сторінки, що надсилає електронні листи та редагує документи, то 4 ГБ може бути достатньо. Але це напевно буде відчуватися як затримка та підвисання. Збільшення цього обсягу до 6 або 8 ГБ оперативної пам’яті не тільки значно покращить роботу, але й дозволить вам працювати з вашою системою. Крім того, оскільки оновлення операційної системи та програм збільшують навантаження на систему, це допоможе забезпечити надійність вашого ПК у майбутньому, збільшивши термін служби.
В даний час найкращим варіантом з точки зору продуктивності та вартості є 8 ГБ оперативної пам’яті.
Чи є підстави використовувати більше 8 ГБ оперативної пам’яті?
Звісно, є, але жага наживи починає затихати.
Коли більше 8 ГБ оперативної пам’яті стає корисним і починає окупати себе, це коли ви одночасно запускаєте кілька ресурсоємних програм, особливо для обробки зображень високого класу або відео 4K+, САПР або 3D-моделювання.
Якщо ви паралельно запускаєте такі програми, як Premiere Pro, Photoshop та After Effects, у системі з 8 ГБ оперативної пам’яті, робота почне сповільнюватися. У системі об’ємом 16 ГБ або більше не проблема.
Наявність більш ніж 8 ГБ також зручна при активному використанні інструментів віртуалізації, таких як Microsoft Hyper-V або VMware Workstation, особливо при одночасному запуску кількох віртуальних машин.
Але пам’ятайте, що доведеться платити за цю оперативну пам’ять, а перехід з 8 ГБ на 16 ГБ і більше призведе до зростання ціни.
Чи потрібен ігровий ПК 24/32 ГБ оперативної пам’яті?
Я бачив багато ігрових систем з 24 ГБ або навіть 32 ГБ оперативної пам’яті і вище, і хоча це приємно, тому що це пов’язано з великими витратами, я виявив, що більшу частину часу ця оперативна пам’ять знаходиться в ПК і нічого не робить.
Якщо у вас є гроші, звичайно, витратите їх на оперативну пам’ять, але вам було б краще витратити ці гроші на швидке твердотільне сховище або більш якісну відеокарту.
Важливо пам’ятати, що швидкий ПК створюється з багатьох швидкодіючих компонентів. Встановлювати тонни оперативної пам’яті в систему з іншими вузькими місцями – повільним процесором, повільним сховищем, поганою відеокартою – просто марнування грошей.
Скільки оперативної пам’яті може зайняти мій комп’ютер?
Тут усе трохи ускладнюється.
Ноутбуки все частіше переходять на стаціонарну оперативну пам’ять, де мікросхеми оперативної пам’яті припаяно безпосередньо до материнської плати і не можуть бути видалені або оновлені.
Те, що ви купуєте – це те, з чим ви залишаєтеся протягом усього терміну служби системи.
На щастя, більшість настільних ПК, як і раніше, мають оперативну пам’ять, яку можна оновити.
Але вам потрібно знати кілька речей. Зокрема, який тип оперативної пам’яті займає комп’ютер і який обсяг оперативної пам’яті є максимальним.
Який максимальний обсяг оперативної пам’яті підтримує Windows 11?
Кожна версія Windows 11 має максимальний обсяг оперативної пам’яті, який може підтримувати.
Windows 11 Enterprise: 6 ТБ
Windows 11 Education: 2 ТБ
Windows 11 Pro для робочих станцій: 6 ТБ
Windows 11 Pro: 2 ТБ
Windows 11 Home: 128 ГБ
Насправді, апаратні обмеження будуть встановлені задовго до того, як будуть встановлені обмеження операційної системи
Microsoft знайшла хитрий спосіб вставляти більше реклами в Windows
Наразі компанія Microsoft тестує новий спосіб демонстрації реклами в меню “Пуск” Windows 11, який покликаний спонукати користувачів завантажувати більше додатків. читать дальше
У минулому компанія вже використовувала верхню частину стартового меню Windows як область для демонстрації загальної реклами, і це не було добре сприйнято користувачами системи. Однак тепер компанія експериментує з розміщенням так званих “рекламних пропозицій додатків” у нижній частині стартового меню, повідомляє Windows Central.
Ці рекламні додатки відображатимуться в розділі “Рекомендовані” в стартовому меню Windows з рухомим рядком, щоб ви знали, що це реклама. Проте, якщо ви не будете обережні, ви можете натиснути на іконку, яка, на вашу думку, є програмою, вже встановленою у вашій системі, і зрештою встановити застосунок замість неї.
Схоже, що в розділі “Рекомендовані” меню “Пуск” з’являться рекламні пропозиції додатків, аналогічні пропонованим додаткам у “Пуску” в Windows 10. Це можна відключити в “Налаштуваннях” (Показувати рекомендації для порад, рекламних акцій додатків та іншого).
Деякі користувачі поділилися подробицями про функцію, яку Microsoft наразі тестує в X (колишній .......). Один із користувачів, PhantomOfEarth, показав скріншоти того, який вигляд має рекламний застосунок браузера Opera поруч зі встановленим застосунком Gamer Bar.
Потенційна функція є необов’язковою, відмовитися від неї можна в розділі “Персоналізація” в “Налаштуваннях”. Виникають питання про те, чи є ці рекомендовані додатки законною рекламою, оскільки, як зазначає видання, деякі користувачі помилково ідентифікують стандартні повідомлення в нативних додатках, таких як OneDrive, як рекламу. Однак той факт, що Microsoft доводиться вказувати, що іконка є рекламною, говорить про те, що це саме реклама.
PhantomOfEarth також пояснив, що в попередніх бета-збірках Windows 11 ця функція називалася рекламою, однак тепер у поточній бета-збірці “Налаштування” вона має назву “Просування додатків”.
Якщо функція “Просування застосунків” з’явиться в публічній версії Windows 11, це, безсумнівно, принесе Microsoft фінансову вигоду, особливо з огляду на те, що у 2022 році бренд відкриє свій магазин застосунків для Win32-додатків. Примітно, що в недалекому минулому додаток Opera, продемонстрований на скріншотах, швидше за все, довелося б завантажувати вручну.
Windows 11 повідомлятиме користувачів, чи підходить їх комп'ютер для AI-функцій
Компанія Microsoft налаштовує системні вимоги для Windows 11 версії 24H2, вихід якої очікується у вересні чи жовтні 2024 року. читать дальше
Це оновлення включатиме безліч інструментів на базі штучного інтелекту, що вимагатиме підтримки певних інструкцій процесора.
Корпорація також встановлює базові вимоги для роботи AI-функцій, серед яких і AI File Explorer (або Advanced Copilot). Зважаючи на все, їх можна буде використовувати лише за наявності 16 ГБ оперативної пам'яті та процесора ARM64. Цілком ймовірно, що ближче до виходу ОС список відповідних чипів буде розширено.
Користувач соцмережі Х під ніком Albacore також знайшов у коді інсайдерської збірки Windows 11 24H2 згадку опції, яка відповідатиме за аналіз заліза на відповідність вимогам та попередження на випадок нестачі потужностей. Ці оповіщення будуть схожі на існуюче повідомлення про відсутність підтримки PopCnt або водяний знак на робочому столі «Невідповідність системним вимогам».
Зник Bluetooth у Windows 11: ось як можна виправити цю проблему
На вашому комп'ютері з Windows 11 зникла опція Bluetooth? Це може статися з кількох причин, включаючи тимчасові збої, пошкоджені драйвери Bluetooth і проблеми з ОС Windows.Якщо ви не знаєте, що спричинило проблему, ось кілька порад читать дальше
Запустіть засіб виправлення неполадок Windows
Засоби усунення несправностей Windows – це вбудовані утиліти, які можуть допомогти вам діагностувати та вирішити різні проблеми системного рівня. Ви можете запустити засіб усунення несправностей Bluetooth і дозволити Windows виправити будь-які поширені проблеми, пов'язані з Bluetooth.
Ось як це зробити:
Натисніть комбінацію клавіш Win + I, щоб запустити програму "Налаштування".
На вкладці Система натисніть кнопку "Виправлення неполадок".
Виберіть "Інші засоби усунення несправностей".
Натисніть кнопку "Виконати" поруч із пунктом Bluetooth.
Windows просканує ваш комп'ютер на наявність проблем і спробує їх виправити.
Перезавантажте комп'ютер
Іноді найефективніше рішення виявляється напрочуд простим. Перезавантаження може вирішити різні проблеми з вашим комп'ютером Windows, спричинені тимчасовими збоями.
Перевірте панель швидких налаштувань
Панель швидких налаштувань у Windows 11 надає доступ до різних часто використовуваних налаштувань, зокрема Bluetooth. Якщо ви не можете знайти перемикач Bluetooth на панелі швидких налаштувань, можливо, ви видалили його помилково. Ось як його відновити:
Натисніть Win + A, щоб відкрити панель швидких налаштувань.
Натисніть на піктограму олівця, щоб змінити панель швидких налаштувань.
Натисніть "Додати" і виберіть Bluetooth зі списку, щоб додати його на панель. Перевірте налаштування Bluetooth
Піктограма Bluetooth може не з'являтися на панелі завдань або в системному лотку, якщо ви раніше видалили цю піктограму. Ось як можна знову закріпити піктограму Bluetooth на панелі завдань Windows.
Відкрийте меню "Пуск" і перейдіть до "Налаштування" > "Bluetooth і пристрої".
Перейдіть до розділу Пристрої та натисніть на Додаткові налаштування Bluetooth.
Встановіть галочку біля пункту Показувати значок Bluetooth в області сповіщень.
Натисніть Застосувати, а потім "ОК". Налаштуйте службу підтримки Bluetooth
Служба підтримки Bluetooth – це невелика програма, яка працює у фоновому режимі, щоб дозволити Bluetooth функціонувати у Windows. Ваші проблеми з Bluetooth можуть бути пов'язані з тим, що ця служба не запущена. Ось як це виправити:
Натисніть комбінацію клавіш Win + R, щоб відкрити діалогове вікно Виконати.
Введіть services.msc у текстовому полі і натисніть Enter.
Двічі клацніть "Службу підтримки Bluetooth", щоб відкрити її властивості.
У спадному меню поруч із пунктом Тип запуску виберіть пункт Автоматичний.
Натисніть "Застосувати", щоб зберегти зміни. Оновіть або перевстановіть драйвер Bluetooth
Несправні або пошкоджені драйвери Bluetooth на вашому комп'ютері також можуть бути причиною проблеми. Якщо це так, оновлення драйвера Bluetooth має допомогти.
Клацніть правою кнопкою миші на піктограмі Пуск і виберіть зі списку Диспетчер пристроїв.
Розгорніть розділ Bluetooth, клацніть правою кнопкою миші на адаптері Bluetooth і виберіть "Оновити драйвер".
Виберіть "Автоматично шукати драйвери" і дозвольте Windows встановити найкращі доступні драйвери.
Якщо оновлення драйвера не допоможе, вам доведеться переінсталювати драйвери Bluetooth. Для цього знову відкрийте диспетчер пристроїв, клацніть правою кнопкою миші на драйвері Bluetooth і виберіть "Видалити пристрій".
Після видалення перезавантажте комп'ютер. Windows має встановити відсутній драйвер Bluetooth під час завантаження, і на вашому комп'ютері має з'явитися опція Bluetooth.
Вимкніть та ввімкніть проблемний драйвер USB
Кілька користувачів на сторінці спільноти Microsoft повідомили про відновлення відсутньої функціональності Bluetooth на своїх комп'ютерах шляхом вимкнення та повторного ввімкнення драйверів USB. Ви також можете спробувати:
Відкрийте диспетчер пристроїв за допомогою меню пошуку.
Розгорніть розділ "Контролери універсальної послідовної шини".
Знайдіть записи з жовтим трикутником попередження. Клацніть його правою кнопкою миші і виберіть "Вимкнути пристрій".
Натисніть "Так", щоб підтвердити.
Знову клацніть правою кнопкою миші драйвер USB і виберіть Увімкнути пристрій. Запустіть сканування SFC і DISM
Проблеми з Bluetooth також можуть виникнути, якщо на вашому комп'ютері відсутні важливі системні файли. У Windows є кілька інструментів, які можуть допомогти вам замінити будь-які відсутні або пошкоджені системні файли їх кешованими версіями. Ось як їх запустити.
Натисніть Win + X і виберіть зі списку пункт Термінал (Адміністратор).
Виберіть Так, коли з'явиться запит Контроль облікових записів користувачів (UAC).
У консолі виконайте наступну команду:
sfc /scannow
Дочекайтеся завершення сканування, а потім запустіть сканування DISM (або Deployment Image Servicing and Management).
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Після завершення сканування перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи проблема не зникла.
Перезавантажтеся у безпечний режим
Коли ви завантажуєте Windows у безпечному режимі, система працює без жодних другорядних драйверів і програм. Це може допомогти вам перевірити, чи проблема спричинена стороннім драйвером або програмою, що працює у фоновому режимі.
Дивіться також Чи потрібен вам додатковий антивірус, якщо ви користуєтеся Windows Defender
У Windows 11 передбачено кілька варіантів завантаження у безпечний режим. Ви можете скористатися будь-яким із них, щоб увійти у безпечний режим і подивитися, чи з'явиться опція Bluetooth. Якщо вона з'явилася, це означає, що в цьому винна стороння програма або служба.
У такому випадку вам доведеться видалити всі нещодавно встановлені програми або сервіси, щоб вирішити проблему.
Microsoft удалила автоматически установившийся Copilot из Windows 11
Некоторое время назад пользователи ПК столкнулись с автоматической установкой приложения Copilot без их ведома. Это спровоцировало волну критики в адрес Microsoft и подозрение в слежке за пользователями. Теперь компания исправила эту проблему — Microsoft выпустила обновление, которое удаляет это приложение с затронутых устройств. читать дальше
В частности, как сообщает Techspot, в последнем обновлении браузера Edge версии 124.0.2478.67 содержится компонент, который удаляет пакет «Поставщик чата Microsoft для Copilot в Windows» с соответствующих компьютеров. После установки этого обновления пользователи больше не будут видеть приложение Copilot в списке установленных программ. Кроме того, Microsoft планирует выпустить еще одно обновление в ближайшее время, которое полностью удалит следы нежелательного ПО с затронутых устройств.
Напомним, недавно некоторые владельцы компьютеров с Windows 11 обнаружили, что у них в списке установленных приложений появилось новое ПО под названием Copilot. При этом пользователи не давали согласия на его установку. И хотя это приложение не имело никакой функциональности и содержало нулевой объем данных, многие были возмущены тем, что Microsoft установила его без их ведома и разрешения. Некоторые даже высказывали опасения насчет возможной слежки и сбора личных данных.
В своем официальном заявлении Microsoft заверила, что приложение Copilot не собирало и не передавало какие-либо данные пользователей, а также не работало в фоновом режиме. Пакет был установлен с целью подготовки некоторых компьютеров к будущей поддержке сервиса Windows Copilot. Однако из-за ошибки он попал на устройства, для которых не предназначался.
В то же время Microsoft продолжает активно продвигать искусственный интеллект в ответ на успех ChatGPT и Dall-E. Причем Windows 11 уже реализована интеграция с Copilot, которому пользователи могут задать 10 вопросов без входа в учетную запись, что позволит оценить возможности ИИ прямо на рабочем столе.
Полноценный запуск Windows Copilot ожидается в будущем крупном обновлении Windows 11. По замыслу Microsoft, интегрированный ИИ-ассистент должен помогать в повседневных задачах, таких как составление документов, поиск информации и автоматизации рутинных операций. Реализация этих планов потребует решения многих технических и этических вопросов.
Недавнее обновление Windows сломало VPN — решения проблемы у Microsoft нет
Компания Microsoft официально подтвердила, что последнее обновление безопасности для операционных систем Windows 10 и Windows 11 может нарушать работу VPN-подключения. Речь идёт об апрельском обновлении KB5036893, установка которого может приводить к сбоям в работе VPN. читать дальше
В настоящее время у софтверного гиганта нет какого-либо решения данной проблемы. «Мы работаем над решением проблемы и предоставим обновлённую информацию в скором времени», — говорится в сообщении Microsoft.
Упомянутая проблема затрагивает большое количество актуальных версий Windows, включая Windows 11 (23H2, 22H2 и 21H2) и Windows 10 (22H2 и 21H2). Пользователям, которые столкнулись с ошибками при использовании VPN-сервисов, Microsoft рекомендует сообщать о проблеме через приложение Get Help.
На самом деле, решить проблему с подключением к VPN можно путём удаления упомянутого обновления безопасности. Однако такой вариант также приведёт к удалению важных исправлений, что потенциально может поставить под угрозу безопасность устройства. Другой вариант выхода из сложившейся ситуации заключается в том, чтобы подождать, пока Microsoft не выпустит патч для решения проблемы.
В статистике Steam появился новый Radeon, а Windows 11 снова начала набирать популярность
Свежая статистика платформы Steam показывает интересные результаты, особенно в сегменте видеокарт, где AMD продемонстрировала неплохую динамику за месяц. «Красная команда» также увеличила свою долю в сегменте центральных процессоров. читать дальше
Примечательно, что в апрельской статистике лучшую динамику роста популярности продемонстрировали две видеокарты из сегмента ноутбуков: мобильная GeForce RTX 4060, чья доля пользователей выросла на 0,50 п.п. и мобильная GeForce RTX 3060, которая увеличила свою долю на 0,39 п.п. Заметно популярнее также стала настольная GeForce GTX 1650, завершившая апрель на четвёртом месте по количеству новых пользователей (плюс 0,25 п.п.).
В рейтинге видеокарт, которые сильнее всего нарастили свою долю в апреле, появились новые модели. У Nvidia это GeForce RTX 4080 Super и GeForce RTX 4070 Ti Super, каждая из которых отхватила долю в 0,21 % от общего количества используемых видеокарт. Со стороны AMD в чарте впервые появилась модель Radeon RX 6750 GRE 12GB с долей 0,15 % пользователей. Эта карта была выпущена в октябре прошлого года. Она производительнее и предлагает больше памяти, чем модель Radeon RX 6700 XT.
Восемью из 13 наиболее сильно нарастивших свою долю видеокарт в апрельском рейтинге Steam оказались модели GeForce RTX 40-й серии. И лишь одна из них не относится к мобильному сегменту и не является Super-моделью — это RTX 4070 Ti, которая нарастила свою долю пользователей до 1,33 % (прибавка за месяц 0,13 п.п.).
Самой же популярной видеокартой в Steam по-прежнему остаётся модель GeForce RTX 3060 предыдущего поколения. Правда, её доля за месяц сократилась на 1,21 п.п. На втором месте находится GeForce RTX 1650. В свою очередь из последнего поколения видеокарт Ada Lovelace самой популярной (если не брать в расчёт ноутбуки) является модель RTX 4060, занимающая 11 место.
Самой популярной видеокартой AMD является модель Radeon RX 580, расположившаяся на 30-м месте. А самая популярная видеокарта поколения RDNA 3 является Radeon RX 7900 XTX, находящаяся на 60-м месте общего рейтинга. Тем не менее, за апрель общая доля видеокарт AMD на платформе выросла с 14,6 до 15,8 %, тогда как у NVIDIA доля опустилась с 78 до 76,6 %.
В апреле доля пользователей процессоров AMD выросла до 33,46 %, увеличившись за месяц на 2,24 п.п. В свою очередь, доля пользователей Intel на платформе сократилась до 66,51 % (минус 2,23 п.п.).
Операционная система Windows 11 снова начала набирать популярность среди пользователей Steam. За минувший месяц количество пользователей этой ОС на платформе увеличилось до 45,15 % (прибавка 3,54 п.п.). В свою очередь доля пользователей Windows 10 за то же время сократилась до 51 % (минус 3,38 п.п.). Как пишет портал TechSpot, такой результат контрастирует с мировыми данными, где доля Windows 10 составляет 70 % и продолжает расти, а популярность Windows 11 падает второй месяц подряд.
Английский язык снова стал самым популярным на платформе Steam, отобрав в апреле это звание у упрощённого китайского. Большинство пользователей платформы используют видеокарты с 8 Гбайт видеопамяти, однако статистика показывает рост популярности ускорителей с 16 Гбайт (прирост 0,41 п.п.) и 24 Гбайт (прирост 0,30 п.п.). Также у большинства пользователей платформы Steam установлено 16 Гбайт ОЗУ.
Windows 11 навчилася створювати архіви TAR, ZIP та 7Z
Зараз нововведення доступне в бета-каналі та скоро дістанеться всіх користувачів.Користувачі стабільних версій операційної системи Windows 11 (22H2 та 23H2) отримали можливість створювати архіви у форматах 7Z, TAR та ZIP власними силами ОС.До цього моменту вбудований архіватор умів лише розпаковувати вищезгадані типи файлів. За інформацією користувача PhantomOfOcean, зараз нововведення доступне у збірці за номером 22635.3566 у бета-каналі. читать дальше
Як видно з опублікованих зображень, достатньо натиснути на файл правою кнопкою миші та в контекстному меню вибрати пункт "Compress to...", а далі — тип архіву. У виданні Windows Latest після проведених тестів заявили, що операційна система досить швидко та добре пакує файли в архіви 7Z і TAR.
Також розробники операційної системи додали розширені налаштування під час створення архіву. Користувачі зможуть вибрати не тільки папку, в якій зберігатиметься файл, але також формат архіву, метод стиснення та рівень стиснення. Можна встановити галочки «Зберегти символічні посилання» та «Зберегти жорсткі посилання», щоб забезпечити безпеку певних типів ярликів у файлі під час його стиснення в архів.
Windows 11 будет показывать скорость оперативной памяти в МТ/с вместо мегагерц
Компания Microsoft изменила единицы измерения скорости оперативной памяти в «Диспетчере задач» операционной системы Windows 11. Если раньше скорость отображалась в мегагерцах (МГц), то теперь будет отображаться в мегатранзакциях в секунду (МТ/c). читать дальше
Исторически показатель скорости оперативной памяти обозначался мегагерцами. Этот показатель отражает количество миллионов циклов операций в секунду, которые может выполнить модуль памяти за такт. Каждый цикл представляет собой действие, выполняемое модулем памяти, будь то сохранение и извлечение данных. Например, модуль памяти со скоростью 3200 МГц может выполнять 3,2 млрд циклов в секунду. В свою очередь планка памяти со скоростью 2400 МГц может выполнять только 2,4 млрд циклов в секунду.
Новые технологии ОЗУ позволяют памяти DDR5 увеличить скорость передачи данных без увеличения тактовой частоты (МГц), что сделало старый способ измерения эффективности памяти менее точным. По этой причине производители памяти начали использовать новый показатель метрики — мегатранзакции в секунду, то есть количество передач данных в миллионах в секунду.
Новый показатель метрики производительности ОЗУ в виде «МТ/с» появился в сборке операционной системы Windows 11 версии 22635.3570, которая в настоящий момент проходит бета-тестирование. Её появление в основной версии ОС ожидается в одном из ближайших обновлений.
Windows 11 запретили устанавливать на смартфоны
Журналисты медиа обратили внимание, что в будущем обновлении Windows 11 24H2 ожидается запрет на установку операционной системы на смартфоны. Авторы объяснили, что апдейт не поддерживает старые устройства на базе процессоров ARM, к которым в том числе относятся гаджеты на базе Windows Phone. читать дальше
«Такие устройства, как Lumia 950 и Lumia 950 XL, больше не смогут работать с новыми выпусками Windows 11», — отметили журналисты.
По их словам, Microsoft никогда не адаптировала Windows 11 под смартфоны на платформе Windows Phone, однако энтузиасты все равно могли установить систему на устройства. В обновлении 24H2 эта лазейка будет закрыта.
Специалисты рассказали, что старые смартфоны работают на базе ARM 8.0. Будущая ОС будет работать только с процессорами, поддерживающими ARM 8.1 и выше. Также 24H2 не адаптирована для работы с некоторыми ARM-процессорами, то есть систему нельзя будет установить на ряд ноутбуков.
Windows Phone, которая впоследствии была переименована в Windows 10 Mobile, вышла 11 октября 2010 года. В январе 2018 года в Mirosoft заявили, что не будут поддерживать платформу.
В начале апреля стали известны функции, которые получит ожидаемое осенью крупное обновление Windows 11 24H2. В первую очередь система выйдет с обновленным Copilot и редактором «Блокнот» с ИИ.
BitLocker в составе Windows 11 24H2 будет включаться автоматически при установке или переустановке ОС даже у редакции Windows 11 Home
Начиная с версии Windows 11 24H2 функция шифрования BitLocker будет включаться при свежей установке или переустановке операционной системы по умолчанию даже в редакции Windows 11 Home. Об этом сообщает немецкий портал Deskmodder. Этот факт может создать ряд сложностей для пользователей, которые, впрочем, можно обойти. читать дальше
По данным источника, следующая основная версия Windows 11 24H2, также называемая Windows 2024 Update, будет включать шифрование BitLocker по умолчанию во время установки. Причём это будет происходить и в случае Windows 11 Home. Данное изменение было обнаружено при установке бета-версии Windows 11 24H2 с использованием мастера первоначальной настройки с новым дизайном. Однако, у пользователей есть возможность отключить шифрование устройства в разделе «Конфиденциальность и защита» в разделе «Параметры» ОС. Также можно набрать в поиске на панели задач «Bitlocker» (без кавычек) и изменить настройки в открывшемся окне. Кроме того, функцию шифрования можно отключить при создании ISO-образа операционной системы с помощью сторонних программ, вроде того же Rufus.
Шифрование дисков с помощью BitLocker уже давно используется в Windows 11. Некоторые OEM-производители делают это на системах с установленной Windows 11 Pro. Проблема в том, что ничего не подозревающий пользователь при установке или переустановке ОС может упустить тот факт, что его накопитель зашифрован (BitLocker в Windows 11 24H2 шифрует не только диск C:, а весь накопитель целиком). Восстановление зашифрованных данных может оказаться проблематичным или потенциально невозможным в случае потери ключа BitLocker.
Также известно, что программное шифрование BitLocker способно значительно снизить производительность SSD. Как пишет портал Tom’s Hardware, проводивший тесты функции шифрования, потеря в производительности твердотельного накопителя в зависимости от нагрузки из-за использования BitLocker может достигать 45 %.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 02:36.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.