Обсуждение наземного радио здесь
Обсуждение радио на спутниках здесь
Обсуждение интернет-радиостанций здесь
Каталог частот бесплатных русско-украинско-язычных радиоканалов со всех спутников здесь
Последний раз редактировалось yuriy-zholobov; 10.01.2015 в 13:53.
Українське радіо повернулися до Херсону,Разом з тим жителі Херсонської області можуть слухати у FM-діапазоні перший канал українського радіо на частоті 92,0 МГц. Потужності сигналу достатньо для того, щоб прийняти його навіть в окремих районах поки що окупованої частини Херсонщини.
Раздаются проукраинские песни: волны украинского "Люкс FM" достают и в Белгород,Об этом пожаловался губернатор Белгорода Вячеслав Гладков, передает 24 канал. Его даже попросили обратиться в минобороны России, потому что, мол, жители региона слушают антироссийские песни.Гладков заговорил о "технических проблемах". Говорит, что ситуацию будут разрешать. читать дальше
Дело в том, что в приграничных регионах действительно могут "ловить" иностранные радиостанции. Так бывает и на границе с Польшей, Венгрией и т.д. Однако для россиян это только плюс, поскольку смогут отдохнуть от пропаганды своих радиостанций и, кроме того, послушать хорошую музыку.
Фейки о "подготовке" нападения на Белгород
Российские власти распространяют информацию о якобы нападении Украины на Белгородскую область . В американском Институте войны объяснили, что Кремль может готовить операцию под "чужим флагом" в Белгороде. То есть, это может быть традиционная провокация россиян.
Кстати, в Белгороде уже активно готовят бомбоубежища . В городе должны опубликовать интерактивную карту укрытий.
У випадку блекауту в Україні радіо- і телезв'язок працюватимуть щонайменше три доби,На сьогодні п'ять радіокомпаній в Україні зарезервовані з терміном роботи до трьох днів, так само й телевізійні канали, телемарафону також зарезервовано подачу телесигналу на три доби. Телебачення і радіо працюватимуть. Українське радіо працює в FM-діапазоні, де ви можете почути найнеобхіднішу інформацію”, - наголосив Щиголь, додавши, що громадяни повинні мати радіоприймач на батарейках.Крім того, він відзначив, що забезпечено також резервування сигналу Концерну радіомовлення і телевеж на доставку сигналу на три доби мінімум.
Громадське радіо мовитиме у Миколаєві та Нікополі,Громадське радіо отримало дозвіл на тимчасове мовлення у період дії воєнного стану з використанням частот 88.3 у Миколаєві та 91.5 у Нікополі Дніпропетровської області.Таке рішення ухвалила Нацрада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 15 грудня.Дозвіл на мовлення виданий строком на один рік з дати ухвалення рішення Нацради.Нагадаємо, Громадське радіо мовить у Києві на частоті 99.4 FM, у Львові — 93.3 FM, у Гірнику — на частоті 91.4 FM та у Краматорську — 90.9 FM.
Українське радіо під час війни #2: робота від генераторів та повернення на деокуповані території,Війна ускладнила життя всім сферам економіки України. І радіо не є виключенням. Попри всі негаразди українське радіо з честю справляється з викликами сьогодення. На початку грудня Mediasat запустив нову рубрику «Українське радіо під час війни». В ній наш постійний автор Борис Скуратівський розповідає про події, які останнім часом відбулися в українському радіопросторі. читать дальше
Попри війну, українські радіостанції намагаються знаходити можливості для розширення своїх мереж. Приємно, що розширюються не лише мейнстримові станції, але й деякі нішові. Зокрема, 11-го грудня в місті Дніпро на частоті 89.3 МГц розпочалися трансляції програм київської радіостанції Radio JAZZ. В мовленні станції можливі перерви, викликані нестабільною ситуацією в енергетичному секторі. Нагадаємо – ця радіостанція належить ТОВ «Ч К» та перебуває в управлінні радіогрупи «ТАВР Медіа». В ефірі станції лунає музика у стилі джаз – як від західних, так і від українських виконавців. Окрім музики на хвилях станції лунають різноманітні інформаційні та просвітницькі рубрики Частоту 89.3 МГц в Дніпрі компанія отримала на конкурсі, що відбувся в листопаді минулого року. При цьому Дніпро стало вже четвертим містом прямого мовлення «Radio JAZZ» після Києва (104.6 МГц), Львова (105.4 МГц) і Запоріжжя (89.9 МГц).
За 30 днів листопада трансляцію ефіру кам’янської локальної радіостанції «TopRadio» вмикали 23008 унікальних користувачів застосунку RadioPlayer App. Про це станція повідомила на своїх сторінках у соцмережах. Нагадаємо – розважально-інформаційна радіостанція «TopRadio» веде мовлення в місті Кам’янське Дніпропетровської області на частоті 104.4 МГц. Станція працює в музичному форматі CHR/Pop (основу її плейлистів складають сучасні європейські та українські хіти). Також вона подає місцеві й всеукраїнські новини та представляє різноманітні рубрики й програми, значна частина яких присвячена життю в місті. Радіостанція існує з 1-го вересня 1998-го року – тоді вона розпочала мовлення з позивним «МіКомп» на частоті 107.9 МГц. Перехід же на нинішню частоту (на якій можна працювати з більшою потужністю) відбувся 1-го вересня 2000-го року. З початку ж березня 2020-го станція працює з нинішнім позивним.
Як відомо, від початку повномасштабної російсько-української війни в лютому поточного року в Україні було призупинено проведення конкурсів на канали та радіочастоти. Однак, державою було створено механізм, який забезпечує мовникам можливість розвивати свої мережі. Це можна зробити на підставі дозволів на тимчасове мовлення на воєнний час, які видає за прискореною процедурою Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вже чинним компаніям. Звісно ж за наявності в них такого бажання і в разі, якщо це бажання збігається з наявністю вільного частотного ресурсу. На засіданні 15-го грудня регулятор видав такі дозволи вісьмом радіостанціям. Зокрема, АТ «НСТУ» (з позивним «Українське радіо») матиме змогу мовити на частоті 102.4 МГц у м. Южноукраїнську Вознесенського району Миколаївської області (в минулому частоту використовувало «Авторадіо Україна»). Центральній телестудії Міністерства оборони (позивні «Армія FM – військове радіо») видано дозволи на мовлення на частотах 107.9 МГц у м. Сумах та 107.6 МГц у м. Хмельницькому (в минулому їх використовувало «Авторадіо Україна»). ТОВ «Телерадіоорганізація «Радіо Україна» (позивні «Радіо Байрактар») зможе працювати на частоті 89.5 МГц у м. Миколаєві (нова частота). ПП Фірма «Лямін» (позивні «Радіо РОКС – Україна») незабаром транслюватиме свої програми на частоті 99.9 МГц у м. Мукачево Закарпатської області (в минулому частоту використовувало «Авторадіо Україна»). ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо» (позивні «Громадське радіо») отримало дозволи на тимчасове мовлення на частотах 88.3 МГц у м. Миколаєві й 91.5 МГц у м. Нікополі Дніпропетровської області (обидві частоти – нові). А ТОВ «Наше радіо» (позивні «Наше радіо») зможе мовити на частоті 105.4 МГц у м. Кременчуці Полтавської області, обсяг мовлення – 24 години на добу у парні числа місяця. Таким чином, відтепер передачі цієї компанії можна буде слухати цілодобово, оскільки вона мовить на цій же частоті у непарні числа місяця (в минулому вона ділила частоту з «Українським радіо», яке згодом отримало в місті окрему частоту 100.9 МГц). А компаніям ТОВ «ТРК Медіа ФМ» (позивні «Радіо РОКС – Україна») та ТОВ «ТРК Клас» (позивні «Перець FM», «Стильне») дозволили збільшити потужність своїх передавачів, що працюють в місті Дніпро – на частотах 90.5 МГц та 89.7 МГц відповідно.
Тим часом київська радіостанція «Голос надії» відмовилася від низки своїх ефірних частот. Мова йде про частоти у нижньому піддіапазоні ультракоротких хвиль у таких населених пунктах, як м. Черкаси (72.98 МГц), смт. Вовковинці Хмельницької області (72.14 МГц), смт. Сарата Одеської області (70.70 МГц) та м. Олевськ Житомирської області (70.97 МГц). Як відомо, нижній діапазон УКХ, що використовувався ще з радянських часів, з кожним роком втрачає свою привабливість для мовників через зменшення парку приймачів, сумісних із ним. На своєму засіданні 15-го грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення анулювало на прохання компанії ТОВ «МЕДІА ГРУПА «НАДІЯ» ліцензії на ці частоти. Нагадаємо: «Голос надії» – розважально-просвітницька радіостанція, в ефірі якої лунає християнська музика, а також різноманітні програми духовно-просвітницького спрямування. Станція працює в рамках спільної групи з телеканалом «Надія». Обидва цих медіа є близькими до Церкви християн-адвентистів сьомого дня. Наразі радіо «Голос надії» зберігає мережу частот у верхньому піддіапазоні УКХ. Зокрема, вона володіє частотами у таких населених пунктах, як с. Добрянське Тячівського району Закарпатської області (87.7 МГц), м. Турка Самбірського району Львівської області (89.0 МГц), смт. Новоархангельськ Голованівського району Кіровоградської області (90.4 МГц), смт. Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області (90.9 МГц), смт. Великий Бурлук Куп’янського району Харківської області (99.6 МГц), смт. Володарка Білоцерківського району Київської області (101.2 МГц), с. Озірна Звенигородського району Черкаської області (103.2 МГц), м. Ананьїв Подільського району Одеської області (105.6 МГц) та с. Переліски Полтавського району Полтавської області (107.5 МГц). Програми станції можна також слухати в мережі Інтернет та через супутник.
Від початку повномасштабної російсько-української війни місто Харків перебуває під постійними обстрілами. Однак, паралельно із ракетно-бомбовим терором Росія застосовує проти харків’ян ще й терор інформаційний. На місто спрямовано антени потужних передавачів, які цілодобова транслюють на Харків та Харківську область російську агресивну пропаганду. Частину цих передавачів було розміщено на територіях Харківщини, що перебували під російською окупацією з березня по серпень поточного року. Після вересневого контрнаступу ЗСУ, коли більшу частину області було звільнено, ці незаконно встановлені російськими окупантами передавачі було відключено, або повернуто законним власникам – українським мовникам. Однак, Росія продовжує інформаційну атаку на Харків зі своєї території – з огляду на близькість міста до кордону. Однак, цього тижня з’явилася надія на те, що незабаром проблему буде хоча б частково вирішено. У Харкові запрацював передавач, який глушитиме російську пропаганду на одній з частот – 92.2 МГц. І не просто глушитиме, а доноситиме харків’янам та мешканцям довколишніх громад місцеві новини, тематичні програми й гарну музику. З 12-го грудня на частоті 92.2 МГц працює радіостанція «Радіо Накипіло», створена ГО МГ «Накипіло». Радіо». Ця станція вже протягом певного часу працювала як онлайн-радіо, яке можна було слухати на сайті radio.nakypilo.ua. В її ефірі – новини та репортажі, інтерв’ю з військовими, політиками, волонтерами, громадськими діячами, митцями, які наближають Перемогу; практичні поради психотерапевта; бесіди про гумор і музику під час війни; роздуми про минуле, сучасне та майбутнє Харкова. А музичний плейлист складається з композицій з текстами українською та англійською мовою, які нечасто звучать на FM-станціях. Жанри та вік – неважливі. Головне – сучасність, витонченість, лють. Те, що треба для меломанів. Слоґани станції – «Про місто, про людей, про тебе» та «Відкривай нове!». Наразі ефірний сигнал «Радіо Накипіло» поширюється в радіусі приблизно 40 кілометрів від Харкова. Однак, незабаром вона планує розширити своє покриття, налагодивши мовлення в інших населених пунктах області, зокрема у Куп’янську та Вовчанську. Радіостанція «Радіо Накипіло» входить до складу медіагрупи «Накипіло».
Незабаром в місті Херсон розпочне мовлення київська радіостанція «Радіо Байрактар» від радіогрупи «TAVR Media». Трансляції здійснюватимуться на частоті 104.8 МГц (ТОВ «ТРО «Радіо Україна»). Обладнання в місті вже встановлено, але радіостанція чекає на Starlink, щоб забезпечити зв’язок. Нагадаємо – до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому поточного року на частоті 104.8 МГц у Херсоні вела мовлення радіостанція «Русское Радио Україна» з Києва, яку в березні було переформатовано на «Радіо Байрактар».
Київська радіостанція «Радіо НВ» днями відновила мовлення в місті Кропивницький (частота – 104.6 МГц), де програми станції були відсутні протягом кількох останніх тижнів.
Тростянецька комунальна розважально-інформаційна радіостанція «Тростянець FM» (99.6 МГц) налагодила вихід передач в ефір після технічних несправностей, спричинених відключеннями в електромережі. Станція працює для своїх слухачів щоденно, однак зі змінами в графіку. Відтепер слухайте радіо «Тростянець FM» щодня о 10:30 та о 16:30 годині. Такий графік станція встановила, аби максимально підлаштуватися під години ввімкнення електромережі одночасно у своїй студії та на радіовежі, що забезпечує вихід передач в ефір. Радіостанція «Тростянець FM», створена КП «РК «Тростянець ФМ», веде своє мовлення з початку листопада поточного року. Станція отримала ліцензію в листопаді минулого року в рамках програми розвитку мовлення місцевих територіальних громад й поширює програми на смт. Тростянець та території Ладижинської міської, Тростянецької селищної територіальних громад Гайсинського району Вінницької області. За умовами ліцензії, окрім власних програм, станція має також протягом 22-х годин на добу транслювати програми радіостанції «Радіо Промінь» (до відключень світла виходили за таким графіком: 0:00-6:30, 7:00-12:00, 13:00-19:30 та 20:00-24:00).
Приємні новини є й для жителів іншого Тростянця – однойменного міста у Сумській області. Керівники територіальних громад Сумщини шукають можливості для забезпечення доступу до інформації жителів міст та районів. Голова Тростянецької міської ради Юрій Бова допоміг з резервним живленням комунальній телерадіокомпанії «Тростянець». Генератор потужністю 3800 Ватт дає змогу команді місцевого мовника, який здійснює цифрове та FM-мовлення, продовжувати інформувати жителів Тростянецької та прилеглих громад в умовах тимчасового блекауту. Також тростянецька ТРК стала активно використовувати для поширення новин додаткову платформу – ........-канал. Нагадуємо – у структурі КП Тростянецької міської ради «Телерадіокомпанія «Тростянець» діє радіостанція «Добре радіо», що працює на частоті 105.4 МГц. Отже, відтепер завдяки генератору вона мовитиме більш стабільно.
Канівська місцева радіостанція «Радіо Магніт» (працює на частоті 99.7 МГц) відновила роботу в режимі 24/7. Дякуючи благодійникам, котрі допомогли генератором та паливом, «Радіо Магніт» має змогу інформувати слухачів про важливі події та сповіщати про повітряні тривоги, як це було і до блекауту. І оскільки на «Радіо Магніт» з’явився ще один член команди – на станції його вже назвали ім’ям «товариш ГЕНЕРАТОР», для безперебійної роботи необхідний бензин. Тому «Радіо Магніт» приймає донати на палива для товариша у будь-якому зручному форматі – в каністрах, в талонах, коштами. Про те, як це зробити, можна дізнатися безпосередньо на станції, або на її .......-сторінці. Канівська розважально-інформаційна сімейна радіостанція «Радіо Магніт» була створена ТОВ «ТРК «Магніт» і веде мовлення на місто Канів та околиці від серпня 2018-го року.
Нова рубрика: «Будьте здорові з Радіо Україна» з’явилася в ефірі чеської україномовної онлайн-радіостанції Радіо Україна – Rádio Ukrajina. Тепер із понеділка до п’ятниці о 17:30 за Києвом (о 16:30 за Прагою) на слухачів чекають бесіди про здоров’я разом із лікаркою та експерткою у сфері громадського здоров’я Оленою Лукашевич. Радіостанція Радіо Україна – Rádio Ukrajina розпочала мовлення у Празі навесні поточного року і була запущена з метою задоволення інформаційних потреб українських біженців, які тимчасово проживають у Чехії. У створенні радіостанції взяли участь журналісти українських радіостанцій, які так само тимчасово перебувають у Чехії. Програми станції можна слухати на сайті
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
На окупованих територіях Донецької області та у прикордонних регіонах росії перестали працювати радіостанції росії, натомість у регіоні знову запрацювало українське радіо. Про це у четвер, 12 січня,Зазначається, що радіостанції колаборантів та росіян перестало працювати – правда лише у аналоговому форматі. Проте сусідніми хвилями зараз ведеться трансляція українською мовою.У так званому "міністерстві зв'язку ДНР" заявили, що на окупованих територіях Донецької області на четвер заплановано профілактику передавального обладнання. Щоправда, ця процедура мала торкнутися лише цифрового телевізійного та радіомовлення.
Росія захоплює частоти українських радіостанцій, які мовлять на середніх хвилях,Через пошкоджені передавачі Росія запускає свої радіостанції на частотах «Українського радіо» у діапазоні середніх хвиль. на інформацію екс-президента Концерну РРТ (1987-2002), колишнього заступника гендиректора Національної радіокомпанії України (2002-2018 Валерія Юрченка. читать дальше
Зокрема, мова йде про частоту 549 кГц, де раніше мовило «Українське радіо». Однак тепер Калінінградський Радіоцентр №5 (РФ) розпочинає на ній тестові трансляції «Радіо Маяк».
«Саме на частоті 549 кГц звикли отримувати інформацію радіослухачі в Криму”, - зазначає Валерій Юрченко.
Як розказав у коментарі технічний директор Концерну РРТ Сергій Семерей, передавач, який забезпечував мовлення на згаданій частоті, повністю зруйнований та не підлягає відновлення: «Тому частоту 549 кГц зараз може використовувати ворог. Добре, що зберіглась антенна система, це унікальна споруда».
Також з ладу вийшов радіопередавач в Одеській області потужністю 100 кВт наприкінці листопада 2022 року, який забезпечував покриття радіосигналом окупованих територій півдня України на частоті 1278 кГц. Як пише lrt.lt, РФ вже зараз покриває усю територію України двома програмами з Придністров'я - передавачами на частоті 999 кГц потужністю 1000 кВт і 1413 кГц потужністю 800 кВт.
Щоб завадити Росії захоплювати українські частоти у цьому діапазоні необхідно купляти нові передавачі замість зруйнованих. Голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі ......... медіа» зазначив: «Треба або купляти (а грошей ясно, що немає), або просити союзників нам десь знайти, та подарувати хоча б якийсь старий». Купляти передавач, за його словами можуть три суб’єкти: Концерн РРТ, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) або Міністерство культури та інформаційної політики.
Сергій Семерей розказав, що у Концерну РРТ не має коштів для купівлі передавачів у цьому діапазоні. Адже Постановою Кабміну прийнята програма відновлення саме цифрового телевізійного мовлення на деокупованих територіях: «Питання відбудови середніх хвиль на 549 кГц залишається відкритим».
За словами голови правління Суспільного Миколи Чернотицького, у лютому 2022 року Суспільне запустило в роботу додаткові передавачі телевізійного аналогового мовлення та радіомовлення на середніх частотах: «Це були суттєві додаткові витрати для компанії. Технології аналогового телевізійного та радіомовлення в СХ-діапазоні — енергомісткі, а отже, дорогі». Загальна річна вартість цих трансляцій (у розрахунку тарифами 2022 року), за його словами, сягає 113,5 млн грн.
Він нагадав, що фінансова підтримка Суспільного у державному бюджеті цього року зменшена на 370 млн грн, тому вважає, що держава і Концерн РРТ мають забезпечити роботу цих передавачів. НСТУ, за його словами, звернулась до Кабміну і РНБО з проханням надати фінансування цих трансляцій напряму державному оператору КРРТ, за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України.
Ми-то готові з свого боку підключитися, і допомогти, чим зможемо - і попросити у союзників передавач та/або інше необхідне обладнання, і гроші попросити як у Мінфіну, так і у західних партнерів. Але одразу скажу, що проблема складна - адже і передавачів на середні хвилі зараз зберігається (або тим більше - виробляється) зовсім небагато», - додав Микита Потураєв.
Окрім цього, як звернув увагу Сергій Семерей, передавач 500 чи 1000 кВт, «це великі поточні витрати на електроенергію».
«Радіо Промінь» буде транслювати Кубок світу та чемпіонат світу з біатлону,Слухати гонки наживо на «Радіо Промінь» можна тут,
Скрытый текст (вы должны войти под своим логином или зарегистрироваться и иметь 15 сообщение(ий)):
У вас нет прав чтобы видеть скрытый текст, содержащейся здесь.
або ж на хвилях радіостанції у вашому населеному пункті.Коментуватимуть біатлонні гонки на «Радіо Промінь» Олександр Монзолевський, Костянтин Дульцев, Вадим Власенко, Вадим Корженко, Олександр Обремський та Галина Вініченко.Нагадаємо, що відеотрансляції гонок доступні на сайті «Суспільне спорт» та регіональних каналах «Суспільного».Сьогоднішня жіноча індивідуальна гонка також буде транслюватися в ефірі цієї радіостанції.
В Нижнем Новгороде началось вещание радиостанции «Маруся ФМ» на частоте 95,6 МГц.Сейчас радиостанция присутствует более чем в 70 городах России. В настоящий момент идет подготовка к вещанию в Курске на частоте 91,7 МГц. Активный рост радиосети «Маруся ФМ» обусловлен коммерческим успехом формата радиостанции. «Маруся ФМ» – это музыка современного поколения: песни восходящих звезд, «уверенные» хиты, популярные YouTube-треки, легендарные композиции, проверенные временем, в новой оригинальной обработке. Главный принцип работы станции: вчера в студии – сегодня у нас в эфире. С особой тщательностью осуществляется техническое форматирование радиостанции. Использование передовых технологии, современное программное обеспечение, свежие инженерные решения, оптимизация творческого процесса делают звучание «Маруся ФМ» уникальным, что способствует повышению слушательской активности. Радиоканал «Маруся ФМ» популярен и в сети Интернет и занимает первую строчку рейтинга отраслевого сайта «ТопРадио» среди всех радиостанций России. Осуществляется вещание на спутнике «Триколор ТВ». Радиостанция доступна для прослушивания на сайте marus.fm и посредством мобильного приложения из любой точки мира.
Радио «Маяк» начало вещать в Армавире
Теперь жители города и близлежащих населенных пунктов могут принимать сигнал на частоте 90,8 МГц.
В Армавире запустили передатчик FM-вещания «Маяк». Трансляция проходит ежедневно с 6:00 до 01:00 в стереорежиме с выходной мощностью 1 кВт. Охват трансляцией радиоканала составил более 312 тысяч человек, сообщает в официальном ........-канале пресс-служба администрации Армавира.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 21:10.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.