«Київстар» впровадить в Україні супутниковий зв’язок Direct to Cell від Starlink
«Київстар» підписав угоду з компанією Starlink (підрозділ SpaceX) про впровадження технології супутникового зв’язку Direct to Cell в Україні. Завдяки цій співпраці Україна стане однією з перших країн світу, де буде доступна ця новітня послуга. читать дальше
Запуск послуги Starlink Direct to Cell заплановано на четвертий квартал 2025 року. На першому етапі запровадять функції обміну SMS та OTT-повідомленнями, а потім додадуть голосовий зв’язок і передавання даних.
Технологія Direct to Cell працюватиме із сумісними LTE-телефонами без потреби змінювати обладнання чи встановлювати додаткове програмне забезпечення. Єдина вимога – відкритий огляд неба. Система використовує вдосконалений модем eNodeB на супутниках Starlink, що діє як «стільникова вежа в космосі» та приєднується до мережі як звичайний роумінговий партнер. Завдяки цій технології абоненти «Київстар» матимуть неперервний зв’язок навіть там, де наземна мережа тимчасово недоступна.
Генеральний директор VEON Group Каан Терзіоглу наголосив, що ця співпраця істотно поліпшить надійність послуг зв’язку завдяки супутниковим технологіям. За його словами, «Київстар» уже вклав значні кошти в розбудову 4G-покриття та зміцнення енергетичної стійкості мережі в Україні.
Генеральний директор «Київстар» Олександр Комаров зазначив, що співпраця зі Starlink стане визначальною для досягнення стратегічної мети «4G всюди» та забезпечення зв’язком кожного українця. Від початку повномасштабного вторгнення компанія спрямувала значні вкладення в розвиток мережі 4G, розширення частотного діапазону та енергетичну незалежність.
Від 2013 року VEON вклала в Україну понад 10 мільярдів доларів США та взяла зобов’язання спрямувати ще 1 мільярд на відновлення цифрової інфраструктури впродовж 2023–2027 років. За версією ...... Україна та NV, «Київстар» увійшов до п’ятірки найкращих інвесторів в Україні, що зробило VEON найбільшим закордонним інвестором у країні у 2022 та 2023 роках.
Наразі «Київстар» обслуговує майже 23,3 мільйона абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 мільйона користувачів домашнього інтернету, забезпечуючи надійну доступність мережі на рівні понад 90% від лютого 2022 року.
Голова правління VEON Огі К. Фабела II підкреслив, що ця співпраця допоможе розширити послуги компанії за межі наявних 160 мільйонів користувачів та посилити позиції VEON на ринку після перенесення головного офісу до Дубая та зосередження всієї діяльності на біржі Nasdaq у Нью-Йорку.
Київстар з 15 січня змінить ще 8 популярних тарифів
Вже у січні власникам деяких тарифів Київстар доведеться платити більше, читать дальше
Київстар оновлює умови деяких тарифів передплати
З 15 січня 2025 року оновлюються деякі умови тарифів передплати. Про це попередили на офіційному сайті Київстару.
Зміни стосуватимуться денного наповнення та вартості в наступних тарифах:
ТВІЙ Безлім
ТВІЙ Максимум
LOVE UA Магніт
LOVE UA Світло 2024
LOVE UA Свобода 2024
LOVE UA Безлім 2024
LOVE UA Пісня 2024
LOVE UA Сила 2024
Оплата за день знімається тільки, якщо абонент пропустив основну оплату тарифу. Вартість денного пакету становитиме 30 грн/день, а абонент отримає до кінця доби безлім інтернет без обмеження швидкості та безлім дзвінки у мережі Київстар.
У країнах "Роумінг як вдома" також будуть діяти безлімітні дзвінки на Київстар та усі вхідні, а безлім інтернет працюватиме на швидкості до 0,8 Мбіт/с.
Ще кілька змін відбудуться в тарифах LOVE UA Пісня 2024 та LOVE UA Сила 2024. Буде уніфікована оплата інтернету понад тарифний обсяг. Наприклад, коли закінчилися гігабайти тарифу, раніше абоненти отримували додаткові 500 МБ за 20 грн в день користування.
Зараз за таку ж вартість буде надаватись безлімітний інтернет без обмеження швидкості. У країнах "Роумінг як вдома" вартість інтернету понад тарифний обсяг становитиме 8 копійок за 1 мегабайт (0,08 грн/1 МБ).
Абонентам тарифу ТВІЙ Безлім будуть надаватись додаткові 12,2 ГБ для користування інтернетом у країнах "Роумінг як вдома". Також дещо зміниться перелік країн для дзвінків за кордон з України. Тепер тарифні хвилини будуть діяти на номери Бельгії, Норвегія та Швеція, а на номери Узбекистану, Ізраїлю та Китаю діятимуть стандартні тарифи.
Мобільний оператор "Київстар" закрив низку своїх тарифів, однак лише для нових абонентів. Для старих користувачів пропозиції продовжать діяти, проте під новими назвами. читать дальше
Про це повідомили у самому "Київстарі". Там зазначили:
під закриття потрапили 4 тарифи;
пропозиції стали недоступними новим абонентам з 19 грудня 2024 року.
"З 19 грудня чинні тарифи закриті для підключення і перейменовані", – йдеться у повідомленні.
Які тарифи закрив "Київстар"
"Все разом Наснага".
"Все разом Перевага".
"Дім"
"Удача".
При цьому наголошується: ці пропозиції отримали нові назви. Зокрема, "ВСЕ РАЗОМ Наснага 2024", "ВСЕ РАЗОМ Перевага 2024" тощо.
«Київстар» запустив вигідні пакети для комфортного користування інтернетом у роумінгу читать дальше
Провідний український мобільний оператор «Київстар» представив нову лінійку пакетів із гігабайтами (ГБ) «Роумінг як вдома Pro» для користування інтернетом у роумінгу. Нові тарифні плани, які діють із 15 січня 2025 року, пропонують автоматичне продовження та меншу вартість порівняно з разовими пакетами. Про це йдеться в пресрелізі компанії.
Головна перевага нових пакетів Pro – автоматичне поновлення інтернет-трафіку що чотири тижні. Це звільняє абонентів від потреби регулярно замовляти новий пакет. Тарифна лінійка містить чотири варіанти пакетів: 5 ГБ за 100 гривень, 10 ГБ за 150 гривень, 20 ГБ за 275 гривень та 40 ГБ за 450 гривень.
Нові тарифи Pro дають змогу суттєво заощадити порівняно з разовими пакетами. Зокрема, пакет на 40 ГБ у постійній версії Pro коштує 450 гривень, тоді як аналогічний разовий пакет – 550 гривень. Для пакета на 20 ГБ різниця становить 75 гривень на користь Pro-версії, для 10 ГБ – 50 гривень, а для 5 ГБ – 25 гривень.
Абоненти можуть користуватися інтернет-трафіком у 28 європейських країнах, серед яких популярні туристичні напрямки: Німеччина, Польща, Франція, Італія та Велика Британія. Єдине обмеження – пакет не працює на території Аландських островів у Фінляндії.
Під’єднати нові пакети можна через застосунок «Мій Київстар». Оператор надає користувачам гнучкий вибір: можна активувати як постійний пакет Pro, так і разовий або поєднувати їх залежно від потреб під час подорожей.
Повний перелік країн, де працюють пакети: Німеччина, Польща, Чехія, Румунія, Нідерланди, Словаччина, Угорщина, Франція, Австрія, Італія, Молдова, Бельгія, Іспанія, Велика Британія, Болгарія, Литва, Ірландія, Словенія, Швеція, Данія, Португалія, Латвія, Хорватія, Естонія, Фінляндія (крім Аландських островів), Люксембург, Греція та Мальта.
«Київстар» забезпечив автономну роботу всіх базових станцій під час знеструмлень читать дальше
Найбільший український оператор електронних комунікацій «Київстар» від 2022 року інвестував понад 2,3 млрд грн у забезпечення енергонезалежності своєї мережі. Завдяки цим інвестиціям стійкість телекомунікаційної інфраструктури компанії за знеструмлення зросла більш як утричі. Про це повідомляється на офіційному порталі компанії.
Наразі мережа оператора налічує понад 65 тисяч базових станцій по всій території України, кожну з яких оснащено системами резервного живлення. Станом на початок січня 2025 року компанія встановила понад 197 тисяч акумуляторів (номіналом 12 V 100 A*год) та 2700 генераторів для підтримки роботи ключових об’єктів інфраструктури.
У разі тривалого знеструмлення «Київстар» гарантує безперервну роботу критично важливих вузлів мережі протягом щонайменше трьох діб. Особливу увагу приділяють об’єктам, які РНБО визначила як важливі для функціонування економіки та системи безпеки країни.
Від початку повномасштабного вторгнення телекомунікаційні об’єкти компанії працювали на резервному живленні майже 4 мільйони годин, витративши понад 3 мільйони літрів палива для роботи генераторів.
Компанія також активно модернізує мережу фіксованого зв’язку «Домашній інтернет». У 92 містах України встановлено близько 50 тисяч джерел безперебійного живлення, які обслуговують 24 тисячі багатоквартирних будинків. Через часті вимкнення електроенергії «Київстар» розпочав масштабну заміну акумуляторів на потужніші залізо-фосфатні моделі. На сьогодні вже встановлено понад 5 тисяч акумуляторів нового типу, а протягом найближчих трьох місяців компанія встановить ще 35 тисяч. До кінця 2025 року модернізація охопить усю мережу — для цього закуплено понад 85 тисяч нових акумуляторів.
У 2025 році оператор планує значно розширити свою інфраструктуру резервного живлення, встановивши додатково понад 1000 потужних генераторів та 52 тисячі акумуляторів. Найближчим часом очікується постачання понад 13 тисяч нових акумуляторних батарей.
Крім цього, «Київстар» інвестує 1 мільярд гривень у впровадження технології GPON. З 2025 року всі нові підключення здійснюватимуться виключно за оптоволоконною технологією, а в будинках із наявною мережею FTTB поетапно впроваджуватиметься GPON для покращення якості послуг.
Компанія також розвиває співпрацю з бізнесом за моделлю Generator As A Service, залучаючи партнерів, які мають генератори з вільною потужністю від 8 кВт. На сьогодні вже понад 200 бізнес-партнерів працюють із «Київстар» на платній основі, отримуючи компенсацію вартості палива за надану потужність.
Довідка
«Київстар» — найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на вересень 2024 року обслуговував близько 23,3 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». Протягом 2023-2027 років компанія планує інвестувати 1 млрд доларів США в розвиток нових телекомунікаційних технологій. За останні два роки оператор виділив понад 2 млрд грн для підтримки ЗСУ, абонентів та реалізації соціальних проєктів. Акціонером «Київстар» є міжнародна група VEON, акції якої котируються на біржі NASDAQ (Нью-Йорк). Нещодавно VEON та Cohen Circle підписали протокол про наміри щодо розміщення акцій «Київстар» на цій же біржі. У разі успішного завершення угоди «Київстар» стане однією з перших українських компаній, представлених на американському фондовому ринку.
Українці скаржаться на тариф для пенсіонерів від "Київстару
Мобільний оператор "Київстар" пропонує вигідний пільговий тариф для пенсіонерів, але оформити його можна лише у фірмовому магазині за особистої присутності клієнта. читать дальше
Цей підхід викликав хвилю критики у соцмережах, адже далеко не всі мешканці сіл або віддалених населених пунктів мають змогу дістатися до міста, щоб підключити тарифний план.
Тарифний пакет "LOVE UA Комфорт" доступний для людей старших 60 років і для осіб з інвалідністю. Він включає:
6 ГБ мобільного інтернету;
безлімітні дзвінки на номери "Київстар";
60 хвилин для дзвінків на інші мобільні та міські номери по Україні.
Вартість тарифу складає 140 гривень на місяць. Однак, для його активації абоненту необхідно відвідати магазин "Київстар" і укласти контракт, надавши паспорт.
Якщо абонент не може самостійно прийти до магазину, це може зробити його родич за наявності довіреності. Проте оформлення такої довіреності коштує приблизно 1000 гривень, що стало додатковим приводом для обурення.
Користувачі соцмереж назвали такі умови підключення знущанням над літніми людьми. У відповідь на критику компанія заявила, що розгляне можливість спрощення процедури оформлення цього тарифного плану.
"Нам прикро, що ви отримали таке негативне враження. Ми обов’язково передамо вашу пропозицію", — прокоментували представники "Київстар" одну із скарг клієнтів.
Київстар пропонує дешеві тарифи для утримання клієнтів: 100 гривень в місяць читать дальше
Мобільний оператор «Київстар» запустив спеціальні тарифні плани, розраховані на залучення нових користувачів. Ключовим чинником стала можливість перенесення номера зі збереженням поточного номера за допомогою послуги MNP (мобільне перенесення номера).
Тарифи розпочинаються зі 100 гривен на місяць, що робить їх доступними для нових абонентів. Водночас, ця пропозиція викликала негатив серед чинних користувачів, які за аналогічні послуги сплачують значно більше.
Нові тарифні плани
Однією з головних пропозицій став тарифний план «LOVE UA Магніт Контракт» вартістю 100 гривен на місяць. В його рамках абоненти отримують:
1200 хвилин для дзвінків на всі мобільні мережі України;
безлімітні дзвінки всередині мережі «Київстар» після використання 1200 хвилин;
20 гігабайтів мобільного інтернету;
100 SMS;
можливість підключення безлімітного інтернету без додаткових платежів.
Тарифний план «LOVE UA Магніт», що обійдеться в 125 гривен на місяць, додатко пропонує можливість підключення додаткових «суперсил», серед яких безлімітний інтернет. Ціна залишається фіксованою на 13 місяців.
Негативна реакція головних користувачів
Незважаючи на вигідність нових пропозицій, серед чинних абонентів «Київстару» виразно відчутний негатив. Багато з них змушені сплачувати значно вищі суми за аналогічний набір послуг — від 300 до 400 гривен на місяць. Відсутність програм лояльності для постійних клієнтів поглиблює незадоволення аудиторії.
«Київстар» анонсував нову хвилю вимкнень 3G-мережі читать дальше
«Київстар» оголосив про подальше вимкнення мережі 3G у кількох регіонах України в межах модернізації мережі та підготовки до впровадження 5G. Відключення розпочнеться з 25 березня 2025 року в населених пунктах Полтавської та Закарпатської областей, а з 29 квітня охопить низку міст Одеської області. Про це повідомляється на офіційному порталі оператора.
Згідно з оприлюдненим планом, перший етап відключення 3G відбудеться 25 березня в Кременчуці, Миргороді, Кременчуцькому та Хустському районах. Наступний етап заплановано на 29 квітня – він охопить Одесу, Одеський район, Ізмаїл, Білгород-Дністровський, Чорноморськ, Прилуки, Овідіополь, Південне, .......у та селище Ліски Одеської області.
Нагадаємо, що поступове згортання технології 3G – це кількарічний проєкт, який має велике значення для всієї галузі електронних комунікацій. Завдяки цьому не лише покращується клієнтський досвід та зростає швидкість 4G, а й відбувається підготовка мережі до запуску технології 5G в Україні. Реалізувати це можливо, зокрема, через звільнення частот від застарілих технологій, як-от 3G.
Для абонентів, які досі користуються 3G або не планують переходити на 4G, після відключення залишиться доступною можливість здійснювати дзвінки, надсилати SMS та користуватися іншими мобільними сервісами, окрім 3G-інтернету. Водночас для повноцінного користування мобільним інтернетом компанія рекомендує перейти на технологію 4G, скориставшись простою інструкцією на сайті оператора.
Абоненти, чиї SIM-карти не підтримують 4G, можуть безплатно замінити їх на USIM зі збереженням номера телефону в будь-якому магазині «Київстар». Адресу найближчого магазину можна знайти на сайті оператора.
Варто зазначити, що відключення застарілої технології 3G є загальносвітовою тенденцією, спрямованою на оптимізацію використання частотного ресурсу та підвищення якості мобільного зв’язку. Модернізація мережі дозволить операторам ефективніше використовувати наявний частотний ресурс і забезпечити користувачів швидшим мобільним інтернетом.
Додамо, що раніше «Київстар» уже анонсував відключення 3G в інших регіонах України. Зокрема, у Львівській області (Львів, Львівський регіон, Жовква та Винники) мережу 3G буде вимкнено 25 лютого 2025 року, а в місті Сміла Черкаської області відключення відбувається сьогодні, 28 січня 2025 року.
«Київстар» оновлює умови роумінгу на Аландських островах читать дальше
Найбільший український мобільний оператор «Київстар» повідомив про зміни в тарифікації послуг роумінгу на Аландських островах – автономному архіпелазі у складі Фінляндії, розташованому в Балтійському морі. Нові тарифи, що запроваджуються через зміну умов співпраці з міжнародними партнерами, почнуть діяти з 31 січня 2025 року. Про це йдеться на офіційному вебсайті компанії.
Аландські острови, де мешкає понад 30 тисяч осіб, мають особливий статус: єдиною офіційною мовою тут є шведська, а платіжним засобом – євро. Для українських туристів і підприємців, які відвідують столицю архіпелагу Марієгамн та інші населені пункти, «Київстар» запровадив оновлені пакети послуг.
За новими тарифами, для абонентів передплати та контрактних клієнтів вартість вихідних дзвінків на номери України та країни перебування, а також усіх вхідних дзвінків становитиме 5 гривень за хвилину. Пакет SMS-повідомлень коштуватиме 25 гривень за 25 повідомлень, а мобільний інтернет – 75 гривень за 200 мегабайтів.
Для бізнес-клієнтів встановлено інші умови: пакет вартістю 80 гривень охоплюватиме 20 хвилин як вихідних дзвінків на номери України та країни перебування, так і вхідних дзвінків. Пакет мобільного інтернету коштуватиме 100 гривень за 250 мегабайтів, а вартість SMS-пакета залишається такою самою, як і для приватних клієнтів – 25 гривень за 25 повідомлень.
Для зручного користування зв’язком на Аландських островах абоненти можуть обрати вигіднішу персональну пропозицію – послугу «Ідеальний роумінг». За цими умовами вартість дзвінків становитиме 2 гривні за хвилину, інтернету – 0,20 гривні за мегабайт, а SMS-повідомлень – 2 гривні за повідомлення.
Для користувачів IoT-тарифів розроблено спеціальні умови: за 50 гривень надається 50 бонусів на користування мобільним інтернетом (2 грн/МБ) та повідомленнями (2 грн/SMS). Вартість дзвінків для цієї категорії користувачів становитиме 10 гривень за хвилину, їх оплачуватимуть з основного рахунку.
Дізнатися про доступність і вартість персонального пакета «Ідеальний роумінг» абоненти можуть у застосунку «Мій Київстар». Такі самі тарифи діятимуть і для корпоративних клієнтів, які використовують бонуси пакета «Комфортний роумінг».
Це оновлення доповнює нещодавню ініціативу «Київстар» щодо вдосконалення послуг роумінгу. Нагадаємо, що з 15 січня 2025 року оператор запровадив нову лінійку пакетів «Роумінг як вдома Pro» з автоматичним продовженням та нижчою вартістю інтернету порівняно з разовими пакетами.
«Київстар» оновлює тарифи на роумінг у понад 20 країнах світу читать дальше
Найбільший український мобільний оператор «Київстар» оновлює умови надання послуг роумінгу у 22 країнах світу. Нові тарифи почнуть діяти з 25 лютого 2025 року та стосуватимуться як приватних, так і корпоративних абонентів. Про це повідомляється на офіційному порталі оператора.
Згідно з оновленими умовами, вартість послуг для абонентів передплаченого зв’язку та контрактної форми обслуговування становитиме 30 гривень за хвилину для вихідних дзвінків на номери України й країни перебування, а також для вхідних дзвінків. Пакет із 5 SMS коштуватиме 25 гривень, а 100 мегабайтів мобільного інтернету — 75 гривень.
Для корпоративних клієнтів установлено окремі тарифи: пакет із 5 хвилин вихідних та вхідних дзвінків коштуватиме 100 гривень, за 5 SMS доведеться заплатити 25 гривень, а пакет мобільного інтернету обсягом 125 МБ обійдеться в 100 гривень.
Зміни стосуватимуться користувачів послуг роумінгу в таких країнах: Алжир, Ангілья, Антигуа і Барбуда, Барбадос, Бермудські острови, Гаїті, Гаяна, Гренада, Домініка, Кайманові острови, Камбоджа, Марокко, Мартініка, М’янма, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Тринідад і Тобаго, Ямайка, Мавританія та Сейшельські острови.
Варто зазначити, що в зазначених країнах перестануть діяти додаткові пакети послуг: «Ідеальний роумінг», «Комфортний роумінг», «Простий та Комфортний роумінг IoT», «Суперсила Роумінг» та «IoT-роумінг» для тарифів для пристроїв.
Окремо оператор визначив нові умови для користувачів в Анголі, де вартість послуг буде найвищою: хвилина вхідного або вихідного дзвінка коштуватиме 150 гривень, одне SMS — 15 гривень, а за кожні 50 кілобайтів інтернету доведеться заплатити 20 гривень.
Крім того, оператор попереджає, що в деяких країнах, зокрема в Гаяні, Мавританії та Анголі, може бути обмежений доступ до певних послуг зв’язку.
Нагадаємо, що з 31 січня 2025 року «Київстар» також оновив роумінг-тарифи на Аландських островах через зміну умов співпраці з міжнародними партнерами.
«Київстар» запровадив доставляння SIM-карток абонентам, які переходять до мережі зі збереженням номера читать дальше
Найбільший мобільний оператор України «Київстар» започаткував послугу доставляння SIM-карток для абонентів, які хочуть перейти до його мережі й зберегти власний номер (MNP). Відтепер користувачі можуть отримати SIM-картку вдома або у відділеннях «Нової пошти», що значно спрощує процес зміни оператора. Про це йдеться в повідомленні компанії «Київстар».
На українському телекомунікаційному ринку ця пропозиція є унікальною, адже дає змогу клієнтам оформити перехід до мережі оператора без відвідування фізичних точок продажу. Як зазначається в повідомленні компанії, цю послугу не пропонує жоден інший мобільний оператор країни. Вона особливо корисна для тих абонентів, які цінують зручність і бережуть свій час.
Щоб скористатися послугою, користувачам достатньо завітати на спеціальний сайт mnp.kyivstar.ua, пройти ідентифікацію через застосунок «Дія» або BankID НБУ, вибрати тарифний план і вказати адресу доставлення SIM-картки.
За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК), у січні 2025 року зафіксовано рекордну кількість перенесених мобільних номерів – 145 тисяч. Це найвищий показник за весь час дії послуги MNP в Україні. Проте в лютому кількість переходів зменшилася майже вдвічі – до 68,54 тисячі.
Нова послуга від «Київстар» покликана зробити процес переходу до мережі оператора ще доступнішим і зручнішим для українських абонентів, які прагнуть змінити оператора, але хочуть зберегти свій мобільний номер.
«Київстар» отримав код «707» для впровадження супутникового зв’язку Direct-to-Cell читать дальше
Найбільший мобільний оператор України «Київстар» здобув дозвіл на користування додатковим кодом мережі мобільного зв’язку (MNC) «707», потрібним для запровадження супутникового зв’язку Direct-to-Cell на теренах країни. Про це йдеться в повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) у соціальній мережі .........
НКЕК ухвалила рішення про видачу дозволу 19 березня 2025 року після офіційного звернення ПрАТ «Київстар». Новий код MNC «707» разом із мобільним кодом країни (МСС) «255» утворює унікальний ідентифікатор мережі, потрібний для роботи супутникового сегмента. МСС «255» — це міжнародний цифровий ідентифікатор України, який використовують у світових мобільних мережах.
Здобуття дозволу відкриває шлях до наступних етапів практичного втілення спільного проєкту з американською компанією Starlink, що належить SpaceX. Як пояснила керівниця департаменту електронних комунікацій НКЕК Богдана Півень, окремий код MNC для супутникового сегмента необхідний, щоб користувачі могли самостійно обирати, в якій радіомережі «Київстар» (наземній чи супутниковій) отримувати послуги.
За даними НКЕК, технологія Direct-to-Cell може стати альтернативним способом надання послуг у кризових ситуаціях і допоможе забезпечити зв’язком віддалені й важкодоступні місцевості України.
Попередню угоду «Київстар» і Starlink підписали у грудні 2024 року для спільного випробування й подальшого запровадження технології Direct-to-Cell в Україні. Запуск послуг з можливістю обміну SMS та OTT-повідомленнями запланували на четвертий квартал 2025 року. Наступним етапом стане запровадження голосового зв’язку й передавання даних.
Як пояснила Богдана Півень, супутники, що обертаються на низьких навколоземних орбітах, оснащені спеціальними модемами eNodeB і фактично працюють як базові станції мобільного зв’язку LTE/4G. Технологія Direct-to-Cell забезпечуватиме мобільний зв’язок на будь-якому 4G-смартфоні через супутниковий сигнал у місцевостях, де бракує звичайного покриття від операторів або коли наземна мережа не діє через воєнні чи техногенні чинники. Важливо, що для її використання не потрібен додатковий пристрій, а послуга працюватиме на звичайних смартфонах.
Національний оператор електронних комунікацій висловив подяку НКЕК за плідну співпрацю й підтримку в процесі запровадження новітньої супутникової технології в Україні.
«Київстар» купує 97% компанії Uklon за 155,2 мільйона доларів читать дальше
Провідний український оператор електронних комунікацій «Київстар» уклав угоду про купівлю 97% корпоративних прав продуктової ІТ-компанії Uklon, яка розробила онлайн-платформу й застосунок для замовлення авто. Вартість угоди становитиме 155,2 мільйона доларів. Завершення транзакції очікують у квітні 2025 року після виконання всіх стандартних умов. Про це йдеться в пресрелізі материнської компанії «Київстар» – VEON.
Ця інвестиція стане важливим кроком у втіленні стратегії «Київстар» із розбудови цілісної цифрової екосистеми й частиною виконання інвестиційних зобов’язань VEON на суму 1 мільярд доларів США впродовж 2023-2027 років.
Наразі Uklon працює у 27 містах України та на території туристичного комплексу Буковель, об’єднуючи понад 100 тисяч активних водіїв-партнерів на своїй платформі. Щомісяця користувачі роблять понад 10 мільйонів замовлень. У 2024 році компанія забезпечила понад 100 мільйонів поїздок і більше ніж 3 мільйони доставлянь. З 2023 року сервіс розпочав міжнародне розширення, запустивши свої послуги в Узбекистані.
«Київстар послідовно перетворюється з оператора електронних комунікацій на повноцінну цифрову екосистему, що охоплює ключові сфери життя українців. Наша стратегія передбачає не просто надання зв’язку, а створення комплексного цифрового середовища, де електронні комунікації слугують базовою платформою для впровадження інноваційних сервісів», – зазначає Олександр Комаров, очільник «Київстар».
Після підписання угоди «Київстар» і Uklon залишаться окремими підприємствами. Команда Uklon на чолі з генеральним директором Сергієм Гришковим у повному складі продовжить працювати над розвитком продуктів і сервісів компанії в Україні й на інших ринках.
«Уся наша команда під моїм безпосереднім керівництвом у ролі очільника Uklon у повному складі продовжить працювати над розвитком продуктів і сервісів компанії в Україні та на інших ринках», – підтвердив Сергій Гришков у своєму дописі у .........
Генеральний директор VEON Group і голова наглядової ради «Київстар» Каан Терзіоглу заявив, що компанія вивчатиме можливості розширення Uklon за межі України й Узбекистану за підтримки цифрових операторів у Казахстані, Пакистані й Бангладеш.
За словами Дмитра Дубровського, співзасновника Uklon, завдяки підтримці «Київстар» компанія отримає додаткові можливості й досвід для подальшого вдосконалення своїх сервісів і продуктів, щоб надати більше користі клієнтам і партнерам.
«Після завершення угоди ми вкладатимемо кошти в розширення екосистеми сервісів і продуктів Uklon, зокрема й багатофункціональних застосунків для пасажирів і водіїв, у розвиток взаємодії між нашими підприємствами в Україні, в подальше розширення Uklon до інших країн присутності VEON, а також на нові ринки», – зазначила Зоя Дроншкевич, директорка з розвитку бізнесу й корпоративної стратегії «Київстар».
Компанія Dragon Capital була ексклюзивним фінансовим радником Uklon у межах цієї угоди.
Нагадаємо, у грудні 2024 року VEON Group уклала угоду з компаніями американського підприємця Ілона Маска Starlink і підрозділом SpaceX щодо впровадження в Україні супутникового зв’язку Direct to Cell.
«Київстар» оприлюднив графік вимкнення 3G у регіонах України читать дальше
Мобільний оператор «Київстар» оприлюднив точні дати вимкнення мережі 3G у різних регіонах України. Компанія поступово згортає застарілу технологію, щоб зосередити увагу на розвитку швидшої й стабільнішої мережі 4G. За даними оператора, це дасть змогу суттєво підвищити швидкість мобільного інтернету.
За оприлюдненим графіком, у Києві мережу 3G вимкнуть 24 червня 2025 року. Для інших областей і районів компанія визначила такі дати: у Дніпропетровській області — П’ятихатський район з 29 квітня 2025 року; у Львівській області — Львівський район, мережу 3G вже вимкнули 18 березня 2025 року; в Одеській області — Одеський, Ізмаїльський та Білгород-Дністровський райони з 29 квітня 2025 року. Крім того, оператор повідомляє про вимкнення 3G сьогодні, 25 березня 2025 року, у Кременчуцькому й Миргородському районах Полтавської області.
Компанія наголошує на значних перевагах переходу на технологію 4G. Користувачі зможуть переглядати відео без потреби шукати мережі Wi-Fi, матимуть стабільніший сигнал і безперервний зв’язок. Також значно зросте швидкість завантаження сторінок у браузері та соціальних мережах, навіть під час користування мобільним інтернетом за межами міст. За інформацією оператора, фото й відео у месенджерах і соціальних мережах завантажуватимуться у 16 разів швидше порівняно з технологією 3G.
Для користування мережею 4G необхідно мати відповідне обладнання. Смартфон і SIM-картка абонента мають підтримувати технологію LTE. Якщо SIM-картка та смартфон уже підтримують 4G, «Київстар» радить перевірити налаштування пристрою для належної роботи з новою технологією.
Для довідки: технологія 3G належить до третього покоління стільникового зв’язку, яке впровадили на початку 2000-х років і яке стало значним поступом порівняно з другим поколінням (2G). Найбільшої популярності 3G набула протягом 2005–2012 років. Смартфони, що підтримують виключно 3G, здебільшого виробники випустили до 2013 року.
Детальну інформацію про дату вимкнення 3G у конкретному регіоні можна дізнатися на офіційному вебсайті оператора.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 17:47.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.