Windows 12: ось що запропонує наступна ОС Microsoft,Microsoft вже працює над Windows 12 – майбутньою версією добре відомої операційної системи. Проєкт Next Valley зараз знаходиться на стадії планування. І пройде щонайменше два роки, перш ніж з’явиться перша версія. читать дальше
Якщо виходити з того, що відомо про майбутню ОС від Microsoft, то визначеності мало. Насправді немає 100% впевненості в тому, що майбутня операційна система редмондської компанії взагалі отримає назву Windows 12. Проте, ми використовуватиме її тут як умовне позначення.
Динамічніший користувальницький інтерфейс – одна з функцій, яку ми хотіли б бачити в майбутній версії Windows. Мова про робоче місце, яке ефективніше пристосовується до використовуваного обладнання. Гладкий дизайн Windows 11 відмінно підходить для використання на настільному комп’ютері або ноутбуці (з мишею і клавіатурою). Але планшети та пристрої 2-в-1 є сенсорними пристроями, тому тут все ще є потенціал для розвитку.
Також було б непогано побачити послідовне масштабування по всій дошці. Windows завжди була універсальною системою, призначеною для роботи з різними апаратними засобами. Сильніша здатність підлаштовуватися під апаратне забезпечення була б тим, що було б неймовірно цікаво побачити в Windows 12.
Ми зможемо відразу оцінити зусилля Microsoft зробити Windows 11 просунутішою операційною системою, ніж попередні версії. Люди порівнюють Windows 11 з macOS з точки зору зручності використання та дизайну інтерфейсу, як ми бачили. Взаємодія між iPhone і Mac зазвичай приносить радість користувачам Apple. Тому що ці дві системи так добре інтегруються, але в деяких областях macOS все ще має перевагу. Це стосується і сфери інтеграції мобільних платформ.
Microsoft вже зробила деякі зусилля, додавши підтримку платформи Android, але все ще залишається ряд серйозних проблем, які необхідно вирішити, наприклад, неможливість доступу до центру повідомлень мобільного пристрою з системного лотка Windows або вимога встановити додатковий застосунок для того, щоб отримати доступ до смартфона безпосередньо з операційної системи. Краща інтеграція двох ОС у Windows 12 могла б стати значним кроком вперед у розвитку системи.
Наразі ми маємо не так багато інформації щодо майбутньої версії Windows від Microsoft. Ми бачили, як активно компанія тестувала нові функції в Windows 11. Які вперше стали доступними з оновленням 22H2 і використовуються досі у попередніх версіях. Наприклад, користувачі чекають на новий рядок пошуку в Диспетчері завдань. А ще незабаром з’явиться можливість робити знімки екрана без використання зовнішніх програм.
З Windows 12 можна очікувати нових витоків, оскільки Microsoft продовжує будувати свою систему в цьому стилі. Залишається дочекатися перших офіційних анонсів ОС.
Windows 12: яка вона, чого чекати та чого боятися.Дополнение,Про Windows 12, нову операційну систему від Microsoft, стало відомо зовсім недавно, але вона вже викликала багато розмов і суперечок. Сьогодні спробуємо в усьому розібратися.У Microsoft обіцяли, що Windows 10 має стати останньою операційною системою, подальший розвиток якої мав відбуватися шляхом наступних оновлень, і так до кінця світу – або Microsoft. Однак за кілька років ми отримали нову Windows 11, тож варто мати на увазі, що далекоглядні плани Microsoft не завжди будуть реалізовані. І про це варто пам’ятати в контексті того, що Windows 12 буде орієнтована на хмарні обчислення та штучний інтелект. читать дальше
Windows 12 — це переважно хмара та штучний інтелект
Звичайно, немає жодних сумнівів, що замість комп’ютерів у наших домівках незабаром з’являться термінали, які дозволять підключитися лише до одного величезного суперкомп’ютера, який виконує обчислення для всіх людей на Землі. Що ж, таких суперкомп’ютерів буде дедалі більше: від різних компаній і на різних континентах. Усе вказує на те, що цього прагнуть такі технологічні гіганти, як Microsoft.
Звичайно, цей час настане ще не скоро: першим етапом на цьому шляху будуть гібридні системи, тобто такі як Windows 12 і, можливо, деякі її наступники. Припущення тут досить просте: найскладніші обчислення, в основному ті, що пов’язані з роботою штучного інтелекту, будуть виконуватися в хмарі, а їхні результати після подальшої обробки надсилатимуться на комп’ютер користувача вже як готове рішення.
Як зазначив Панос Панай, виконавчий віце-президент і директор з продуктів компанії Microsoft: “Штучний інтелект — це визначальна технологія нашого часу, яка не схожа ні на що з того, що я коли-небудь бачив. Це змінює індустрію, покращує наше повсякденне життя багатьма способами – деякі ви бачите, інші – ні, – і зараз ми переживаємо переломний момент. Саме тут обчислення від хмари до користувача стають розумнішими, більш персональними, використовуючи потужність штучного інтелекту. Тепер компанія AMD також в авангарді технології штучного інтелекту зі своїми процесорами Ryzen 7040 разом із Windows 11. Це наш наступний крок на цьому спільному шляху.
Штучний інтелект переосмислить спосіб, у який ви все робите в Windows – буквально. Подібно до цих великих генеративних моделей, подумайте про мовні моделі, моделі генерації коду, моделі зображень. Ці моделі такі потужні, такі чудові, такі корисні, такі особисті. Однак вони також дуже інтенсивні з точки зору обчислень, тому ми не могли це зробити раніше. Ми ніколи раніше не бачили таких інтенсивних робочих навантажень у такому масштабі, і вони тут. Вам знадобиться операційна система, яка стирає межу між хмарою та обладнанням користувача, і це те, що ми зараз робимо”.
Як бачите, Панай вірить, що саме штучний інтелект зможе змінити наш світ, наше сприйняття навколишнього середовища, зберігання особистих даних тощо.
Windows 12 і проблеми з популярністю
Хтось може спитати, мовляв, Windows 12 ще не вийшла, а ви вже знаєте, що у неї будуть проблеми в цій сфері? На це можу відповісти просто: “Так, я знаю”. Адже робота штучного інтелекта та хмари – це досить дорога річ. Таким чином, в певному сенсі Microsoft доведеться платити не стільки за саму систему, скільки за її використання, і це буде, скоріше, модель підписки.
Звичайно, спочатку це може бути лише плата за додаткові можливості штучного інтелекту, але багато людей відчують крок у напрямку, який їх не влаштовує. Ще одна проблема – Інтернет. Багато людей у світі досі не мають доступу до постійного, необмеженого, високошвидкісного з’єднання. Насправді багато користувачів належать до цієї категорії, тому що в окремих місцях проживання мобільний Інтернет – це найкраще, на що вони можуть розраховувати, а подеколи навіть і з таким Інтернетом виникають проблеми.
Остання, і не менш важлива проблема полягає в тому, що багато людей хоче, щоб їх комп’ютер був незалежною одиницею, здатною самостійно працювати. Наявність дуже великої кількості мережевих служб у Windows 10 змусила людей відмовитися від Windows 7, але перехід на Windows 11, навіть безкоштовний, не зовсім вабить більшість користувачів. У випадку з Windows 12, де ця зміна має бути ще помітнішою, проблема відсутності інтересу може виявитися справді великою. До того ж, навряд чи перехід буде безкоштовним, а це означає, що деякий час нова операційна система буде приваблювати тільки ентузіастів та, можливо, розробників програмного забезпечення. Однозначно, купувати Windows 12 заради оновлення мало хто захоче. І це може призвести до фінансових проблем у Microsoft.
Windows 12 – чи є чого боятися?
Ну… не обов’язково. Як я вже згадував раніше, у багатьох користувачів ще є проблеми з доступом до Інтернету. Але ж більшість з нас зараз працює лише у веб-інструментах, користуючись для спілкування в основному смартфонами. Наприклад, мій особистий комп’ютер наразі діє як термінал, а вся робота виконується в мережі. І це зараз не проблема.
Звичайно, це пов’язано з тим, що моя робота базується на Інтернеті. Навіть лекції і заняття я проводжу в онлайн-режимі. Статті теж оформлюю або відразу в адмінці нашого ресурсу, або в Google Документах чи Word, при цьому все зберігаю у хмарі OneDrive. Можливо, якщо б моя робота була в іншій сфері, то я, ймовірно, віддав би перевагу офлайн-інструментам, щоб мати повний контроль над результатами своєї роботи. Проте з роками я звик до хмари як до основного середовища, в якому спокійно функціоную. До речі, зараз більшість з нас саме так живе і працює.
Але я визнаю, що, мабуть, варто було б мати ноутбук чи ПК, повністю незалежний від мережевих інструментів, який би десь на дні шухляди чекав на несподівані ситуації, як-от збій серверів Google, Microsoft, без яких усе моє робоче середовище просто зникає. Але ж, поки що жодного разу до такого не доходило.
Навіть я, давній прихильник Windows та Microsoft, не впевнений, що мені буде цікаво сплачувати підписку за нову Windows 12. Так, можливості штучного інтелекту – це вельми цікаво, але чи варто за це витрачати свої кошти? Питань поки що більше, ніж відповідей.
У Windows 12 може з’явитися штучний інтелект,Операційна система Windows 12 може містити ChatGPT. Корпорація Microsoft раніше заявляла, що інвестує мільярди доларів в OpenAI — техностартап, який займається розробкою штучного інтелекту. читать дальше
Microsoft прагне змінити нову версію власної ОС, додавши кілька оновлених функцій з урахуванням алгоритмів ШІ. Поки достеменно невідомо, як саме техногігант інтегруватиме ChatGPT у Windows. Ймовірно, Microsoft реалізує технології OpenAI у програмах «Пошта та календар», «Годинник» і Microsoft Photos.
«Якщо Microsoft схиляється до створення функціональності, яка присутня у ChatGPT, то пошта Outlook, ймовірно, зможе самостійно відправляти електронні листи», — міркують журналісти The Verge.
Анонімні джерела повідомляють, що елементи ШІ також можуть з’являтися й в оновленнях до Windows 11. Вони міститимуть «інтелектуальні» опції для камери та мікрофона. Таким чином, Windows може фільтрувати фоновий шум і підвищувати чіткість голосу. Microsoft також використовує ШІ для автоматичного розмиття фону та корекції яскравості при відеодзвінках.
Влітку минулого року компанія внесла значні корективи щодо розробки ОС Windows — тепер кожну нову версію випускатимуть раз на три роки. Тобто, якщо Windows 11 випустили у 2021, це дозволяє припустити, що Windows 12 вийде у 2024 році.
Нагадаємо — за однією з чуток, при успішному укладанні угоди, корпорація Microsoft може заволодіти 49% акцій OpenAI. Відомо, що у Microsoft Word вже додали невідому версію GPT-моделі OpenAI у тестовому режимі. Додамо, що попри колаборації з іншими техностартапами, на цей час ChatGPT вміє оригінально відповідати на запитання, складати іспити, обходити живих кандидатів у процесі рекрутингу та писати код для розробників.
Компания Intel намекнула на скорый выход Windows 12,Корпорация Microsoft готовит к премьере неанонсированную программную платформу Windows 12. Об этом стало известно от инсайдера .leaf_hobby. читать дальше
Подробности
Он раскрыл детали проекта Inter Meteor Lake. Чипы из этого семейства будут поддерживать новую ОС. Название Windows 12 в технической документации использует сам чипмейкер. Позже инсайдер удалил твит, однако информация о скором выходе WIndows 12 вслед за ним была обнародована журналистами сетевого издания VideoCardz.
Официально сроки выхода новой ОС корпорацией Microsoft не оглашались. Вместе с тем уже известно, что в Windows 12 будут интегрированы ИИ-решения. Софтмейкер из США уже успел добавить поисковик Bing с встроенным ChatGPT в Windows 11.
По словам экспертов, более серьезная интеграция ИИ-технологий в следующее поколение Windows не представляется возможной без тесного сотрудничества с поставщиками аппаратного обеспечения. Производимые Intel чипы легко справляются с нагрузками ИИ-алгоритмов. Данный факт объясняет упоминание Windows 12 в технической документации североамериканского чипмейкера.
Названі системні вимоги Windows 12: пам’яті знадобиться багато,Про релізі Windows 12 говорити ще рано, але перші відомості про неї вже розійшлися по мережі. Німецький портал Deskmodder поширив деякі системні вимоги майбутньої ОС — і, схоже, власникам старих ПК з Windows 11 на «мінімалках» буде потрібно апгрейд заліза при переході на нову версію «вікон». читать дальше
За даними журналістів, порівняно із попередницею запити Windows 12 до обсягу оперативної пам’яті зростуть удвічі: з 4 до 8 ГБ. Також повідомляється, що нікуди не подінеться вимога про наявність у системі модуля TPM 2.0 (апаратного або програмного). За чутками, аналогічну умову Microsoft може виставити і для SSD-накопичувача. Водночас повідомляється про «скорочення» інструментів MSDT і VBScript.
Джерело також стверджує, що Windows 12 підтримуватиме співпроцесор Pluton, який був представлений разом із мобільними чіпами Ryzen 6000 у січні 2022 року. Які саме CPU виявляться сумісними з майбутньою ОС, поки невідомо, але, на думку видання, порівняно з Windows 11 цей список навряд чи зміниться.
Очікується, що Windows 12 буде анонсована приблизно одночасно з процесорами Intel 14-го покоління (родина Meteor Lake-S) – це, ймовірно, відбудеться в другій половині 2024 року. За словами головного директора з продуктів Microsoft Паноса Панаю, операційна система багато в чому покладатиметься на хмарні сервіси та різні ІІ-інструменти.
Чутки про Windows 12: сучасна ОС із ШІ, швидшими оновленнями та кращим захистом,Чутки про майбутню операційну систему Windows 12 від Microsoft ширяться, оскільки з’являються джерела її системних вимог. Лише через два роки після випуску Windows 11 компанія, здається, готується до її наступника. Очікується, що Windows 12 принесе серйозні оновлення платформи, модернізацію ОС за допомогою ШІ, швидші оновлення та покращений захист. Ось подробиці… читать дальше
Роками Microsoft прагнула модернізувати платформу Windows. Windows Core OS була спробою створити легку, безпечну платформу, яка швидко оновлюється. Однак Microsoft так і не запустила версію для традиційних форм-факторів ПК. Windows 10X, остання спроба, була скасована у 2021 році після тривалого тестування та розробки.
Джерела, знайомі з планами Microsoft, вказують, що компанія працює над новим проєктом під назвою CorePC. Цей проєкт має на меті модернізувати платформу Windows за допомогою інновацій, подібних до Windows Core OS, але з упором на сумісність із застарілими програмами Win32. CorePC розроблений як модульний і настроюваний, що дозволяє Microsoft налаштовувати різні «випуски» Windows з різними рівнями сумісності функцій і програм.
Ходять чутки, що CorePC реалізує розділення станів, дозволяючи швидші оновлення та більш безпечну платформу шляхом створення розділів лише для читання. Розділення штатів також забезпечує швидшу та надійнішу функцію скидання системи, що має вирішальне значення для конкуренції з Chromebook в освітньому секторі. Підхід Microsoft до CorePC полягає в тому, щоб деконструювати повний робочий стіл Windows у модульну адаптовану систему, зберігаючи підтримку застарілих програм і робочих процесів за потреби. Ця стратегія може дозволити Microsoft створити версію Windows, яка буде конкурувати з Chromebook за розміром ОС, продуктивністю та функціями.
Повідомляється, що Microsoft також досліджує «оптимізовану для кремнію» версію CorePC, зосереджуючись на можливостях штучного інтелекту та вертикально інтегрованому обладнанні та програмному забезпеченні, подібно до Apple Silicon. Розроблювані функції на основі штучного інтелекту включають підказки з урахуванням контексту, розпізнавання об’єктів і тексту в зображеннях і спеціальну апаратну підтримку для певних функцій штучного інтелекту. Оскільки плани та функції можуть змінитися до запуску, ентузіасти технологій та експерти галузі з нетерпінням чекають подальших оголошень і подій щодо довгоочікуваної Windows 12.
Компанія Microsoft дійсно працює над «веборієнтований» варіантом наступного покоління операційної системи Windows, широко відомого як Windows 12. Про це розповів тематичний ресурс WindowsLatest з посиланням на кілька джерел, близьких до Microsoft і її галузевим партнерам. читать дальше
Хмарна або веборієнтована версія Windows 12 схожа за принципами роботи на вже добре відому операційну систему ChromeOS від Google, яку використовують, головним чином на шкільних та студентських ПК та ноутбуках, що відрізняються доступністю.
Як зазначає WindowsLatest, хмарна версія Windows 12 не призначена для заміни традиційної фірмової ОС на настільних комп’ютерах і може стати справжньою відповіддю Chrome OS. Це спроба Microsoft створити більш сучасну, модульну та легку версію Windows для недорогих навчальних пристроїв.
Microsoft вже формує команду розробників наступного покоління Windows. Це підтверджують списки вакансій, що з’являються в мережі. Там же зазначається, що наступне покоління Windows з’явиться у 2024 році. Як дізналися в WindowsLatest браузер Microsoft Edge, і нова система штучного інтелекту стануть центром першої веб-версії Windows 12.
Windows 12 вимагатиме підписку, а в 11 версії знайшли приховану гру
Датамайнери у тестових збірках Windows 12 виявили згадки, які можуть свідчити про перехід Microsoft до системи передплати і більшу інтеграцію з хмарними сервісами. Тим часом, у процесі інсталяції Windows 11 користувачі можуть зустріти приховану гру “Surf the waves”, яка є сучасною інтерпретацією аркади SkiFree 1991 року. Детальніше – розповідаємо читать дальше
Майбутнє операційних систем Microsoft може виявитися зовсім іншим, ніж ми звикли. Дані, виявлені датамайнерами у тестових збірках Windows 12, свідчать про можливість переходу компанії на систему передплати. У документації було виявлено згадки про “активні та неактивні підписки користувача і пристрій”, що може засвідчити про плани Microsoft зробити наступний реліз операційної системи пов’язаним з хмарними сервісами.
Цей підхід є цілком узгодженим з сучасною стратегією Microsoft, яка акцентує увагу на інтеграції своїх продуктів з хмарними ресурсами.
Однак не лише Windows 12 може порадувати користувачів несподіванками. У інсталяційному процесі Windows 11 з’явилася прихована гра “Surf the waves”, створена для того, щоб користувачі мали можливість розважитися під час тривалого процесу встановлення чи оновлення ОС.
Ця гра є сучасним переосмисленням легендарної аркади SkiFree, яка вийшла ще у 1991 році. Видання The Verge називає її “подарунком” для тих, хто вирішив встановити нову версію Windows. Яскрава графіка, простий геймплей та посилання на ретро-класику роблять “Surf the waves” приємним сюрпризом в операційній системі.
Користувачам залишається лише здогадуватися, які ще неочікувані нововведення принесе з собою Windows 12 та які зміни чекають на них у світі операційних систем в майбутньому.
Будущая Windows 12 будет распространяться по подписке — указания на это нашли в коде актуальной ОС дополнение
Предположения о том, что следующая версия операционной системы Windows будет распространяться по подписке, нашли новые подтверждения со стороны энтузиастов-исследователей исходного кода ОС. Немецкий информационный ресурс Deskmodder опубликовал список строк в файле конфигурации инсайдерской сборки канала Canary, после сравнения с Windows 11 23H2 Release Preview с помощью WinMerge. Названия переменных, включающие слово subscription («подписка»), говорят сами за себя. читать дальше
Список переменных из конфигурационного файла, переведённых на английский язык с немецкого, представлен ниже:
Subscription Edition («Выпуск по подписке») – (L_MsgSubscriptionEdition);
Subscription Type («Тип подписки») — L_MsgSubscriptionType (возможны значения «На устройство» или «На пользователя»);
Subscription status («Статус подписки») — L_MsgSubscriptionStatus (возможны значения «Активна», «Неактивна», «Деактивирована», «Срок действия истёк»).
Microsoft последние годы проявляет всё большую активность в изменении позиционирования своего главного потребительского продукта — ОС Windows. Ещё в январе, во время анонса следующего поколения ОС под кодовым названием Next Valley, компания утверждала, что будущее операционной системы неразрывно связано с повсеместным использованием искусственного интеллекта. Некоторые из функций ИИ, такие как Copliot, уже доступны и вызывают весьма неоднозначную реакцию пользователей, в том числе из-за демонстрации сторонней рекламы. В интернете уже появились инструкции по отключению Copilot при помощи редактора реестра или групповых политик.
Помимо массированного внедрения ИИ, Microsoft не оставляет планов о переносе Windows или, по крайней мере, её большей части в интернет. Так, в марте в настройках появились опции со строкой Cloud PC в названии, после чего последовали утечки, подтверждающие этот замысел Microsoft. В одном из отчётов упоминалось, что Microsoft работает над программным обеспечением под названием CorePC для следующей версии Windows. А из документов Федеральной торговой комиссии следует, что Microsoft проводила внутренние исследования по «всё большему перемещению Windows 11 в облако».
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 03:17.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.