7 років тому окупанти здійснили перший обстріл України з території РФ.
О 4:30 11.07.14 російські війська біля м. Гуково Ростовської обл. відкрили вогонь з Градів по позиціям, де були наші воїни з 24, 72 і 79 бригади та група прикордонників. Загинули щонайменше 34 захисника України.
Последний раз редактировалось Volodya; 12.07.2021 в 11:00.
15 июля 1921 года, в бою с чекистскими карателями у полтавского села Загруновка геройски погиб легендарный украинский атаман, командир повстанческого отряда 23-летний Леонтий Христовый. FB_IMG_1626502494743.jpg
После оккупации в декабре 1918 года большевиками Полтавщины офицер Армии УНР Л.Христовый ушёл в подполье, а позже организовал вооружённое партизанское сопротивление. Летом 1920 года формирование Л.Христового, насчитывавшее более полутора тысяч бойцов, вело кровопролитные бои с красными бандитами под Гадячем и Миргородом. После сражения у Лютеньки - родного села Леонтия Христового - большевики сожгли населённый пункт и расстреляли большую часть мирных жителей (около 150 человек). Местный кобзарь Петро Гузь пел про это преступление кремлёвских изуверов: «...яка страшна кара впала на Лютеньку: вісімсот дворів згоріло, пішов дим за хмари». Год спустя после «Лютенской трагедии» погиб и атаман Леонтий Христовой. Кстати, в 1937 году сталинские бандиты убили в тюрьме однофамильца атамана Л.Христового – 40-летнего журналиста Миколу Христового. Убили за одну лишь фамилию «Христовый», хотя в состряпанном НКВД деле он фигурировал, как «брат атамана Леонтия Христового».
Последний раз редактировалось Volodya; 17.07.2021 в 10:17.
Документальний фільм «МН-17. Роки брехні»
У кінострічці розкажуть про потоки дезінформації та відвертої брехні, які супроводжували розслідування страшної трагедії всі ці роки.
Василь Галаса - 12.11.1920 - 5.10.2002 - псевдо: «Орлан», «В'юн», «Зенон», «Назар», «Біс», «Дніпровський», літературний псевдонім «Зенон Савченко» — бандерівець, націоналіст, полковник Армії Нескорених - УПА, крайовий провідник ОУН Північно-Західних Українських земель (ПЗУЗ), полковник УПА, в.о. командира УПА-Північ (січень 1951 — 11 липня 1953). Один із очільників націоналістичної боротьби на Закерзонні. На щастя, він вижив у жорнах московського терористично-окупантського режиму і згодом, відбувши десятирічне заслання, працював на силу нашої нововідродженої держави.
Сьогодні, 1 листопада, минає 77 років з дня смерті великого українця, предстоятеля Української Греко-католицької Церкви Андрея Шептицького. FB_IMG_1635785719090.jpg
Митрополит Андрей Шептицький відійшов у вічність 1 листопада 1944 року у митрополичих палатах Святоюрського комплексу. На момент смерті Митрополиту було 79 років. Він помер в окупованому радянською владою Львові. З цього моменту починаються гоніння на УГКЦ.
Брат Андрея Шептицького блаженний Климентій Шептицький згадував про останні дні життя Митрополита у своєму листі до брата Станіслава графа Шептицького. Він написав, що стан Митрополита Андрея значно погіршився з 18 жовтня. Перед смертю він кілька днів був непритомним. Климентій Шептицький повідомив, що його брат помер внаслідок паралічу нервових центрів мозку. читать дальше
«Саме сьогодні о 3/4 на 2-у опівдні заснув у Бозі наш дорогий Митрополит. Ти розумієш, як мені важко, яка порожнеча зробилася і відчуваю, який для Вас це буде великий удар. Він був таким добрим – таке гаряче, велике серце, така у всіх відношеннях виняткова людина! Що ж робити, Воля Божа. Завтра перевозять до катедри, а в Неділю – уложення до гробу в підземеллях св. Юра. Важко захворів біля 18 жовтня. Сама смерть наступила з приводу паралічу нервових центрів мозку – ніщо вже не міг їсти, а останні дні і не мав свідомості. Після життя праці пішов по нагороду. Уявляю собі, як Його там вітали наші – і Мама, і Папа, і Іза, і Леось з Інкою, і Єндрусь, і Мариня. Але важко тим, що лишилися на землі. Обнімаю і цілую всім серцем. Вже з нашої громадки тільки нас двох лишилося! Але недовго цим втішатимусь і побачимось зі своїми, яких серце так кохає».
Прощання з Митрополитом у Львові тривало п’ять днів у Соборі Святого Юра.
5 листопада жалобна процесія з тілом Митрополита Андрея пройшла вулицями Львова. Близько 5 тисяч чоловік проводжали його в останню дорогу.
Митрополит Андрей Шептицький був високоінтелектуальною, освіченою людиною. Він був не лише добрим душпастирем, але й патріотом. Він дбав про український народ та його культурну спадщину.
За час свого служіння Митрополит Андрей зробив усе можливе для розбудови та зміцнення УГКЦ як в Україні, так і за її межами.
Митрополит Андрей походив із графського роду і був одним із найбагатших людей Галичини. Він вкладав кошти в освіту молоді, виділяв молодим митцям стипендії, був меценатом українських культурно-просвітницьких товариств. Митрополит дбав про сиріт, а у роки воєнного лихоліття переховував євреїв.
У 1905 році Митрополит Андрей заснував один із найбільших музеїв Львова - Національний музей. Для цього музею він збирав старовинні ікони, стародруки та інші речі церковного вжитку
Варто нагадати, що Музей архітектури та побуту у Львові з’явився саме завдяки Митрополиту Андрею. У 1927 році у Львові Митрополит Андрей Шептицький разом із своїм братом блаженним Климентієм Шептицьким заснував Свято-Іванівську Лавру Студійського Уставу УГКЦ. Тут також працювала іконописна школа.
Зокрема, брати Шептицькі перенесли головний храм Лаври – церкву Св. Миколая Чудотворця з с. Кривки, яка була збудована у 1763 році невідомим майстром. Цей храм зараз є головним об’єктом Музею. Перенесення церкви дало початок творенню Музею народної архітектури та побуту у Львові.
З моменту радянської окупації родина Митрополита Андрея зазнала репресій. У 1939 році в родинному маєтку Шептицьких у Прилбичах НКВД розстріляли брата Митрополита Леона і його сім’ю. Сам маєток пограбували і, фактично, знищили.
Не давала спочинку радянська влада й Митрополиту Андрею. Його регулярно допитували, а за його життям та діяльністю безперестанку стежили.
Після смерті Митрополита Андрея Шептицького розпочалася одна із найтрагічніших сторінок нашої історії – ліквідація УГКЦ.
Радянські спецслужби арештовували монахів, єпископів та вірян. Займалися дискредитацією чесного імені Шептицьких обравши своїм інструментом – пропаганду.
У листі до брата Станіслава графа Шептицького, генерала броні Війська Польського блаженний Климентій Шептицький написав: «Похорон був дуже урочистий 5 листопада через ціле місто. Тепер тяжкі часи для нас наступили, цілий греко-католицький єпископат вже як місяць ув’язнений – тиск, щоб переходити на православ’я. Богу дякувати, духовенство у моральній своїй цілості стоїть сильно при вірі і не сходить на манівці мимо ув’язнень, погроз. Тяжкі часи прийшли, але Господь добрий і не залишить нас у біді. Я ще мешкаю у Святому Юрі, у давній моїй кімнаті, але невідомо, як довго це потриває і що принесе завтрашній день. Чи ще колись побачимось на цій землі? Може, вже ні, але на цій землі життя не кінчається».
Через рік, 1 листопада 1945 року Климентій Шептицький написав братові Станіславу таке: «Я тут лишився сам - саме сьогодні річниця смерті Митрополита, власне, повертаюся із Святої Літургії, відправленої біля Його гробниці (в Св. Юра), заміненої на каплицю. Днями виїжджаю до Унева, оскільки влада не хоче, щоб далі я перебував у Львові. Найсердечніше Вас усіх від душі й серця я вітаю й обіймай. До побачення, але де і коли. Мабуть, що швидше за все, на тому світі».
5 червня 1947 року Климентій Шептицький був арештований радянськими спецслужбами у своїй келії під час вечірньої молитви. Він був засуджений на 25 років ув’язнення. Архімандрит Климентій Шептицький помер в ув’язненні 1 травня 1951 року о 21 годині 30 хв. у Владимирському централі. Похований десь під стінами в’язниці.
Последний раз редактировалось Volodya; 02.11.2021 в 17:03.
4 листопада 1708 року гетьман України та всього Війська Запоріжського Іван Мазепа оголосив московському царю Петру I про розрив всіх договорів з Московією та оголосив про перехід України на сторону Швеції, і почав маневр на з'єднання з військами Карла XII, та підписання із ним договору про співпрацю.
На малюнку зображено Івана Мазепу та Карла ХІІ, які сидять на березі Дніпра. Автор: Густав Олаф, (1879 рік)
"Мого прадіда – діда мого батька – з’їли в 33-му, їх знайшли – двох молодих дівчат – вже прямо під Єлисаветградом, куди батьків дід пішов у пошуках шматка хліба. Вони смажили його печінку на вогнищі. Мій дід,батько мого батька, мусив також йти у Катеринослав – на упізнання тіла свого з’їденого тата. Ледь дійшов додому, напівживим… читать дальше
Моя мама, встувивши в університет Шевченка вже після війни, важила 46 кілограм, – ніяк не могла поправитися після Голоду. А хліб ховала під матрац усе студентське життя – нічого не могла з собою вдіяти. У мене лежать аудіофайли з її спогадами, записані на диктофон – вже кілька років після смерті мами минуло , а я все ще не можу їх слухати.
Мій батько був єдиною дитиною, котра лишилась в живих на їхньому хуторі і жінки, котрі вже похоронили своїх дітей, влаштовували чергування під вікнами його дому – від людоїдів, бо його мати мусила щодня іти в колгосп.
А останні діти померли у колгоспній їдальні, наївшись звареної з молодої кропиви баланди. Мій тато чомусь не схотів її їсти…. Коли тато згадував, як вони кричали – ті маленькі діти, умираючи в муках від пошматованих кропивою нутрощів, його руки тряслися, а сльози збігали по глибоких його зморшках на лиці, як перші струмки тієї страшної весни 33.
Тому я не прощу ніколи. моя ненависть абсолютна і чиста , як гірський кришталь. я готова мстити у будь-який спосіб, бо помста – єдине, чого прагнуть мільйони безневинно убієнних. А ще вони потребують нашої пам’яті. Вічної, безнастанної і повсякчасної
Онукам, і правнукам, і пра-правнукам розповідатиму – скільки буду жити – про найстрашніший в історії людства геноцид. Донці вже розповідать не треба – це свічка у її вікні." 539CA8E5-FA25-4A1A-B1F8-CA2C7B108D19.jpeg
Художник Ніна Марченко — с Олгисом Олгисом.
Последний раз редактировалось Volodya; 25.11.2021 в 14:45.
І ще трохи краси вам у стрічку: ось так їли в Харкові до Голодомору - і до ПершоїСВ: хоч війна вже десь там і точиться, але на поставки продуктів до модної харківської ресторації (назву якої вже в наш час рейдернув один з отців міста) це ще не впливає, - це ще триває "Бель-Епок", це її стиль, досконало витриманий тут в усьому, до дизайну шрифтів і "драгоманівського" правопису включно.
І "осятровина" була ще, напевно ж, своя, дніпровська (це ж іще - до Дніпрогесу, до Каховського моря, до великої екологічної катастрофи дніпровських плавнів і цілого Півдня...)
І євреї в друкарні на Рибній були ще свої, українські (в 1930-ті їх викошували спершу "за український буржуазний" націоналізм, черга на "єврейський" - для тих, хто пережив Шоа, - настала пізніше)...
І так можна розбирати піксель за пікселем, відновлюючи знищену картину: яка мила могла б бути країна, якби в 1918-му вистояла...
-------
"Харьков обшарить, мы его не знаем, это для нас "заграница". Чистить надо быстро..."
(Из письма В.И.Ленина - И.В.Сталину 16.07.1922)
-------
Ну от і зачистили - настільки, що сьогодні вже й харків'яни, яким весь вік товкмачать, ніби "Харьков всегда был русским городом", з подивом дивляться на українське меню 1913 р. (а там на звороті ще й олівцем писано чернетку заяви на вступ до Українського літературно-етнографічного товариства ім. Квітки-Основ'яненка - харківського міського аналога "Просвіти"!): це що, у нас? в Харкові? а де це таке було?..
В "загранице". В Україні, цебто, - доки її не "зачистили"."
День пам’яті Героїв Крут. Харків, 29.01.2022
29 січня 2021 року патріотична громадськість Харкова вшанувала пам'ять Героїв Крут у Молодіжному парку біля пам'ятного знаку воїнам УПА.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 06:33.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.