В Казахстане подтвердили экстрадицию в Россию хакера Кислицина
Выдачи руководителя департамента разработки решений по комплексному противодействию сложным кибератакам компании F.A.C.C.T. (ранее Group-IB) требовали Россия и США. 21 декабря 2023 года в Генпрокуратуре России сообщили, что по запросу РФ компетентные органы Казахстана экстрадируют Кислицина для привлечения к уголовной ответственности по ч. 3 ст. 272 УК РФ (неправомерный доступ к охраняемой законом компьютерной информации) и ч. 2 ст. 163 УК РФ (вымогательство). читать дальше
По данным следствия, в октябре 2022 года Кислицин с соучастниками неправомерно получил доступ к данным сервера одной из компаний. Скопировав информацию, хакеры потребовали выплатить в криптовалюте 550 тыс. рублей за ее нераспространение в публичных источниках.
Кислицин был задержан в аэропорту Алма-Аты 22 июня 2023 года по запросу Интерпола, инициированному США. Вместе с тем в России он также был объявлен в федеральный розыск. Запрос о его выдаче был направлен Генпрокуратурой России в июне 2023 года.
Кількість підписників YouTube-каналу FREEДОМ, базового діджитал-майданчику телеканалу українського іномовлення FREEДОМ, який мовить російською мовою за кордоном, перетнула 1 мільйон. Кількість переглядів — 699 млн.* читать дальше
YouTube-канал FREEДОМ став першим з YouTube-каналів українських державних та суспільних мовників, який отримав "золоту кнопку", що засвідчує правильність обраної командою ДП "МПІУ" стратегії розвитку. Оскільки ефірна трансляція та сайт телеканалу FREEДОМ в Росії заблоковані, використання YouTube дозволяє каналу FREEДОМ доносити правду про війну Росії проти України та протидіяти міфами ворожої пропаганди серед аудиторії РФ.
YouTube-канал FREEДОМ — головний діджитал-майданчик телеканалу FREEДОМ, який є частиною державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення Україна". Тут відбувається трансляція ефірів телеканалу наживо, а також розміщено увесь контент виробництва ДП "МПІУ" та каналів-партнерів, який виходить в ефірі FREEДОМ: інформаційний марафон, документальні фільми, соціально-публіцистичні проєкти, авторські інтерв’ю та ін.
У грудні 2023 року до першої п’ятірки зарубіжних країн, за переглядами YouTube-каналу FREEДОМ входять Росія (56,6%), Казахстан (4,9%), Узбекистан (3,4%), Німеччина (2,7%), Білорусь (2,6%), перегляди з України у грудні становили 11,8%. У списку міст, де FREEДОМ найбільше дивляться через сервіс YouTube, на перших позиціях також російські міста: у грудні це Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Нижній Новгород, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург.
На платформі Twitch заборонили стріми «топлес» читать дальше
Стримерам більше не дозволяється використовувати візуальні засоби, зокрема інструменти ШІ, що дозволяли натякати глядачам на власну оголеність.
Стримінговий сервіс Twitch у середу оновила свої правила щодо зовнішього вигляду стримерів: на платформі не дозволяється демонструвати власну оголеність. Зміна правил стала реакцією на ріст кількості стрімів наприкінці 2023 року, в яких за допомогою ШІ згенеровані оголені або частково оголені образи ведучих трансляцій, повідомило видання TechCrunch.
Відповідно до нових правил, стримерам більше не дозволяється «натякати, що вони повністю або частково оголені», також не можна показувати видимі контури статевих органів, навіть якщо вони прикриті. Також заборонено прикривати груди або геніталії предметами або цензурними смугами, що наводять на думку про наготу. Жінки-стримери можуть демонструвати декольте, якщо їхні соски та груди закриті, і «чітко видно, що стримерка одягнена».
«Оновлення є відповіддю на зростання популярності стрімів, відомих як "топлес" або "чорна смужка", в яких стримери з’являлися оголеними, використовуючи чорні цензорні смуги, щоб прикрити свої груди та геніталії. Хоча контент технічно не порушував політику Twitch, яка забороняє фактичну оголеність, і був належним чином позначений як "Сексуальні теми", потоки все ще викликали суперечки в спільноті Twitch», — йдеться у публікації.
Такі стріми стали вірусними наприкінці минулого року, коли стримерка і модель OnlyFans Morgpie почала з’являтися оголеною в потоках. При цьому перед глядачами вона демонструвала лише оголені плечі, верхню частину грудей і декольте, не порушуючи політику платофрми щодо сексуального контенту. Їй заблокували доступ до Twitch після благодійного стриму «топлес», проведеного, щоб зібрати кошти для «Лікарів без кордонів».
Інші стримери почали створювати подібний контент і використовували чорні смуги, аркуші паперу або предмети, як-от ігрові контролери, щоб прикрити свою наготу в етері. Наплив гіперреалістичних зображень оголеного тіла, створених штучним інтелектом, викликав занепокоєння у багатьох учасників Twitch.
127 сайтів зі списку нелегальних гральних вебсайтів від КРАІЛ вже заблоковано
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей оприлюднила перелік нелегальних гральних вебсайтів, користування якими може потягнути негативні правові й фінансові наслідки. 127 сайтів зі списку вже заблоковано. читать дальше
По суті всі вебсайти, які надають доступ до азартних ігор без відповідної ліцензії, є нелегальними. Такими, які несуть загрозу, як для громадян, так і для цілого сектору економіки країни. За своєю структурою вони подібні до звичайних сайтів, це такі найтиповіші ігри, які використовують ліцензіати, які вже мають ліцензії. Схеми бувають різні. Такі ліцензії мають Мальта, Кюрасао і подібні країни, де є спрощена процедура оформлення і низькі регулятивні навички і бажання тих самих країн», — пояснив Іван Рудий.
При передруку матеріалів з сайту .......ke.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
СБУ заявила о полугодовом доступе российских хакеров к сотовому оператору «Киевстар» читать дальше
Российские хакеры по меньшей мере полгода имели доступ к внутренним системам крупнейшего украинского оператора мобильной связи "Киевстар". Об этом агентству ....... рассказал руководитель департамента кибербезопасности СБУ Илья Витюк.
В декабре оператор на несколько дней прекращал работу, без связи остались примерно 24 миллиона пользователей "Киевстар", в том числе банкоматы и торговые точки. Мобильная связь используется и в военной технике. Оператор назвал аварию крупнейшей хакерской атакой в истории.
По словам Витюка, атака могла стала первой в мире, когда хакерам удалось полностью разрушить опорную сеть сотового оператора – централизованную сеть, отвечающую за предоставление и координацию работы основных сервисов.
Криптовалютні експерти підрахували, скільки криптовалюти викрали хакери у 2023 році читать дальше
Компанія Immunefi, що володіє фондом розміром у $ 135 млн, надає винагороди етичним хакерам, які розкривають вразливості в децентралізованих фінансових платформах (DeFi). У свіжій доповіді аналітиків згадано 219 хакерських атак, які призвели до втрати активів у розмірі $ 1,69 млрд. Крім того, внаслідок криптошахрайства було втрачено ще $ 100 млн.
Найбільші збитки від кіберзлочинців було зафіксовано у листопаді ($ 343 млн), вересні ($ 340 млн) і липні ($ 320 млн). Однак 2023 рік виявився спокійнішим порівняно з попереднім: загальний обсяг вкрадених коштів знизився на 54,2% і склав $ 3,9 млрд.
Сектор DeFi виявився найбільш схильним до атак: зломи децентралізованих платформ призвели до втрати 77,3% від загального збитку, тоді як централізовані платформи (CeFi) зазнали втрат на 22,7%.
Найбільшим інцидентом став злом Mixin Network, було втрачено активи на $ 200 млн. Також були відзначені інциденти з Euler Finance ($ 197 млн), Multichain ($ 126 млн), Poloniex ($ 126 млн) і BonqDAO ($ 120 млн).
Загалом вдалося відновити всього $ 241 млн або 13,4% від загальної суми збитків. У 2023 році найчастіше піддавалися атакам блокчейн BNB Chain (133 інциденти), Ethereum (95), ....... (10) і Avalanche (6 випадків).
Раніше експерти з Chainalysis підсумували криптозломи 2022 року. Аналітики підрахували, що загалом хакери викрали цифрові активи на суму $ 3 мільярди — це на $ 1 мільярд більше, ніж у 2021 році. Серед найбільших криптокрадіжок дослідники виділили інциденти, пов’язані з міжланцюжковими мостами та децентралізованими фінансовими протоколами.
Найбільшими криптозломами 2023 року визнано:
хакерську атаку північнокорейського Lazarus Group на Ronin Network — викрадено $ 625 мільйонів
злом криптобіржі FTX — викрадено $ 400 мільйонів
злом токен-мосту Nomad Bridge — викрадено $ 190 мільйонів
експлойт Mango Markets — викрадено $ 115 мільйонів
злом BNB Token Hub — викрадено $ 120 мільйонів.
Аналітики PeckShield підкреслили, що більшість вкраденої криптовалюти пройшло через криптоміксери. Найпопулярнішим сервісом став Tornado Cash. Творіння Перцева вже фігурувало у криптозломі у новому році — хакери, які викрали криптовалюту з пулу BTC.com, що належить майнінговій компанії BIT Mining Limited, використали міксер для відмивання коштів. Згідно з інформацією аналітиків X-explore, зловмисникам вдалось заробити 32,5 BTC та 1964 ETH, частина з яких опинилась на Tornado Cash.
Українські хакери здійснили успішну кібератаку на головну платіжну систему росії читать дальше
Хакери з України повідомили про проведення масштабної кібератаки на російську мережу платіжних терміналів «Евотор» — це призвело до зупинки їх роботи по всій рф. Атака напередодні Нового року спричинила серйозні збої в роботі платіжної системи, заважаючи мешканцям країни-терориста безготівково розраховуватися за новорічні покупки.
За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України, опублікованим у ........, припинення роботи «Евотор» могло завдати серйозного удару по економіці агресора. У російських магазинах, кафе, перукарнях та інших бізнесах, які використовують ці термінали, не можна було розрахуватися карткою.
У ........-каналі компанії «Евотор» росіяни почали скаржитися на проблеми зі зв’язком, висловлюючи своє невдоволення в коментарях. Люди скаржилися на те, що бонусні програми та сервіси на касах не працюють.
Кібератака стала черговим ударом по російській інфраструктурі, виконаним українськими хакерами. Раніше українці паралізували роботу однієї з найбільших ERP-систем Росії «1С-Рарус». «Одна з найбільших ERP-систем у Росії зупинила роботу через атаки української ІТ Армії. Клієнти не можуть використовувати бухгалтерські сервіси і працювати на повну силу. Усе завдяки нашим кібервійськам», — йшлось у повідомленні Міністерства цифрової трансформації України.
Японські розробники розгорнуть мережу 5G у космосі за допомогою високотехнологічних безпілотників
У 2025 році японські інженери планують розгорнути мережу летючих базових станцій (БС) 5G. Мета — забезпечити покриття важкодоступних районів за допомогою безпілотників, що літають у стратосфері. читать дальше
Впровадженням летючих БС займеться телекомунікаційна компанія NTT. Залежно від топографії, радіус дії наземної станції становитиме 3−10 км. NTT надаватиме послуги мобільного зв’язку та інтернету з використанням дронів на сонячних батареях, що літають на висоті 18−25 км. Очікується, що зона дії одного такого БПЛА становитиме 200 км.
На Всесвітній конференції радіозв'язку, яка відбулася в ОАЕ в грудні 2023 року, делегати зі 163 країн обговорили питання використання радіочастот і супутникових орбіт. Фахівці з Японії запропонували прийняти 4 діапазони частот як міжнародні стандарти для літальних станцій 5G: 1,7 ГГц, 2 ГГц і 2,6 ГГц. Крім того, смуга частот від 700 до 900 МГц, яка використовується для покращення мобільних послуг у Європі, Америці, Африці та деяких регіонах Азії, також була схвалена для використання летючими БС.
Видання зазначає, що, крім NTT, дрони-станції впроваджує і телекомунікаційна фірма Softbank Corp. Наразі виробник забезпечує зв’язок 5G між Руандою і Японією, а також співпрацює з урядом Руанди над впровадженням цієї технології в африканській країні.
Що стосується NTT, вона об'єдналася із супутниковою телекомпанією Sky Perfect JSAT, щоб з квітня 2025 року вивести на ринок нову послугу. Очікується, що технологію буде офіційно представлено на Всесвітній виставці Expo 2025, яка відбудеться в Осаці.
Раніше ми розповідали про те, що вчені з Національного інституту квантової науки й технологій (QST) та Університету Осаки розробили методику розпізнавання складних візуальних образів за допомогою ШІ й на основі аналізу функціональної магніторезонансної томографії (фМРТ) мозку. За словами дослідників, підхід можна буде використовувати для вивчення ілюзій, галюцинацій і снів.
Менеджер паролей LastPass усложнил требования к мастер-паролям для входа,Вероятно, после серии взломов
Разработчики менеджера паролей LastPass в своём официальном блоге сообщили, что с января вводится обязательный 12-символьный мастер-пароль для входа в аккаунт, что должно усилить безопасность пользователей. читать дальше
Вероятно, в компании сделали вывод из-за серии взломов и утечки конфиденциальной информации пользователей в даркнет. Требование, согласно которому пользователи должны были составлять 12-символьный мастер-пароль, существует с 2018 года, но его можно было обойти. С апреля 2023 года новые аккаунты обязывались использовать только 12-символьный пароль, а старые могли не придерживаться этих правил.
Теперь же все аккаунты должны перейти на длинные пароли, в противном случае на экран будут выводиться предупреждение об использовании небезопасного мастер-пароля и необходимости его исправить.
Українські хакери здійснили потужну кібератаку на найбільшого інтернет-провайдера росії
IT-армія Україна здійснила чергову успішну кібероперацію й атакували інтернет-провайдера держави-терористки російської федедації Акадо.«Пам'ятаєте АКАДО, інтернет-провайдер який ми приклали 30 грудня?Не встигли вони повністю відновитися як ми їх приклали знов! Тепер ми вміємо і так. Тільки б потужностей вистачало повертатися до таких цілей і тримати їх подовше.
В Inst*am запустили тренд, де користувачам пропонують відповісти на запитання - чим це небезпечно
Користувачів Insta*ram просять негайно видалити інформацію з відкритого доступу,У популярній соціальній мережі Insta*am запустили новий тренд, який вже дістався й України, під назвою Get to Know Me (Пізнай мене). Користувачі мають відповідати на особисті питання. Однак експерти з кібербезпеки вказують, що такі дії можуть бути небезпечним, адже цією інформацією можуть скористатися хакери. читать дальше
Про це повідомляє Daily ..... Користувачі Insta*am розповідають про себе у коротких анкетах. На перший погляд, там цілком безневинні питання: колір очей, домашні тварини, хобі, імена членів сім'ї, улюблена пора року, музичний гурт, фільм. Однак фахівці з кібербезпеки кажуть, що ці дані допомагають хакерам отримувати доступ до особистих даних і банківської інформації. Адже часто збігаються з так званими підказками чи секретними запитаннями для нагадування паролів. Аналітикиня кіберризиків Еліана Шайло просить негайно видалити інформацію з відкритого доступу.
Як шахраї крадуть акаунти в соцмережах
Шахраї від імені компанії Meta пишуть в особисті повідомлення (Direct) у фacebook та Insta*ram та виманюють паролі від сторінок у соцмережах. Повідомлення можуть надсилати англійською мовою. Їхній зміст полягає в тому, що нібито співробітники Meta повідомляють власнику сторінки про порушення правил спільноти. Шахраї можуть також писати, що після перегляду вашої сторінки визначили, що ви порушили авторські права декілька разів. Якщо ви вважаєте, що це помилка, вам слід це оскаржити, інакше ваш обліковий запис деактивують протягом 24 годин. І дають посилання на форму оскарження водночас коли власник сторінки переходить за посиланням, шахрайський ресурс просить ввести власний логін та пароль у соцмережах. Після того, як людина вводить ці дані, вони автоматично стають відомі шахраям.
Пам’ятайте, Insta*am та фacebook ніколи не пише щодо безпеки облікового запису в повідомленнях у Direct. Електронні листи від Meta (Insta*am та фacebook) щодо безпеки вашого облікового запису та входу до нього, які надіслали протягом останніх 14 днів, можна знайти в розділі "Безпека". Як захистити свої акаунти в соцмережах та месенджерах від шахраїв:
Соцсеть X заполонила мошенническая реклама, связанная с криптовалютой
Пользователи социальной сети X (бывшая .......) стали жаловаться на рост количества мошеннической рекламы на платформе. В основном речь идёт об объявлениях, которые продвигают мошеннические веб-сайты для кражи криптовалюты, фальшивые раздачи цифровых активов и другие виды обмана пользователей. читать дальше
Соцсеть X утверждает, что показывает рекламу в зависимости от активности пользователя. Однако пользователи сообщают, что вместо этого всё чаще платформа демонстрирует объявления, размещаемые мошенниками. Пользователи платформы сообщают о «бесконечном потоке» вредоносной рекламы, большая часть которой нацелена на владельцев цифровых активов. Некоторые из таких рекламных объявлений получили настолько широкое распространение, что под ними стали появляться пояснения, указывающие на их мошеннический характер.
Любопытно, что большая часть мошеннических рекламных объявлений публикуется «проверенными» учётными записями X, т.е. пользователями, которые платят $8 или $16 в месяц за один из вариантов премиальной подписки и имеют синюю галочку. Поскольку объём вредоносной рекламы велик, предполагается, что у X нет процедуры тщательной проверки рекламных объявлений до их публикации на платформе. Возможно, X удерживает этих рекламодателей из-за потери других, более крупных клиентов в конце прошлого года. В ноябре газета The New York Times подсчитала, что соцсеть может потерять до $75 млн к концу 2023 года после приостановки кампаний крупных рекламодателей, таких как Apple, IBM и Disney.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 10:25.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.