Новости можно размещать в теме Украина сегодня, новости Исторические факты и события в этой теме.
Если размещали новости в этой теме в последние 3-6часов, добавляйте новую новость в свое предыдущее новостное сообщение (кнопка EDIT).
Правила раздела (с изменениями и дополнениями от 29 июля 2013г.) читать дальше
Соблюдайте правила форума!
Не читайте и не не пишите в теме, если вам она чем-то не нравится.
Не пишите в теме, если вам нечего сказать по сути.
Не пишите в теме, если вы не умеете спокойно и сдержанно отвечать, на сообщения оппонентов.
Не просите закрыть тему, если вам она не нравится.
Разрешено высказывать СВОЕ ОБОСНОВАННОЕ мнение в спокойном стиле!
Соблюдайте барьер в общении и политкорректность!
Уточнение от 29 июля 2013г:
ЗАПРЕЩЕНЫ сообщения и(или) фото-видео материалы оскорбительного характера по отношению к участникам, третьим лицам, организациям, органам, структурам, объединениям и т.д.т.п.
Не всё, что кто-то где-то говорит, нужно и можно повторять на Форуме. Оскорбления, даже в цитатах, запрещены.
Дополнение от 29 июля 2013г:
За искажение, коверкание, перекручивание и т.д.т.п. названий организаций, объединений, партий, политиков, торговых марок, фамилий, имен, терминов модераторам как мимимум рекомендуется удалять такие сообщения. Но в зависимости от ситуации возможны и более строгие меры к тем, кто не сделает никаких выводов.
Никаких ссылок здесь размещать не нужно!
Если сообщение нарушает правила - нажмите пожалуйста "!" под аватаром.
Это поможет модераторам оперативно реагировать на нарушения.
Уже 16 рокiв, як зi списку покарань Кримiнального кодексу України вилучено смертну кару.Тим часом на офiцiйному сайтi Президента час вiд часу з'являються петицiї про застосування смертної кари за корупцiйнi дiяння, пише газета "Експрес".
Зокрема, йдеться про те, щоби розстрiлювати чиновникiв за розкрадання державного майна й хабарництво в особливо великих розмiрах.
Та чи слушно знову повертатися до цiєї мiри покарання за корупцiю? Спiлкуємося про це з Ельвiрою Молдован, дослiдницею iсторичних витокiв корупцiї та засобiв запобiгання їй в Українi, Михайлом Яцишиним, професором, доктором юридичних наук Схiдноєвропейського нацiонального унiверситету iм. Лесi Українки, та Борисом Захаровим, керiвником Адвокацiйного центру Української Гельсiнської спiлки з прав людини.
-- Чи доцiльно нинi повертатися до практики смертної кари в Українi?
М. Яцишин:
-- Смертну кару як засiб боротьби з корупцiєю пропонували до ухвали народнi депутати Юрiй Береза та Сергiй Каплiн у 2015 роцi. Вони виступали з iнiцiативами покарання за корупцiйнi злочини. З одного боку, можна вважати, що держава зазнає фiнансових збиткiв, не страчуючи корупцiонерiв. Адже, крiм того, що здiйснено правопорушення, засудженого ще й треба утримувати за рахунок платникiв податкiв. Та, з другого боку, мораль нам каже про те, що людське життя безцiнне, i навiть за серйознi правопорушення нiхто не має права вiдбирати його в людини.
Е. Молдован:
-- До речi, думки українцiв iз цього приводу рiзняться: минулого року дослiдження Центру Розумкова показали, що 41 вiдсоток людей в Українi вважає, що смертна кара потрiбна, i 42,5 вiдсотка опитаних мають протилежну думку.
-- А як тепер ставляться до цього способу покарання у свiтi?
-- Iз 1999 року вiд смертної кари як мiри покарання за будь-якi злочини вiдмовилися 40 країн, а вже у 2007-му 85 країн узагалi скасували смертну кару. Тепер уже 120 країн вiдмовилися вiд цього способу покарання.
Е. Молдован:
-- Але досi у свiтi залишається 13 країн, де смертну кару передбачено. У тому числi, за розкрадання державного майна та корупцiю. Зокрема, це Китай, Пiвнiчна Корея, iсламськi держави Iран, Пакистан, Саудiвська Аравiя. Причому Китай залишається серед країн -- лiдерiв за кiлькiстю випадкiв застосування смертної кари -- там майже 50 вiдсоткiв страчених саме через корупцiю. У Китаї та Пiвнiчнiй Кореї не зважають нi на соцiальний статус, нi на статки людини, нi на розмiр хабара. Страчують у будь-якому разi, переважно публiчно, аби налякати тих, хто має намiр скоїти такий же злочин.
-- До речi, чи застосовували карали на смерть за корупцiю в давнину?
Е. Молдован:
- Першим офiцiйним документом, де зафiксовано корупцiю, вважають документ iз шумерських клинописних джерел. Там мовиться про те, що чиновниковi, який за зловживання своїм службовим становищем отримав хабар, вiдрубували голову. У Стародавньому Єгиптi винних у корупцiйних дiяннях у близькому оточеннi фараона варили в казанах з киплячою водою або смолою. Також у звiдi законiв Давньоримської Республiки йдеться про покарання суддi, що взяв хабара за вирiшення справи. З такого суддi пiсля смертної кари знiмали шкiру. А наступний суддя, що обiймав його посаду, сiдав на крiсло, обтягнуте цiєї шкiрою. Зате в Царськiй Росiї корупцiя була таким звичним явищем, що державним службовцям офiцiйно скасовували заробiтну плату, тому що набагато бiльший дохiд вони мали через хабарництво.
М. Яцишин:
-- Смертна кара як спосiб покарання нiколи не була властива українському народу. Про це свiдчать i "Руська правда", i "Литовськi статути". Смертну кару застосовували лише у виняткових випадках.
Е. Молдован:
- Хоча в козацькi часи за хабарi досить суворо карали тортурами чи публiчним приниженням. А коли територiї України входили до Росiйської iмперiї, за корупцiю висилали на каторгу до Сибiру.
-- А якi методи боротьби з корупцiєю пiдiйшли б найкраще в Українi?
Б. Захаров:
-- Навiть якщо тепер ми поставимо в центрi мiст гiльйотину, як у часи Великої буржуазної революцiї у Францiї, i почнемо вiдрубувати корупцiонерам голову, хабарництво як явище не зменшиться. Просто зростуть цiни через ризик. Адже боротьба з корупцiєю -- не репресивнi методи. Головнi механiзми -- прозорiсть у доступi до iнформацiї, автоматизацiя у процесi ухвалення рiшень та скорочення чиновникiв, якi б їх приймали. Бо нинi таких чиновникiв тисячi, а мають бути десятки.
Дуже цiкавий спосiб боротьби з явищем корупцiї в Туреччинi. За правлiння Кемаля Ататюрка, крiм репресивних заходiв, легiтимiзували корупцiю. I досi там є деякi послуги чиновникiв, за якi офiцiйно платять грошi. А чиновники своєю чергою сплачують податки вiд такого доходу. Це прискорення державних послуг або пришвидшення оформлення документiв. Можливо, такий вихiд був би корисний i для України.
- I, все ж, чи ймовiрним є те, що корупцiонерiв в Українi таки можуть страчувати?
Б. Захаров:
- Україна ратифiкувала Європейську конвенцiю з прав людини та є членом Ради Європи. Це не дає нам права застосовувати такий метод покарання. Ба бiльше, ми навiть не маємо права екстрадувати злочинцiв, яким загрожує смертна кара, у тi країни, де вона не заборонена.
Громадяни Польщі стали більше довіряти українцям, при цьому суттєво зменшилася довіра поляків до арабів.
Про це з посиланням на дані опитування Міжнародної організації з міграції, повідомляє Польське радіо.
Так, за даними МОМ, поляки найкраще висловлюються про громадян України, В’єтнаму, європейців, американців та канадців. Найбільш негативно вони налаштовані до арабів та африканців.
При цьому, як відзначає видання, "довіра до українців у поляків останнім часом зросла найбільше".
Коментуючи цю інформацію, експерт центру Ipsos Кшиштоф Хмєлєвський, зазначив, що серед поляків зменшилася довіра та відчуття культурного зв’язку з арабами та іноземцями з Африки.
Серед громадян Польщі також збільшуються побоювання пов’язані з напливом іноземців до Польщі.
"Підґрунтям цього остраху є загроза пов’язана з відчуттям безпеки, це є також побоювання пов’язані з можливістю втратити місця праці. Інші побоювання мають теж ідеологічний фундамент: вони зв’язані з загрозами для нашої культури, нашої віри та релігії…", – цитує видання експерта.
За словами Анни Ростоцької з Міжнародної організації з міграції, найбільше іноземців остерігаються ті, хто інформацію про них отримують зі ЗМІ або від інших осіб. Найменше іммігрантів бояться ті, хто мав з ними безпосередній контакт.
Опитування 1011 осіб було проведене у вересні шляхом безпосереднього опитування.
В ОБСЕ заявили о «множестве доказательств» присутствия российских военных в Донбассе
Цитата:
Заместитель главы СММ ОБСЕ Александр Хуг заявил, что миссия собрала «многочисленные свидетельства присутствия армии РФ с украинской стороны границы».
Как пишет Libération, Хуг рассказал, что бойцы «на местах говорят, что не могут нас пропустить ради нашей же безопасности, поскольку участок заминирован».
«Это также является нарушением соглашений. Подобные ограничения всегда направлены на то, чтобы помешать нам увидеть то, что они не хотят, чтобы мы видели», — отметил замглавы миссии ОБСЕ.
Он назвал ситуацию в Донбассе «крайне нестабильной и непредсказуемой». По его словам, «существует много участков, где позиции воюющих сторон расположены очень близко друг от друга, на расстоянии едва ли не пятидесяти метров».
«Мы видели участников боевых действий, которые носили знаки отличия российской армии. Мы допросили пленных, которые сказали нам, что являются членами регулярных войск РФ. Мы также видели новейшее оружие, которое украинская армия не использует и которое находится на вооружении только российской армии. Все это мы зафиксировали в своих отчетах», — сказал Хуг.
==а ты ватник и дальше истери и бейся об стенку, что "ихтамнет"===
Порошенко рассказал, как прошли переговоры в Берлине
Переговоры с участием делегаций стран во главе с канцлером Германии Ангелой Меркель, президентом Украины Петром Порошенко, президентом Франции Франсуа Олландом и президентом России Владимиром Путиным, начавшиеся в 19.30 среды, завершились в 00.15 четверга.
По итогам переговоров в посольстве Украины в Германии состоялся брифинг Президента Украины.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 14:22.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.