6 грудня (19 грудня за новим стилем) день святого Миколая
6 грудня (19 грудня за новим стилем) частина людей святкує день святого Миколая, яким розпочинаються новорічні свята.
Сьогодні слухняні діти знаходять під подушкою подарунки від святого. Дорослим, які забули подбати про подарунки, ще не пізно це зробити. Головне — обов’язково нагадати дитині, від кого подарунок. Свято Миколая прийшло до нас ще з одинадцятого століття, від часів князя Всеволода Ярославовича.читать дальше
Кажуть, що Миколай напередодні свята весь день працює — він випікає зірочки в дарунок дітям. Ці зірочки, потрапляючи до лантуха Миколи-Чудотворця, перетворюються і стають схожими на свого майстра. Тож печиво, яке діти знаходять під подушкою вранці, звуть миколайчиками. Святий Миколай-Чудотворець — історична особа, єпископ міста Міри Лікійські в Малій Азії. Священик своїм милосердям заслужив винагороду в Бога — дар творити чудеса. Після смерті його визнали святим.
Последний раз редактировалось Volodya; 19.12.2019 в 00:16.
Зимовий день св. Миколи — один із самих шанованих християнських свят на Русі, день смерті Миколая Мирликийского. У багатьох європейських країнах День Святого Ніколауса , у країнах СНД день Святого Миколи - одне із самих радісних свят для дітей.
Відзначається в західній традиції 6 грудня, у деяких церквах 6 грудня по старому стилі (в XX й XXI століттях - 19 грудня по новому стилі). У країнах німецької культури до Nikolaustag (6 грудня), а не (тільки) до Різдва, присвячені дитячі подарунки, які приносить Св. Микола й ховає в будинку. Християні вірять, що й донині він робить безліч чудес у допомогу людям, що моляться йому.
Історія
Святий Ніколаус реальна історична особа - візантійський єпископ Ніколаус, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. Він народився в місті Патаре в Малій Азії (нині - територія Туреччини) у родині читать дальше
благочестивих батьків і став священиком, а потім й єпископом міста Міри Лікійскій.
Про подарунки Святого Ніколауса складена безліч легенд. Одна з них пояснює походження традиційного носка для подарунків. Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружин. У ночі в переддень Різдва він кинув їм через коминкову трубу три мішечки із золотими монетами. Сестри в той вечір розвісили сушитися в каміна свої випрані панчішки. До них і потрапили подарункові мішечки від Святого Ніколауса. Відповідно до церковного переказу, ця історія звучить, як одна раніше багата людина задумала для порятунку родини від голоду «віддати на блудодіяння» трьох своїх дорослих дочок, святитель, уболіваючи про грішника, що гине, уночі таємно кинув йому у вікно три мішечки із золотом.
Після допомоги трьом сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він непомітно приносив у їх удома іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. Один раз уночі люди вистежили Миколу. От уже вони ніяк не очікували, що цей замкнутий юнак мав таке добре серце. І тоді городяни вибрали Миколу своїм єпископом.
Після смерті єпископа Ніколауса стали відбуватися різні чудеса. Хворі, що приходили на його могилу, зцілялися. Морякам під час далеких плавань був образ Ніколауса й оберігав їх від непогод. Діти, які весь рік добре поводилися, одержували від нього подарунки. Після всіх цих чудес Ніколаус був прилічений до лику святих.
Традиції Святий Микола завжди приходить уночі. Діти країн Європейського Союзу, що бажають одержати подарунки у дверей або під вікном ставлять начищений черевик, а поруч із ним кладуть морквину або пучок сіна, щоб ослик Святого Ніколауса не пройшов мимо. Якщо в будинку є камінь, то біля нього обов'язково вішається найбільший носок. За традицією у свято Святого Николауса діти одержують у подарунок насолоди, деякі детишки в передсвятковий вечір кладуть у черевик записочку, у якій пишуть, щоб їм хотілося одержати. На Україні, діти шукають свої подарунки під подушкою.
Поздоровлення
Грунтуючись на історичному персонажеві ви можете подарувати радість і віру в казкових персонажів для своїх дітей і близьких. У цей день (19 грудня) кожний з нас може відчути себе чудотворцем, приготувавши приємний сюрприз маленькій дитині. Хоча хочу завірити, що дорослі потай, так само як і діти вірять у казку й реалізація їхніх мрій, нехай навіть маленьких.
Ті, у кого велике серце й бажання творити чудеса, їсти можливість допомогти дитинкам які найбільше хочуть і чекають чуда, - у кожного в області є школи інтернати. Куди можна приїхати й подарувати кілька годин радості й віри в чудо, на подяку відчути собі історичним персонажем, що творить чудеса.
Последний раз редактировалось Volodya; 19.12.2019 в 00:18.
Свято зимового св. Миколая відзначалося з давніх-давен. У Західній Україні до цього дня випікають спеціальне печиво — «миколайчики», які кладуть дітям під подушки разом з іншими подарунками. На сході кроплять свяченою водою стайні, клуні, худобу. І саме після зимового Миколи розпочинався в Україні веселий «сезон» вечорниць — час веселощів, пісень, жартів, кохання і сватання.
У народних легендах та переказах, святий Миколай виступає як покровитель рибалок, хоронитель від стихійних лих та опікун диких звірів.
Ой, хто, хто Миколая любить?
Ой, хто, хто Миколаю служить?
Тому Святий Миколай
На всякий час помагай,
Миколаю! (2)
Ой, хто, хто спішить в твої двори,
Того ти на землі і морі
Все хорониш від напасти,
Не даш йому в гріхи впасти,
Миколаю! (2)
Ой, хто, хто к ньому прибігає,
На поміч його призиває,
ТОй все з горя вийде ціло,
Охоронить душу й тіло
Миколаю! (2)
Миколаю, молися за нас,
Благаєм Тебе зі сльозами
Ми Тя будем вихваляти,
Ім'я Твоє величати
Миколаю!
Ой, хто-хто, Миколая любить
Ой, хто-хто, Миколаю служить
Тому святий Миколай на всякий час помагай
Миколаю
Вітаю всіх форумчан зі святом святого Миколая Чудотворця, а особливо тих, які носять це гарне і славне ім'я.
Сподіваюся, що всі отримали гарні подаруночки від святого Миколая
Мабудь немає жодної людини, яка б не знала, що за свято святкують 19 грудня, на яке з року в рік чекають, як дорослі так і діти - адже це свято Чудотворця Миколая. Прокинувшись зранку цього дня, дітки дивляться під подушку і шукають там подарунок - і не важливо чи він величезний, чи зовсім маленький. Для всіх важливий сам факт, що Святий Миколай за нас не забув!!!
МОЛИТВА ДО МИКОЛАЯ
Н. Гуменюк
Святий Миколаю,
Я тебе благаю:
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.
Дідусь і бабуся —
Щоб були здорові,
Татусь і матуся —
Щоб жили в любові.
Усім добрим діткам
Принеси гостинці
І подаруй Божу ласку
Кожній сиротинці.
Поздоровляю Вас, шановні Форумчани з Великим Святом Чудотворця Миколая !!!
Особливо вітаю усіх Микол, Миколайовичів і Миколаївних, з Днем Ангела Вас !!!
Бажаю всім Вам щастя, доброго здоров"я та приємних чудес !!!
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 19:10.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.