![]() |
Вложений: 1
19 лютого 1861 в росії було скасовано рабство. Так, ліквідація кріпацтва відбулась після поразки в кримській війні. Що чекає росію після поразки в російсько-українській війні? Скоріше за все, росія перестане існувати в тому вигляді в якому вона зараз є.
|
Цитата:
|
Вложений: 1
Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Свята Церква називає його також апостолом любові, бо в основі його життя лежать жертовність та всеохопна християнська любов: «Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов» (1 Ін. 4: 8 ).
Більшу частину життя апостол проповідував Слово Боже в Ефесі та інших Малоазійських містах, навертаючи до християнської віри язичників, а в період заслання на острів Патмос Іоану явилося Боже Одкровення. Так була створена єдина новозавітна пророча книга Апокаліпсис, в якій розкриті таємниці мабутнього Церкви та кінця світу. Повернувшись до Ефесу, святий Іоан Богослов записав Євангеліє Господа нашого Ісуса Христа, де закликав християн любити Господа і ближнього свого, що без любові людина не може наблизитися до Бога. У своїх посланнях святий Іоан Богослов закликав: «Дiти мої! Будемо любити не словом чи язиком, а дiлом i правдою» (1 Ін. 3: 18). Вже в глибокій старості, як говорить Священне Передання, дізнавшись про хлопця, що зійшов з істинного шляху та став ватажком зграї розбійників, апостол Іоан вийшов шукати його в пустелю. Побачивши святого старця, розбійник став ховатися, та апостол побіг за ним і благав зупинитися, обіцяючи взяти на себе гріх юнака, щоб той покаявся і не нищив своєї душі. Зворушений теплотою любові святого старця, юнак справді покаявся і виправив своє життя. Апостол Іоан Богослов помер у віці ста з лишком років. Він набагато довше прожив, ніж решта учнів Господа Ісуса Христа, залишившись єдиним живим свідком земного шляху Спасителя. Увесь шлях Іоана Богослова – це служіння Любові. Нехай святий євангелист стане покровителем кожного вірянина, даруючи гармонію Господньої любові. |
Вложений: 1
8 листопада Свята Православна Церква вшановує пам’ять одного із ранньохристиянських великомучеників – святого Димитрія Солунського.
Святий великомученик Димитрій народився у сім’ї римського проконсула міста Солунь (нині Салоніки в Греції) у III ст. На той час більшість мешканців міста були язичниками, але чимала християнська громада, заснована апостолом Павлом, існувала вже триста років. До таємних сповідників християнської віри належала і родина Димитрія. Коли хлопець подорослішав, батьки показали йому чудові ікони Христа й Богородиці. Тоді Димитрій дізнався, що поганські боги – то омана, а насправді існує лише Всемогутній Бог. День у день юнак ревно молився й уважно слухав євангельські розповіді. Невдовзі батько Димитрія відійшов до Бога, а юнакові довелося заступити його місце. За наказом імператора, молодий правитель мав виявити й ув’язнити солунських християн. Проте Димитрій цього не зробив, а відверто оголосив, що вірить у єдиного Істинного Бога, і почав навертати язичників. Дізнавшись про це, імператор Максиміліан розгнівався і наказав вкинути Димитрія до в’язниці, а сам зажадав розваг. Володар дуже тішився, коли гладіатор Лій кидав невинних християн на гострі списи, аж поки на двобій вийшов юнак Нестор. Перед поєдинком він попрохав у Димитрія благословення на бій, і почув провіщення своєї перемоги та смерті. Мужній юнак не злякався смерті й став до бою. А слова Димитрія і справді виявилися пророчими. Втративши свого улюбленця, знавіснілий Максиміліан наказав стратити Нестора, а з ним і Димитрія, який допоміг йому своєю молитвою. Сталося це у 306 р. За правління імператора Костянтина Великого (306-337 рр.) над могилою великомученика Димитрія спорудили храм, а через сто років були віднайдені його нетлінні мощі. При гробі великомученика Димитрія відбувалися чудеса і зцілення. Так, у час правління імператора Маврикія авари оточили місто Солунь. Святий Димитрій з’явився на міській стіні, і вороже військо кинулося втікати. Іншого разу святий врятував місто від голоду. Житіє святого Димитрія оповідає, що він звільняв християн з ворожого полону і допомагав їм повернутися до Солуня. З VII століття біля раки святого Димитрія почало текти запашне й чудотворне миро, про що писали сучасники. У XIV столітті Димитрій Хризолог писав про нього: «Миро за своєю властивістю не є водою, але густіше за неї, і не схоже на жодну з відомих нам речовин… Воно дивніше від будь-яких пахощів не лише штучних, але й від тих, що за природою створені Богом». Тому великомученика Димитрія Свята Церква вшановує як Мироточивого. |
Вложений: 1
День в історії. Дебютував за збірну на Уемблі,Максим Левицький зіграв у збірній лише вісім поєдинків, але серед них були дуже резонансні…
читать дальше |
Вложений: 1
День в історії. 50 років тому народився Андрій Гусін За національну збірну України Андрій Гусін виступав упродовж 13-ти років, забив дев'ять м'ячів, серед яких дуже важливі, читать дальше |
Первый среди украинцев: ровно 47 лет назад легендарный форвард Динамо Блохин получил «Золотой мяч»,30 декабря 1975 года легендарный нападающий киевского Динамо Олег Блохин был удостоен самой престижной индивидуальной награды Европы – Золотой мяч, который вручается французским еженедельником France Football.
читать дальше |
Вложений: 1
31 грудня. Сьогодні народилися... Фергюсону — 81,Стів Брюс (1960) — англійський футболіст і футболний тренер. Як гравець найбільш відомий за своїми виступами за «Джіллінгем», «Норвіч Сіті» та «Манчестер Юнайтед». Як головний тренер найбільш відомий по роботі в «Бірмінгем Сіті», «Вігані» та «Сандерленді».
читать дальше |
Вложений: 1
84 роки тому народився Валерій Лобановський — найвеличніший тренер в історії українського футболу, який залишив помітний слід у світовій історії гри,
читать дальше |
Система Лобановського. Напевне, найкращий фільм про легендарного українського тренера
|
Часовой пояс GMT +3, время: 19:34. |
Перевод: zCarot