Firefox 70 отримав новий інтерфейс та підтримку темної теми
Mozilla анонсувала нову версію свого браузера. Тепер Firefox 70 доступний для завантаження з офіційного сайту для всіх підтримуваних платформ, включаючи GNU/Linux, macOS та Windows. Судячи з номеру версії, ви можете подумати, що це масштабне оновлення, але насправді це не основний випуск. Проте, він дійсно виглядає по-новому завдяки іконці, новому «екрану вітання» і розширеному темному режиму для вбудованих сторінок.
читать дальше
Отже, перше, що ви помітите після встановлення Firefox 70 – це нова іконка, представлена Mozilla кілька місяців тому. Крім того, ви помітите, що всі вбудовані сторінки браузера тепер підтримують системний темний режим, а новий «екран вітання» допоможе вам швидше налаштувати браузер. Меню панелі інструментів облікових записів було оновлено і реорганізовано, щоб надати користувачам швидший доступ до функцій і служб облікових записів.
Більшість поліпшень у Firefox 70 приховані, оскільки Mozilla включила базовий інтерпретатор для виконання байт-коду JavaScript, щоб поліпшити загальну продуктивність браузера. Для користувачів macOS браузер пропонує ефективніший композитор, який значно знижує енергоспоживання. Користувачі Windows за замовчуванням включають WebRender для пристроїв з низькою роздільною здатністю і вбудованою графікою Intel. Для веб-розробників він надає аудит доступності клавіатури і симулятор дефіциту кольору для систем з включеним WebRender на панелі спеціальних можливостей.
Підтримуються дві нові властивості CSS, які дозволяють веб-розробникам контролювати стан і розмір ліній оформлення тексту, а новий режим багаторядкового редактора допомагає їм писати фрагменти коду і швидше виконувати їхню ітерацію в WebConsole.
Добавлено через 23 часа 55 минут
Firefox позволяет пользователям следить за отслеживающими технологиями
Компания Mozilla добавила в свой браузер Firefox новую функцию безопасности, позволяющую пользователям видеть, кто конкретно следит за их действиями в Сети. Функция будет представлять отчеты обо всех cookie-файлах и трекерах, обнаруженных и заблокированных за заданный период. Таким образом, пользователи смогут понять, почему им отображается та или иная реклама, и какие сайты следят за их активностью в интернете.
читать дальше
В отчете о заблокированных отслеживающих технологиях также будут указаны все попытки создания цифрового отпечатка с целью идентификации пользователя и попытки установки майнера криптовалюты. Кроме того, Firefox теперь позволяет проверять хранящиеся в менеджере паролей Firefox Lockwise учетные данные на предмет утечки, поскольку браузер может сверять содержимое менеджера с имеющимися у него списками утекших данных.
Функция блокировки отслеживающих технологий Enhanced Tracking Protection (ETP) по умолчанию включена во всех версиях Firefox, начиная с Firefox 69, вышедшего в сентябре нынешнего года. Функция «Protection Report» («Отчет о защите»), отображающая информацию о заблокированных ETP скриптах, впервые появилась в ночной сборке Firefox 69. Как она работает, показано в видео ниже.
Отчет ETP включает:
* Данные по количеству заблокированных попыток отметить пользователя с помощью cookie-файлов, установки криптовалютных майнеров, снятия цифровых отпечатков и использования межсайтовых трекеров;
* Данные о потенциально небезопасных и скомпрометированных паролях;
* Сведения об учетных данных, безопасно хранящихся в Firefox Lockwise.