У 9 областях перебої з мобільним зв'язком,Зв‘язок в Україні відновлюється після ракетних ударів. Лише за добу завдяки зусиллям енергетиків та мобільних операторів 3 тисяч базових станцій відновили роботу. Так жителі Харківщини та Житомирщини знову на зв'язку", - зазначив Федоров.На Одещині працює 38% мереж, На Миколаївщині — 67%, на Хмельниччині та Волині — 69%, на Чернігівщині — 77%, на Київщині — 78%, на Закарпатті – 79%, на Львівщині — 81%, на Вінниччині — 82%."Проте, це тимчасово. Енергетики, телеком-компанії та команда Мінцифри працюють 24/7, щоб максимально оперативно відновити зв‘язок", - підкреслив Федоров.Він порадив українцям користуватися національним роумінгом та підключатися до Wi-Fi.
Украинцам могут выплатить компенсацию из-за отсутствия мобильной связи,Непредоставление услуг в связи с военными действиями или аварийными отключениями электричества – это форс-мажорные обстоятельства. Но абоненты, у которых из-за этого возникают проблемы со связью, несмотря на внесение абонентской платы, могут потребовать возмещения ущерба. читать дальше
На основании письма Торгово-промышленной палаты Украины от 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 мобильные операторы освобождаются от ответственности за непредоставление услуг, если это связано с форс-мажорными обстоятельствами. Атаки российских ракет на энергетическую инфраструктуру – это как раз форс-мажор. Это невозможно предвидеть или предотвратить. Остается надеяться только на ВСУ.
При наличии документального подтверждения оператор не несет ответственности за предоставление услуг. При этом абоненты могут требовать возврата денег за неполучившие услуги.
Допустим, абонент и мобильный оператор заключили договор о предоставлении услуг – мобильную связь или домашний интернет. Даже если услуга не предоставляется из-за форс-мажорных обстоятельств, абонент имеет право не платить за неоказанные услуги.
Если на это посмотреть с практической точки зрения, оператор обязан снять с абонента не полную стоимость услуги. К примеру, если доступ к интернету был всего 8 часов из 24, то и оплата будет за время доступа к сети. Такую ситуацию объясняет Иван Либерман, адвокат "По правилам делового оборота" Гражданского кодекса Украины.
То есть у украинцев есть все основания требовать возврата части суммы. Если же операторы не желают решать вопрос в досудебном порядке, то украинцы могут подать в суд и потребовать не только возвращение части денег за услуги, которым им не предоставили или предоставили не в полном объеме, но и компенсацию.
В Україні працюють лише 44% базових станцій мобільних операторів,Ми просимо користуватися зараз мобільним зв’язком та інтернетом дуже економно, в умовах ракетних атак і перебоїв з електроживленням мережі працюють на межі своїх потужностей, і темпи їх відновлення будуть набагато нижчими, ніж були до російського повномасштабного вторгнення”, – зазаначив Кондрашов.Найгірша ситуація із мобільним зв’язком наразі – на Херсонщині, у Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Одеській та Харківській областях.Найкраще зв`язком наразі забезпечені Сумська, Чернівецька, Закарпатська, Львівська та Черкаська області.На Дніпропетровщині мобільний зв’язок працює частково та з перебоями.
Доступність мобільного зв’язку в Україні - 83% На ранок неділі, 27 листопада, доступність мобільного зв’язку в Україні перевищила 83%. читать дальше
Найкраща ситуація із забезпеченням мобільним зв’язком у Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій, Сумській, Рівненській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській і Закарпатській областях, де доступність базових станцій станом на ранок неділі перевищує 90% від їхньої загальної кількості", - йдеться в повідомленні.
Проблеми зі зв'язком можуть відчувати мешканці Одеської області, де на ранок доступними були близько 70% базових станцій мобільних операторів. Також у Запорізькій області станом на ранок працює близько 50% базових станцій українських мобільних операторів, що пов’язано, перш за все, з "діяльністю" російських окупантів.
Поступово відновлюється мобільний зв'язок на нещодавно деокупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини.
На Херсонщині відновили 65 станцій мобільного зв'язку,Над відновленням електропостачання в області наразі працюють 25 бригад.На Херсонщині фахівці операторів мобільного зв’язку відновили роботу ще двох базових станцій: "Київстар" – у Суворовському районі Херсона, Vodafone – у Тягинці. Нині в області відновлено 62 базові та три пересувні станції мобільного зв’язку", - написав Янушевич.
Протягом минулої доби фахівці Vodafone та Київстар відновили роботу ще 6 базових станцій у Херсоні: по 2 в кожному районі міста. Загалом оператори мобільного зв’язку відновили роботу 84 базових та 3 пересувних станцій на звільненій Херсонщині", - повідомив він.
Украинцам рассказали, по каким данным на SIM-карте охотятся злоумышленники,На SIM-картах хранится много информации о владельце, которая может быть использована злоумышленниками в корыстных целях.По словам экспертов, объем памяти SIM-карты составляет до 128 Кб. Память используется даже для записи координат ближайшей к телефону башни сотовой связи. Приблизительно раз в полчаса SIM-карта передает эту информацию в эфир. Таким образом, при должном уровне технической подкованности злоумышленники могут перехватить этот сигнал и установить слежку за жертвой, зная ее номер телефона. читать дальше
Это, безусловно, полезная функция в случае, например, поиска без вести пропавшего человека. С другой стороны, данные могут быть использованы и для установления внешнего наблюдения, если человек по каким-то причинам стал объектом оперативной разработки силовых ведомств и даже злоумышленников», — отмечают специалисты.
SIM-карта записывает и ряд другой информации: контакты, сообщения и даже платежная информация. Последнее, по словам экпертов, является не номерами банковских карт, а историями онлайн-покупок, совершаемых с помощью телефонного номера.
Вся информация, которую SIM-карта записывает, передается провайдеру. Однако, в случае кражи, хранящиеся на ней данные также могут быть изъяты преступниками.
У мобільних операторів вже інші правила: скільки українці платять за зв'язок під час війни,Що пропонують популярні мережі Kyivstar, Vodafone і lifecell своїм клієнтам читать дальше
Vodafone
Цей оператор збільшив вартість своїх послуг кілька місяців тому. Наприклад:
тариф SuperNet Start подорожчав зі 125 грн до 145 грн,
тариф Joice – зі 120 до 135 грн.
В середньому тарифи зросли на 15-40 гривень, але абонентам при цьому запропонували більші обсяги послуг у кожному пакеті: більше гігабайт в інтернеті та дзвінків по Україні.
Про подальше подорожчання тарифів у компанії наразі не повідомляють.
Kyivstar
У цій мережі змінили умови архівних тарифних планів, запроваджених понад два роки тому. Як зазначають у компанії, цими тарифними планами користуються близько 20% абонентів, які після подорожчання послуг почали отримувати в рахунок абонплати більше мегабайтів трафіку і хвилин дзвінків.
"Для переважної більшості абонентів умови тарифів не зміняться", — розповіли у компанії у "Київстар".
Там також повідомили, що починаючи з 24 лютого абоненти отримали безоплатних послуг і бонусів на суму понад 570 млн грн. Крім того, безкоштовно користуватися мобільним зв'язком наразі досі можуть українці на звільнених територіях, а літні абоненти й громадяни з обмеженими фізичними можливостями й надалі можуть використовувати спеціальні тарифи.
lifecell
Оператор цього року вже підвищував ціну деяких тарифів. Зокрема, влітку вартість тарифу "Смарт Лайф 2020" зросла зі 150 до 180 гривень.
Водночас наразі у компанії стверджують, що найближчим часом подорожчань послуг не планується. Втім визнають, що вартість послуг зросте з часом через війну.
"Вартість обладнання та техніки для ремонту підвищується зі зростанням курсу валют, адже всі виробники та постачальники телеком-обладнання – іноземні компанії. Також здорожчала логістика та паливо для доставки, виїздів на ремонти та заправки генераторів", — розповіли у lifecell.
Що буде зі зв'язком у разі блекауту
Енергетика України й досі перебуває у небезпеці через спроби Росії вивести із ладу критичну інфраструктуру нашої країни. Якщо ворогові це вдасться, в Україні може статися блекаут: зникне електроенергія, опалення та водопостачання. На відновлення спеціалістам знадобиться деякий час.
Тож у разі повної відсутності електроенергії мобільні оператори мають забезпечити зв'язок своїм абонентом протягом трьох діб. Такий же термін працюватимуть п'ять радіокомпаній та національний телемарафон, надалі ситуація залежатиме від доставки палива.
"Телебачення та радіо працюватимуть, у нас працюють середні хвилі, "Українське радіо", працює радіо у FM-діапазоні, де можна почути найнеобхіднішу інформацію", – зазначив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.
Також він порадив українцям придбати радіоприймачі на батарейках, тому що можливість повного зникнення мобільного зв'язку існує. Наразі у країні працюють 82% базових станцій. Після масованого ракетного удару по Україні перестали працювати близько 45% базових станцій мобільного зв'язку.
"Проблема в тому, що не можна під кожну базову станцію розмістити генератор. Коли зникає світло, всі з Wi-Fi мереж переходять на базову станцію і вона працює півгодини, замість двох передбачених", – пояснив експерт.
Мобильная связь в 2023 году снова подорожает — Минцифры,Руководство «Укрэнерго» определилось с тарифами для бизнеса на 2023 год. Электроэнергия для коммерческих абонентов вырастет в цене на 83%. В Минцифры предупредили Украинцев, что из-за этого все доступы в стране подорожают. читать дальше
Подробности
У мобильных операторов не останется иного выхода, как повысить стоимость своих услуг. По-другому компенсировать рост стоимости электрической энергии они не смогут. Интернет-ассоциация ИНАУ прислала Минцифры письмо, в котором приводится расчет стоимости электричества от «Укрэнерго» на следующий год.
По словам Юрия Мацика, возглавляющего в Минцифры один из департаментов, в документе фигурирует цифра 83%. В 2023 году украинский бизнес столкнется с существенным подорожанием электроэнергии. В результате все доступы в Украине вырастут в цене. Услуги мобильной связи в этом отношении исключением не станут. Таким образом, абонентам украинских операторов следует быть готовыми к пересмотру условий тарифных планов.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 13:26.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.