Тільки 4G та 5G: Австралія цього року повністю відключить 3G-мережу
TPG Telecom (aka Vodafone) вже відключив свою мережу, а два інших оператори планують зробити це у 2024 році: Telstra відключить свою мережу 31 серпня, а Optus – найближчими днями. читать дальше
ACMA нагадала користувачам 3G-пристроїв, що їхні телефони більше не зможуть відправляти повідомлення та здійснювати дзвінки, у тому числі на екстрений номер 000. Крім цього, проблеми з роботою також можуть порушити старі 4G-пристрої, які використовували 3G-мережу для голосових дзвінків. ACMA рекомендує звернутися до свого оператора.
До речі, окрім мобільних телефонів, працювати також перестануть планшети, смарт-годинники, банківські термінали, медичні сигналізації та інші персональні рішення для екстреного реагування за допомогою 3G. Австралійська асоціація мобільних телекомунікацій (AMTA) закликала користувачів вжити заходів вже зараз і перейти на нові рішення, щоб уникнути перебоїв в обслуговуванні. Крім того, в Австралії існує офіційна програма безкоштовної утилізації старих гаджетів. Старі пристрої доведеться викинути після вимкнення 3G.
У США запустять стільниковий зв’язок з космосу, який працюватиме на звичайних смартфонах
Американський телекомунікаційний гігант AT&T уклав комерційну угоду з компанією AST SpaceMobile, що відкриває шлях до створення першої у світі мобільної супутникової мережі для звичайних телефонів. Як повідомляє Engadget, це дозволить забезпечити стільниковим зв’язком абонентів навіть у віддалених регіонах, де відсутнє традиційне покриття. читать дальше
Концепція передбачає використання системи низькоорбітальних супутників AST SpaceMobile замість наземних веж для надання голосових послуг та передачі даних. При цьому власникам смартфонів не знадобиться встановлювати додаткове обладнання, оскільки супутниковий зв’язок працюватиме завдяки вбудованим у пристрої чіпам.
Наразі проєкт ще знаходиться на стадії розробки. Згідно з планами, перша партія з 5 супутників AST SpaceMobile має вийти на орбіту влітку поточного року. AT&T поки не оголошує дату комерційного запуску послуги супутникового зв’язку, але вона може стати доступною для абонентів уже восени цього року.
Угода між AT&T і AST SpaceMobile стала наслідком тривалої співпраці двох компаній у рамках меморандуму про взаєморозуміння. З 2018 року оператор допомагав партнеру у тестуванні голосових дзвінків, повідомлень та відеозв’язку через супутники з використанням звичайних смартфонів.
Реалізація проєкту дозволить AT&T стати першим оператором, який забезпечить супутниковим покриттям всю свою стільникову мережу в США. Для абонентів це відкриє можливість залишатися на зв’язку навіть у віддалених лісистих чи гірських районах.
У Німеччині стався масовий збій у роботі мобільного зв’язку та інтернету
У Німеччині вранці 21 травня сталися масштабні збої в мобільному та інтернет-зв’язку, які торкнулися найбільших операторів країни. Проблеми виникли у таких компаній, як Telekom, O2, 1&1 і Vodafone. Крім того, відмовила в роботі онлайн-платформа MagentaTV, а також додаток банку Postbank. читать дальше
У соціальних мережах Telekom визнав існування технічних проблем, які можуть призводити до збоїв у роботі IP-телефонії та доступу до сервісу MagentaTV на пристроях першого покоління.
Причини збоїв поки невідомі. Telekom у своєму акаунті в соцмережі X (раніше .......) заявив, що докладає всіх зусиль для розв’язання труднощів, що виникли.
Як уточнює видання Netzwelt, більшою мірою збій позначився на користувачах із великих міст, таких як Берлін, Мюнхен, Гамбург і Франкфурт-на-Майні.
Німеччина є країною з одним із найглибших проникнень інтернету у світі: станом на 2022 рік 91,6% жителів країни мали доступ до мережі.
Verizon подключит обычные смартфоны к спутникам почти по всем США с помощью AST SpaceMobile
Мобильный оператор Verizon заключил соглашение со спутниковым провайдером AST SpaceMobile, в рамках которого абоненты первого смогут пользоваться услугами сотовой спутниковой связи на всей территории континентальной части США. Ранее AST SpaceMobile заключила аналогичную сделку с AT&T, которая присоединилась к Google и Vodafone для финансирования развития спутниковой связи, которой можно пользоваться с обычных смартфонов. Первые пять спутников AST запустят этим летом. читать дальше
Verizon подписала соглашение с провайдером спутникового широкополосного доступа AST SpaceMobile, чтобы заполнить пробелы в покрытии сотовой связью в отдалённых районах за пределами досягаемости наземных вышек сотовой связи. Компания инвестирует $100 млн для подключения своих абонентов к спутниковой сети AST. Для подключения выбран диапазон 850 МГц, который поддерживает каждый современный смартфон.
Основатель и генеральный директор AST SpaceMobile Абель Авеллан (Abel Avellan) заявил, что соглашение с Verizon позволит компании «нацелиться на 100-процентное покрытие континентальной части Соединённых Штатов». В прошлом году компания AST SpaceMobile продемонстрировала первое в истории соединение 5G между немодифицированным смартфоном и спутником в космосе, совершив телефонный звонок из «мёртвой зоны» сотовой связи на Гавайях.
Apple добавила функцию экстренного вызова через спутник для iPhone 14 и 15, которая позволяет отправлять сообщения о помощи на дороге в зонах отсутствия сотовой связи. Android также получит аналогичные функции обмена сообщениями. Однако спутниковые каналы сотовой связи AST SpaceMobile или Starlink (она работает с T-Mobile) уже сейчас поддерживают голосовые и видеозвонки.
5G вместо Wi-Fi: Vodafone предложила сверхкомпактные базовые станции на основе Raspberry Pi
По мере экспансии 5G-технологий в мире, расширяется и сфера применения связи пятого поколения — технология посягает на области, в которых прежде всегда доминировали Wi-Fi и иные беспроводные решения. Как сообщает IEEE, в Великобритании Vodafone представит в этом месяце частную базовую 5G-станцию на основе Raspberry Pi, сравнимую по габаритам с домашним роутером. читать дальше
Компания объединила усилия с британской Lime Microsystems для выпуска на краудфандинговой основе наборов 5G-станций стоимостью от $800 до $12 тыс. Прототип одной из 5G-микросот демонстрировался в феврале 2023 года. Он полностью совместим со спецификациями OpenRAN и может формировать как частные 5G-сети, так и исполнять роль шлюза к публичной сети Vodafone.
В компании уверены, что многие захотят получить свою маленькую частную 5G-сеть. Пока предполагается использование в основном компаниями и организациями, хотя в проекте смогут участвовать даже отдельные эксперты. Так, коммерческие компании могут повысить защиту беспроводной сети, поскольку для подключения требуется SIM-карта, а не просто пароль как в случае Wi-Fi. Но можно наоборот упростить доступ. В качестве примера в Vodafone привели пекарню с собственной 5G-сетью, для подключения к которой достаточно просто войти в здание.
По словам компании, частные 5G-сети незаменимы в случае чрезвычайных ситуаций и спасательных операций. Например, беспилотник с 5G-станцией сможет летать над зоной бедствия. Любой гаджет с совместимой SIM-картой будет регистрироваться в такой сети, передавая уникальную информацию для идентификации и позволяя не только найти пострадавших, но и получить о них дополнительные сведения. Наконец, 5G предлагает более низкую задержку, а в случае высоконагруженных сетей может быть до десяти раз быстрее Wi-Fi.
В самих частных 5G-сетях нет ничего нового. Например, Amazon предлагает сервис AWS Private 5G, а Verizon — и вовсе довольно компактное решение размером с фургон. Правда, до субкомпактных базовых станций на основе Raspberry Pi им очень далеко.
Власти США заподозрили китайских операторов связи в утечке данных и запустили расследование
Многолетние санкции против Huawei Technologies не помешали китайским операторам связи China Mobile, China Telecom и China Unicom сохранить бизнес на территории США, но их деятельность в данной стране всё же стала предметом расследования местных властей, которые подозревают китайские компании в утечках данных в пользу китайских спецслужб. читать дальше
Расследование возглавили представители Министерства торговли США, в разработке сейчас находятся в большей мере China Mobile и China Telecom, а вот деятельностью China Unicom следователи пока интересуются в меньшей мере. Бизнес всех трёх компаний на территории США не так развит, они преимущественно вовлечены в предоставление облачных услуг и маршрутизацию трафика в сетях передачи информации. Непосредственно от предоставления розничных услуг гражданам США и местным компаниям китайские операторы связи давно отстранены, но даже имеющиеся возможности позволяют им злоупотреблять сохранностью данных американских граждан, как считают следователи.
Регуляторы пока не решили, каким образом они будут действовать в данной ситуации, но закон наделяет их возможностью заблокировать деятельность китайских операторов связи в национальной инфраструктуре обработки данных США. Фактически это приведёт к разрушению бизнеса указанных китайских компаний на территории США. Права предоставлять телефонные услуги на территории страны China Mobile лишилась в 2019 году, две другие китайские компании столкнулись с этим в 2021 и 2022 годах соответственно. В апреле этого года все три компании лишились права предоставлять на территории США розничные услуги широкополосного доступа в интернет. Федеральная комиссия по связи США утверждала, что China Telecom по каким-то причинам несколько раз перенаправляла трафик американских клиентов на Китай. Оператор связи утверждал, что подобные проблемы возникают регулярно у всех провайдеров. Оспорить запреты американских регуляторов китайским операторам связи не удалось.
Отдельную озабоченность представителей Министерства торговли США сейчас вызывает теоретическая способность китайских провайдеров облачных услуг получить доступ к данным американских граждан, хранящихся на их серверах в регионе. По мнению специалистов в области информационной безопасности, частичное владение одним из центров обработки данных в Калифорнии позволяет China Mobile в случае необходимости получать доступ к хранящейся информации американских клиентов. Если бы China Mobile просто арендовала ЦОД у местных провайдеров, таких возможностей было бы значительно меньше.
У Китаї представили сім-карту для розумного будинку
Пристрій Super SIM отримав ідентифікатор CC2560A і вбудоване ядро RISC-V. Сім-карту представлено не для використання в смартфонах – її застосовуватимуть у девайсах інтернету речей і розумного будинку. читать дальше
Вона має виділене ядро RISC-V, що працює на частоті 120 мегагерців. За словами інженерів компанії, Super SIM здатна забезпечити вдесятеро більшу швидкість передачі даних, ніж звичайна сім-карта. Крім того, вона має вбудоване шифрування для захисту даних пристроїв від злому. Сім-карта отримала підтримку інтерфейсів SWP, QSPI, SPI, I2C і UART для зв’язку з різними радіомодулями.
Місткість нової сім-карти становить 2,5 мегабайта, що приблизно в 10 разів більше, ніж у класичних сім-карт. За словами представників China Mobile, Super SIM можна використовувати в електронних студентських посвідченнях, цифрових автомобільних ключах, громадському транспорті. Вартість пристрою не розкривається.
У лютому німецька компанія Deutsche Telekom випустила сім-карту rSIM, на яку можна записати кілька тарифів зв’язку. Насамперед вона призначена для пристроїв інтернету речей.
На базових станціях британського мобільного оператора впровадили «сплячі стільники»
Британська корпорація BT Group запроваджує енергоощадну технологію так званих «сплячих стільників» на базових станціях свого мобільного оператора EE по всій території країни.
Як повідомляє Advanced Television, впровадженню даної технології передувала серія успішних тестів, які проходили в різних частинах Сполученого королівства. читать дальше
Як пояснили в BT, програмне забезпечення, що забезпечує роботу стільників у «сплячому режимі», переводить певні складові місткості мереж 4G LTE в режим «сну» тоді, коли ці місткості не потрібні для її роботи. Час переведення стільників у «сплячий режим» визначається на основі графіку проміжків прогнозовано низького трафіку, які встановлюються окремо для кожної базової станції завдяки машинному навчанню.
По закінченню цих проміжків система автоматично виходить зі «сплячого режиму» задля надійного обслуговування користувачів у період максимального навантаження на мережу. Також налаштування передбачають можливість оперативного реагування на несподівані сплески трафіку, що можуть виникати у проміжки, коли система працює у «сплячому режимі». У такому випадку місткість «прокидається» протягом кількох секунд, аби задовольнити попит користувачів та не створювати їм проблем. За потреби також можна активувати режим «глибокого сну», здатний забезпечити ще більшу економію електроенергії – наприклад, у нічні години, коли в мережі спостерігається надзвичайно низький трафік.
Робота стільників у «сплячому режимі» та «режимі глибокого сну» стала можливою завдяки встановленню на кожній базовій станції оператора EE відповідного мережевого обладнання. Дані про навантаження на мережі, зібрані BT Group, використовуються для створення статистичних алгоритмів, що згодом в автоматичному режимі визначають правила роботи мережевого обладнання.
Директор відділу мереж у BT Group Ґреґ МакКолл коментує: «В наших мережах створено величезні потенціальні можливості для економії електроенергії завдяки динамічному порівнянню навантаження на мережу із необхідними для її роботи обсягами енергії. Оптимізація роботи мережі та запуск технології «сплячих стільників» на всіх 19 500 базових станціях по всій території Великої Британії є важливою віхою на шляху до реалізації нашої мети та знаковою подією на шляху до визначення оптимальних шляхів реагування на зростання споживання даних, яке ми спостерігаємо в наших мережах».
Очікується, що ця технологія забезпечить щоденну економію енергії до 2 кВт-год на кожній базовій станції, або 4.5 млн кВт-год на рік на всій мережі оператора EE, зменшуючи тим самим витрати BT Group на електроенергію.
Корпорація BT Group є найбільшим на території Великої Британії провайдером послуг фіксованого та мобільного широкосмугового доступу – відповідно, на забезпечення роботи її мереж припадає приблизно 89% всіх обсягів електроспоживання корпорації. Таким чином, підвищення енергоефективності мережі є невіддільною частиною амбіційних планів Групи стати до кінця березня 2031 року бізнесом з нульовими викидами вуглецю.
Раніше цього року BT Group завершила процес виведення з експлуатації всіх своїх застарілих мереж 3G, що має забезпечити корпорації економію електроенергії в обсягах 17.44 млн кВт-год на рік. Корпорація також проводить модернізацію своїх мереж шляхом встановлення більш енергоефективного мережевого обладнання, зокрема, шляхом впровадження «надлегкої» технології Massive MIMO, яка дає можливість забезпечити 40% енергоощадження у порівнянні із мережевим обладнанням попереднього покоління.
Британський телеком-гігант Vodafone планує вийти на ринок Узбекистану з послугою 5G-зв’язку
У розвиток мобільного зв’язку нового покоління в Узбекистані інвестують 250 мільйонів євро. читать дальше
Британська компанія Vodafone, один із найбільших світових операторів мобільного зв’язку, планує вийти на телекомунікаційний ринок Узбекистану. про це було оголошено на нараді за участю президента Узбекистану Шавката Мірзіяєва, що відбулася 20 серпня в Нукусі.
За словами підприємця, мажоритарного акціонера InfinBank та засновника UzTex Group Фархода Маматджанова, в Узбекистані розпочато роботу із запуску мобільного зв’язку 5G Standalone під брендом Vodafone. «Ми приватизували компанію Perfectum… Дай Боже, наш проєкт запуститься в новому році», – зазначив Маматджанов під час наради.
Інвестиційна вартість проєкту оцінюється у 250 мільйонів євро. Очікується, що його реалізація розпочнеться в першому кварталі 2025 року та створить близько 1000 нових робочих місць. У проєкті також бере участь фінська компанія Nokia, яка постачатиме обладнання.
Маматджанов повідомив, що для фінансування проєкту вже залучено 100 мільйонів євро від Експортного агентства Фінляндії через «Узпромстройбанк», а решту 150 мільйонів євро планують інвестувати засновники. «Досі були іноземні та державні [мобільні] компанії, зараз ми створюємо національного оператора мобільного зв’язку», – підкреслив підприємець.
Vodafone Group, заснована у 1984 році, сьогодні обслуговує 434 мільйони користувачів у 30 країнах світу. Компанія ретельно вивчила економічні та політичні зміни в Узбекистані перед прийняттям рішення про вихід на цей ринок. Крім того, до проєкту як технічний партнер долучиться технологічна група Emirates Telecommunication Group Company з Об’єднаних Арабських Еміратів.
Вихід такого великого гравця, як Vodafone, на ринок Узбекистану може суттєво вплинути на розвиток телекомунікаційного сектору країни та прискорити впровадження передових технологій мобільного зв’язку.
–>
Ваша реклама может быть здесь... пишите на телегу @VOPROS24
Часовой пояс GMT +3, время: 03:13.
Весь материал, представленный на сайте взят из доступных источников или прислан посетителями сайта. Любая информация представленная здесь, может использоваться только в ознакомительных целях. Входя на сайт вы автоматически соглашаетесь с данными условиями. Ни администрация сайта, ни хостинг-провайдер, ни любые другие лица не могут нести отвественности за использование материалов. Сайт не предоставляет электронные версии произведений и ПО. Все права на публикуемые аудио, видео, графические и текстовые материалы принадлежат их владельцам. Если Вы являетесь автором материала или обладателем авторских прав на него и против его использования на сайте, пожалуйста свяжитесь с нами.